IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 2.8 million otaku
Roze
post Sep 2 2004, 23:41
Post #1


Hakushaku
******

Group: Kage
Posts: 687
Joined: 12-February 04




Baismīgi smile.gif

Call them introverted, call them obsessive, but don't call them thrifty.

Otaku, or addicts of such things as comics, cartoons, video games and young female singers, form a growth market that can no longer be ignored, a report released Tuesday by Nomura Research Institute said.

Otaku now spend 260 billion yen annually on the four hobbies, larger than both the markets for DVD recorders and digital cameras, according to the private think tank.

The report claims the number of otaku in the four areas has reached 2.8 million.

Although the term otaku has negative connotations such as ``reclusive'' in Japanese, their lavish spending habits mean they are ``no longer a target of niche marketing only,'' says the report.

The research institute defines otaku as ``people who spend much of their time and money on a focused area of interest.'' Based on the definition, NRI estimated the number and spending habits of people with a hard-core interest in the four areas, all typical otaku pursuits.

The institute also calculated how much the otaku spend in each of their areas of interest.

The excessive hobbyists are said to account for 11 percent of the 2.3 trillion yen in combined sales of the four segments each year.

The figure exceeds fiscal 2003 sales of digital cameras, at 250 billion yen, and of DVD recorders, at 150 billion yen.

The report found that otaku fans of anime (animation), comics and video games each spend an average of 100,000 yen per year, while aidoru (idols, or singing nymphets) otaku spend 75,000 yen.

The otaku that make up the largest proportion of their market are those who spend a combined 100 billion yen, or 16 percent of annual sales, on comic books.

To estimate the number of aidoru otaku, the researchers counted the number of core members in aidoru fan clubs.

To determine the number of comic otaku, they used the number of people attending large meetings where they buy and sell dojinshi, or comics they create themselves, and the number of the comics sold at such meetings

http://www.asahi.com/english/business/TKY200408250164.html

p.s. mēs gan no šiem cipariem krītam laukā, jo diezko vairāk par investīcijām tukšās matricās un laiku pa laikam kādā rakstīklī neveicam smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 3 2004, 09:43
Post #2


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Nevispārini dry.gif
Arī Latvijā ir otaku, kuri pasūta kalendārus no Japānas un pērk animi uz DVD cool.gif
Protams, ne tādās proporcijās kā tur.
Problēma ir tā, ka animei ieejot masu tirgū būs sekas - masveida konveijera ražošana, līdz ar to tupāki sižeti utml.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 3 2004, 10:19
Post #3


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Arī par tiem rakstekļiem - man ir pilnīgi nesaprotama Latvijas otaku spītība joprojām pērkot CD rakstekļus un CD-R, nevis DVD blink.gif
Lētākie DVD-Writeri (LiteOn) maksā jau ap Ls 40, pilnīgi liekas ka galvās iesēdies kaut kāds štamps "DVD=megadārgi" un ārā to nedabūt.
Arī CD matricu cenas vairs nekrīt jo ražotāji sasniegušu pašizmaksas līmeni uz CD matricām. Pie mums protams šis padebīlais nodoklis CD-R cenas uztur samērā augstas.

Cik izdevīgs ir DVD? Aplūkosim piemēru:

Naruto - patlaban ir pieejamas 98 sērijas

CD
Lai to visu sarakstītu nepieciešamas 33(!) 700Mb matricas. Pieņemsim, ka lētākā (noname) CD-R maksā 20 sant. Pieņemsim, ka noname ir OK, pat ja kāda neierakstīsies un nāksies ņemt jaunu. Matricas rakstīsim ar 40x tātad apm 3 min uz matricu. Vienā matricā ietilpst apm. 3 sērijas, tātad 33 matricas rakstīsim apm. 100 min. blink.gif
Tas, pieņemot ka diskus raksteklī mainīsim gandrīz momentāni. Šis prieks maksās Ls 6.60

DVD
Normāla DVD+R 4.7 Gb matrica maksā ap latu. Rakstīsim to ar 8x, kas aizņems 8 min. Lai ierakstītu Naruto 98 sērijas mums būs nepieciešamas 4 gab. Maksās tās 4x1=4Ls un ierakstīšana aizņems 32 minūtes.

Ir vēl jautājumi? laugh.gif

Pie kam 4 diski aizņem 8x mazāk vietas nekā 33 rolleyes.gif


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roze
post Sep 3 2004, 10:42
Post #4


Hakushaku
******

Group: Kage
Posts: 687
Joined: 12-February 04




Manupraat jau labu laiku neviens ieksh CD neraksta animes - tas nekaadaa meeraa ne tuvu nav izdeviigi un sagadaa vairaak galvas saapes nekaa jeegu smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 3 2004, 10:47
Post #5


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Nesaki! Ir ļoti daudz otaku, kuri labāk raksta 30 CD-R nekā 4 DVD blink.gif
Ej nu sazini...


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Sep 3 2004, 12:00
Post #6


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE (Taka @ Sep 3 2004, 09:47 AM)
Nesaki! Ir ļoti daudz otaku, kuri labāk raksta 30 CD-R nekā 4 DVD blink.gif

Aga wink.gif Un stulbaa AKALAA vai kaa tur vinju, ar savu caursito likumu, ka "visi Latvijas iedziivotsaaji ir potenciaalie zaglji", man sjo taa jau apgruutinosjo procesu veel arii sadaardzina. Mani paarsteidz tas, ka sabiedriibaa peec sjii likuma pienjemsjanas ir tik maza rezonanse. Vai tiesjaam nevienu neuztrauc tas, ka visi datu neseeji ir tik buutiski sadaardzinaati? Tas likums ir antikonstitucionaals mad.gif
Kas attiecas uz teemu, manas kaa formaalaa otaku izmaksas anime un anime related stuff kaa jau Roze mineeja saistaas vien ar matricu iegaadi un pastarpinaati ar interneta ikmeenesja maksaajumiem, i viss. Un ne uz ko vairaak mani neviens nepielauziis... pagaidaam.



--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 3 2004, 13:22
Post #7


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Heh, nu tava izvēle.

Ja runā par matricām - pērkot 33 CD matricas tu samaksā lielāku nodokli nekā pērkot 4 DVD matricas tongue.gif

Par pārējām priekšrocībām es jau teicu. Esmu par slinku lai tēlotu dīdžeju mainot matricas ik pēc 3 sērijām wacko.gif


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Sep 3 2004, 22:17
Post #8


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE (Taka @ Sep 3 2004, 12:22 PM)
Ja runā par matricām - pērkot 33 CD matricas tu samaksā lielāku nodokli nekā pērkot 4 DVD matricas  tongue.gif


Taa jau ir, tacju runa ir par pasju likumu (preciizaak, Ministru kabineta noteikumiem ar kuriem var iepziities sjeit). Mani sjaada valsts iestaazju un vienas mauciigas bezpelnjas organizaacijas AKKA/LAA riiciiba sjokee. Sjis likums ir absurds no A liidz Z.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 4 2004, 10:29
Post #9


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Valsts atbalstīts rekets blink.gif mad.gif


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hideki
post Sep 4 2004, 15:19
Post #10


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 321
Joined: 16-February 04
From: Rīga, Imanta




1) Bet kaa ir ar DVDr datu uzglabaashanas droshiibu? Ja man peec ilghstoshas glabaashanas kaads cd-r disks daljeji nobruuk vai arii vispaar nav vairaak redzams lasiitaajam sad.gif - tiks zaudeetas 2-5 seerijas max (ja disks vispaar nelasaas pat ar CD-R Diagnostic). Nesen atradu paars taadus diskus, par laimi taa nebija anime un bija viegli atjaunojama.smile.gif
Ja nobruks DVD R....brrr... var pazust viss seriaals vai vismaz puse. huh.gif blink.gif
Taapeec arii naatbalstu ideju pirkt lielu haardu 120+ gb un glabaat visu uz HDD. Taa vispaaar var vienaa nejaukaa dienaa palikt bez animes. sad.gif

2)shodien cd lasiitaajs ir katraa pc, taapeec panjemot liidz diskus nevar sanaakt taa, ka vinjus nav uz kaa skatiities.



--------------------
"And so long as the irresponsible explore unknown
lands, we need never fear..."

"Not too late?
- Everyone is still alive. Inside of you.
I might be able to do it. Another universe. A universe where everyone is still alive. I'll create it out of myself. Take me to everyone.
- Are you really sure?
I'm not alone. I'm going back to everyone.
The other universe inside me has started to move forward in time. ... beyond the time."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 4 2004, 15:47
Post #11


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




QUOTE (Hideki @ Sep 4 2004, 03:19 PM)
1) Bet kaa ir ar DVDr datu uzglabaashanas droshiibu? Ja man peec ilghstoshas glabaashanas kaads cd-r disks daljeji nobruuk vai arii vispaar nav vairaak redzams lasiitaajam sad.gif - tiks zaudeetas 2-5 seerijas max (ja disks vispaar nelasaas pat ar CD-R Diagnostic). Nesen atradu paars taadus diskus, par laimi taa nebija anime un bija viegli atjaunojama.smile.gif
Ja nobruks DVD R....brrr... var pazust viss seriaals vai vismaz puse. huh.gif blink.gif
Taapeec arii naatbalstu ideju pirkt lielu haardu 120+ gb un glabaat visu uz HDD. Taa vispaaar var vienaa nejaukaa dienaa palikt bez animes. sad.gif

2)shodien cd lasiitaajs ir katraa pc, taapeec panjemot liidz diskus nevar sanaakt taa, ka vinjus nav uz kaa skatiities.

1. Ne zemāka kā CD-R, ja nelieto noname matricas, DVD matricu drošība ir pat augstāka, jo tiek izmantoti kvalitatīvāki materiāli.

2. Visi jaunie datori komplektējas ar DVD-ROMiem, vienkārši vairumam ir slinkums kaut ko mainīt. Man ļoti bieži pēdējā laikā negribot nākas aplauzt cilvēkus, jo man arī seriāli ir ierakstīti DVD matricās.
Bet 50+ sēriju rakstīšanai uz CD savu laiku tērēt es nevēlos, drausmīga laika tērēšana, ja visas jāieraksta.

Vislētākais CD-ROM maksā 8Ls, DVD-ROM - 12Ls, CD-RW - 20Ls, CD-RW/DVD-ROM combo - 25Ls, DVD-RW - 40Ls

Kā saka - deviņas ādas neviens neplēš.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 5 2004, 11:30
Post #12


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Aizmirsu piebilst, ja tas nebija skaidrs, ka DVD Raksteklis raksta arī visus CD formātus, CD-R parasti uz 40x. Jauns DVD raksteklis raksta: CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW. DVD+RW, jaunākie arī DVD+R DL - divslāņu matricas, kuras pagaidām ir megadārgas (636 veikalā redzēju šo Verbatim 8.5Gb matricu par Ls10.50) salīdzinot ar vienslāņa matricām. Principā DL matricas ir svarīgas tikai khm... divslāņu DVD "backupošanai", citādi pilnīgi pietiek ar divām parastajām DVD matricām.
Reti kurš raksteklis raksta DVD-RAM bet šo sviestaino formātu reti kur lieto un tas nav un nebūs standarts.
Fiziskā ātruma robeža DVD raksteklim ir 16x (~22Mb/sek), pagaidām visi izmanto UltraATA33 interfeisu, izņēmums ir pāris ASUS un Pioneer modeļi ar UltraATA66/100 atbalstu. Ir parādījušies arī pirmie SATA150 modeļi - vienkārši ražotāji pāriet uz jauno interfeisu.

Par mīnusiem:

Khmm... cenšos izdomāt smile.gif
runa protams iet par Latvijas tirgus patreizējo stāvokli:

Matricas pagaidām ir mazā izvēlē, pārsvarā no lielajiem ražotājiem (Verbatim, Sony), ir ātro (8x un vairāk) matricu deficīts. Medianca u.c. "vidus" līmeņa matricas ir pieejamas par labām cenām (zem 1Ls/gab.) bet tad ir jāpameklē.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hideki
post Sep 5 2004, 13:47
Post #13


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 321
Joined: 16-February 04
From: Rīga, Imanta




QUOTE (Taka @ Sep 5 2004, 10:30 AM)

Reti kurš raksteklis raksta DVD-RAM bet šo sviestaino formātu reti kur lieto un tas nav un nebūs standarts.

vairaak vinju lieto animees - piemeeram Hand Maid May smile.gif Tur iedeva super programmu (ar viirusu) >:) tieshi taadaa formaataa, nepaintereseejoties vai studentam buus ar ko vinju nolasiit. rolleyes.gif Varbuut Japaanaa vinsh ir vairaak izplatiits.

Cik ilgu laiku aiznjem viena dvd ierakstiishana uz videeja aatruma matricas?

Nu par to, ka ne-noname ir droshaakas varees spriest peec kaada gada vai diviem.
Man Basf by Emtec ir visvairaak nobeigushaas un tas nebija gluzhi noname. sad.gif


--------------------
"And so long as the irresponsible explore unknown
lands, we need never fear..."

"Not too late?
- Everyone is still alive. Inside of you.
I might be able to do it. Another universe. A universe where everyone is still alive. I'll create it out of myself. Take me to everyone.
- Are you really sure?
I'm not alone. I'm going back to everyone.
The other universe inside me has started to move forward in time. ... beyond the time."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 5 2004, 13:56
Post #14


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




QUOTE (Hideki @ Sep 5 2004, 01:47 PM)
Cik ilgu laiku aiznjem viena dvd ierakstiishana uz videeja aatruma matricas?

Nu par to, ka ne-noname ir droshaakas varees spriest peec kaada gada vai diviem.
Man Basf by Emtec ir visvairaak nobeigushaas un tas nebija gluzhi noname.  sad.gif

Ar 4x (tas ir DVD 4x ātrums nevis CD) 4.7Gb matrica ierakstās apm. 15 min, 8x - 8 min, 16x (max ātrums) - 4 min.
Rakstīšanas ātrumu aptuvena sakarība: 1xDVD=10xCD

Par BASF/Emtec - diemžēl viņiem ir "kreisie" varianti, proti pakaļdarinājumi sad.gif
Savukārt noname matricas bieži mēdz nosprāgt rakstīšanas procesā.
Nu ir cilvēki, kuri DVD uz matricām raksta jau gadus divus un nesūdzas smile.gif


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Smogs
post Sep 7 2004, 18:52
Post #15


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 56
Joined: 14-February 04
From: Solar system




Dies pasarg, laikam jākļūst par mūku. Nu bože moi!


--------------------
Newerthless meanings...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24 April 2024 - 19:35