IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

4 Pages V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ar bērna muti runā hvz kas..., interesanti
ShinChan
post Dec 12 2004, 17:51
Post #1


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




Nezinu kā jums, bet man patīk sarunāties ar bērniem tajā vecumā, kad viņi nedaudz māk runāt, taču bieži vien neapzinās ko runātais nozīmē, vai kāda ir pasacītā jēga. Runājoties es mēģinu izdabūt no vieņiem kaut kādu konkrētību, sacītā loģiskumu un domas secīgumu utt. Un tā viendien runājoties (par ko runājām neatceros) ar savu brāļadēlu, kam ir 2,5 gadi vinš pateica vienkārši ģeniālu atziņu - "kartupelis ir gaisma" . Pilnīgs knockdown. Nezinu cik " kāši" ir jānosmēķē, vai cik gadus budistu mūkiem vajag meditēt, lai pateiktu kaut ko tik vienkāršu, jēgas ziņā iespaidīgu, ar racionālu domāšanu neizskaidrojamu un ar prātu netveramu. Es mēģināju viņu tirdīt tālāk. Kāds sakars kartupelim ar gaismu, kāda velna pēc vinš vispār saaka runāt par kartupeli, bet viss bija beidzies. Dievišķāis viedums bija dzisis, sīcis atgriezās pie saviem standartteikumiem un neko prātīgu es no viņa vairs ārā nedabūju.
Kas tas bija, ko? Vai jums ir bijusi līdzīga pieredze, kad sīcis pasaka kaut ko...pat nezinu ko, bet tas izklausās iespaidīgi.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
deBUGa
post Dec 12 2004, 18:04
Post #2


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 374
Joined: 25-May 04




Vecums, kad cilveeks veel nav paspeejis iespaidoties no paareejiem, kad veel i savs priekshtats par apkaarteejo pasauli un veeleeshanaas izzinaat visu pasham... tikliidz cilveeks iemaacaas lasiit (labaak saprasties ar apkaarteejiem) pasaules izzinaashanai saak izmantot citu cilveeku darbus... izlasiit neskaitaamo "gudru" graamatu daudzumu, lai tikvien kaa paklainjotu pa citu izbradaataam takaam...


--------------------
viss augstāk uzrakstītais nepretendē uz absolūto patiesību un ir tikai mans subjektīvais viedoklis...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Inc
post Dec 12 2004, 18:23
Post #3


Danshaku
****

Group: Jounin
Posts: 158
Joined: 22-July 04




QUOTE(ShinChan @ Dec 12 2004, 16:51)
Nezinu kā jums, bet man patīk sarunāties ar bērniem tajā vecumā, kad viņi nedaudz māk runāt, taču bieži vien neapzinās ko runātais nozīmē, vai kāda ir pasacītā jēga. Runājoties es mēģinu izdabūt no vieņiem kaut kādu konkrētību, sacītā loģiskumu un domas secīgumu utt. Un tā viendien runājoties (par ko runājām neatceros) ar savu brāļadēlu, kam ir 2,5 gadi vinš pateica vienkārši ģeniālu atziņu - "kartupelis ir gaisma" . Pilnīgs knockdown. Nezinu cik " kāši" ir jānosmēķē, vai cik gadus budistu mūkiem vajag meditēt, lai pateiktu kaut ko tik vienkāršu, jēgas ziņā iespaidīgu, ar racionālu domāšanu neizskaidrojamu un ar prātu netveramu. Es mēģināju viņu tirdīt tālāk. Kāds sakars kartupelim ar gaismu, kāda velna pēc vinš vispār saaka runāt par kartupeli, bet viss bija beidzies. Dievišķāis viedums bija dzisis, sīcis atgriezās pie saviem standartteikumiem un neko prātīgu es no viņa vairs ārā nedabūju.
Kas tas bija, ko? Vai jums ir bijusi līdzīga pieredze, kad sīcis pasaka kaut ko...pat nezinu ko, bet tas izklausās iespaidīgi.
*



No fizikas pamatiem zināms, ka kartupelī ievietojot divus elektrodus, novērojama vāja strāva, kura pietiekama nelielas spuldzītes kvēldiega ierosināšanai. Bet neskatoties uz šo faktu, uzskatu ka tiek sakāpināti uztverta mazuļa gadījuma rakstura manipulēšana ar zināšanu bāzi, formējot fonētiski patīkamus vārdu virknējumus, bez pašam skaidras semantiskās jēgas. Vai ābeces vietā viņš gadījumā nelasa "No rotaļām uz zināšanām"?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jurc
post Dec 12 2004, 18:27
Post #4


Tennou
*********

Group: Jounin
Posts: 1993
Joined: 21-October 04
From: Liepāja




hmm...
1) tavā brāļadēlā ir iemājojusi kāds gudra ārpuszemes būtne
2) tavs brāļadēls izaugs par zinātnieku kas no kartupeļa izgudros gaismu
3) iespējams ka viņam parādījās spoks - kartupelis


--------------------
IPB Image
I have anime to thank for my life now,my attitude,my friends,i have learned lifes greatest lessons through simple anime.They are my sanctuary.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Dec 12 2004, 18:41
Post #5


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE(Inc @ Dec 12 2004, 17:23)
No fizikas pamatiem zināms, ka kartupelī ievietojot divus elektrodus, novērojama vāja strāva, kura pietiekama nelielas spuldzītes kvēldiega ierosināšanai. Bet neskatoties uz šo faktu, uzskatu ka tiek sakāpināti uztverta mazuļa gadījuma rakstura manipulēšana ar zināšanu bāzi, formējot fonētiski patīkamus vārdu virknējumus, bez pašam skaidras semantiskās jēgas. Vai ābeces vietā viņš gadījumā nelasa "No rotaļām uz zināšanām"?
*


Vinsh labi ja dažus burtus atpazīst smile.gif
Mans teksts savā ziņā bija retorisks, jo skaidru atbildi jau tāpat neviens nezin. Daži zinātnieki izvirza pieņēmumu ka bērniem " bubu, baba" periodā eksistē sava unikāla saziņas valoda un vēlāk (līdzīga kā deBUGa minēja) dažādu ietekmju rezultātā šīs spējas zūd u.tml. fanatastiskas teorijas. Man vairāk interesants likās cits fakts. Pati šī bērnu runāšana. viņi run'a it kā bezsakaru, taču no šī nosacītā verbālā haosa bieži vien izskan interesantas lietas un tieši tas fascinē. Protams ka atziņu " kartupelis ir gaisma" par ģeniālu es nosaucu joka pēc, vienkārši mani tā nedaudz izsita no rāmjiem. Ar bērniem vispaarir jauki runāt, jo viņi vēl nezin, kas ir sociālās maskas, nemēģina piemeklēt pareizos vārdus un saka visu kas uz mēles.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jurc
post Dec 12 2004, 18:55
Post #6


Tennou
*********

Group: Jounin
Posts: 1993
Joined: 21-October 04
From: Liepāja




Nu ne mans variants, bet esmu dzirdējis par šitādu.
Kad visi cilvēki nomirst, ta viņu 'gars' nonāk vienā lielā enerģijas lokā, kur vinš uzņem pilnīgi visas zinašanas ko cilvēks līdz šim ir uzzinājis. Un tad tas gars saak dzīvot nākamo dzīvi, t.i., iemājo jaundzimušā bērnā. Takā cilvēks izmanto tikai paaris % no savām smadzenēm, tad vinš nevar tās visas gudrības izmantot. Par to ka tiek iegūtas zināšanas no kopējās 'datu bāzes', to var teorētiski pierādīt, jo paskatieties cik tālu jau mēs esam atīstījušies - saakot no alus cilvēkiem līdz mūsdienām, un tas viss no tām kopējām zināšanām. Nākotnē mēs būsim tik tālu attīstījušies, ka būsim pati pilnība...
Varbūt tavs brāļadēls to vienkārši neapjēdza, bet iepriekšējais "es" to pateica... bet kāda sakarā?..nez..


--------------------
IPB Image
I have anime to thank for my life now,my attitude,my friends,i have learned lifes greatest lessons through simple anime.They are my sanctuary.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yume
post Dec 12 2004, 19:11
Post #7


challenger
**********

Group: Jounin
Posts: 3875
Joined: 4-March 04




ui, kā man negribās lasītu visu to filozofiju kas tur sarakstīta augstāk.
hehe, man māsa līdz 7 gadiem nevarēja izprast frāzi"lai tu uzprasītu " piemēram, kad bērns piekāsās, "kāpēc nazis ir ass" man īsākā atbilde ir " lai tu uzprasītu" un zko mana māsa raiti atbildēja "nu es prasu" sāka pīkstēt ja viņai neksaidro. biggrin.gif

Bet reāli, bērniem tikai ap 10-12 gadiem loģika sāk parādīties, tāpēc nav nekādi brīnumi viņu iedomātos un izteiktos brīnumos. happy.gif


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Dec 12 2004, 19:24
Post #8


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




uz visiem jautaajumiem uz kuriem neveelies atbildeet, vislabaakaa riiciiba ir pateikt shaadus vaardus: "Tapeec, ka akmens." vai "tapeec, ka pats vainiigs".

bet runaajot par beernu intelektu un dieviigajiem izteicieniem, man arii ir vairaakas reizes gadiijies sadzirdeet Dieva balsi mazaakajos cilveekos- Man ir divas mazaakas maasas smile.gif

Piemeerus, gan, par nozheelu, neatminu, bet esmu spiests piekrist Inc(x?)a zinaatniskajam traktaatam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jurc
post Dec 12 2004, 19:26
Post #9


Tennou
*********

Group: Jounin
Posts: 1993
Joined: 21-October 04
From: Liepāja




QUOTE(Sigfa @ Dec 12 2004, 18:24)
uz visiem jautaajumiem uz kuriem neveelies atbildeet, vislabaakaa riiciiba ir pateikt shaadus vaardus: "Tapeec, ka akmens." vai "tapeec, ka pats vainiigs".
*


nee nu vislabaak ir pateikt "es nezinu" un ta nu siikais liks mieru.


--------------------
IPB Image
I have anime to thank for my life now,my attitude,my friends,i have learned lifes greatest lessons through simple anime.They are my sanctuary.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Dec 12 2004, 19:28
Post #10


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




nu, taa zaudeesi savu paaraakumu mazaakaa aciis... tas jau ir trade-offs...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Inc
post Dec 12 2004, 23:27
Post #11


Danshaku
****

Group: Jounin
Posts: 158
Joined: 22-July 04




QUOTE(Sigfa @ Dec 12 2004, 18:28)
nu, taa zaudeesi savu paaraakumu mazaakaa aciis... tas jau ir trade-offs...
*



Neobligāti taču radīt tādu ampluā, kā cienīgs(-a) neesi. Vietās, kur pieņemts palīdzēt dažādos jautājumos, sūtīšana RTFM, ne vienmēr liecina par pilnvērtīgu priekšmetiskās jomas pārzināšanu. Turklāt mazotnē izjustais un pieredzētais parasti saglabājās ļoti noturīgā patstāvīgā atmiņā - so nākotnē var savu t.s. "pārākumu" ar domkrata straujumu zaudēt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Inc
post Dec 12 2004, 23:32
Post #12


Danshaku
****

Group: Jounin
Posts: 158
Joined: 22-July 04




QUOTE(JurCHiX @ Dec 12 2004, 18:26)
QUOTE(Sigfa @ Dec 12 2004, 18:24)
uz visiem jautaajumiem uz kuriem neveelies atbildeet, vislabaakaa riiciiba ir pateikt shaadus vaardus: "Tapeec, ka akmens." vai "tapeec, ka pats vainiigs".
*


nee nu vislabaak ir pateikt "es nezinu" un ta nu siikais liks mieru.
*



Par labāk, grūti spriest, taču ērtāk noteikti. Sīkajam gan vairāk patiktu: "Es nezinu, taču noskaidrošu un tev vēlāk pastāstīšu", vai jau nopietnākā vecumā: "Es nezinu, taču zinu kur vari atrast informāciju par sev interesējošo jautājumu".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Dec 13 2004, 01:58
Post #13


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




RTFM ir vecamu grupai 12+, uz jaunaakiem neiedarbojas- spiitiigi un slinki reizee. Pieprasiis, lai pastaasta kas tad vinjam buutu jaaizlasa.

Paaraakumu var saglabaat pareizi izliekot kaulinjus, bet, jaasaka, ka nevienmeer tas ir tas labaakais un izdeviigaakais ietekmes instruments...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shinobi-sama
post Dec 13 2004, 11:40
Post #14


Lost in own dreams
******

Group: Chuunin
Posts: 717
Joined: 22-August 04
From: Jelgava




Fak, ja nezini tad probleema ir "jaaiekausta", un pat ja arii galiigi iisti nemaaki izskaidrot tad tomeer labaak kaut ko kaa nebuut paskaidrot, jo siicha beerniibaa iegauati ne/uzticiibai ir taalejoshas sekas(var teikt ka uz visu muuzhu)


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Dec 13 2004, 12:54
Post #15


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




To, ka dziive ir koks, bet kartupelis ir taas jeega, es zinaaju jau sen, bet par gaismu man nekas nebija naacis praataa... Ir triis magjiski vaardi: koks, kartupelis un beka. No tam arii izriet visas patiesiibas. Btw, tieshi shaadu atklaatas domaashanas speeju deelj manii ir liela cienja pret maziem beerniem, un tas ir viens no iemesliem, kaapeec jelkad esmu aizdomaajies "par beernu samaitaatiibu".


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19 April 2024 - 03:47