IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> maaciisimies kopaa ieksh otaku.lv, sheit buus nihongo apmaaciibas kurss!!!
lastguru
post Jul 8 2005, 04:39
Post #1


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




Sveika tauta! sekojoshais teksts paraadas ne tikai shajaa forumaa, bet ir vienlaiciigi iesuutiits ieksh nihongo.lv listes:

--------

Man te radaas doma izveidot japaanju valodas kursu ko likt internetaa iknedeeljas stundu formaa (aiz iknedeeljas es saprotu nevis to ka cilveeki varees vienu reizi nedeeljaa maaciities, bet gan ka jaunais materiaals visai nedeeljai buus likts webaa [cerams] katru nedeelju). Shis materiaals anglju valodaa ir paredzeets lai no pilniiga iesaaceeja padariit cilveeku speejiigu nokaartot pirmaa (tas ir, augstaakaa) JLPT liimenja testu. Tas nav paredzeets lai iemaaciitos aatri un uzreiz, bet gan lai dotu stabilu pamatu valodas konstrukciju saprashanai. Es gribu izveidot nevis aatru un "dirty" kursu, bet gan pareizu, taapeec tie kas to meegjinaas iztureet, nevarees briivi sazinaaties uzreiz. Es gribu lai kurss buutu seciigs un neatstaatu nekaadus jautaajumus. Tas noziimee ka ljoti svariigas koncepcijas paraadiisies tikai "intermediate" liimenii. Pieziime: tas ka liimenji saucaas "basic", "intermediate" un "advanced" neko reaali nenoziimee (gruutiibas liimenis "intermediate" vareetu izraadiities lielaaks kaa "advanced") - tie ir kaa sadalju apziimeetaaji, un tikpat labi vareetu buut aizvienoti ar cipariem

Hiraganu ir plaanots apguut pashaa saakumaa, un taalaak rakstiiba notiks paarsvaraa hiraganaa. "Introductory" liimenii, un, iespeejams, "basic" liimenii blakus hiraganai staavees romaji, bet tas ilgi neturpinaasies, un vajag samierinaaties ar domu ka japaanju valodaa raksta ar japaanju simboliem. Kaut gan man, piemeeraam, tas nav eerti, bet ir jaasaprot ka japaanju valodu maaciities ar romaji ir tas pats, kas maaciities krievu valodu ar translitu... pat veel sliktaak, varbuut... Katakana paraadiisies tikliidz atminjaa paspees nostiprinaaties hiragana. Kanji tiks pamazaam ieviesti no "basic" liimenja. Obligaatie kanji, kas tiks lietoti uzreiz peec ievieshanas, buus sameeraa nedaudz - ap 100, bet ir doma izveidot papildus neobligaato (bet ljoti rekomendeeto) sadalju ar kanji taa, lai sasniegtu pirmaa liimenja prasiibas liidz kursa pabeigshanai.

Taa kaa es pats japaanju valodu gandriiz nezinu (bet pieredze apmaaciibaa man ir, tikai es neveidoju valodas kursus, bet gan datorkursus), man ir svariigi lai atrastos kaadi kas vareetu pavilkt sho te materiaalu uzrakstiit. Ir jau pieteicies viens cilveeks no otaku.lv un vairaaki no nihongo.lv. Es projektu koordineeshu (taa teikt, buushu kursa ideologs smile.gif ) un paliidzeeshu kaa speeshu, bet ir vajadziigi cilveeki kas tieshaam sho valodu saprot, un kas buutu gatavi veltiit laiku (daudz laika) shim projektam. Uzreiz saku, nekaads finanseejums nebuus (ja nu vieniigi kaads pieteiksies muus materiaali atbalstiit), un vieniigaa motivaacija ir ka veidojot kursu juus vareesit ieveerojami padzilinaat savas zinaashanas japaanju valodaa un vienlaiciigi paliidzeet citiem.

Aptuveenaa programa lielos vilcienos:
--- introductory level ---
1. izruna, vaardu seciiba, hiragana
2. vietniekvaardi un ievads personu suffiksos
3. apstaaklja vaardi ("ko- so- a- do-")
4. vieglaakie teikumi, partikulas

--- basic level ---
1. skaitiishana
2. pamatkonstrukcijas

--- intermediate level ---
1. lietvaadri un "lietvaardu" iipashiibas vaardi (noun adjectives)
2. darbiibas vaardu un "darbiibas" iipashiibas vaardu (verbal adjectives) formas (note: ljoti ilgi):
2.1. rentaikei (pamatforma)
2.2. renyoukei
2.3. mizenkei
2.4. izenkei
2.5. meireikei
2.6. verbs in -te form

--- advanced level ---
1. papildus pamatkonstrukcijas
2. teikumu sasaistiishana
3. "peecvaardi" (postpositions)
4. laipniibas pakaapes un speciaalie vaardi
5. citi svariigi topiki

--- JLPT preparation ---
shajaa kategorijaa buus kaut kaadi nelieli teksti ar vaardiem kas pietruukst liidz JLPT liimenim. Taapat tiks apguutas, pielietotas un nostiprinaatas valodas konstrukcijas.

Gaidu juusu komentaarus (it iipashi par kursa sadalju seciibu),
Ieprieksh pateicos,
Lastguru.


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hikaru
post Jul 8 2005, 10:04
Post #2


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1427
Joined: 25-October 04
From: Latvia




Es nekā nesaprotu no japāņu valodas (varu tikai pateikt dažus teikumus). Tāpēc es labprāt pamēģinātu šito te (kursus tā teikt). smile.gif

QUOTE(lastguru @ Jul 8 2005, 04:39)
Obligaatie kanji, kas tiks lietoti uzreiz peec ievieshanas, buus sameeraa nedaudz - ap 100.
*


Šitie būs ievesti uzreiz visi vienā reizē, vai pa daļām? Uzreiz visus būs pagrūti iemācīties.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Jul 8 2005, 10:08
Post #3


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




QUOTE(Hikaru @ Jul 8 2005, 10:04)
Šitie būs ievesti uzreiz visi vienā reizē, vai pa daļām? Uzreiz visus būs pagrūti iemācīties.
*



Tak noteikti ka ne uzreiz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
PHz
post Jul 8 2005, 11:10
Post #4


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 65
Joined: 20-November 04
From: the top of my dome




Ārkārtīgi atbalstāma ideja! Tas būs apmēram kā http://en.wikibooks.org/wiki/Japanese latviešu variants? Man gan sanāks piedalīties tikai kā patērētājam, varbūt beta testētājam smile.gif , jo no japāņu val. pagaidām neko nejēdzu (BET GRIBAS!)


--------------------
I am a shaman, magician
The sun is purple
3D dimensions
I am for mental extensions

image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jul 8 2005, 12:14
Post #5


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(PHz @ Jul 8 2005, 11:10)
Ārkārtīgi atbalstāma ideja! Tas būs apmēram kā http://en.wikibooks.org/wiki/Japanese latviešu variants? Man gan sanāks piedalīties tikai kā patērētājam, varbūt beta testētājam  smile.gif , jo no japāņu val. pagaidām neko nejēdzu (BET GRIBAS!)

tas ir ljoti forshi ka namaakam lasiit. nihongo.lv listes daliibnieki gan uzreiz to "podstavu" atklaaja un skalji breec tagad uz maniim smile.gif

Materiaalus es gribu veidot tieshi anglju valodaa. Pie tam, mana ideja ir veidot kursus tieshi ieksh taa linka ko iedevi biggrin.gif Es gan vinjiem veel par to nepateicu, bet gatavojos driizumaa announceet arii vijnu listee. Taa luuk.

Par tiem kanji, Yanka_ronin pareizi pateica - nekas nebuus uzreiz, viss buus pakaapeniski.


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Jul 8 2005, 12:16
Post #6


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




''podstavu''? kādu podstavu? kāpēc brēc?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jul 8 2005, 12:25
Post #7


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




par to anglju valodu. vinji arii cereeja uz latvieshu valodu smile.gif es tagad atsuutiiju vinjiem savus argumentus par labu anglju valodai un gaidu atbildi.


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Jul 8 2005, 12:28
Post #8


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




es jau vispār arī ceru uz latviešu valodu, bet pagaidām pagaidīšu, pasekošu notikumiem...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jul 8 2005, 12:35
Post #9


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




es to neizdomaaju taapat vien, man varbuut arii kaut kas gribeetos ne taa kaa es uzrakstiiju - man ir nopietns ieesls: es gribu lai shis unikaalais materiaals buutu pieejams arii tiem kas neprot latvieshu valodu. Mans meerkjis ir lielaaka publika.

Ja kaadam labaak patiik latvieshu valoda, varbuut kaads pieteiksies tulkot. driiz jau arii varees domaat par papiira graamatas izdoshanu - tad shis jautaajums atkal pacelsies.


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Jul 8 2005, 12:38
Post #10


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




Jā, papīra grāmata nemaz nebūtu tik slikti...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jul 8 2005, 18:44
Post #11


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




listee izveidojaas ljoti neproduktiiva diskusija - visi maak kritizeet, bet kad vajag kaut ko dariit, nevienam tas neinteresee... var jau buut ka ar laiku paraadiisies cilveeki, bet izskataas ka mums ir jaasaak bez vinjiem (nu iznjemot, ka es atradu komenteetaajus...). kas mums buutu no saakuma jaaizdara, ir visiem kad buutu gatavi ieguldiit darbu meteriaalu izstraadee, jaaizrunaa apmaaciibas metodika. teiksim, riit vareetu uztaisiit skype konferenci par sho lietu, vai kaut kaa tamliidziigi... BTW, kaads iznjemot Yanka_ronin piesakaas veidot tos materiaalus vai nee?


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Jul 8 2005, 18:55
Post #12


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




Skype? zinu, kas tas ir, bet tādu nelietoju...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jul 8 2005, 19:07
Post #13


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




whatever, var jau ar meiliem... vienkaarshi ar audio ir daudz eertaak.


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yume
post Jul 9 2005, 15:36
Post #14


challenger
**********

Group: Jounin
Posts: 3875
Joined: 4-March 04




pirmkārt, ja jūs nebeigsiet dialogu, tad es dabūšu slēgt topiku, jo tadas lietas kārto ar meilu, messengeru ult. palīdzību. Galu gala, pastāv PM iespēja.

Otrkārt-par angļu-latviešu variāciju- es esmu par angļu variantu, jo pieejams plašākai publikai, kautvai kriviski runājošos paskaitot.
Taču varians dzimtajā valodā būtu labvēlīgāks tieši apmācības produktivitatei, tas ir, tomēr pastāv nianses tulkojot angliski un latviski.

Un piedāvājums- varbūt derētu uztaisīt katram apmācības līmenim savu toliku? tādā gadījumā, tam vajadzēs kautkādu subforumu, lai viņi nemētājās pa visu sadaļu.


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jul 9 2005, 16:01
Post #15


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(Yume @ Jul 9 2005, 15:36)
pirmkārt, ja jūs nebeigsiet dialogu, tad es dabūšu slēgt topiku, jo tadas lietas kārto ar meilu, messengeru ult. palīdzību. Galu gala, pastāv PM iespēja.

don't worry - diskusija sen jau izbeigta.

QUOTE(Yume @ Jul 9 2005, 15:36)
Un piedāvājums- varbūt derētu uztaisīt katram apmācības līmenim savu toliku? tādā gadījumā, tam vajadzēs kautkādu subforumu, lai viņi nemētājās pa visu sadaļu.

OK, var jau taisiit subforumu. mana doma bija ka vienai neliejai teemai (viena vai vairaakas nodarbiibas) taisiit atsevishkju topiku, lai komentaari nepaarklaatos. ne jau visi saaks vienlaiciigi, un iespeejams ka arii naakoshgad vajadzees saakuma teemas komenteet...


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20 April 2024 - 01:16