IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

2 Pages V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Budisms Latvijā
Blackout
post May 25 2006, 15:39
Post #1


Gimme More
****

Group: weirdo
Posts: 294
Joined: 4-November 05
From: Riga




Nesen klausos televizoru un tur iet kaut kāds murgs par budismu Latvijā. Vai tiešām tas var būt, ka budisms Latvijā izplatīsies ātri? Un vai tas vispār notiks? blink.gif Vai nu esmu zaudējis prātu, vai kā? Kāda ir jūsu attieksme pret budisma izplatīšanos Latvijā. Es personīgi labprāt uzņemtu šo ticību Latvijā, un arī to pieņemtu - lai vai kā es neesmu kristīts. Bet tad cik daudz ir tādu vietu priekš budistiem, un kur var kļut par tiem? -.- blink.gif


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikyou
post May 25 2006, 15:52
Post #2


Kami-sama
**********

Group: Chuunin
Posts: 3089
Joined: 1-April 04




Man vienalga, kamēr man kāds nemēģina uzspiest savu reliģiju.
Divas nedēļas atpakaļ redzēju kā kautkādas no 8. klases meditē pie skolas durvīm. o_ō
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Blackout
post May 25 2006, 16:00
Post #3


Gimme More
****

Group: weirdo
Posts: 294
Joined: 4-November 05
From: Riga




Bet Latvijā... Budisms... Tas vispār kādreiz var piepildīties?


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nekodzuki
post May 25 2006, 17:49
Post #4


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 8
Joined: 1-October 05




es nezinu vai budisms izplatīsies, vai būs populārs... bet kas to zin!
ar vēdisko reliģiju, kuras piekritēji Latvijā jau 10 gadus cenšas ieinterisēt, bet, lai arī ir piekritēju, tās skaits nelīdzinās kristietības piekritēju skaitam!


--------------------
Kad kļūda tiek atrasta un izlabota, izrādīsies... ka sākotnējais variants bija pareizs!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kahi
post May 25 2006, 19:47
Post #5


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 756
Joined: 16-November 05
From: cradle of filth




sarežģīti ir ar tām ticībām, bet, manuprāt, nav vērts uztraukties, jo, zinot mūsu letiņu konservatīvismu un ''šķībo aci uz visa cita ne tāda kā ir bijis vienmēr'', nedomāju, ka latvijā ienāks tādas ticības kā budisms, hinduisms, u.c. ir jau mums te daži indivīdi skūtām galvām(patiešām sakarīgi cilvēki!), tomēr viņi vārās savā sulā tāpat kā viņu priekšteči austrumos, un ''briesmas'' līdzšinējai reliģijas sistēmai diezin vai tuvākajā laikā maz domā radīt. un, diez vai mūsu pareizticīgie, luterāņi, kalvinisti,katoļi, u.c. ar pujatu priekšgalā ļaus te kam tādam maz ienākt (nez, vai vecāki(pārliecināti katoļi) laidīs savus bērnus viņiem klāt).


--------------------
IPB Image



esmu atpakaļ. spiciem nagiem un vārdiem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Šigeru
post May 25 2006, 20:01
Post #6


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 46
Joined: 2-February 06
From: Babīte, Retāk Cēsis, LV Lauki un meži




ja Dieva nebūtu, tad viņš būtu jāievieš.

Vienalga vai Dievs ir Buda kāds jūds vai pats nelabais, kamēr to var pielūgt.

Way to go Budismam, bet laiks rādīs ko tas izdarīs.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aivvv
post May 25 2006, 20:11
Post #7


weirdo
*****

Group: weirdo
Posts: 505
Joined: 18-September 04
From: patiess pokemonu pavelnieks un kurbijkurnes fans




lol budisti latvijaa ir jau gadiem briinums ka kaadam tas ir paarsteigums....


--------------------
IPB Image
best anime ever ;)

nedraazies pa labi un pa kreisi ja nespeej ar to sadziivot...

miili savu dibenu un vinnss miilees tevi un tas nekas ka mans dibens vienalga ir smukaaks par taveejo he he
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post May 25 2006, 20:23
Post #8


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(Shumins @ May 25 2006, 16:08)
Tagad religjija ir modes lieta, visaadi krustinji, tas pats ar saatana simboliku...Un domaajams otakieshi jau arii nav labaaki  laugh.gif

piemeeram, kaadu saatana simboliku? simboli ir apaugushi ar tik daudzaam noziimeem, ka reti kad var pateikt iisto, simboli noziimee to ko shii simbola nesaataajs grib lai tie noziimee. bet ja njemt veeraa ka tie kas shos simbolus izmanto, pashi nezin iisteniibaa ko tie simboli dod, tad nu pateikt reti kad kko var tongue.gif galu galaa, gan labais, gan ljaunais ir viena un taa pasha divas izpausmes kas nevar eksisteet viena bez otraas.

ak jaa, un veel, ne visi kas neesaa simboliku tam tic... pat ne visi kas deklaree ka tic tieshaam taadi ir tongue.gif

kas attiecas uz budismu, tad daudzos gadiijumos es pieturos pie Zen-Buddisma idejaam, bet nez vai sho var nosaukt par religjiju, driizaak filozofija tomeer


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Storm
post May 26 2006, 03:07
Post #9


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 290
Joined: 12-April 06
From: nya




Manupraat budisma ideologija ir way better nekaaa kautaada biibele XD!!! biggrin.gif (No budisma var sho to labu iemaaciities, bet ne to vietu kur tew jaapieluudz kautkaads neeksisiteejshs (vai nepieraadiits) "DIEVS".. tongue.gif

censored by lastguru

This post has been edited by lastguru: May 26 2006, 03:32


--------------------
skills of a snail
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post May 26 2006, 10:52
Post #10


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




un? man teiksim dazhas dogmas islamaa simpatizee, neskatoties ka "itkaa" esmu kristietis. jebkuraa gadiijumaa tas ir im_h_o. katrs pie religjijas nonaak pats. visdazhaadaakajos celjos. un atbilstoshi dazhaadaam personiibaam un dziives pieredzei - pa dazhaadiem celjiem, un pie dazhaadaam religjijaam. ateismu pieskaitu pie vienas no. ;> galvenais - nemeegjinaat fanaatiski boreet citiem savus subjektiivos uzskatus.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 26 2006, 11:13
Post #11


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




Piekrītu lastguru, ka budisms un ar tā atariem vairāk ir filosofija un dzīves uztvere, ne reliģija, ar stingri izstrādātām dogmām, liturģiju u.c. reliģijai absolūti nepieciešamām lietām. Šī iemesla dēļ (kaut arī pats to neprkatizēju) budisms man šķiet simpatiskāks par kristietību un kur nu vēl vēl zīdaiņa autiņos esošo un mātes pienu sūcošo islamu.
Budisma un citu tālo austrumu reliģiju izplatība Latvijas sabiedrībai varētu būt diezgan veselīga, jo liela daļa šejieniešu ir tendēti domāt melnbaltās kategorijās (tās pašas kristietības un padomju laiku nopelns).

Piekrītu arī Shumiņam, ka reliģijas un, jo īpaši to atribūti nenobriedušiem prātiem vairāk kalpo kā sava stila (viņuprāt oriģināla, bet realitātē — ne īpaši) izpaušanas veids. Teoloģiskos sīkumos "fišku nerubī", bet nokārties un notetovēties ar reliģijas simboliem (bieži vien sakompilējot no vairākām, pat savstarpēji naidīgām reliģijām) tas, lūk, nozīmē būt patiesam ticīgajam un sitot roku pie krūts bļaut, es esmu krišnaīts, budists, dievturis utt.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kaede
post May 26 2006, 13:01
Post #12


Koutaishi
********

Group: Chuunin
Posts: 1221
Joined: 25-October 04
From: maybe in your dreams




Nu nezinu, es kaut kā nedomāju, ka Budisms Latvijā būtu kāda slikta vai kā tamlīdzīgi lieta. Galu galā katram cilvēkam ir savi uzskati un lai jau seko tai reliģijai, kura piesaista visvairāk. Man, piemēram, patīk Budismā daudzas lietas. Kaut vai tā pati meditācija. Gāju uz jogas nodarbībām un sapratu, ka mani viss tas piesaista. Esmu mēģinājusi neduadz meditēt- riktīgi nomierinoši, relaksējoši!
Ja nu kādam arī patīk, ta var google pameklēt gayatri mantru. rolleyes.gif


--------------------
Music is life!



Karneola-rakstnieku forums

IPB Image

Vieta tavām grafiskajām novelēm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sushi
post May 26 2006, 19:01
Post #13


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1675
Joined: 11-July 05
From: Somewhere I belong?




Man liekas, ka tādu RIKTĪGO budistu Latvijā jau nemaz nav. Ir tādi, kas sevi uzskata par tādiem.
man liekas, ka budisms Latvijā varētu izplatīties tāpat, kā viss pārējais. Un.. jā- mūsdienās jau tas sāk kļūt vairāk par stila lietu. (man tas īpaši nepatīk)
Man pašai nebūtu nekas pret to visu, jo budisms, cik es par to zinu, liekas diezgan simpātisks priekš manis (ja tā var teikt). Kā nekā dažreiz pameditēju! biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kahi
post May 26 2006, 20:00
Post #14


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 756
Joined: 16-November 05
From: cradle of filth




it kā visiem nav nekādu iebildumu, ka viņi tei ir vai nav, bet, nez kāpēc daudzi no viņiem staigā riktīgi atštaukāti...


--------------------
IPB Image



esmu atpakaļ. spiciem nagiem un vārdiem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
bladez
post May 26 2006, 21:29
Post #15


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 237
Joined: 8-February 06
From: City of Townsville




Vispār es arī piekrītu, ka budisms ir vairāk dzīves uztvere. Un pie tam Budisms man liekas vienīgā labākā reliģija (skaitās jau reliģija), kas neuzspiež savu ticību un nekad vēsturē naw uzspiedusi, atšķirībā no Katoļiem, kam bijuši tik daudz krusta kari.

S.c. man ļoti patīk viņu domas. Piem. par reinkarnāciju. Ka cilvēks pēc nāves pārvēršas par to, ko ir pelnījis. Ļoti laba doma, kautgan pats tai neticu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19 April 2024 - 23:16