IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

6 Pages V  1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> aeon, talants 'n' stuff, atdalīts no aeon 'sensei of art' pavediena
Kikyou
post Jan 22 2008, 00:15
Post #1


Kami-sama
**********

Group: Chuunin
Posts: 3089
Joined: 1-April 04




Atļāvos parediģēt Kikyou postu, lai norādītu, no kurienes topiks atdalīts [Zenofex]

Ā, tā tak labā zīlnieku feja, kas gan būtu domājis, ka tu tādam necilam zemniekam kā man spēj nolasīt nākotni!
Kā tu to vari zināt, ka nekad nesasniegšu? Man vēl tikai sešpadsmit, visa dzīve priekšā. Visi profi reiz zīmējuši stikmenus, bet to, protams, neviens nemaz neiedomājas skatoties uz viņu darbiem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ssson
post Jan 22 2008, 00:54
Post #2


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 5
Joined: 21-January 08




QUOTE(Kikyou @ Jan 21 2008, 23:15) *

Ā, tā tak labā zīlnieku feja, kas gan būtu domājis, ka tu tādam necilam zemniekam kā man spēj nolasīt nākotni!
Kā tu to vari zināt, ka nekad nesasniegšu? Man vēl tikai sešpadsmit, visa dzīve priekšā. Visi profi reiz zīmējuši stikmenus, bet to, protams, neviens nemaz neiedomājas skatoties uz viņu darbiem.


Pirmkaart, negribas piedrazot vinja tredu ar atbildi tev, nu bet ok. Tu esi pie sensejiem, jo atrodies te ljoti sen, bet peec darbu liimenja, atrodies tur nepelniiti. Peedeejos ziimeejamos ir manaama tava izaugsme, pateicoties tam, ka tie ir tikushi izkraasoti fotoshopaa vai citaa progaa. Apskaties pirmaas bildes, taa ziimee katrs 3ais cilveeks. Kaut kaads tev talants ir, bet nevar saliidzinaat tavus darbus ar aeonseraph, -Kai-, Ito no Kazuki, asamashii ritori banpaia vai pat Henata darbiem. Vinji atrodas citaa liimenii. Tas, ka tev 16 gadi neko nenoziimee, visa saals ir talantaa. Tu piesliipeesi savu ziimeeshanas prasmi, bet par profesionaali nekljuusi nekad. Kraasot kaut ko, izveidot fotoshopaa, jaa, bet ziimeet, taa, ka citiem mutes valjaa, taa gan ne. Tas ir liidziigi kaa ar skaistu balsi, vai nu ir, vai nav. Vienu tik nesaprotu, kaada tev jeega piesieties aeonseraph, skaudiiba, cita izskaidrojuma nav.

Tavi ziimeejumi ir ok, kopumaa skataami un kraasojums ar labs, bet ja vinjus analizee, tev klibo proporcijas, teelus tu izveelies ljoti vienkaarshus, nekaadas detalizaacijas, parasti ir "nogrieztas" kaajas, vai citas daljas, lai nevajadzeetu taas ziimeet, apgjeerbs vienkaarshs. Dazhas idejas ir ok, tomeer izpildiijums nav labs, piemeeram, par skumjo meiteni lietuu, kura tur nazi... kaajas slikti uzziimeetas, galiigi neproporcionaali un shkjiibi, plaukstas cieshami, pieder pie stila, bet labaas rokas augsheejaa dalja kriminaala... Skaists darbs ir meitene baltaa kleitaa, aizveertaam aciim, tur tev nekas daudz nav saziimeets, bet radiita laba noskanja ar kraasu paliidziibu. Taa var turpinaat bezgaliigi, bet galveno ideju cerams uztveeri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
xikes
post Jan 22 2008, 01:52
Post #3


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 949
Joined: 15-February 04




Oke.
Vispār biju plānojis iet gulēt, bet, pateicoties pēdējām postam, šī nodarbe tikai atlikta par dažām minūtēm.
Ja man kaut kas nepatīk (nepatīk? nē. tracina), tad tā ir dažu atsevišķu indivīdu tieksme iedomāties sevi esam bez maz vai dievišķā statusā, līdz ar to, šķietami un subjektīvi, it kā, iegūstot tiesības lemt par to, kas ir labs, kas slikts, kam būs lemts spīdēt, kam nē. Muļķības!
Mr/Ms ssson, Jūs esat sarakstījis likteni? Man šķiet, ka nē. Tāpēc, lūdzu, varbūt, iztiksim bez tādiem galīgiem jēdziniem kā "nekad", kas Jūsu kontekstā skan diezgan utopiski. Jūs ne vella nezinat par cilvēka dabu. Neviens no augšas (vai hz no kurienes) nekādas gara dāvanas nepiešķir. Sāls nav talantā. Sāls ir sālstraukā, bet pirms tam, veikalā uz letes. Vai jūs zināt, kas ir talants? Talants ir slinku, neuzņēmīgu, patmīlīgu cilvēku, kam trūkst gripasspēka, izdomājums, lai būtu iespējams kaut daļēji attaisnot to, ka kāds ir bijis spējīgs sasniegt vairāk, nekā viņi. Neviens nepiedzimst par ģēniju. Ikviens var iemācīties jebko. Gribasspēks, pacietība, ticība saviem spēkiem un neatlaidība. Lūk patiesā essence, kas pelēkajās masās rada ilūziju par tādu fenomenu kā "talants".
Kritizēt ir vielgi. Kļūdas un nepilnības visur var saskatīt. Nekas, pilnīgi un viennozīmīgi, nekas nav ideāls. Arī tajos pašos aeonseraph darbos var samklēt ne vienu vien nepilnību. Jūs cenšaties būt objektīvs. Tad varbūt visā, visur un līdz galam? Otra lieta, kas man riebjas ir salīdzināšana. Kā bija teikts S.Ekziperi "Mazais Princis", tad visas nelaimes rodas no salīdzināšanas. Un kā jau iepriekš bija teikts, kā gan var salīdzināt zīmējumus? Ko mēs salīdzinam? Grafīta putekļu izvietojumu uz papīra ( whatever, krāsu pikseļu uz attēla formāta matricas)? Jebkura atbilde būs subjektīva. Kā zināms, zīmējumos tiek ielikts ne mazums emociju. Tad, varbūt, salīdzīnāt, cik perfekti šīs emocijas ir saaudzētas ar zīmējumu? Vai varbūt salīdzināt, kuram bij "labākas" emocijas? Jebkurš novērtējums būs tikai konkrētā vērtētāja personīgais viedoklis.

Jūsu personīgais viedoklis, simpātijas un gaume nekādi nepiešķir Jums ekskluzīvas tiesības uz vārda "nekad" lietošanu.

Tagad, varbūt, apskatīsim Jūsu zīmējumus? Jūs, škiet, esat diezgan tuvās attiecībās ar mākslu, ja reiz spējat tik smalki norādīt uz kļūdām, aplūkojot darbus tikai pārdesmit minūtes, kā arī ņemot vērā to, ka šeit esat ieradies tikai vakar. Tad nu, domāju, ka arī Jums ir jābūt tīri labam zīmētpratējam, ja reiz spējat paust tik daiļu kritiku.


--------------------
The Universe doesn't care what You believe in.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ssson
post Jan 22 2008, 03:48
Post #4


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 5
Joined: 21-January 08




xikes
Pirmkaart, neesmu nevienu apvainojis, otrkaart, neuzskatu, ka buutu ko nepareizu uzrakstiijis. Izskataas, ka shajaa forumaa dazhus driikst aizskart un dazhus ne smile.gif Kaapeec taada Kikyou un Shumins driixt uzkakaat citiem, bet kad aizskar vinjus, tad saakas liela breeka. Ko tad es taadu pateicu? Jaa, viedoklis ir subjektiivs, bet taads vinjsh ir visiem.
Ja tu uzzskati, ka talants neeksistee, tad taa tieshaam ir tava dariishana, bet es varu pieraadiit preteejo. Cilveeks, kam nav balss un muzikaalaa dzirde, nekad nevarees kljuut par labu dziedaataaju, lai kaa censtos, tas pats ir ar maaksliniekiem, ne katram ir lemts taadam buut. Dazhi cilveeki ir skaistaaki par citiem, dazhi talantiigaaki, dazhi savu talantu neattiista, dazhi sasniedz daudz suuri gruuti straadaajot, bet teikt, ka visiem ir vienaadas iespeejas, luuk tas ir utopiski.
Par kritizeeshanu- kritizeet nemaz nav viegli, pateikt, ka darbs ir suuds, tas ir viegli, bet noraadiit uz kljuudaam, tas ir pavisam savaadaak.
Par saliidzinaajumiem, saliidzinaat var un vajag. Pirmkaart, gruuti saliidzinaat dazhaadus stilus un gaumes patiesi atshkjiras, bet darbu profesionalitaati un izpildiijumu gan driixt saliidzinaat. Kaa jau teicu, aeonseraph darbi ir pavisam cits liimenis. Nenoliedzu, ka taada liimenja darbi kaadus veido Kikyou var patikt, bet vinja veel atrodas "saakumskolaa". Emocionaalo pusi mees nevaram izveerteet, tomeer ticu, ka katrs, kursh ziimee, darbaa iegulda dalju sevis.

Ja tik ljoti gribas zinaat par mani, tad es uzskatu, ka kameer darbi nav sensei liimenii, tikmeer vinjus publiskai apskatei nav jeegas izlikt. Darbus esmu apluukojis vairaakkaart, forumaa esmu pietiekami biezhi kaa guest. Ziimeeshanas skills man ir pietiekami augsts, lai vareetu atshkjirt talantu no wannabe smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
xikes
post Jan 22 2008, 07:57
Post #5


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 949
Joined: 15-February 04




Par talantu es tev nepiekritīšu tā īsti un tā arī, šķiet, paliks.

QUOTE(ssson @ Jan 22 2008, 02:48) *

ka kameer darbi nav sensei liimenii, tikmeer vinjus publiskai apskatei nav jeegas izlikt.

Heh, you're the same as him. Un zin, man pat liekas, ka ar šādu attieksmi tu varētu dabūt tādu pašu izturēšanos. Šeit nav profesionālu mākslinieku forums, kur varētu izlikt savus darbus un saņemt konstruktīvu kritiku. Šeit ir anime forums, kur daži cilvēki aizraujas ar zīmēšanu un nebaidās ar to dalīties pasaulei. Un kādreiz bij pāris reizes draudzīgāka vieta nekā tagad.
Tātad, kur ir starpība? Kāpēc vienus noliek, bet citus nē?
Nē, nu, padomā. Ja uzrodas cilvēks un grib tikai spīdēt, tad skaidrs, ka no viņa tiks gaidīta tikai spīdēšana un jelkādas svārstīšanās un nepilnības tiks uztvertas ļoti asi. Bet ja uzrodas cilvēks, kurš, vienkārši, grib dalīties ar sevi, saviem darbiem un dvēseli, tad attieksme ir cita. Kapēc? Tāpēc, ka šis nav profesionālu mākslinieku forums. Šis ir vienkāršs anime forums. Tad nu saprati, cerams. Ja gribi spīdēt, sure, rādi droši tikai savas spožākās spalvas, bet līdz ar ūberkrutiem slavinājumiem nebaidies no līdzīgās amplitūdas diametrāli pretējiem viedokļiem. Ja gribi būt foruma daļa - tā teikt - tāds, kāds esi, droši! Lai gan, kā jau teicu, šeit vairs nav tik draudzīga vieta, kā agrāk, bet tomēr, domāju, ka ar šādu attieksmi tevi uztvers daudz sakarīgāk. Es tagad nesaku, ka visiem būtu jāliek arī visi savi pēdējie krapi un skices. Pats arī tā nedaru un darbus(kā viņus vēl nosaukt? skricelējumus?), kas man pašam nepatīk, nelieku. Bet ir atšķirība, vai cilvēks grib tikai spīdēt, vai vienk, parādīt pasaulei kaut ko no sevis.


--------------------
The Universe doesn't care what You believe in.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikyou
post Jan 22 2008, 09:22
Post #6


Kami-sama
**********

Group: Chuunin
Posts: 3089
Joined: 1-April 04




Man jau ar liekās, ka nav tāda lietā kā superspējas bundžā, a.k.a. talants.
Zinu, kāpēc mani zīmējumi nav vienā līmenī ar pārējo - zīmēt tā nopietni sāku tikai pirms kādiem četriem gadiem (kas ir arī tas laiks, kad pievienojos otaku), uuun tas man šķiet ir salīdzinoši īss laiks, lai gan kas zin, bet ja tā godīgi man pajāt.
Nē nu, vari turpināt vārīties, dddēls, tikai, kā lai to pasaka... Nevienam tas neinteresē!

Hmmm, on a side note, va velns, šitais ir nonācis līdz offtopikam. Kāaamdēļ gan man liekās, ka tas dāaaažam labam offtopika iedzīvotājam nepatiks, hahaha.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shumins
post Jan 22 2008, 09:26
Post #7


Unregistered









QUOTE(Kikyou @ Jan 22 2008, 00:15) *

Ā, tā tak labā zīlnieku feja, kas gan būtu domājis, ka tu tādam necilam zemniekam kā man spēj nolasīt nākotni!


Katram ir savi apslēpti talanti, un jo dažadāki mēs esam, jo interesantāk te ir atrasties laugh.gif

Kareiz fascinē te visādos offos lasīt savu vārdu, Shumins to teica, tam uzbrauca - vasala grāmata var sanākt par to, ko esat sadiskutējushi.

Jūtos gandrīz kā slavenība, par ko visu laiku runā, tāpēc spēju novērtēt jūsu darbu - katru reizi atgriežos te ar prieku un cerībām ko interesantu par sevi izlasīt.

IPB Image

Get a Life...
Go to the top of the page
+Quote Post
xikes
post Jan 22 2008, 09:31
Post #8


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 949
Joined: 15-February 04




QUOTE(Shumins @ Jan 22 2008, 08:26) *

Jūtos gandrīz kā slavenība, par ko visu laiku runā, tāpēc spēju novērtēt jūsu darbu - katru reizi atgriežos te ar prieku un cerībām ko interesantu par sevi izlasīt.

Sorre, šoreiz, kā redzi, galvenā tēma nebūt nav par tevi

This post has been edited by xikes: Jan 22 2008, 09:31


--------------------
The Universe doesn't care what You believe in.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Jan 22 2008, 10:56
Post #9


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




paaris, komentaari. Pirmkaart xikes iztektaa doma, ka visa darbu veerteeshana un salidzinaashana ir bezjeedziiga (nerunaasim par salidzinaashanu vispaariigi pashsaprotamu iemeslu deelj) , jo tas ir un paliek subjektiivs viedoklis, ir pilniigas muljkjiibas. Ir esenciaalas atshkjiriibas peec kuraam pat muljkjis pateiks, ka viens darbs ir labaaks par otru; taadas lietas kaa ssson noraadiitaas proporcijas, kraasu atbilstiiba un kompoziicijas vienkaarshiiba (u.c.) noraada uz ziimeejuma kvalitaati no pilniigi objektiivi viedoklja, negribeetu braukt galeejiibaas ar salidzinaajumiem, bet just to prove my point: bez idejiska fona (un shaadas veertiibas nav ne kikyou, ne aeon darbos) stikmens buus 'sliktaaks' par ruupiigi izziimeetu portretu. Ja kaads shim teikumam nepiekriit, vai veelas piesieties vaardiem, nemaz nepuulieties rakstiit atbildi, taa ir aksioma. Taatad, varam secinaat, ka viens maakslinieks ir labaaks par otru.
Otrs ko gribeeju piebilst, ssson visu uztver paarlieku nopietni, senseju galerijas ir domaatas vairaak ziimeshanas promoteeshanai un mazinjo motiveeshanai. Ne velti te vairaaki forumieshi to vietu sauc(kopaa ar pashaam parastajaam galerijaam) par paint shop of horrors kad senseji tikai izveidoti, par sho teemu tieshi bija diskusija- kaada liimenja darbus ir veerts likt sensejos un, protams, diskusijas probleema bija - kursh tad veertees tos darbus un atbildes par ielikshanu. Skaidra ir viena lieta, sensejos ir visi shii foruma labaakie skriceleetaaji, un arii tie dazhu labu moderatoru draugi, kuri sagadiishanaas peec arii nodarbojaas ar skriceleeshanu, tapeec par sho teemu iespringt nav veerts.
Hmm, gribeeju veelkautko piebilst bet piemirsu, nu neko- iztiksiet.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
xikes
post Jan 22 2008, 11:31
Post #10


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 949
Joined: 15-February 04




Problēma tur, ka māksla nav nekāda eksaktā zinātne. Ja matemātikā var paņemt divus skaitļus 44883362 un 44883363, salīdzināt un viennozīmīgi pateikt, ka 44883363 ir lielāks, tad mākslā tas nav iespējams. Vienalga, pat ja arī viens no skaitļiem būtu "1".

Visiem tiem, kas uzskata, ka tās ir muļķības, jautājums: kura krāsa no visām gammā esošajām ir "visskaistākā"?


--------------------
The Universe doesn't care what You believe in.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Jan 22 2008, 12:03
Post #11


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




saliidzinaat var un kaa veel. xikes, negribu izklausiities peec eebreja, bet kura no divaam uzziimeetaam liinijaam ir skaistaaka? skataas peec kopuma, un atbilstiibas, nevis individuaalas detaljas. Ja tu man prasiisi kursh kraasu kopums no divaam labaak atbilst kaadam liiniju kopumam (ziimeejumam) tad es tev speeshu dot viennoziimiigu atbildi tikmeer kameer kraasu kopumi (vai spektrs, shajaa gadijumaa) nebuus paaraak liidziigi viens otram. Ir taada lieta kaa grafiskais dizains, kur tieshi ar sho izveerteeshanu arii nodarbojaas.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
xikes
post Jan 22 2008, 12:37
Post #12


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 949
Joined: 15-February 04




Es negribu kaut kur sākt piekasīties, bet man kaut kā dumjas liekas šīs tehnoloģiskā laikmeta tendences, ka cilvēki sāk iedomāties, ka it visam var izgudrot skalu un, attiecīgi, visu var izmērīt. A vot, nevar.
Piekrītu, daudzas lietas var izmērīt, piemēram atoma diametrus, visādus citus izmērus, attālumus un laikus. un ļoti precīzi. Daudzas lietas. Eksaktas lietas. Grūtības sāk rasties, kad vajag izmērīt kaut ko, kas cilvēkam "galvā". Izmērīt domu. Izmērīt emocijas. Izmērīt prieku. Izmērīt gaumi. Tas nav iespējams.
Var tikai izdomāt kaut kādus standartus un pēc tam mēģināt noteikt, vai attiecīgais objekts(doma, ideja, whatever, kas) atbilst šiem standartiem. Protams, šī standarta robežās tas ir pat ļoti objektīvi. Tomēr globālāk skatoties - subjektīvi, jo tas ir tikai kārtējais standarts.

This post has been edited by xikes: Jan 22 2008, 12:41


--------------------
The Universe doesn't care what You believe in.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikyou
post Jan 22 2008, 13:04
Post #13


Kami-sama
**********

Group: Chuunin
Posts: 3089
Joined: 1-April 04




Nā, Sigfam ir taisnība. Varbūt skaistumu novērtēt nevar, bet kvalitāti gan var. Tas pats par sevi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Jan 22 2008, 13:22
Post #14


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




omg xikes, tu vispaar nelasi ko tev saka- ir principiaalas lietas peec kuraam var izveerteet ziimeejuma veertiibu. Luuk piemeers, kuraa pat atljaushos izmantot pashas kikyou darbu saliidzinaajumam.
[bilde1] | [bilde2]

un tikai pasaki, ka 'nevar izmeeriit' kursh darbs ir labaaks. Bet taakaa es jau zinu, ka tu teiksi, ka taakaa viens ir 'anime' stilaa un otrs ir fotoreaalisms, tad to nu nekaadi nevar saliidzinaat, taapat kaa mocartu nevar saliidzinaat ar led zeppelin (kas jau buutu cita diskusija), tad luuk veelviens saliidzinaajums:

[bilde1] | [bilde2]

Saki ko gribi, te verdikts var buut tikai viens -.-
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pakkun
post Jan 22 2008, 13:33
Post #15


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 824
Joined: 20-February 06
From: λ=56.923** φ=24.039**




par talanta esamības jautājumu sakārojās kaut ko pateikt.

talants eksistē. un tas nu ir pilnīgi skaidrs. situācija, kad kādam līdzīgos apstākļos ar pārējiem, kaut kas padodas labāk kā pārējiem un bez īpašas piepūles. tas ir talants. BET. ja talantu neattīstīs, tas tāds arī paliks kāds bija un tie, kas pūlas, galu galā apsteigs.
so. talants eksistē. nesaprotu kā var apgalvot pretējo un noliegt acīmredzamo. sniegšu situāciju no viena paziņas dzīves. lieliski padodas angļu valoda. nemācoties absolūti nemaz, balstoties uz valodas izjūtu, pelnīja 2x labākas atzīmes kā pārējie.
tāpat, šķiet, būs ar zīmēšanu. summējot un atkārtojoties - padodas bez īpašas piepūles = talants.
ja vēlaties, mēģiniet iebilst, bet sakarīgi.

un par salīdzināšanu. salīdzināt var JEBKO. atšķirās tikai iespējamais sasniedzamās objektivitātes līmenis.
labs piemērs


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages V  1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19 April 2024 - 15:35