IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> kur maaciities, kur iemācīties japāņu valodu
misty_moonlight
post Mar 6 2006, 17:17
Post #46


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 70
Joined: 29-March 05
From: Riga




Nordistikas paarstaave atsuutiija atbildes meilu par shiem kursiem ar papildus informaaciju.

QUOTE
Taatad, par japaanju valodas kursiem - shaada
iespeeja tieshaam pastaav. Mees piedaavajam apguut ne tikai skandinaavu
valodas, bet arii japaanju valodu.
Kursi paredzeeti no 10. apriilja. Tie notiktu 2 reizes nedeeljaa, vienas
nodarbiibas ilgums 90 minuutes.
Pieteikties veelams liidz 1. apriilim. Ieprieksh Jums vajadzeetu
aizpildiit pieteikuma anketu kursiem muusu maajas lapaa www.nordistika.lv.
Kursu maksa ir 70 ls.


Pati arii apsveru taadu iespeeju, bet baigi taalu tie kursi notiek sad.gif Nez vai ar savu slinkumu tik taalu izbraukaashu tongue.gif


--------------------
--==> misty (ミスチ) <==--
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Marekso
post Mar 6 2006, 22:53
Post #47


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 56
Joined: 1-January 06
From: Latvia




Vienīgā lieta kas ir viegla Japāņu valodā (man liekas) nu nevis lieta bet vārdi ir

Nice Catch (pa angliski)
Naīs Kač (pa japāniski) Izrunā vienādi un nozīme vienāda! smile.gif


--------------------
-------------------------------------------
image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Šigeru
post Mar 7 2006, 18:16
Post #48


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 46
Joined: 2-February 06
From: Babīte, Retāk Cēsis, LV Lauki un meži




QUOTE(misty_moonlight @ Mar 6 2006, 16:17)

Pati arii apsveru taadu iespeeju, bet baigi taalu tie kursi notiek sad.gif Nez vai ar savu slinkumu tik taalu izbraukaashu tongue.gif
*



man tiešām būtu neloģisi skriet savus 90 km 2x nedēļā lai mācītos Jap val, bet tā gribas! unsure.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karuna
post Mar 18 2006, 17:50
Post #49


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 8
Joined: 10-February 06




Vai kāds nav klātesošajiem nav mēģinājis mācīties japāņu valodu ar Pimslera audiokursiem? http://www.amazon.com/gp/product/067131588...glance&n=283155

Es sāku lietot Pimslera audiokursus, lai mācītos spāņu valodu, un tā mani pārsteidza ar savu efektivitāti. Salīdzinot ar agrākajām mocībām, kad skolā bija jākaļ galvā krievu un angļu valodas, viss notika daudz vieglāk. 1 nodarbība 30 minūtes dienā bija viegli izturams temps. Pati saistošākā iezīme ir spēja uzturēt motivāciju, radot iespaidu, ka esi jau apguvis kaut ko noderīgu. Lai gan esmu nedaudz lēns uz valodām, pēc pusgada es jau varēju brīvi skatīties filmas spāniski un lasīt avīzes spāņu valodā.

Protams, Pimslera kurss ir tīra sarunvaloda un ar to nevar valodu iemācīties pilnībā. Tajā nemāca ne gramatiku, ne rakstību, un nopietnam apguvējam būs vajadzīgi papildu materiāli.

Dīkdieniskas intereses mākts esmu sācis arī klausīties Pimslera japāņu valodas kursu, bet ar to iet nedaudz grūtāk. Galvenā problēma ir pilnīgs kursa transkripcijas trūkums un reizēm ir gūti saprast precīzu izrunu. It īpaši sākuma dialogi, kas ir samērā ātrā sarunvalodā, un nav īsti saprotams, vai tur pēc vārda bija wa vai ga vai vienkārši o. zen zen wakarimasen... Varbūt kāds, kurš ir mēģinājis šo pašu kursu, varētu palīdzēt ar transkripciju vai vienkārši atsevišķām konsultācijām? arigato gozaimas, ja mata atode
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Mar 18 2006, 18:15
Post #50


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Pimslera audio lekcijaam ir transkripcija, kaa arii pieziimes par kultuuru utml. Vari kaadu dienu vakarpusee (jo veelaak, jo labaak) ieiet #anime.lv@irc.apollo.lv, tad buus liela iespeeja mani tur nokjert, varam par shito parunaat.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karuna
post Mar 18 2006, 18:58
Post #51


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 8
Joined: 10-February 06




Jā, līdzi nāk piezīmes par kultūru, bet tajās nekas daudz nav pateikts. Kur var darbūt transkripciju?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Mar 19 2006, 03:09
Post #52


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(karuna @ Mar 18 2006, 16:50)
Vai kāds nav klātesošajiem nav mēģinājis mācīties japāņu valodu ar Pimslera audiokursiem?

esu meegjinaajis, man kaa urkjim tas kurss neiipashi patika, jo gribeejaas zinaat kaapeec tieshi taa, a ne citaadi. taapec es to pametu peec laikam 7. lekcijas, un pieveersos inetam un graamataam. ar saprashanu un atburtoshanu probleemas gan man nebija, un transkipciju liekas biju pie sevis redzeejis...


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karuna
post Mar 19 2006, 23:50
Post #53


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 8
Joined: 10-February 06




Edg man iedeva transkripciju pirmajām 30 nodarbībām, bet šobrīd esmu ticis jau līdz otrā līmeņa 12. nodarbībai. Šodien klausījos un tā arī nesapratu kā tad īsti izrunā vārdu "karsts". Izklausījās kā "hatsui", ar vāju "h", bet vēlāk izrunāja tika kā "atsui" bez "h". Kāds nezina, kā tur īsti ir, jo man nav nekādas vārdnīcas pieejamas.

Arī "auksts" laikam bija "tsumetai" (dzērieni, lietas) un "samui" (auksts laiks). Šķiet, ka šos es sadzirēju pareizi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Mar 20 2006, 01:16
Post #54


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(karuna @ Mar 19 2006, 22:50)
Izklausījās kā "hatsui", ar vāju "h", bet vēlāk izrunāja tika kā "atsui" bez "h". Kāds nezina, kā tur īsti ir, jo man nav nekādas vārdnīcas pieejamas.

pilns inets ar vaardnicaam... anyway, "atsui" ir pareizais variants


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karuna
post Mar 20 2006, 02:15
Post #55


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 8
Joined: 10-February 06




QUOTE(lastguru @ Mar 20 2006, 01:16)
pilns inets ar vaardnicaam... anyway, "atsui" ir pareizais variants


Paldies. Varbūt iedosi kādu vārdnīcas linku? Es neko vairāk par romaji nezinu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Mar 20 2006, 02:32
Post #56


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




http://www.csse.monash.edu.au/~jwb/wwwjdic.html . veel skaties ieksh nihongo.lv, liekas tur bija veel linki kaadi... (eh, visu laiku aizmirstu ka tur veel dazhus vajag pielikt....)


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Mar 20 2006, 02:34
Post #57


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




QUOTE(karuna @ Mar 20 2006, 01:15)
Es neko vairāk par romaji nezinu.
*


Obligaati iemaacies kanas. Bez taam nekur. Arii sarunvalodaa.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karuna
post Mar 21 2006, 18:36
Post #58


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 8
Joined: 10-February 06




QUOTE(edg @ Mar 20 2006, 02:34)
QUOTE(karuna @ Mar 20 2006, 01:15)
Es neko vairāk par romaji nezinu.
*


Obligaati iemaacies kanas. Bez taam nekur. Arii sarunvalodaa.
*



Atradu, ka http://linear.mv.com/cgi-bin/j-e arī nemaz nav tik slikta vārdnīca. Strādā pat ar romaji. Vienīgi bordo krāsas fons šausmīgi griež acīs.

Bet pēc kādas metodoloģijas ir visvieglāk apgūt kanas? Vai ir kāda specializēta sistēma vai laba grāmata?

Vakar noklausījos Pimslera 2.13. Bija neskaidra viena vieta: oshiroi tokuro n(?) ga taksan arimas – tur ir daudzas interesantas vietas. Varbūt "n" nemaz nebija, lai gan nedaudz izklausījās. Un varbūt tas pat nebija "ga", bet kas tad cits tur varētu būt?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
karuna
post Mar 21 2006, 19:24
Post #59


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 8
Joined: 10-February 06




Kādas atsauksmes par šo grāmatu: Remembering the Kana by James Heising?
http://www.amazon.com/gp/product/4889960724

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Mar 21 2006, 19:47
Post #60


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




QUOTE(karuna @ Mar 21 2006, 18:24)
Kādas atsauksmes par šo grāmatu: Remembering the Kana by James Heising?
http://www.amazon.com/gp/product/4889960724
*


Neaaksties! Es paarnaakshu vakaraa maajaas no darba, un iedoshu tev linku uz saitu, no kura es iemaaciijos. Tur ir smukas kustiigas .gif bildiites, kur paraadiits, kaadaa virzienaa liinijas jaavelk. Un veel iedoshu programmu, kur ir smukas izrunas katrai kanai. Noteikti njem veeraa, ka graamata tev kanu izrunaat neiemaaciis! Un ziimeet arii, vismaz es, labaak iemaacos, ja redzu animaaciju, kaa to dariit.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages V « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 16 April 2024 - 08:35