IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

5 Pages V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Pūķa dziesma, Ja nu kādu tas interesē...
Kikio
post Jan 5 2006, 20:44
Post #1


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 61
Joined: 29-November 05
From: Pie upes ābeles zarā...




Mans jaunākais garadarbs ir veiksmīgi (vismaz es tā ceru biggrin.gif ) iesākts, un gribas zināt, vai kādu kas tamlīdzīgs interesē ar'. Šis tas par sendienām, citu pasauli un tā tālāk... Tikai atgādinu - vēl nekā daudz nav, tā ka ar turpinājumiem var sanākt tā, ka būs jāpagaida nenoteikts laiks. Nu tad aiziet!


Prologs.

- Tumšā Lorda vārdā, atveriet!
Durvis vēlreiz nodrebēja zem sitiena, šoreiz stiprāk. Jebkurā brīdī tās varēja izgāzties.
- Kirina, bēdz kopā ar mazo! Ildar, es lūdzu tevi – pieskati viņas!
- Darīšu, ko spēšu. Kundze, lūdzu, nāciet man līdzi! Tā ir vienīgā iespēja izdzīvot.
- Nē! Hirju! Hirju, neej!
- Kirina, mums nav izvēles! Viņi tāpat ielauzīsies un tad mirsim mēs visi! Es nedrīkstu pieļaut, ka tu un mazā ejat bojā! Ildar, nogādā viņas Svētajā birzī pie magu ordeņa! Tur Šaderots viņas nemeklēs! Steidzieties!
- Hirju, es tevi šeit nepametīšu vienu!
- Kirina – ej! – vīrietis vārdā Hirju pavēloši uzsauca. – Es jau esmu izdarījis savu izvēli. Tevi un Kimiko viņi nedabūs savās nolādētajās ķetnās!
- Hirju! – Kirina izmisīgi iekliedzās, cenzdamās izrauties no vecā vīra rokām, kas viņu stingri turēja. Viņa cīnījās visiem spēkiem, līdz beidzot atsvabinājās no Ildara tvēriena un, pārskrējusi pāri istabai, piekļāvās vīram. – Ļauj man palikt kopā ar tevi!
Vīrietis gribēja viņu atgrūst, taču pat viņam ar visu viņa pārliecību tas bija pārāk grūti. Vecais mags nespēja neko iesākt, tikai bezspēcīgi noskatīties.
- Kirina, ja mirsim mēs abi, mūsu meita viena neizdzīvos, un viņa nedrīkst šeit palikt! Tev jādodas līdzi Ildaram. Viņš ir magu ordeņa galva un zinās, ko darīt. Man ir jāpaliek, lai dotu jums iespēju izbēgt. Lūdzu, dari, kā es lieku! Arī man ir smagi, bet citas iespējas nav!
- Es zinu, - Kirina caur asarām nočukstēja, piespiezdama sev pie krūtīm mazu vīstoklīti, kas klusiņām ieraudājās. – Bet es nespēšu dzīvot bez tevis!
- Tu spēsi, - Hirju stingri iebilda, pēdējo reizi apskaudams sievu. – Tagad ej. Laika nav daudz.
- Hirju... – Kirina iesāka, bet tajā brīdī visa koka celtne nodrebēja un durvis izgāzās no eņģēm. Pa tām iebruka vairāki melnie bruņinieki.
- Kirina, atpakaļ! – Hirju uzsauca. Viņa paklausīja un atkāpās telpas dziļumos, joprojām cieši sev klāt turēdama bērnu.
- Padodies! – viens no melnajiem bruņiniekiem asā, metāliski skanošā balsī pavēlēja. – Mūsu ir krietni vairāk! Tev nav izredžu, pūķi! Ne tev, ne tavai ģimenei!
- Pūķi? – Hirju parjautāja. – Jūs mani uzskatāt par muļķi? Vai tad es izskatos pēc pūķa?
- Nemaz nepūlies mūs apmānīt, - no ārpuses atskanēja šņācoša, čērkstoša balss. Nākamajā mirklī puse sienas ar troksni sagruva. Hirju atlēca atpakaļ un pacēla galvu. Viņa acis šausmās iepletās, tāpat kā Kirinas un Ildara. Hirju apzinājās, ka skata savu nāvi.
Tieši viņa priekšā stāvēja milzīgs, melnām zvīņām klāts pūķis. No tā nāsīm cēlās balti dūmu mutuļi, sarkanās, spīdošās acis bija piekaltas jaunajam vīrietim. Tumšie plēvspārni bija daļēji sakļauti, mute – mazliet pavērta, tā ka varēja redzēt baltos, zobeniem līdzīgos ilkņus. Taču ne jau pūķis Hirju tā biedēja. Tas bija cilvēka siluets, kas sēdēja radījumam mugurā, tieši starp spārniem. Un tomēr Hirju zināja, ka tas nav cilvēks.
Radījuma mugurā viņš bija gandrīz nemanāms, tomēr Hirju viņu redzēja. Viņš bija tērpies sudrabotās bruņās, kam pāri parvilkts melns apmetnis. Kapuce bija atmesta uz muguras un varēja redzēt viņa seju. Sevišķi baisi izcēlās acis – tām nebija ne zīlīšu, ne varavīksneņu, tikai luminiscējoši baltumi, kuros kustējās pelēcīgi sudrabota dūmaka. Galvā viņam bija sudraba kronis ar sešām smailēm, kas mirguļoja melno bruņinieku atnesto lāpu gaismā. Tas bija viens no pūķu jātniekiem – Lorda Šaderota briesmīgākajiem kalpiem.
- Nemēģini mūs apmuļķot, - viņš atkārtoja. – Mēs zinām, ka tu esi pūķis, tāpat kā tava sieva.
Ildars ēnā atviegloti nopūtās. Tātad Šaderots nezināja par Kimiko nākšanu pasaulē.
- Vai tu apzinies, ka esmu tava nāve? – jātnieks noprasīja tai pašā šņācošajā tonī. Kirina iešņukstējās, bet Hirju sejā nepakustējās ne vaibsts.
- Jā.
- Tev ir izvēle – vai nu jūs abi bez lieka trokšņa nāksiet mums līdzi, vai arī mēs jūs nogalināsim uz līdzenas vietas. Nu?
Par spīti visam, Hirju saglabāja mieru.
- Mēs neiesim tev līdzi. To vari pateikt savam nožēlojamajam pavēlniekam – ka pūķus var nogalināt, bet ne salauzt.
Likās, ka pūķu jātnieks apdomājas. Tad viņš ierunājās no jauna:
- Tad vaino pats sevi, pūķi. Tomēr es dodu tev iespēju. Pārvērties un cīnies ar mani. Ja uzvarēsi, varēsi iet. Nu? Ko teiksi?
Hirju sakoda zobus. Pēdējā sadursmē ar Šaderota kalpiem viņš bija cietis no pūķa nagiem un viņam nepietika spēka mainīt veidolu, savukārt Kirina pēc bērna laišanas pasaulē bija pārāk vāja. Viņi bija neaizsargāti pret pūķu jātnieku. Pat ar Ildara burvju spēku nepietiktu, lai viņus visus varētu nogādāt drošībā.
- Tu baidies, pūķi? – jātnieks nievīgi jautāja. – Tu neesi man pretinieks! Pat divatā jūs nevarat uzveikt Tumšo Lordu vai viņa padotos! Atgādināšu tev iespējas – tu vari mirt Viņa Augstības cietumā vai šeit. Izvēlies!
- Es labāk eju bojā savās mājās nevis gļēva nodevēja pilī, - Hirju lepni atbildēja. – Dzīvs es Tirangā kāju nesperšu, to iegaumē, Šaderota suns!
- Tad lai arī notiek pēc tava prāta, - jātnieks nošņācās. – Ardievu, pūķi. – Pēc šiem vārdiem viņš deva zīmi melnajiem bruņiniekiem, kas nometa lāpas uz grīdas un izsteidzās no pussagruvušās celtnes. Liesmas zibenīgi izplatījās pa sauso koku un drīz vien visa ēka dega. Pūķu jātnieks noskatījās, kā uguns apņem māju un nogriež pēdējo atkāpšanās ceļu, tad šņācošā mēlē kaut ko pateica melnajam pūķim un tas, izpletis ādainos spārnus, pacēlās gaisā un drīz vien nozuda tālumā.
Hirju izmisīgi pūlējās izdomāt, kā lai izkļūst no degošā nama, bet uguns tikmēr viņus ieslēdza nepārraujamā lokā, atņemot iespēju izbēgt. Arī Kirina vērās sarkanzeltainajās, rēcošajās liesmās, kas pārņēma sienas un jumtu. Viņas acīs atspīdēja apožā uguns, bet sejā bija lasāmas bailes un bezspēcīgs izmisums.
- Viss būs kārtībā, - Hirju bilda. Šie vārdi daļēji bija domāti sievai, daļēji sev pašam. – Nebaidies. Mēs atradīsim ceļu ārā no šejienes.
- Hirju, kas notiks ar mūsu meitu? – Kirina jautāja. Viņas balsī bija saklausāmas asaras. – Viņa nedrīkst šeit palikt!
- Laika vairs nav daudz, - beidzot ierunājās vecais burvis. – Es tiešām vēlos, kaut spētu jūs izpestīt no šejienes, bet man nav varas par pieaugušiem pūķiem. Manos spēkos ir vienīgi parūpēties par jūsu meitu, tas arī viss. Man ļoti žēl.
Kirina paskatījās uz mazo vīstoklīti savās rokās. Tas sakustējās un žēli ieraudājās, kā sajuzdams mātes sāpes. Jaunā sieviete vēl pēdējo reizi piekļāva bērnu sev pie sirds. Viņa pūlējās būt stipra un neraudāt, taču asaras par varītēm lauzās uz āru.
- Ardievu, Kimiko, - Kirina slāpēti nočukstēja. – Es vienmēr būšu ar tevi, meitiņ. Lai kas arī notiktu.
- Mēs abi būsim, - Hirju piebilda, ar mīlestības pilnu skatienu palūkodamies uz bērnu Kirinas rokās, tad uz sievu. – Mīļā, ir laiks. Mēs nevaram ilgāk kavēties.
- Labi, - jauna sieviete pamāja un, drosmīgi norijusi sāļās asaras, pasniedza meitu Ildaram. – Parūpējies par viņu. Viņai jābūt drošībā. Mēs tev uzticam dārgāko, kas mums jebkad ir bijis – mūsu bērnu. Nepievil mūs.
- Es nepievilšu, kundze, - Ildars nopietni sacīja, paņemdams vīstoklīti no Kirinas rokām un saudzīgi paslēpdams zem apmetņa. Uzmetot pēdējo skatienu meitai, Kirina iekoda lūpā, lai nebūtu jākliedz. Viņas sirds lūza, taču viņa apzinājās, ka citas iespējas nav.
- Tad ardievu, Ildar, - Hirju uzrunāja veco magu. – Steidzies projām un parūpējies par mazo Kimiko. Lai dievi stāv tev klāt.
- Tev arī, draugs, - Ildars atbildēja, tad izrunāja dažus melodiskus vārdus un līdz ar blāvu gaismas zibsni izgaisa. Degošajā namā palika tikai divi silueti, kas mirkli pirms nāves liesmās pieņēma savu īsto veidolu. Brūkošās sienas zem sevis apraka divus zeltainus pūķus.


--------------------
Tall ships and tall kings
Three times three
What brought they from the foundered land
Over the flowing sea?
Seven stars and seven stones
And one white tree.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kazuki
post Jan 5 2006, 21:31
Post #2


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 633
Joined: 15-September 05




beidzot sanjeemos un izlasiiju. shausmiigi garsh tas gabals.
njaa ir jau labs, tikai BAIGI atgaadina poteru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikio
post Jan 5 2006, 21:49
Post #3


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 61
Joined: 29-November 05
From: Pie upes ābeles zarā...




Turpmāk tik garus vairs nelikšu tongue.gif Var jau būt, ka šis tas līdzinās Poteram, bet, tā kā esmu lasījusi daudz šāda tipa grāmatu, tad varu teikt vienu - tās visas savā ziņā ir līdzīgas viena otrai un katrā var saskatīt līdzības ar citām. Bet tas tā, starp citu. Priex, ka kāds visp. lasa biggrin.gif


--------------------
Tall ships and tall kings
Three times three
What brought they from the foundered land
Over the flowing sea?
Seven stars and seven stones
And one white tree.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomoko
post Jan 5 2006, 21:56
Post #4


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 594
Joined: 27-April 05




Mjaa, kaut ko taadu atgaadinaaja.. Bet nu.. bija interesanti palasiit! Gaidu staasta turpinaajumu (tikai iisaaku tongue.gif )!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ReD_FoXy
post Jan 6 2006, 00:56
Post #5


onibaba
*******

Group: Chuunin
Posts: 1027
Joined: 28-April 05
From: Riga, Latvia.




Manaa skatiijumaa Kirina Votere XD
Turpini.


--------------------
IPB Image

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
rebel
post Jan 6 2006, 08:58
Post #6


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 447
Joined: 7-February 05
From: artifical life




ir jauki.tad jaw redzees,kas no taa iznaax.un - nekaadas wajnas tik garam turpinaajumam. ja esi lasiijis graamatas (iedomaajies wien - taas ir tik biezas! paardesmit liidz paarsimt lappushu!), shis jaw nu neliekas nekas taa-aaa-aac garuma zinjaa. ^^ .


--------------------
it's never too late to start wasting your life...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kahi
post Jan 6 2006, 11:38
Post #7


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 756
Joined: 16-November 05
From: cradle of filth




man arii pirmaa doma par to poteru... tas ildars - var vilkt paraleeles ar tolkiinu - gredzena paveelnieku... puuķi - tos jau sen neviens vairs nepiemin, prieks, ka kaads tos beidzot atgriezis dziivee...!!! biggrin.gif


--------------------
IPB Image



esmu atpakaļ. spiciem nagiem un vārdiem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kazuki
post Jan 6 2006, 13:52
Post #8


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 633
Joined: 15-September 05




QUOTE(rebel @ Jan 6 2006, 08:58)
nekaadas wajnas tik garam turpinaajumam. ja esi lasiijis graamatas (iedomaajies wien - taas ir tik biezas! paardesmit liidz paarsimt lappushu!), shis jaw nu neliekas nekas taa-aaa-aac garuma zinjaa. ^^ .
*



heh nu saliidzinoshi ar taam paarsimt lapushu darbiem kas ir lasiiti tas tieshaam nav nekas traks, bet vienalga nav patiikami 10 min blenzt ekraanaa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tigra2
post Jan 6 2006, 14:02
Post #9


kawaii tora
**********

Group: Chuunin
Posts: 2359
Joined: 19-August 05




Vāaaaaaaaa, *mute vaļā*
Tu varbūt neticēsi, bet interesantāk par Poteru, rakstīts tai pašā stilā, bet krutāk, iesākums labāks, nezinu, kā būs turpinājumā, bet sākums ļoti labs.


--------------------
IPB Image
*+*[b]Mans Deviantarts *+*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikio
post Jan 6 2006, 14:46
Post #10


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 61
Joined: 29-November 05
From: Pie upes ābeles zarā...




Īpašs paldies Tigrai2 par komentu, tā pacēla garīgo biggrin.gif Un te būs turpinājums! Ceru tikai, ka nav pārāk garš biggrin.gif


Pirmā nodaļa

Dzīve Ortaki ciematā ritēja reizes divas lēnāk nekā citur Iridiānā. Faktiski tas kopā ar dažām pierobežas zemnieku saimniecībām veidoja miegainu Serketas priekšpilsētu, taču formāli vienalga saucās par ciematu un skaitījās neatkarīgs no Lorda Jamato valsts. Tam pat bija savs mērs un vecajo padome. Lai kā arī nebūtu, Ortaki laikam gan bija rāmākā vieta, kāda vispār atrodama. Ciematam nepiemita lielajām pilsētām raksturīgā steiga, burzma un troksnis. Te viss noritēja daudz mierīgāk.
Vēl jo vairāk Ortaki ciemats atšķīrās no Serketas vizuālajā ziņā. Šeit ceļi nebija bruģēti, namiem pārsvarā bija tikai viens vai divi stāvi un to jumtus sedza dzelteni salmi. Mājas nebija saspiestas viena otrai cieši blakus, bet atradās izklaidus. Daudzviet pletās plašas pļavas, kur auga lekna, bieza zāle un daudz pieneņu; tur ganījās zirgi, govis, aitas un kazas. Šur tur bija arī pa kādam labības laukam; pie mājām bija ierīkotas dārzeņu dobes un auga ābeles, bumbieres un citi augļu koki. Dažviet manīja puķu dobes, taču to nebija daudz – puķes nedeva nekādu labumu, ja nu vienīgi priecēja acis, un Ortaki iedzīvotājiem iztikas tiesa bija jāizaudzē pašiem, tālab krietni vien lielāka jēga bija no dārzeņiem.
Cauri ciematam rāmi plūda upīte Ambera, kurā mājoja papilnam zivju, tāpēc tās krastā bieži varēja manīt makšķerniekus, kuri bija gatavi bargi izrēķināties ar katru, kurš sadomātu bļaustīties vai kā citādi biedēt prom potenciālo lomu. Tuvējā mežā, ja laimējās, varēja noķert kādu zaķi, tur varēja atrast daudz sēņu un ogu, tā ka par pārtikas trūkumu nebija jāsūdzas.
Tiesa gan, dzīve Ortaki, lai arī droša, bija diezgan garlaicīga un vienmuļa – vismaz tā sprieda Kimiko. Meitenei nupat bija apritējuši septiņpadsmit gadi, un joprojām nebija noticis nekas ievērības cienīgs. Katru rītu viņa nemainīgi pamodās savu vecāku mājās (ar īpašu miegainu nosaukumu – “Susuri”), pēc brokastīm devās līdzi tēvam uz traktieri “Goblina ala”, kas bija viņa īpašums, tur palīdzēja viņam dažādos darbiņos un tad atgriezās mājās, lai atskaitītos mātei par dienā padarīto, paēstu vakariņas un dotos pie miera, un tā katru dienu. Protams, nekā interesanta tur nebija.
Ik brīvo brīdi Kimiko pavadīja pie Vaši tētiņa. Viņš bija sasniedzis gandrīz deviņdesmit gadu vecumu, kas bija visnotaļ ievērojami. Jaunībā viņš bija daudz ceļojis pa visu Iridiānu, un vienmēr spēja iepriecināt Kimiko ar kādu aizraujošu stāstu, leģendu vai pasaku. Meitene labprāt klausījās par elfiem, rūķiem, milžiem un citiem radījumiem un klusībā ilgojās pati kādreiz tos apciemot. Viņu ļoti interesēja vēsture, un Vaši tētiņš meitenei stāstīja par sendienu varoņiem un kariem, kas plosījušies visā pasaulē, un labā nebeidzamo cīņu pret ļauno. Kimiko vienmēr uzmanīgi klausījās, kāri tverdama katru večuka vārdu.
Tomēr nekas meiteni neaizrāva tik ļoti kā stāsti par pūķiem. Viņa varēja stundām ilgi sēdēt Vaši tētiņa mājā, kamēr viņš atāstīja kārtējo teiksmu par šiem varenajiem radījumiem. No viņa Kimiko uzzināja, ka arī Iridiānu agrāk apdzīvojuši pūķi, taču tad nācis Tumšais Lords Šaderots un viņa pūķu jātnieki, kas daļu pūķu pakļāvuši sev, bet pārējos iznīcinājuši. Dzirdot šo vēsti, meiteni parņēma skumjas. Viņai bija žēl pūķu, un viņa bija vēlejusies pati kādudien ieraudzīt kādu no šiem majestātiskajiem radījumiem, un ziņa, ka tas nebūs iespējams, viņu apbēdināja. Par laimi, pūķi vēl dzīvoja pasakās un tas, lai arī neliels, tomēr bija mierinājums.
Tongu un Iri, Kimiko vecāki, pret šo meitas aizraušanos nez kāpēc izturējās pagalam piesardzīgi un pat noraidoši. Viņiem nebija iebildumu pret viņas viesošanos pie Vaši tētiņa, kuram ciemā bija laba reputācija un kurš bija iemācījis meitenei lasīt un rakstīt; nē, viņiem nepatika Kimiko spēcīgā interese par pūķiem un piedzīvojumu kāre. Tongu un Iri centās meiteni nodarbināt, cerot, ka aizņemtības dēļ viņa aizmirsīs šīs “bērnišķīgās muļķības”, kā meitas aizraušanos dēvēja Tongu. Tomēr viņi kļūdījās. Pat ar daudzajiem darbiem Kimiko atrada laiku sapņošanai, par spīti vecāku pūlēm.
Arī šis rīts sākās tāpat kā visi pārējie. Kimiko pamodās ap septiņiem no rīta. Saule jau sen kā bija uzaususi un tagad bagātīgi lēja gaismu pār zaļajiem laukiem un omulīgajām mājiņām. Aiz loga vīteroja meža strazds – viņam pasaulē nebija nevienas pašas rūpes. Kimiko piecēlās, ātri apģērbās un izgāja no savas istabas, nemaz nenojaušot, ka šī diena ne tuvu nebūs tāda kā iepriekšējās.


--------------------
Tall ships and tall kings
Three times three
What brought they from the foundered land
Over the flowing sea?
Seven stars and seven stones
And one white tree.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kahi
post Jan 6 2006, 22:25
Post #11


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 756
Joined: 16-November 05
From: cradle of filth




kaapeec visi vienmeer raxta par to, kaa puukji nospraagst??? ne, shis bija labais...nudien... tikai puukjus gan atstaaj dziivus...luudzu...vismaz vienu!!!!!!!!! ohmy.gif


--------------------
IPB Image



esmu atpakaļ. spiciem nagiem un vārdiem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikio
post Jan 6 2006, 23:05
Post #12


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 61
Joined: 29-November 05
From: Pie upes ābeles zarā...




Nesatraucies, Kahi, gan būs labi! smile.gif Vairāk neko neteikšu, citādi izbojāšu visu prieku... rolleyes.gif


--------------------
Tall ships and tall kings
Three times three
What brought they from the foundered land
Over the flowing sea?
Seven stars and seven stones
And one white tree.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
rebel
post Jan 7 2006, 00:13
Post #13


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 447
Joined: 7-February 05
From: artifical life




/kimiko jau ir puukjis,taatad jaatrod tikai veelviens vai kaac barinsh,lai turpinaatos shii varenaa cilte! ehh..puukjiishi..mazinji un lielaaki.. wub.gif /


--------------------
it's never too late to start wasting your life...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tigra2
post Jan 7 2006, 01:01
Post #14


kawaii tora
**********

Group: Chuunin
Posts: 2359
Joined: 19-August 05




Super tiktiešām interesanti, ar nepacietību gaidu, kas notiks tālāk, dievinu šo stāstu(vismaz to daļu, kuru esmu lasījusi)


--------------------
IPB Image
*+*[b]Mans Deviantarts *+*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikio
post Jan 8 2006, 15:58
Post #15


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 61
Joined: 29-November 05
From: Pie upes ābeles zarā...




Tiem kuriem patīk, iestājas svētki - esmu atpakaļ ar nākamo turpinājumu!!! Srry, tāds pagarāks rolleyes.gif


Pēc brokastīm meitene kopā ar tēvu pa baltām smiltīm un sīkiem akmentiņiem klāto ceļu devās uz traktierīti “Goblina ala” – vienīgo krodziņu Ortaki ciematā. Tur drīz vien saradās pirmie apmeklētāji, atnākuši iztukšot rīta alus kausu un pakulstīt mēli par jaunākajām baumām. Taču šorīt “Goblina alā” nesēdēja tikai Ortaki iedzīvotāji. Neilgi pēc deviņiem pa traktiera durvīm ienāca trīs vīri, kuru sejas tumšo kapuču dēļ nevarēja saskatīt, katrs pasūtīja pa kausam alus un visi apsēdās pie galdiņa tālākajā kroga stūrī, lai neviens netraucētu viņu sarunas.
Tiklīdz svešinieki spēra kāju pāri traktiera slieksnim, Kimiko sāka viņus vērot. Meitene aiz letes kārtoja pudeles un laiku pa laikam uzmeta viņiem ieintriģētu skatienu, jo ārzemnieki Ortaki ciematā nebija bieža parādība. Viņi bija sabāzuši galvas kopā un klusām sarunājās. Kimiko interese ar katru mirkli auga augumā. Viņai ļoti kārojās uzzināt, par ko viņi spriež. Un tad meitenei prātā iešāvās ģeniāla ideja, kā noskaidrot ko vairāk.
Kimiko paņēma lupatu un devās uz to telpas pusi, kur sēdēja trīs svešinieki. Viņa sāka turpat netālu neuzkrītoši slaucīt putekļus, vienlaikus uzmanīgi klausīdamās vīru sarunā, kuri viņu acīmredzot nebija pamanījuši. Un nepagāja nemaz tik ilgs laiks, kad atskanēja kaut kas interesants.
- Runā, ka Tirangā kaut kas esot sakustējies, - viens no svešiniekiem klusinātā balsī ierunājās. Kimiko saausījās. Tirangas vārds, lai arī ne bieži, tomēr bija dzirdēts arī tik rāmā vietā kā Ortaki, turklāt tam bija diezgan tumša pieskaņa. Meitene turpināja slaucīt, gaidot, kas būs tālāk.
- Nu gan jaunumi, - viņam pretī sēdošais vīrs izmeta. Viņa balss skanēja ļoti klusu, tā drīzāk izklausījās pēc sēcoša čuksta. – Tiem, kuri dzīvo austrumos, tas jau sen zināms. Tikai interesanti, ko Šaderots šoreiz izperinājis.
Kimiko sastinga. Viņa lieliski saprata, par ko iet runa – par Tumšo Lordu Šaderotu, iridiāniešu ienaidnieku un Tirangas kungu. Viņa vārdu meitene vairākkārt bija dzirdējusi Vaši tētiņa stāstos.
- Kārtējo neģēlību, protams, - norūca trešais svešinieks, kurš, atšķirībā no abiem biedriem, bija tērpies nevis melnā, bet gan pelēkbrūnā apmetnī. – Būs karš, tas ir skaidrs kā diena.
- To es zinu, - pirmais runātājs nepacietīgi atmeta. – Kur Šaderots, tur bez kara neiztikt. Un tur vienmēr gaidāma grūta cīņa.
- Sevišķi jau tagad. – Tas ar sēcošo balsi iedzēra malku alus. – Ar Jātniekiem joki mazi.
- Ja būtu palikuši vismaz daži pūķi, kas joprojām vēlētos cīnīties pret Šaderotu, mūsu izredzes uzlabotos, - vīrs pelēcīgajā apmetnī noteica. – Tomēr, cik dzirdēts, pirms laba laiciņa bojā gāja pēdējie tīrasiņu pūķi, kas nebija viņam pakļāvušies.
- Jā, tā bija gan, - pirmais domīgi novilka. – Muļķīgi sanāk.
- Kas tad? – sēcošās balss īpašnieks apvaicājās, atkal paceldams alus kausu.
- Nekas, - pirmais atgaiņājās. – Tikai ieprātojos – ja jau reiz Šaderots sev pakļāva sešus pūķus, kāpēc iznīcināja pārējos?
- Nabagam rociņas izrādījās par īsu, - pelēcīgajā apmetnī tērptais ārzemnieks izsmējīgi paskaidroja. – Labi, sešus viņš pakļāva. Tas šim varen gāja pie sirds – sajutās visvarens un nolēma savākt arī atlikušos, bet te, lūk, pie apvāršņa parādījās viena mazītiņa aizķeršanās – pat viņam ar visu viņa tumšo varu nepietika spēka kontrolēt vairāk kā sešus pūķus. Tad nu Šaderots nolēma tikt vaļā no brīvībā palikušajiem, jo baidījās, ka tie varētu viņu gāzt no troņa. Lai arī viņš sevi dēvē par Tumšo Lordu, Šaderots nav nekas vairāk kā nožēlojams gļēvulis.
- Skaidrs, - pirmais nomurmināja, acīmredzot iegrimis domās.
- Ja jau reiz būs karš, tad visas cerības saistās galvenokārt ar Miglas karaļvalsti, - sēcošais ieminējās. – Vieni viņi nenoturēsies. Kas nāks palīgā?
- Izendūmieši viennozīmīgi atsauksies, - tas pelēkajā apmetnī pārliecināti atbildēja. – Arī no Ketaras var gaidīt papildspēkus. Lielas cerības tiek liktas uz elfiem un rūķiem, bet, cik esmu dzirdējis, viņiem tur pašiem savas nebūšanas ar orkiem un gobliniem.
- Un troļļi? – sēcošais jautāja. – Man likās, ka Pušsnaks ir mūsu pusē.
- Tad velns viņu zina, - vīrs pelēkajā atmeta. – Ar troļļiem nekad neko nevar saprast. Tikpat labi viņš varētu būt noslēdzis līgumu ar Šaderotu, tāpat kā tie draņķa dēmoni.
- Jā, par tiem es nebrīnos, - pirmais piebilda. – Nodevēji un salašņas, nekas vairāk.
- Ir arī citi jaunumi, - sēcošais mainīja sarunas tematu. – Runā, ka Ildars esot ceļā uz šejieni.
Vīr pelēcīgajā apmetnī aizrijās ar alu un sāka klepot, bet otrs klausītājs izskatījās tā, it kā kāds viņam būtu iebliezis pa galvu ar kaut ko smagu.
- Ildars? – viņš tikko dzirdami atbalsoja. – Magu ordeņa galva? Tu taču nerunā nopietni?
- Jā, tas pats, - sēcošais apstiprināja, pie sevis pasmīnēdams par to, ka izdevies biedrus pārsteigt. – Un – jā, es runāju pilnīgi nopietni.
- Kas gan viņam darāms tādā dievu pamestā nostūrī kā šis? – arī tas pelēkajā apmetnī bija kaut cik atguvies.
Te nu Kimiko noskaitās. Šie trīs nepateicīgie radījumi sēž viņas tēva traktierī, bauda Ortaki viesmīlību un tā vietā, lai izjustu vismaz kaut kādu cieņu, nosauc šejieni par dievu pamestu nostūri?! Tā tas nedrīkstēja palikt!


--------------------
Tall ships and tall kings
Three times three
What brought they from the foundered land
Over the flowing sea?
Seven stars and seven stones
And one white tree.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25 April 2024 - 17:27