IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

3 Pages V  1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Monitori., Lookin' for advice.
bypass
post Oct 3 2005, 19:20
Post #1


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 268
Joined: 22-September 04




Šodien tā kā iemaldījos M79 mājas lapā.
Ieraudzīju 19" LCD ViewSonic VA902 par 215ls.
Līdz šim labu 19" LCD biju rēķinājis uz kādiem 300ls.
Kādam ir VA902? Atsauksmes?

Biju domājis palikt pie sava 21" CRT LCD monitoru cenu dēļ, 17" negribu, jo pieradis esmu pie liela (uz kura, starp citu, animē skatīties ir daudz jaukāk nekā uz 15/17 collu pipucīša). Atšķirība cenas ziņā starp 17" un 19" pavisam nesen vēl bija krietni liela, toties starp 15" LCD un 17" LCD cenas starpība ir neliela kā parasti.

Un negribu, lai šis topiks pārtop par mērīšanos, kuram lielāks monis. Ja būtu "daudz" naudas, sēdētu es ar 24" LCD, bet, protams, man tādas naudas nav. biggrin.gif

Runājot par ietekmi uz redzi, kas vairāk bojā: CRT ar lielu, spēcīgu el.magn.lauku vai LCD?
Ieteikumi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Oct 3 2005, 20:27
Post #2


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




CRT kaitīgums redzei ir atkarīgs no horizontālās attēla pārzīmēšanās frekvences, kurai būtu jābut virs 100 Hz, bet LCD tas nav svarīgi (LCD monitori nav daudz kaitīgāki par papīra lapu). Labāku veikalu par M79 nezinu, tāpēc, ja neko daudz no datoriem nesaproti, vari paļauties uz pārdevēju. Konkrētais monitors ir ļoti labs.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
bypass
post Oct 3 2005, 20:51
Post #3


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 268
Joined: 22-September 04




Reti kuram 21" CRT monitoram refrešreits ir virs 100hz pie 1200x1000, kur nu vēl pie 1600x1200 un augstākas izšķirtspējas.

Mans CRT laiž 85hz pie 1200x1000, nevar sūdzēties.

Ak, jā, M79 tiešām ir viens no labākajiem veikaliem, ko es zinu, pārdevēji tur tiešām ir labi, daži pazīstami, tādēļ tā nav problēma. wink.gif

QUOTE
Konkrētais monitors ir ļoti labs.
Cerams.

Es tā spriežu, ja 19" maksā vidēji 250ls, moš' piemest un nopirkt 21" LCD, ar 1600x1200 max res, uh huh.
Moni es gribu labu un lielu, tā kā sēžu pie kastes daily un ilgi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zenofex
post Oct 3 2005, 21:41
Post #4


Nausicaa fanboy
*******

Group: Jounin
Posts: 1019
Joined: 12-February 04
From: Nav




Es arī meklēju labu LCD, bet man kvalitāte un dizains ir galvenais - apstājos pagaidām pie SONY SDM-HS95P. Baigi smuks un labi rāda smile.gif Laikam pavisam drīz man arī tāds būs.

http://www.pcworld.com/reviews/article/0,aid,120983,00.asp


--------------------
- "Amen, hallelujah and peanut butter!"
© Dutch, Black Lagoon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Oct 3 2005, 21:57
Post #5


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




QUOTE(zenofex @ Oct 3 2005, 21:41)
Es arī meklēju labu LCD, bet man kvalitāte un dizains ir galvenais - apstājos pagaidām pie SONY SDM-HS95P. Baigi smuks un labi rāda smile.gif Laikam pavisam drīz man arī tāds būs.

http://www.pcworld.com/reviews/article/0,aid,120983,00.asp
*


Man pikseļa izmērs nepatīk (meklē monitoru, kuram tas ir mazāks par 0.26 mm).
Update: Tikko atcerējos, ka LCD monitora un pikseļa izmēri veido ieteicamo izšķirtspēju, kura parasti ir arī maksimālā izšķirtspēja un pie kuras attēls izskatās vislabāk.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
deleted-ray
post Oct 3 2005, 23:04
Post #6


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 0
Joined: 14-June 04




Pa tēmu vai ne pa tēmu, bet noteikti iesaku LCD ņemt (nav elektromagnētiskā starojuma, acīm un veselībai labāk un galu galā ļoti maz vietas aizņem) Gan jau ka kvalitāte un dpi ir samērā augsti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Oct 3 2005, 23:16
Post #7


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Mums par elektromagnētisko starojumu fizikā nekas vēl nav mācīts, taču, manuprāt, to rada jebkura elektriska ierīce (arī vadi).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Oct 4 2005, 00:38
Post #8


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




Nu, es seezhu pie CRT un taa ar labu domu. Kraasas ir 'dziivaakas' un patiikamaakas. Jaa, CRT ir vairaak viskautkaadu izstarojumu, bet LCD acis bendee veel vairaak nekaa tie visi kopaa ar savu nereaalo raustiishanos un indiigajaam kraasu gammaam. LCD prieksh manas gaumes paaraak 'spiid'. Tas ir kaa skatiities neonaa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aigarius
post Oct 4 2005, 01:14
Post #9


Hentai no Kami (変態の神)
****

Group: NERV
Posts: 299
Joined: 28-May 05
From: Rīga




LCD monitoriem ir vienkārši šausmīgas krāsas. Vislabāk pirkt profesionālu 21" monitoru Laika Mašīnā vai tml. Par 100-110 Ls var dabūt Dell 1110 vai IBM P21 (būtībā tas pats monitors, tikai nosaukums cits) bez defektiem. Automātiska krāsu kalibrācija (ļoti liela atšīrība). 1600x1200@85Hz, pie mazliet mazākas izšķirtspējas var arī 100Hz dabūt.
LCD monitorus es tikai notebookos atbalstu smile.gif


--------------------
I am not an extrovert, I just pretend to be one.
And in my avatar, I am the penguin!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Oct 4 2005, 01:54
Post #10


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




QUOTE(aigarius @ Oct 4 2005, 00:14)
LCD monitoriem ir vienkārši šausmīgas krāsas. Vislabāk pirkt profesionālu 21" monitoru Laika Mašīnā vai tml. Par 100-110 Ls var dabūt Dell 1110 vai IBM P21 (būtībā tas pats monitors, tikai nosaukums cits) bez defektiem. Automātiska krāsu kalibrācija (ļoti liela atšīrība). 1600x1200@85Hz, pie mazliet mazākas izšķirtspējas var arī 100Hz dabūt.
LCD monitorus es tikai notebookos atbalstu smile.gif
*


beidzot redzu monitoru zinjaa liidziigi domaajoshu cilveeku ;> .. piemetiishu savas domas/viedokli monju sakaraa ..
imho gruuti atrast izdeviigaaku labaaku variantu par lietotu 21" CRT. pa 70-110 ls ieguusti normaalu moni, ar adekvaatiem parametriem. refreshrate ir subjektiivs, piem. mani pilniibaa apmierina 75 Hz minimum (eksperimentaali esu noveerojis, ka mazaak personiigi _man_ gan saapina acis, vairaak - opcionaali). citi var veeleeties vairaak. pret LCD ir antipaatijas, jo: lietotu i ljoti maz pieejams (nesenaas tirguu paraadiishanaas peec), parasti ir sliktaaka kraasu nodoshana (cvetovaja peredacha </.ru>), lielaaka latency (miinuss filmu skatiishanaa/speelees), un zemaaka maximaalaa izshkjirtspeeja (vis lielaakais miinuss personiigi man). CRT pateeree vairaal elektriibas? nah ;> - par cenu starpiibu starp lietotu CRT un jaunu LCD tu vari elektriibu apmaksaat dziivoklii tik ilgi .. ;DD. vieniigais pluss LCD - mazaak aiznjemtaa vieta uz galda (citiem varbuut buutiskaak / man vienaldziigi). taa kaa man nau obligaata veelmes peec plakana monitora apmierinaashana, attieciigi nau jaamaksaa arii par bik daargaakaam trinitron/diamondtron trubaam. bet izshkjirtspeeja .. i'll never settle for something less then 1600x1200@75Hz (nekas, esmu freaks kas taadas izshkjirtspeejas lieto arii uz 17", ja monis atljauj ;> )
P.S.
shim "leetajam" LCD modelim riebiigas aizdomas ka pixelju latency buus vienkaarshi briesmiigs. nu _neticu_, ka ne uz kaa reekjina netaupot, peekshnji zema cena. it sevishkji, ja citi vendori laizh aaraa daargaakus modeljus biidot PR adus par vinju innovatiivi samazinaato latency laiku.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Oct 4 2005, 10:14
Post #11


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Nu labrīt. Church, LCD monitori NESEN tirgū??? blink.gif

Pirmie LCD tirgū bija jau kādus gadus 10 atpakaļ, tiem tiešām krāsas bija greizas, bilde briesmīga. Derēja tikai tekstu apstrādei. Tagadējie ir ļoti labi. LCD ir nobriedis produkts, CRT ražošanu visu laiku griež nost un drīz pavisam no tiem atteiksies. Principā neviens šodienas "LCD" nav LCD bet gan TFT vai arī kāda cita tehnoloģija, par LCD tos sauc inerces pēc. Tom's Hardware ir laba info un daudzu LCD testi. Arī uz ātrumu spēlēs.
Man pašam ir Samsung 710N 17" (189 Ls, šī gada sākumā pirku) - nesūdzos. Krāsas labas, bremzes nav, vienīgais par ko es varētu papukstēt ir DVI ieejas trūkums. Pirms tam man bija 19" Samsunga CRT. Ij blakus nestāv.

Man aktuāla arī bija brīvāka vieta uz galda, mazāks energopatēriņš nešķita būtsks, tiesa LCD atšķirībā no CRT "nepatērē" gaisu istabā un to nesilda - dažiem tas ir labi, dažiem atkal slikti smile.gif

Par to latency - tā ir tāda pati datoristu dogma, kā otaku dogma par fansubu absolūto rulzību. Nu nav tam monim nekādas bremzes lai filmās vai spēlēs patiesi justu. Var jau protams būt, ka man acis ir sabremzētas smile.gif

LCD galvenie plusi:
Aizņem maz vietas, maz ēd elektrību, nebojā acis - refresh rate principā neeksistē, īpaši DVI pieslēgumam - digital-to-digital, bilde ideāla. Ļoti labs kontrasts jo īpaši darbam at tekstiem, CRT monitoru savirzes problēmas neeksistē.
Eksistē profesionāli LCD monitori - tiesa tie maksā daudz dārgāk - 17" LCD virs 400Ls
LCD visu laiku attīstās un cenas krīt, kā jau teicu - gada sākumā par 215Ls knapi varēja 17" LCD dabūt, ja paveicas...

LCD galvenie mīnusi:
Fiksēts izšķirtspēju skaits - teiksim 17" LCD tās ir tikai 4 - 640x480, 800x600, 1024x768 un 1280x1024. Pie zemākām izšķirtspējām teksts paliek "pūkains" jo monitors pikseļus dublē. Es vakar testa pēc palaidu veco TIE Fighter (DOS, 640x480) neizskatījās slikti.
CRT nav tik ierobežoti. Latency un krāsas jau sen nav problēma, sorry.
LCD pagaidām ir dārgāki nekā tā paša izmēra CRT.

CRT galvenie plusi:
Plašs izšķirtspēju klāsts, liela refresh rate izvēle, nav problēmas ar ātrumu, bet šis punkts vairs nav tik atuāls. LCD ir panākuši CRT pēdējos pāris gados. Lieli CRT maksā lētāk par lieliem LCD - pagaidām.

CRT galvenie mīnusi:
Izstarojums, refresh rate problēmas - bojā acis, savirzes problēmas - nevienam CRT nav ideāla staru savirze, tas praktiski nav iespējami. aizņem neganti daudz vietas, nejēdzīgi smagi, daudz rij elektrību, bojā gaisu smile.gif CRT ir novecojusi tehnoloģija un tiek ņemta nost no ražošanas


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Oct 4 2005, 10:45
Post #12


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




Ir objektiivie testi par kraasu atteeloshanu, kurus LCD vienmeer zaudee, ir pazinjas interneta kafeiniicaa, kur staav paarsvaraa LCD, bet ir arii dazhi CRT, jo geimeri var just bremzi uz LCD monitorem. turklaat, lcd only good kad uz to skataas taisni, tikliidz skaties ar kaadu lenkji, taa uzreiz bilde kropljojas, crt taadu probleemu nav.

Tomeer, LCD tehnologjija visu laiku attiistas. ja saliidzinaat videeji labus lcd pat ar sliktiem crt, tad buus manaamas visas taas probleemas. ja saliidzinaat to ar labiem lcd, kaut vai ar to sony, nu nekaadas probleemas ar kraasaam es nevaru pamaniit... lcd nebojaa veseliibu un neaiznjem vietu. taa kaa games nespeeleeju, kraasas mani apmierina uz labiem lcd, un man ruup manu acu veseliiba, izveeleetos LCD


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roze
post Oct 4 2005, 11:22
Post #13


Hakushaku
******

Group: Kage
Posts: 687
Joined: 12-February 04




QUOTE
Par to latency - tā ir tāda pati datoristu dogma, kā otaku dogma par fansubu absolūto rulzību. Nu nav tam monim nekādas bremzes lai filmās vai spēlēs patiesi justu. Var jau protams būt, ka man acis ir sabremzētas

Vai esi mēģinājis FPS spēlēt?
Datoristi jūt ka mousei nav pareizais refresh reits, ka tīkla pakešu latency ir pārāk augsts un tu saki ka uz LCD nav nekādas nozīmes smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Oct 4 2005, 12:06
Post #14


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Nu paga... es jau nerunāju par FPS frīkiem kam katrs hercs uz svara biggrin.gif
Es ticu, ka viņiem LCD nederēs. Runāju par prozaiskākām lietām, tāpat attēlu apstrādātāji un datormākslinieki droši vien strādā ar CRT, tikai ļooti krutiem.

Gribu tikai vēl atgādināt, ka lielāks monitors prasa kvalitatīvāku "piebarošanu". Skatīties screenerus, zema bitreita failus un RMs (šis sakainais formāts vispār vēl dzīvo?) uz 21" CRT vai LCD ir pretīgi.
Tiesa, cik zinu bypass parasti dod priekšroku kvalitatīvam materiālam - gan tehniski, gan saturiski.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
bubu
post Oct 4 2005, 12:12
Post #15


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 526
Joined: 24-January 05
From: Rīga




Nu var jau ne-fulscreenā skatīties. Vai arī atkāpties no monitora patālāk.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages V  1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 24 April 2024 - 19:20