IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Murakami, literārs ieteikums
standby
post May 15 2004, 22:11
Post #1


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 108
Joined: 2-March 04




nesen man rokaas nonaaca Haruki Murakami "the wind-up bird chronicles" un... es ar vinju saslimu. Nupat izlasiiju "my favourite sputnik" - rindaa staav visi paareejie.

Vins ir smalks un iipatneejs modernaas Japaanas raxtnieks. man ir gruuti noraksturot vinja stilu - tas ir ljooti pluustoshs, mieriigs, bet arii smeldziigi skumjsh... ar magjiskaa reaalisma piesitienu. Un manupraat daudz pastaasta par Japaanu.

Latviski ir izdots "Norveegju koks". Krieviski, manupraat visi. Nupat 14.05 "Diena" neliels raxts par tulkojumu. Te par Murakami ineta http://www.complete-review.com/authors/murakamh.htm

iesaku izlasiit. wink.gif

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 16 2004, 12:49
Post #2


Unregistered









izlasīju Haruki Murakami 'Norvēģu koku' - tīri feini, bet domas par viņu dalās. bet šobrīd lasu otru Murakami (Rjū) - 'gandrīz caurspīdīga zilgme' - riktīgs sviesc! neiesaku nevienam. vemšana, narkomānu duršanās, grupveida sekss utt......
jā bet Haruki Murakami tiešām ir lasāms, par to nav šaubu.
Go to the top of the page
+Quote Post
Guest
post May 16 2004, 19:11
Post #3


Unregistered









QUOTE (keitaro @ May 16 2004, 11:49 AM)
bet šobrīd lasu otru Murakami (Rjū) - 'gandrīz caurspīdīga zilgme' - riktīgs sviesc! neiesaku nevienam. vemšana, narkomānu duršanās, grupveida sekss utt......
jā bet Haruki Murakami tiešām ir lasāms, par to nav šaubu.

Palasiiju recenziju "Dienaa". Izlikaas, ka vecis kjerts uz fiziologjiski pretiigu lietu atainosjanu un pats savaa laika visaa tajaa izvirtiibaa liidzdarbojies. Saintrigjeeja, buus jaadabuu.
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post May 16 2004, 19:42
Post #4


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




QUOTE (Guest @ May 16 2004, 06:11 PM)
QUOTE (keitaro @ May 16 2004, 11:49 AM)
bet šobrīd lasu otru Murakami (Rjū) - 'gandrīz caurspīdīga zilgme' - riktīgs sviesc! neiesaku nevienam. vemšana, narkomānu duršanās, grupveida sekss utt......
jā bet Haruki Murakami tiešām ir lasāms, par to nav šaubu.

Palasiiju recenziju "Dienaa". Izlikaas, ka vecis kjerts uz fiziologjiski pretiigu lietu atainosjanu un pats savaa laika visaa tajaa izvirtiibaa liidzdarbojies. Saintrigjeeja, buus jaadabuu.

Tu esi ShinChan? laugh.gif


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 16 2004, 21:03
Post #5


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE (edg @ May 16 2004, 06:42 PM)
Tu esi ShinChan? laugh.gif

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Es te neielogojies divus postus iebliezu, vienu atradu un reku arii otrs. Vai tad mans rakstiibas stils tik atpaziistams, ka peec triis teikumiem var noteikt?


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post May 16 2004, 21:13
Post #6


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




QUOTE (ShinChan @ May 16 2004, 08:03 PM)
Vai tad mans rakstiibas stils tik atpaziistams, ka peec triis teikumiem var noteikt?

Nepaarprotami... ne tikai rakstiibas stils, bet arii domaashanas gaita. Nez, maneejos postus arii vareetu atpaziit?


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 16 2004, 23:36
Post #7


Unregistered









īstenībā, re ku viens links, kur var padalīties savos iespaidos par japāņu literatūru, ir arī neliels pārskats par latviski tulkotajiem darbiem
bet varbūt ka šī foruma ietvaros var atvērt sadaļu par literatūru (zem Ņihonbunka sadaļas), ko? tam gan nav nekāda sakara ne ar anime, ne mangu, bet tomēr - šeit ir cilvēki, kam interesē japāņu kultūra. wink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 16 2004, 23:40
Post #8


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE (edg @ May 16 2004, 08:13 PM)
Nepaarprotami... ne tikai rakstiibas stils, bet arii domaashanas gaita. Nez, maneejos postus arii vareetu atpaziit?

Domaasjanas gaita? Tas nedaudz paarsteidz, bet nu laikam buus jaapiektriit. Man gan buutu gruuti, kaadu no furuma daliibniekiem atsjifreet. Tomeer nee, Fatali es uzreiz atkostu (ja vinsj iepostotu vismaz divas rindas).


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 16 2004, 23:46
Post #9


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE (keitaro @ May 16 2004, 10:36 PM)
bet varbūt ka šī foruma ietvaros var atvērt sadaļu par literatūru (zem Ņihonbunka sadaļas), ko? tam gan nav nekāda sakara ne ar anime, ne mangu, bet tomēr - šeit ir cilvēki, kam interesē japāņu kultūra.  wink.gif

Ir,ir, taa, ka ver tik valjaa. Un veelams tiesjaam par kultuuru nevis, kaada ultramoderna amerikanizeejusjamies autora garadarbu.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 19 2004, 20:32
Post #10


Unregistered









īstenībā izlasīju to narkomānu gabalu. uz beigām jau kļuva sakarīgs. ja kādam sagribas to lasīt, varbūt kādam iepatiksies...
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 19 2004, 23:51
Post #11


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE (keitaro @ May 19 2004, 07:32 PM)
īstenībā izlasīju to narkomānu gabalu. uz beigām jau kļuva sakarīgs. ja kādam sagribas to lasīt, varbūt kādam iepatiksies...

izmantoju tevis iedoto linku. eh...iekritu nostalgjiskaas atminjaas par dazju labu graamatu. Visvairaak simpatizee Kataja tulkojumi, vecjuks savu arodu pieprot, un ar savu austrumu kultuuras bagaazju vinsj tiesjaam speej iedvest dalju autentiskuma tulkojumam.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 19 2004, 23:58
Post #12


Unregistered









QUOTE (ShinChan @ May 19 2004, 10:51 PM)
QUOTE (keitaro @ May 19 2004, 07:32 PM)
īstenībā izlasīju to narkomānu gabalu. uz beigām jau kļuva sakarīgs. ja kādam sagribas to lasīt, varbūt kādam iepatiksies...

izmantoju tevis iedoto linku. eh...iekritu nostalgjiskaas atminjaas par dazju labu graamatu. Visvairaak simpatizee Kataja tulkojumi, vecjuks savu arodu pieprot, un ar savu austrumu kultuuras bagaazju vinsj tiesjaam speej iedvest dalju autentiskuma tulkojumam.

sou, sou!
tā ir! no sirds iesaku lasīt Tā dzīvo Cilvēks. grāmata gan ir bieza (700.lpp) bet ir tā vērts.
Go to the top of the page
+Quote Post
Morgoth
post May 30 2004, 18:29
Post #13


Unregistered









Interesanti, vai var kautkur dabūt Murakami grāmatas japāņu valodā? Tā kā palēnām tagad pašmācības ceļā apgūstu japāņu valodu un esmu izlasījis sešus Murakami tulkojumus (jāpiebeidz beidzamās rīcībā esošās grāmatas), sadomāju iedabūt lieku stimulu - grāmatu oriģinālvalodā.

Droši vien, ka grāmatnīcās tāda materiāla nav. Amazonā ir tikai angļu tulkojumi. Japāņu amazonu es pagaidām izlasīt nevaru smile.gif Varbūt kādam ir kādi sakari vai avoti?

Būšu ārkārtīgi pateicīgs...
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 30 2004, 19:33
Post #14


Unregistered









QUOTE (Morgoth @ May 30 2004, 05:29 PM)
Interesanti, vai var kautkur dabūt Murakami grāmatas japāņu valodā? Tā kā palēnām tagad pašmācības ceļā apgūstu japāņu valodu un esmu izlasījis sešus Murakami tulkojumus (jāpiebeidz beidzamās rīcībā esošās grāmatas), sadomāju iedabūt lieku stimulu - grāmatu oriģinālvalodā.

Droši vien, ka grāmatnīcās tāda materiāla nav. Amazonā ir tikai angļu tulkojumi. Japāņu amazonu es pagaidām izlasīt nevaru smile.gif Varbūt kādam ir kādi sakari vai avoti?

Būšu ārkārtīgi pateicīgs...

es nezinu par murakami graamataam, bet daudz graamatas ir atrodamas sheit. bet tur ir ljoti gruuti kaut ko atrast, it sevishkji, ja japaanju valodu tikai saac maaciities. viss ir japaaniski.
Go to the top of the page
+Quote Post
Morgoth
post May 30 2004, 19:53
Post #15


Unregistered









QUOTE (keitaro @ May 30 2004, 06:33 PM)
bet tur ir ljoti gruuti kaut ko atrast, it sevishkji, ja japaanju valodu tikai saac maaciities. viss ir japaaniski.

Mnjā... diemžēl arī šis variants man neder tā paša iemesla dēļ kā japāņu amazons unsure.gif
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19 April 2024 - 09:05