IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> [AHQ] Par un ap..., domāts visiem...
bubu
post Dec 25 2007, 23:08
Post #16


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 526
Joined: 24-January 05
From: Rīga




Niks: pilns internets tādu:
http://www.hydrogenaudio.org/forums/index....showtopic=36465
http://www.patheticcockroach.com/mpam4/index.php?p=16
http://www.listening-tests.info/mf-128-1/results.htm

Un par vorbis izmantošanu datorspēlēs Church'am ir pilnīga taisnība. Vorbis bibliotēkas licence ir ļoti labvēlīga - BSD. Taču gandrīz visi brīv-pieejamie mp3 dekoderi ir ar drakonisko GPL, kuras izmantošana komerciāliem produktiem kā spēlēm ir diezgan nereāla. Nemaz nerēķinot to, ka jāmaksā mp3 izmantošanas maksa kautkam tur.

This post has been edited by bubu: Dec 25 2007, 23:10
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Dec 25 2007, 23:33
Post #17


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




http://wiki.hydrogenaudio.org/index.php?ti...ltiformat_Tests
imho pa bitreitiem tolereejami lapas beigaas multiformat listening tests linki sagrupeeti.

mineeto ixbt hw testa piemineeshanu var droshi aizmirst. 2001 gads, aizveesture, n major versiju gan lame gan vorbis atpakalj ;>

P.S.
tiiri imho formaati, ja kodeetaajam nav rokas abas kreisaas, pie reasonable bitreitiem uz mainstream audioaparatuuras visdriizaak iipashi neatshkjiras. bik +/- kvalitaate, bik +/- encode resulting size. nestaav uz vietas ne xiph (theora), ne lame, ne wma, ne faac, ne nero, ne .... developeri. nezinu kaa citiem, personiigi pats savai audio kolekcijai izveelos mp3 tikai un vieniigi atskanjojamaa ierobezhojumiem, ko man uzliek ipods. bet anime/video encodei .. ja jau dzenaas pakalj kvalitaatei, - kaapeec reencodeet vispaar. ripot/izmantot origjinaalo traku/codecu. be it mp3, aac, flac, whatever.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Dec 25 2007, 23:55
Post #18


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Izlasi vēlreiz manu postu, Church - ja varētu viegli un ātri pārsūtīt un uzglabāt gigantiskus failus, tad mēs tā noteikti darītu, diemžēl vismaz tuvākajos gados tas ir neraāli, tadēļ arī tā nevar - jalieto dažādi lossy kodeki. Jā, tehnoloģijas nestāv uz vietas, taču jāņem vērā, ka standarti ir jāievēro, tādēļ devi var tikai optimizēt standarta ietvaros, vai arī saderība būs čau.
bubu, jā testu ir daudz, bet nevienā, kuru esmu redzējis, Vorbis nav uzvarējis HE-AAC un arī pret MP3 un LC-AAC tas var labākajā gadījumā būt līdzvērtīgs, bet ne ievērojami pārspēt tos, tādēļ Vorbis konkurē ar licenzēšanas noteikumiem, bet, kā jau teicu, anime fansubošana pēc definīcijas ir labākajā gadījumā likumu pelēkajā zonā (atkarīgs no valsts), tādēļ arī patenti nav tik svarīgi, jo fansubošana vienalga ir [potenciāli] pretlikumīga.
P.S. Church, tu tur sajauci kopā visu - audio kodekus ar video kodekiem un lossy ar lossless. Un vispār jau nozīme ir arī citām lietām, turklāt, starp citu, vismaz pie 96 kbps ABR starpība starp Lame MP3 un Nero LC-AAC ir jūtama, bet par izmēru vispār nav ipaši vērts runāt - 25 minūšu gadījumā starp 128 un 192 kbps starpība nav pat 10 MB, tiesa, tiem 64 kilobitiem var būt nozīme, ja ir gana mazs video bitreits.

This post has been edited by Niks: Dec 25 2007, 23:56
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Dec 26 2007, 00:18
Post #19


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Kā nereāli? ohmy.gif
Palasiet boot.lv forumu - tauta pērk fullHD TV ka prieks un ti kačās no neta. smile.gif
Man ar vienu reizi pietika. No Church iedotā linka novilku 25GB Wings of Honneamise Blu-Ray ripu. 4 diennaktis. Aizņēma 6 DVD-R.
Aiznesu pie viena cilvēka, kam ir FullHD TV lai iebaudītu. Skats bija tā vērts. Bet es labāk pērku Blu-Ray nekā šitā ākstos.
20 filmas un 500GB HDD ir pilns. 6 DVD-R uz filmu - tas nav nopietni.
Blu-Ray matrica nemaksā vairāk par oriģinālo disku.
Pie patreizējiem ineta ātrumiem, tas nav reāli.

P.S. ko jūs tur cepaties, tāpat 90% neta ir 128Kbit joint stereo mp3. Nosistu to kretīnu, kurš izdomāja joint stereo lietot...

This post has been edited by Taka: Dec 26 2007, 00:19


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Dec 26 2007, 01:53
Post #20


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Viena lieta ir to izdarīt dažkārt, bet cik no jums vēlētos (un vispār spētu) katru dienu lejuplādēt 3-4 GB x epu skaits? Jā, SD 25 minūšu anime, izmantojot efektīvu (neteikšu gan, ka efektīvāko, jo efektīvākie varētu pamatīgi noslogot CPU un HDD) lossless kodekus, aizņemtu apmēram 3-4 GB uz epu, tātad 26 epas = vismaz kādi 80 GB, un, piemēram, man tas nozīmētu, ka man dienā no ārzemēm jālejuplādē kaut kādi padsmit GB datu, lai saglabātu pašreizējos anime patērēšanas paradumus, turklāt P2P filozofija paredz, ka dati tiek arī augšuplādēti. Gribi teikt, ka tas ir reāli ar mūsu pieslēgumiem? Un nesaspiestā veidā tā pati 25 min. SD anime epa kļūtu par vairāk nekā simts GB (ļoti atkarīgs no colorspace, jo vienu un to pašu attēlu tās var raksturot dažādi)

This post has been edited by Niks: Dec 26 2007, 01:54
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Dec 26 2007, 02:08
Post #21


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




taa kaa vairums HD fansubepu 720P (bet redzeets arii vairaak, liidzpat 1080p) h264/AC ir 400-500MB vs 250MB SD, imho tas nemaz nav tik traki. mineetais BD rips nebij monstrozs gadiijumaa mpeg2+un kaada no loosless multi channel codeku deelj? (jeb es kljuudos, un jau native format BR/HDVD bij h264?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Dec 26 2007, 02:23
Post #22


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Cik zinu, BD un HD-DVD atbalsta gan AVC, gan MPEG2, un vismaz HD-DVD atbalsta arī VC1, un tie visi ir lossy video kodeki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Dec 26 2007, 02:23
Post #23


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Tas bija .MKV
Audio bija AAC šķiet un video... H.264 laikam
BD un HDDVD var izmantot gan MPEG-2 gan H.264, bet tagad visi iet ar AVC vai VC1 - jamie skaitās jaunie HD video kodeki de fakto

This post has been edited by Taka: Dec 26 2007, 02:26


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Dec 26 2007, 02:26
Post #24


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Ka tik tu kaut ko nejauc (vai arī enkoderim ir bijušas nāvīgi greizas rokas).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Dec 26 2007, 02:28
Post #25


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Man kompī to failu vairs nav. Nevaru pārbaudīt. Un arī nevilka viņš. Skaņa rīstījās. Bija 6 MKV DVD-R lielumā, pie tam linkoti, aprakstā bij teikts ka spēlēsies viens pēc otra.
Eku torrent links, courtesy of Church:
http://www.datorrents.com/download.asp?id=...080p%29.torrent
25GB ph34r.gif

This post has been edited by Taka: Dec 26 2007, 02:29


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Dec 26 2007, 04:10
Post #26


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




nekas, taka. aciis tokyotosho bij iekritis paaris reizes arii 40+ GB BD ripi. ;>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Dec 26 2007, 04:19
Post #27


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Tā kā AHQ tā arī nav pabeiguši GSD, tad atlikušās epas man ir no Haro^2 Tori^2, tādēļ izmanotoju to vienādos OP un ED, lai salīdzinātu MP3 ar Vorbis. Secinājums pēc daudzkārtējas noklausīšanās - Vorbis nav tik melns, kādu to mēģina pataisīt, taču kaut kas nav īsti riktīgi ar, šķiet, augstajām frekvencēm - tās ir daudz izteiktākas nekā MP3 gadījumā, un es sliecos domāt, ka MP3 ir tuvāks patiesajam. Rīt, kad varēšu izmantot tumbas, kuras tomēr ir kvalitatīvākas par austiņām, varbūt sadzirdēšu vēl kaut ko.
Update: papētot Vorbis tuvāk, jāsecina, ka tas nemaz nav dīvaini - Vorbis skan līdzīgi kā HE-AAC, tikai ne tik metāliski, taču man nekad nav paticis HE-AAC, jo to jau vairs īsti nevar saukt par mūziku. Te gan jājautā, kāpēc Vorbis, kas, cik man zināms, nav paredzēts zemiem bitreitiem, uzvedās kā tāds.

This post has been edited by Niks: Dec 26 2007, 04:23
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hikaru
post Dec 26 2007, 10:36
Post #28


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1427
Joined: 25-October 04
From: Latvia




Cik esmu klausījies Vorbis (Nekur lielāku par 128 kbps ogg neesmu redzējis). Izklausās itkā ir apgrieztas augšas. Normāli dzird tikai vidus un basus, bet ar augšām kaut kas nav kārtībā. Animēs Vorbis skaņu parasti taisa 96 kbps, kādu man vispār negribās klausīties. mp3 128 kbps skan labāk.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Dec 26 2007, 14:50
Post #29


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




QUOTE(Niks @ Dec 26 2007, 03:19) *

.. Rīt, kad varēšu izmantot tumbas, kuras tomēr ir kvalitatīvākas par austiņām, varbūt sadzirdēšu vēl kaut ko...

normaali cilveeki ar vidusmeera ienaakumiem latvijaa var atljauties no kvalitatiivaam imho kaareiz tikai austinjas. eg. liidziigu kvalitaati, kaa sniedz 100 latiigas sennheiser, imho dabuusi labi ja uz 0.5-1K ls audioaparatuuras.
QUOTE(Hikaru @ Dec 26 2007, 09:36) *

Cik esmu klausījies Vorbis (Nekur lielāku par 128 kbps ogg neesmu redzējis). Izklausās itkā ir apgrieztas augšas. Normāli dzird tikai vidus un basus, bet ar augšām kaut kas nav kārtībā. Animēs Vorbis skaņu parasti taisa 96 kbps, kādu man vispār negribās klausīties. mp3 128 kbps skan labāk.

zo. kaa jau vairaakas reizes mineeju. - encoderu liikrociiba, paaraak mazu bitreitu izveele. un kur sheit ir pasha codeca vaina? tu citu teikto lasi? pashu apmierina eg. muuziku 96kbps bitreitaa klausiities ja tas ir piem. mp3? veel saac lamaaties par low bitrate telefonijas kodekiem, kaa speex utml. ka shamie 9kbps skan sliktaak nekaa 128 vai 192kbps mp3. <sigh>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Revol
post Dec 26 2007, 17:03
Post #30


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 944
Joined: 5-October 04




Ja kaads tieshaam grib patesteet codecus, tad prieksh vinjiem uztaisiiju nedaudz objektiivaaku materiaalu nekaa viena fansuba op pret otru, nezinot ne source, ne settingus.

Taatad source visi ir no flac:
1. RahXephon O.S.T. 1 - Maaya Sakamoto - hemisphere
2. Neon Genesis Evangelion - Symphony - New Japan Philharmonic Orchestra, conducted by Derrick Inouye - Rei I
3. Horie Yui with UNSCANDAL - SCRAMbLE

Izmantotie codec un settingi:
1. MP3 - LAME 3.97 [--resample 44.1 --abr 96][--resample 44.1 --abr 128] (--resample 44.1 jo lame pie 96kbps bez shii automaatiski resamplo uz 32kHz]
2. Vorbis - aoTuV_b5 [q2.00][q4.00]
3. aac - neroAacEnc 6.aug versija [q0.33][q0.40] izveele starp HE un LC tika atstaata uz auto

Ja ir interese varu uploudot arii originaalos flac, vai uztaisiit encodus ar citiem settingiem.

~96kbps:
test_96_hemisphere.rar
test_96_rei_I.rar
test_96_scramble.rar
~128kbps:
test_128_hemisphere.rar
test_128_rei_I.rar
test_128_scramble.rar

This post has been edited by Revol: Dec 26 2007, 17:04


--------------------
IPB Image
The man in black fled across the desert, and the gunslinger followed.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages V < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 18 April 2024 - 07:34