IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

 
Reply to this topicStart new topic
> japāņu valoda
rusty
post Aug 1 2010, 15:13
Post #1


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 2
Joined: 1-August 10




nu ko. man pienācis laiks studēt un padzirdēju, ka šeit apgrozas cilvēki, kas studē lu āzijas programmā.
pagaidām esmu ticis tulkos ventspils augstskolas budžetā un plānoju arī tikt āzijas studijās,ceru, ka tikšu...
vēlējos no jums uzzināt ko sīkāku pa šīm studijām un cik labi viņās tiek iemācīta valoda.
un jap...varētu teikt, ka arī esmu anime fans tākā, ja zinat labas horror stila varat ieteikt...
redzētās ir:
hellsing
elfen lied
requiem for the phantom
highschool of the dead
death note
monster
blue gender
Tokyo Majin Gakuen Kenpucho
gantz
Higurashi no Naku Koro ni
blood+
hell girl
devil may cry
.............................
ir kas palicis? smile.gif


--------------------
IPB Image

ルドルフ
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Aug 1 2010, 20:52
Post #2


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1266
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7435
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7268
Bija vēl kaut kas, bet neatceros.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maitenieks
post Aug 11 2010, 21:25
Post #3


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 23
Joined: 22-August 09
From: Sabile




Par Āzijas studiju Japāņu dalu tā konkrēti nevarēšu pateikt, bet studēju tajā pašā programmā tikai ar citu valodas novirzienu. Principā pirmajā kursā puse lekcijas būs vispārīga Āzijas kultūru vēsture(Arābu, Ķīniešu, Japāņu). Otra puse lekciju tiek veltītas valodas apguvei. Sākot no otrā kursa valodai tiek ziedoti vairs tikai 8 KP no 20 KP programmas, bet pienāk klāt kursi par izvēlētā valodas literatūru. Trešajā kursā tiek mācīti obligātie priekšmeti (ekonomikas, jurisprudences vēl kaut kā tur pamati) un rakstīts bakalaura darbs.

Par to valodas iemācīšanu ir grūti spriest. Ļoti daudz kas jau ir atkarīgs no paša. Savu izvēlēto valodu(turku) pusotrā gadā iemācījos samērā ciešamā līmenī, pēc tam Turcijā samērā jēdzīgi varēju komunicēt par spīti visiem robiem manās zināšanās. Vienīgi būtu laikam jāatgādina, ka trijos gados iemācīties labi pārvaldīt kādu valodu ir nenormāli grūti, ja ne pat neiespējami.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kaede
post Aug 25 2010, 12:28
Post #4


Koutaishi
********

Group: Chuunin
Posts: 1221
Joined: 25-October 04
From: maybe in your dreams




Šogad pabeidzu tieši japāņu valodas nodaļu.

Jāsaka, ka iepriekšējais komentētājs jau visu pateica par tādu vispārēju studiju ievirzi.

Par pašu japāņu valodu runājot- jāatceras, ka universitāte nav skola, kurā tev visu iebāž mutē ar karotīti. Ir ļoti daudzas lietas jādara pašam, jāstrādā un jādarbojas izvēlētajā jomā, ja vēlies sasniegt patiesi labu līmeni.
Protams, pamatus universitātē iemāca. Runāt pēc trešā kursa varēsi pietiekami normāli, ar tekstu lasīšanu būs grūtāk, jo mums iemācija salīdzinoši maz hieroglifu- tas nebija pat tas minimums, kas būtu jāzina, lai varētu brīvi lasīt avīzes japāniski. Tā kā, iesaku pievērs uzmanību tieši tam. Kā arī, iesaku mēģināt meklēt kādus vienkāršus tekstus un tulkot tos, lai ir pieredze. smile.gif


--------------------
Music is life!



Karneola-rakstnieku forums

IPB Image

Vieta tavām grafiskajām novelēm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tamashi
post Oct 7 2011, 19:22
Post #5


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 139
Joined: 20-October 08




QUOTE(Kaede @ Aug 25 2010, 11:28) *

Runāt pēc trešā kursa varēsi pietiekami normāli, ar tekstu lasīšanu būs grūtāk, jo mums iemācija salīdzinoši maz hieroglifu- tas nebija pat tas minimums, kas būtu jāzina, lai varētu brīvi lasīt avīzes japāniski.

Lol. Cilveks, kas pabeidzis japanu valodas kursus, joprojam kanji sauc par hirioglifiem. Kas ta par modi visiem?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
nanashi
post Oct 7 2011, 21:26
Post #6


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 8
Joined: 7-February 08




^Es nodomaaju to pashu! biggrin.gif

es pat uz sekundi saaku domaat varbuut es esmu paaraak politkorekts, ka saucu vinjus par "kanji"?

diivaini cik man zinaams, lai speetu izlasiit aviizi ir jaazin visi apstiprinaatie kanji (jõyõ kanji), kuru ir ~2000 un lai vinjus iemaaciitos ir jaakalj visu pamat-/vidusskolu, ja taas LU Aazijas studijas tieshaam to iemaaca tad tas ir vairaak nekaa labi (diemzheel imho neiespeejami).

This post has been edited by nanashi: Oct 7 2011, 21:28
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28 March 2024 - 22:17