IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

12 Pages V < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> kur maaciities, kur iemācīties japāņu valodu
edg
post Jun 8 2005, 23:24
Post #16


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Kjiinieshu valodu jau var iemaaciities arii leeni runaat. Uztveri uztrenee ar laiku. Taapat kaa ar trompeti nevar uzreiz puust augstas notis.

Interesanti, ka par spiiti tam, kaa man likaas, arii japaanju valodaa ir tulkojumi atkariigi no izrunas. Piemeeram: ame = lietus vai saldums(candy), atkariibaa no izrunas.

Bet vispaar manas domas visa shii sakaraa ir:
Kjiinieshu valodu maaciities tikai taapeec, ka vinju ir daudz, ir tas pats, kas rakt 100km^2 ezeru tikai taapeec, ka lielaaks. Svariigi ir tas, cik biezhi tu gatavojies ar kjiinieshiem runaat, taapat kaa, cik taalu tu taisies peldeet. Ne jau ar visiem izrunaasies, ne arii vinji masveidaa ienjems Latviju, lai tev buutu jeegas tieshi no kjiinieshu valodas. Cita lieta, ja brauc uz Kjiinu.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jun 9 2005, 00:33
Post #17


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(edg @ Jun 8 2005, 22:24)
Interesanti, ka par spiiti tam, kaa man likaas, arii japaanju valodaa ir tulkojumi atkariigi no izrunas. Piemeeram: ame = lietus vai saldums(candy), atkariibaa no izrunas.


Kas par bleenjaam, kas tev to pateica?

QUOTE(edg @ Jun 8 2005, 22:24)
Bet vispaar manas domas visa shii sakaraa ir:
Kjiinieshu valodu maaciities tikai taapeec, ka vinju ir daudz, ir tas pats, kas rakt 100km^2 ezeru tikai taapeec, ka lielaaks. Svariigi ir tas, cik biezhi tu gatavojies ar kjiinieshiem runaat, taapat kaa, cik taalu tu taisies peldeet. Ne jau ar visiem izrunaasies, ne arii vinji masveidaa ienjems Latviju, lai tev buutu jeegas tieshi no kjiinieshu valodas. Cita lieta, ja brauc uz Kjiinu.
*


Tur gan es tev piekriitu - japaanju valodai mees, otaku, pielietojumu atradiisim, bet kjiinieshu...


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Jun 9 2005, 09:36
Post #18


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




QUOTE(lastguru @ Jun 8 2005, 23:33)
QUOTE(edg @ Jun 8 2005, 22:24)
Interesanti, ka par spiiti tam, kaa man likaas, arii japaanju valodaa ir tulkojumi atkariigi no izrunas. Piemeeram: ame = lietus vai saldums(candy), atkariibaa no izrunas.


Kas par bleenjaam, kas tev to pateica?

*



Kimagure robot 9. seerija 1:08, augshaa translation note: "Ame can mean both "rain" and "candy" depending on pronounciation.". "Lietus" ir ame, bet "saldums" ir ame. Tajaa anime tas paraadaas taapeec, ka viens vecs vecis "saldums" izrunaa kaa "lietus" un vinju izlabo, peec tam vinjsh atkaarto, jo neredz starpiibu, bet vinju atkal izlabo. Taatad: starpiiba ir, bet reaali dziivee jau sapratiis, lai kaa tu izrunaatu.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jun 9 2005, 14:57
Post #19


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(edg @ Jun 9 2005, 08:36)
QUOTE(lastguru @ Jun 8 2005, 23:33)
QUOTE(edg @ Jun 8 2005, 22:24)
Interesanti, ka par spiiti tam, kaa man likaas, arii japaanju valodaa ir tulkojumi atkariigi no izrunas. Piemeeram: ame = lietus vai saldums(candy), atkariibaa no izrunas.

Kas par bleenjaam, kas tev to pateica?

Kimagure robot 9. seerija 1:08, augshaa translation note: "Ame can mean both "rain" and "candy" depending on pronounciation.". "Lietus" ir ame, bet "saldums" ir ame. Tajaa anime tas paraadaas taapeec, ka viens vecs vecis "saldums" izrunaa kaa "lietus" un vinju izlabo, peec tam vinjsh atkaarto, jo neredz starpiibu, bet vinju atkal izlabo. Taatad: starpiiba ir, bet reaali dziivee jau sapratiis, lai kaa tu izrunaatu.

Hmm, tas ir interesanti: http://sp.cis.iwate-u.ac.jp/sp/lesson/j/doc/accentl.html

Vai man tieshaam naaksies atvainoties (reti kad gadaas, ljoti reti smile.gif ). Domaaju ka shoreiz nee. pameegjinaashu tomeer apstiprinaat to ko ieprieksh teicu smile.gif. Narutochuushin forumaa par mani kaads pateica: "you qualify as an A class prick. another know it all . who doesnt explain themselves . this site is full of them .". Var jau buut ka es taads esmu...

Pirmkaart kas ir boldaa? boldaa ir tonaalais akcents (pitch-accent, nezinaaju kaa savaadaak lai paartulko), kuram principaa ir liidziiga noziime kaa uzsvaram eiropas valodaas. japaanju valoda pati par sevi nav tonaala (tas ir, tur nav kaa kjiinieshu valodaa pieci dazhaadi, piemeeram, "ba"). Tonaalais akcents vaardu atshkjirshanai principaa tur ir liels retums.

Otrkaart, tonaalais akcents dazhaados regjionos atshkjiras, un piemeeram tam pasham "ame" ir preteejaas noziimes Kansai-ben dialektaa.

Un treshkaart (pats svariigaakais shajaa postaa) shis tonaalais akcents nekaadaa veidaa nav kakonizeets un kopts kaa valodas sastaavdalja - taa ir tikai rekomendeejama literaaraa izruna, liidziigi kaa LAB-ratory ir ASV izruna un la-BOR-atory ir Anglju izruna. Visas izrunu variantus var rakstiit ar hiraganu vai romaji vienaadi (atshkjiriibaa no kjiinieshu valodas, kur katrai zilbei romanizaacijaa liek klaat ciparinju) un var izrunaas vienaadi un tas nebuus uzskatiits par kljuudu, tikai nelielu diivainiibu (es paziistu vienu (jaa, tikai vienu, taapeec nevaru dariit secinaajumus par visiem cilveekiem no latgales) cilveeku no Reezeknes. kaut gan vinjsh runaa perfekti mums zinaamo latvieshu valodas dialektu, miikstinaajumus vinjsh izrunaa diivaini. nevis nepareizi, bet atshkjiriigi). Ja kjiinieshu valodaa dazhaadi tonji noziimee pilniigi citas zilbes, tad japaanju valodaa taa ir katra konkreetaa vaarda literaaraa izruna. Ar anglju valodu ir tas pats: saliidziniet rebel divas izrunas, piemeeram (tas ir pirmais ko vareeju atcereeties, ir arii citi piemeeri).


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Jun 9 2005, 15:50
Post #20


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Nav man intereses striideeties ar tevi par sho teemu (njemot veeraa tavu pashraksturojumu, manas zinaashanas akcentos, interesi par tiem).

Vieniigi piebildiishu, ka zaale (pljavaa) un zaale (sporta) ir latvieshiem preciizi tas pats, kas japaanjiem shinii gadiijumaa.

Un citeejot sevi:
QUOTE
arii japaanju valodaa ir tulkojumi atkariigi no izrunas

Tukojums ir rezultaats, ko ieguust peec uztveres un tulkoshanas procesiem. Ja uztveres procesa rezultaats buus kljuudains, tad arii tulkojums buus kljuudains. Liidz ar to: jebkuraa tulkojums atkariigs no izrunas. Ja es tev kaut ko nomurmuleeshu, domaajot "suns", tu vari iztulkot dajebkaa. Un uztveree nav taada lieta kaa oficiaali konkreeti punkti, pie kuriem pietureeties, uztverot manis izrunaatu vaardu. Tomeer ir pienjemtaas normas (kaa piemeeram, izrunaat "aazis" ar lauztu nevis, piem., stieptu pirmo zilbi), kuras ieveero. Liidz ar to, "ame" peec pienjemtajaam normaam tiks uztverts par pareizo vaardu, kaa rezultaataa arii tulkojums. Galu galaa, sheit "tulkojshana" kaa process vispaar ir nesvariigs, jo probleema paraadaas uztveree. Tu meegjinaaji piesieties pie taa, ka tulkoshanas process nav atkariigs no izrunas, bet es runaaju par tulkojumu. Un kaa jau teicu tikko: tulkojums ir atkariigs ne tikai no tulkoshanas procesa, bet arii no uztvershanas procesa.

Eestgriba rodas eedot, interese rodas striidoties.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jun 9 2005, 18:51
Post #21


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




Jaa, un paturpinot tavu domu, uztvere jebkuraa valodaa ir baazeeta uz intonaacijaam un logjiskajiem akcentiem kas liek uz vaardiem un atsevishkjaam foneemaam. piemeeram: "tu te esi" var pateikt trijos veidos ar pilniigi dazhaadu noziimi.


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jul 2 2005, 15:00
Post #22


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




Taaks:

QUOTE
Japaanju valodas un kultuuras studija GENGO, IZM licence Nr.282, tel. 9137559, fikso ziniibu ieguveejus luudzam netrauceet, eksotiskus priekshmetus luudzam negaidiit. Tikai gramatika, hieroglifika, sarunvaloda un veel dazhi priekshmeti, valodas laboratorija, absolvaacijas darbs... Taapat kaa LU - pasniedzeeji tikai magistri. Atshkiriibaa no LU - pedagogijas magistri. Skaidrojums latvieshu (arii krievu) valodaa. Dzimto valodu jaazin briivi. Izcilais Konraads, Krievijas japanologs, dzimis Riigaa, absolveejis Aleksandra gimnaaziju un japanologijas pasaulee ir tas pats, kas Riigaa dzimushais Eizenshteins.
2x3 akad.stundas nedeeljaa - 2.8Ls ak.st. Jaamaksaa par semestri caur banku. Jaunajam maaciibu gadam pienjems 5 studeetaajus.

(no http://www.nihongo.lv/index.php?subaction=...t_from=&ucat=1& )

zinja ir diez gan svaiga, bet ir diivaini ka pienjems "5 studeetaajus"... var buut ka viss jau aizsists, bet nu tomeer varbuut kaadam noderees shii info... ja ne shogad, tad naakoshgad... es domaaju ka vinji neiebildiis ja kaads vinjiem uzmaaksies ar luugumiem uztaisiit veel vienu grupu


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Jul 2 2005, 15:42
Post #23


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




tas jau gadu vecs raxts!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Jul 2 2005, 15:52
Post #24


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(Yanka_ronin @ Jul 2 2005, 15:42)
tas jau gadu vecs raxts!
*


a kas, jau 2006. gads? es nepamaniiju, gomen...

QUOTE
Brigita Kruuminya, 23.06.2005. 16:37
Japaanju valodas un kultuuras studija GENGO, IZM licence ...


biggrin.gif


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Jul 2 2005, 17:09
Post #25


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




oj, būšu uz nme to ciparu skatiijies, skatījos uz tiem, kas bija vēstulē tongue.gif jāgomeno būtu man...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Oct 2 2005, 23:42
Post #26


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




Izlasiiju vienaa listee

QUOTE
VISIEM, KAS GRIB DZIļāK IZPRAST JAPāNU!

Rīgas Stradiņa Universitātes Valodu centrs piedāvā unikālu iespēju apgūt japāņu valodas pamatus pie latviski, krieviski un angliski runājoša japāņu valodas pasniedzēja, Tokijas Universitātes absolventa Kaiširo KANNO.

Nodarbības notiks divas reizes nedēļā pēcpusdienās (laiks tiks precizēts) Rīgas Stradiņa Universitātes Valodu centrā (4. stāvā, B korpusā, 407. telpā). Adrese: Rīgā, Dzirciema ielā 16 (tram. Nr. 4; trol. Nr. 21, 9; aut. Nr. 38B, 4, 13, 21).

Interesentus lūdzam pieteikties līdz š. g. 17. oktobrim Valodu centrā pie D.Žibalas vai A.Rubenes (407. telpā), vai arī pa tālr. 7409168, 9137687


tikliidz zinaashu ko vairaak, zinjoshu. bet taa kaa sheit jau ir kontaktinformaacija, juus varat pashi meegjinaat ar vinjiem sazinaaties un rakstiit sheit par rezultaatiem


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Oct 3 2005, 10:36
Post #27


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




RSU - mana skola...bijusī, velns parāvis. Dzīve mēdz būt tik netaisna. Kur tie kursu rīkotāji bija pirms gada?


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Oct 6 2005, 17:53
Post #28


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




mmm... godiigi sakot, nezinu... man sho sludinaajumu iedeva taadaa veidaa kaa biju ielicis sheit... Bet njemot veeraa ka man to pazinjoja jau peec 26. septembra, tad pienjeemu ka tieshaam pagarinaaja. varbuut uzzvani vinjiem un tad peec tam pasaki forumaa ko tev pateica?


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kima
post Oct 13 2005, 00:05
Post #29


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 739
Joined: 16-June 04
From: atkla jau laikam paarwaacos...... <_<




Nu skolniekiem, kas domaa kaadaas skolaas iet utt, varu tik pateikt par Riigas Kultuuru vidusskolu...Japaanju val maaca (veerts iestaatie stik uz 10o klasi), pamatus iemaaca..
Iespeeja maaciities arii Kjiinieshu val.
Reiz gadaa notiek kaadi pasaakumi saistiiti ar Japaanu (shat tad vairaak)
Bet pati skola ir beediigaa staavoklii jo nepiecieshams remonts ^^


--------------------
(\_/)
(^.^) This is Bunny. Copy Bunny to your signature
( (')(') to help him achieve world domination.
""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
misty_moonlight
post Oct 15 2005, 20:19
Post #30


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 70
Joined: 29-March 05
From: Riga




Maacos RSU un jau sen pieteicos uz tiem kursiem... ta jau redzees, bet nu interesanti - kaut kas jauns vismaz smile.gif Tikai tagad jaagaida, kad grupa savaaksies (15 cilveekus vajag) - pierakstiijos kaa 6aa...

Updeits... ja kaadu intereseeja, tad shie kursi 25.10 saaksies... Bet nu, ja veel tomeer ir veelme, tad pienjemu, ka kaads veel vareetu pieteikties! cool.gif


--------------------
--==> misty (ミスチ) <==--
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages V < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 28 March 2024 - 20:03