IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

2 Pages V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Alternatiivie OS
deBUGa
post Aug 15 2004, 19:00
Post #1


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 374
Joined: 25-May 04




Taa kaa mani un Jaffas posti par 'Alternatiivajaam OS' no desktopu sadaljas tika izdzeesti (pilniigi pelniiti) kaa offtop, noleemu izveidot nelielu topiku, kur vareetu 'padziit offtop' shajaa jautaajumaa. smile.gif

So piedaavaaju sheitan apspriest jautaajumu, kas te vienam otram radaas - "Vai ir 'dziive' uz Linux?" (paplashinot liidz 'alternatiivai OS').

It sevishkji mani interesee to lietotaaju viedoklji, kas ir meegjinaajushi paariet uz alternatiivu OS, bet kautkaadu (gribeetos zinaat tieshi kaadu) iemeslu deelj to nav (pilniibaa) izdariijushi.

Nu un, lai nebuutu pilniigs offtop, var apspriest jautaajumu: Vai anime/manga otaku var dziivot (pilnveertiigi) uz alternatiivas OS? laugh.gif

P.S. LUUDZU nekaada offtop 'Linux - rulz, Win - sux' (un otraadi) paskataa pat ar visiem 'pieraadiijumiem'! mad.gif


--------------------
viss augstāk uzrakstītais nepretendē uz absolūto patiesību un ir tikai mans subjektīvais viedoklis...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dzonis
post Aug 15 2004, 19:25
Post #2


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 585
Joined: 19-February 04




QUOTE (deBUGa @ Aug 15 2004, 06:00 PM)
Vai anime/manga otaku var dziivot (pilnveertiigi) uz alternatiivas OS?

kas otaku ir vaidziigs..pleijeris animei un bilzju skatiitaaks mangai.un shaadu programmu taa pat kaa uz Windows sisteemas ir kaa biezs (filmaam kaut vai VLC,Xine..muuzikai Xmms(izskataas peec winamp)).protams pie taa visa ir jaapierod bet ar laiku grutiibaam nevaidzeetu buut..


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Aug 15 2004, 19:38
Post #3


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




ja runaajam par osiem, tad lieta ir pavisam vienkaarsha, vismaz manaa gadiijumaa.

kapeec seezhu uz windows2k, suudiigaa intel inside (p4) procesora, kameer pa pasauli blandaas vienkaarshi vienreizeejs mac's par puscenu ar superaako macOS9 sisteemu un 64 bitu prochiem? elemntaari! bils geits, cuuka taads, ir monopolizeejis OS tirgu un uz Maka pie normaalas programmatuuras gruuti tikt. itkaa ja grib var straadaat arii uz virtual pc, bet tas virtuaalais meesls eed resursus.

ja runaajam par linux, tad probleema ir liidziiga, bet man arii nepatiik liidz galam neizstraadaatais shells. (un nesaaciet man maaleet smadzenes sakot, ka mandrake ir izstraadaats. ne suuda, bija man vinjsh vienu briidi.)

un veel piemetinot par anime, taa nu gan nav probleema, uz visaam operaaciju sisteemaam ir kaads media atskanjotaajs. probleemas uz linux vareetu rasties, ja grib par monitoru izmantot televizoru, kaa es to briizhiem daru, bet es to uz pingviina neesu meegjinaajis, taakaa nevaru buut drosh =]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roze
post Aug 15 2004, 19:48
Post #4


Hakushaku
******

Group: Kage
Posts: 687
Joined: 12-February 04




Jautaajums Nr1: Kas ir "liidz galam neizstraadaatais shells"? Jebshu kas ar to domaats, kas nav izstradaats? (kaapeec Mandrake (ko personiigi uzskatu ne par to labaako distributiivu tiek uzskatiits par kaut kaadu piemeeru/ etalonu?)

Jautaajums Nr2: Kapeec ir priekshstats ka uz Maciem nav programmatuuras? Esmu bik pastraadaajis uz MacOS un nevaru teikt ka tur kaut kas truuktu vai netiktu atjaunots..
Liidz ar to tas ir gauzhaam nepareizs arguments. Aiz kam macos ir bsd sisteema liidz ar to fataali truukstoshaas lietas ganjauka var noporteet.

Jautajums3: Kaapeec kaads tiek saukts par cuuku ja tev ir dota izveele nelietot to kas tev nepatiik? Ir kaut kaa jociigi un man nepienjemami lietot un iideet ka viss ir slikti. Ir tik daudz alternatiivu ka bljaushana par monopolu vismaz peedejaa laikaa ir diezgan nozheelojama kas vairaak piesedz savu nezinaashanu vai nekompetenci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Aug 15 2004, 19:58
Post #5


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




let's keep this civil, iztiksim bez zobu raadiishanas.

taatad, atbildeeshu.

1. liidz galam neizstraadaats shells ir taads (manaa uztveree) kur ir nepiecieshams pamatiigs kastomaizings ieksh shella lai viss ietu, kaa tas buutu man nepiecieshams.

Mandrake, jo tas laikam ir visizreklameetaakais, no linuxiem (Unix?) neesmu straadaajis ar citiem, tapeec veerteeju peec taa ar ko esmu straadaajis.

2. nesmu lietis kursaa, kas ir bsd, bet, piemeeram, lielaakai daljai speelju nav macOS supporta (laikam deelj draiveriem), aciimredzot nepareizi izteicos par normaalu programmatuuru- tas bija domaats kaa specifiska programmatuura, shajaa gadiijumaa- speeles.

3. tur jau taa lieta, ka nav izveeles. paraadi man veikalu latvijaa kur var nopirkt kaartiigu macu! un ja arii tu man taadu paraadiisi, man kaa datorspeelju cieniitaajam, ar to klaasies gruuti, jo kaa jau teicu, tur buutu jaaizmanto windows emu.

un ja arii neesmu tik zinosh un kompotents, tad vismaz savas domas tachu driikst izteikt? vai tad tam shis threads nav domaats?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roze
post Aug 15 2004, 20:20
Post #6


Hakushaku
******

Group: Kage
Posts: 687
Joined: 12-February 04




QUOTE
1. liidz galam neizstraadaats shells ir taads (manaa uztveree) kur ir nepiecieshams pamatiigs kastomaizings ieksh shella lai viss ietu, kaa tas buutu man nepiecieshams.

Veel jo vairaka nesaprotu kas ir "kastomaizings ieksh shella" un kas iisti neiet smile.gif

QUOTE
2. nesmu lietis kursaa, kas ir bsd, bet, piemeeram, lielaakai daljai speelju nav macOS supporta (laikam deelj draiveriem), aciimredzot nepareizi izteicos par normaalu programmatuuru- tas bija domaats kaa specifiska programmatuura, shajaa gadiijumaa- speeles.

Nu pag a kur te Bils? Tas ka speelju razhotaaji izveelas sev piemeerotaako platformu ir pavisam kas cits. Bilu vareetu lamaat par vinja XBoxu kur attieciigi maksaajot piemeeram Bungie uz PC savu Halo laizh krietni veelaak.
Nevajag jaukt dazhaadas sisteemas dazhaadaam vajadziibaam.. Neiesi tak gaaniit Sony ka uz vinju PlayStation nav nevienas Office paketes utt.
Aiz kam nevar teikt ka uz Maciem nebuutu speelju : Homeworld 2, Call of Duty, Myst IV Revelation utt..

QUOTE
tur jau taa lieta, ka nav izveeles. paraadi man veikalu latvijaa kur var nopirkt kaartiigu macu!

Un kas ar Starlett http://www.starlett.lv ? Manupraat vinji ieksh LV macus officiaali provaidee krietni senaak kaa jebkura cita PC platformas (HP, Compaq u.c.) kompaanija un manupraat ir veel diezgan..

QUOTE
man kaa datorspeelju cieniitaajam, ar to klaasies gruuti

Attieciigi jaasaak izveleeties speeles smile.gif

QUOTE
un ja arii neesmu tik zinosh un kompotents, tad vismaz savas domas tachu driikst izteikt? vai tad tam shis threads nav domaats?

Protams tachu taam jaabuut kaut cik pamatotaam pieraadiitaam.. Preteeji citi saklausaas kaut ko analogu "Windows muzdai Linux rulez" bet kad paprasa kaaapeec iisti "muzdai" un kaapeec rules iisti atbildes nav.. vai arii saskaroties ar pirmo ne "plug and play/pray" lietu un nepiecieshamiibu izlasiit kaadu manuaali/faq vai howto ir sashutums kaapeec kas taads ir nepiecieshams..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Guest
post Aug 15 2004, 20:20
Post #7


Unregistered









"Mieru... tikai mieru" © Karlsons(?)

Tuuliit veiksim piespiedu kaartas redzesloka paplashinaashanu ar uz aatru roku atrastajiem instrumentiem... laugh.gif

"shells" - tas nebuus iistaakais termins ko pielietot Mandrake.
Mandrake ir 'distributiivs'(?) (distribution, distro) t.i. programmatuuras kopums, kas naak kopaa ar Linux kerneli (nu un protams spec. programmas, kas lajuj to visu installeet/noveerst savstarpeejos programmatuuras konfliktus u.t.t). Taapeec Rozes jautaajums par "neizstraadaato shellu" bija tieshi vietaa.

"pamatiigs kastomaizings ieksh shella lai viss ietu" - piemeeram?
Go to the top of the page
+Quote Post
zenofex
post Aug 15 2004, 20:27
Post #8


Nausicaa fanboy
*******

Group: Jounin
Posts: 1019
Joined: 12-February 04
From: Nav




bla bla bla.
Lai arii esmu sho to darijis ieksh BSD un MacOS, uzskatu ka maajaas vislabaakais ir WinXP vai Win2000. Vismazaak beedu, ja normaali zin kas un kaa, regulaari apdeitojas un zin kas ir firewall un kaa iztikt bez viirusiem.

Linux/Unix un tamliidziigi verkji lai paliek serveriem, MacOS - izdevnieciibaam.


--------------------
- "Amen, hallelujah and peanut butter!"
© Dutch, Black Lagoon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
deBUGa
post Aug 15 2004, 20:29
Post #9


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 374
Joined: 25-May 04




Tas ieprieksheejais 'Guesta' posts t.i. maneejais... smile.gif

P.S. No manas personiigaas pieredzes: tie populaaraakie produkti nevienmeer ir tie labaakie. Un iespeejams, ka tur arii ir probleema, ka parastais lietotaajs vienmeer izveelas to populaaraako.


--------------------
viss augstāk uzrakstītais nepretendē uz absolūto patiesību un ir tikai mans subjektīvais viedoklis...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roze
post Aug 15 2004, 20:36
Post #10


Hakushaku
******

Group: Kage
Posts: 687
Joined: 12-February 04




QUOTE
Linux/Unix un tamliidziigi verkji lai paliek serveriem, MacOS - izdevnieciibaam.

Pilniiig piekriitu shim un ceru ka linux comunity nesaaks taisiit lietotaajam draudziigus serverus un desktop versijaam likt serveru servisus, preteeji tas viss paliek bloated ("kas der visam neder nekam").

Bet vispaar buutu jaukaak ka offtopikotu par ko interesantaaku un jaukaaku nevis par kaut kaadaam dzelzhu / softu / biznesa u.c. probleemaam.
Piemeeram "Kad Latvijas meiteneem beidzot buus tik lielas acis un zalji mati? Kad mani beidzot nolaupiis vai pie manis atlidos kaada dailja kosmosa-verdzene? " smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
deBUGa
post Aug 15 2004, 20:41
Post #11


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 374
Joined: 25-May 04




Tad jau labaak: "Kad paardoshanaa paraadiisies persoconi un kaadu OS tur uzstelleet?" biggrin.gif

P.S. tnx Roze par chobitu seerijaam...


--------------------
viss augstāk uzrakstītais nepretendē uz absolūto patiesību un ir tikai mans subjektīvais viedoklis...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Aug 15 2004, 20:44
Post #12


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




kastomaizings ieksh shella. laugh.gif domaats kaa interfeisa eertums, dizains, funkciju izpilde (ieksh interfeisa) un veel shis tas. (tb. taa tur nav mani apmierinoshaa kvalitaatee, lai gan neko labu nevaru teikt par win, bet tas toties ir izstraadaats un pietiekoshi eerts (lai arii to pat saliidzinaat nevar ar maku))

jaa jaa, kautkaadas speeles jau ir, ir! laiki mainaas tomeer. es ar visu sirdi gaidu, kad katram izslaveetam projektam saaks paraadiities macOS suporteejoshi varianti! es noteikti nesaku ka macOS ir slikts, bet ka vinjsh neatbalsta to ko man vaig lai atbalsta!

starlettu tuuliit izchekoshu... izskataas smuks.

speeles es izveelos, tapeec arii seezhu pie win2k smile.gif

tikai nesaki, ka es nepamatoju savu viedokli. dry.gif

un viena lieta kas man shausmiigi nepatiik macos- peleem ir viens taustinjsh o.O ja pie klaviatuuras izvietojuma var veel aatri pierast, tad pele man riktiigi kriit uz nerviem.

ok, time to chill =] aciimredzot esmu paaraak nekompotents, lai te veel ko bilstu.

PS. tajaa starlet nav cenu blink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
deBUGa
post Aug 15 2004, 20:51
Post #13


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 374
Joined: 25-May 04




QUOTE
astomaizings ieksh shella.  domaats kaa interfeisa eertums, dizains, funkciju izpilde (ieksh interfeisa) un veel shis tas.

Tad to jaaadresee nevis Mandrake, bet gan kde vai gnome (nez ko tu statiiji).

QUOTE
peleem ir viens taustinjsh o.O

Redz lietotaaju nedriikst paarpuuleet ar liekaam fii4aam un
"kastomaizingu"... so tas ir viens no risinaajumiem... lietotaajam nav jaapiedomaa un nav jaaspeej atshkjirt labo un kreiso peles taustinju...

[update] ar OS tieshi tas pats... tu pats vari izveeleeties cik "kastomaizainu" OS tu veelies...


--------------------
viss augstāk uzrakstītais nepretendē uz absolūto patiesību un ir tikai mans subjektīvais viedoklis...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Roze
post Aug 15 2004, 21:03
Post #14


Hakushaku
******

Group: Kage
Posts: 687
Joined: 12-February 04




QUOTE
kastomaizings ieksh shella.  domaats kaa interfeisa eertums, dizains, funkciju izpilde (ieksh interfeisa) un veel shis tas.

Hmm tomeer nesaprotu. Ja windows grafiskaa vide ir principaa integreeta visaa OS un lai kaut ko mainiitu (kas peedejaas versijaas tiek jau itkaa iebuveets) ir jaalieto visaadi papildus verkji, jo standarta themas ir diezgan nabadziigas,. alja Wincustomize, Samurize tad Linux variantaa jau tev no pasha saakuma ir izveeles un customizeeshanas iespeejas, proti izveeleeties starp vizuaalajaama platformaam kaa KDE vai Gnome (jeb pat to customizeetajiem variantiem piemeeram Ximian Gnome vai Dropline Gnome) tad katrai izveleeties veel sev tiikamaako un piemeerotaako logu menedzheri utt izkjidaat visu liidz peedeejai skruuvei.

Ir (bija vismaz, kad veel lietoju *ix kaa desktopu) protams probleemas ar programmu saskarni jeb interfeisu, kas nodroshina dazhaadas kopeejas funkcijas. Piemeeram kopiigs clipboards kur jebkurai pergai ir acceseejama un saprotama atminjaa iekopeetaa informaacija / objekti (Ctrl+C , Cltr+V) u.c. lietas.

Attiecibaa par peli - savu darbiibu (arii speleeshanos) pie PC vairs nespeeju / negribu izteeloties bez peles vismaz ar 4 pogaam un rullja smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Aug 15 2004, 21:19
Post #15


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




neesmu paarliecinaats, bet vai tad nav ta, ka linux variantaa kastomaizings ir neizbeegams? tur ir nepiecieshamas pamatiigas dator zinaashanas. teiksim, man viens draugs instaleeja linux kautkaadu tur un vinjam tur pie instalaacijas visaadas mistiskas lietas prasiija, ko windows atkal pats uzliek un neliek mociit smadzeni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 4 June 2024 - 04:06