Help - Search - Members - Calendar
Full Version: poligloti otaku???
Anime forum > otaku.lv > Offtopic
Pages: 1, 2
lastguru
AAA!!! atklaaju ka sheit ir pilns ar poliglotiem... es padodos...
kaadas valodas tad juus zinat?

Es tikai krievu (dzimtaa), latvieshu un anglju (attieciigi, atbilde uz pollu - 3). nu un maacos japaanju.

UPD: varbuut buutu arii interesanti uzzinaat, kaa un kaapeec esi taas iemaaciijies.

Par sevi:

1. LV 8. klasee nezinaaju gandriiz vispaar, tad TV paargaaja uz LV valodu - iemaaciijos skatoties televizoru. deviitaas klases beigaas dabuuju 2. kategoriju, 12. klases beigaas - 3. (augstaako). pashlaik esmu IT terminologjijas komisijaa... LOL nekad nebuutu iedomaajies...

2. EN - gruuti pateikt... maaciijos pamazaam no 1. klases. ljoti patiik veidot taadas teikumu struktuuras ka citiem gruuti saprast.

BTW, kaut kad ljoti sen maaciijos veel ivritu skolaa liidz 7. klasei. neko vairs neatceros...
Nuin
Pagaidām zinu 4 latviešu, krievu, angļu, vācu.
Sērfijs
Latviešu, krievu, angļu, vācu.
-nDigo-
ne ar ko iipashu neizceljos no paareejiem, zinu 3 valodas.. latvieshu, krievu un anglju.
-nDigo-
zinjas kriev valodaa???
lastguru
tik sapratu no vaacu texta ka tas ir kaut kas par laika apstaakljiem - tipa kaut kur buus saule bet citur (vai veelaak?) buus veetra...

varbuut ka nepareizi, un Sigfam beidzot buus pamats par mani panjirgaaties

btw, es savu jautaajumu apdeitoju - izlasiet pirmo postu veelreiz.
CloudX
laugh.gif Ruskij pahodu neiederas
pats labi zinu 3 valodas = Krievu ,latviešu, angļu .Vācu valodu pilnībā vēl neesmu apguvis rolleyes.gif
CirvjaKaac
Latvieshu - dzimtaa, vaacu - briivi runaaju, anglju - veel briivaak runaaju, krievu - sazinaaties jeedzu, japaanju - maaku pateikt "paldies" utml.
Sanaak 4arpus... smile.gif
Sigfa
QUOTE(lastguru @ Jul 5 2005, 00:12)
varbuut ka nepareizi, un Sigfam beidzot buus pamats par mani panjirgaaties
*



Beidz, es nekad nenjirgaajos, par cilveekiem, kuri izdara dazhaadas muljkjiigas kljuudas.

Latvieshu, Anglju- ljoti augstaa liimenii; Krievu- lasu, runaaju, bet vaaji; Vaacu - lasu, bet ne runaaju; Japaanju- sho to varu pateikt, bet vaaji. Lasiit ne pa visam; Spaanju - "porke, Don Huan, mi amor?!";
Andromens
latvieshu - dzimtaa, krievu - gandriz kaa dzimtaa, vaacu - brivi grozies kaa grbi jo ir teljuks mazotne skatits, anglu - sameraa brivi, anime + PC un ari videne bija jamacas veselus 3 gadinjus smile.gif
-kumori-
*ghm* Esmu tapat ka parejie sheit...
4 valodas...
latvieshu- dzimta valoda... vacu- zinu perfekti, tikai maybe dazhus vardus nezinu, tikai neesmu vel to atklajusi! anglu- sazinas limeni. chatiem pietiek. krievu-lasit, runat, ar to raxtishanu mazliet pieklibo...
Macos japanu, spanu un, nez vai tas skaitas, ari, tauta deveto, kurlmemo valodu grasos apgut...
Kikyou
Tikai latviešu (dzimtā) un angļu - hmm... o_O vispār nezinu kur/kad es angliski iemācījos šitā.
Kagome
laatiesu val. - dzimtaa valoda, anglu val. - varu briivi sarunaaties, krievu val - briivi, sarunvalodas liimenii, vaacu vel. - kat ko jau varu pateikt, bet sho valodu nezinu paaraak labi tongue.gif, un japaanu - ne paaraak labi(zinu tikai dazus vaardus tongue.gif)
dmonster
Man trīs valodas tā īsti skaitās - Latviešu dzimtā; Angļu ilggadīga pieredze valodas pielietošanā sasniedzot augstu sarunvalodas līmeni; Vācu no tv iemācīta, un laiku laikā iemācījos lasīt, runāt un saprast v. valodu tikai pie rakstīšanas man pieklibo.

Valodas, kuras vēl mācos - Krievu val. skolā divus gadus, jau mācos.

Cenšos mācīties - Japāņu dažus vārdus zinu, bet gribu iemācīties daudzdaudz vairāk.
X_Kamui
Krievu(dzimta tongue.gif ), Angļu nu un Latviešu....
No tam triim vislabak zinu Latviešu, kuru apguvu pašmacibas ceļaa...... nu lab ne pašmacibas bet....... mani piespieda vecaki ph34r.gif
ļoti gribu iemacitie japaņu valodu, bet zinu tikai kadus 30-40 vardus un viss sad.gif
ShinChan
Palasot šo forumu, paklausoties cilvēku sarunas uz ielām un sab. transportā man sāk likties, ka cilvēki nezin pat to vienu - dzimto latviešu vai krievu valodu, nemaz nerunājot par piecām (minimums, lai tevi sauktu par poliglotu) vai vairāk valodām. Un es neesmu izņēmums kopējā ainā
Tsukino
Tas pats.Latvieshu- dzimtaa, Krievu- gandriiz dzimtaa,Anglju- speeleeju speeles angliski kopsh 4 gadi, Vaacu- skatiijos InuYashu, KKJ un Sailor Moon pa RTL2. rolleyes.gif
Yanka_ronin
Nu tai:
1) Latviešu- dzimtā- pats par sevi saprotams;
2) Krievu- ideāli;
3) Angļu- var teikt, ka tas pats, kas par krievu, bet šis tas jāpieslīpē
4) Japāņu- mācos patstāvīgi, nu pagaidām jau pietiek, lai palasītu ziņas vai vispār ko interesantu iekš http://www.nhk.or.jp (tas kā piemērs), tomēr nereti nākas likt lietā vārdnīcu;
5) Ķīniešu- arī mācos patstāvīgi, bet līmenis pagaidām tāds ir, kāds ir (lai neteiktu ''ļoti s...īgs'')... sad.gif

Pirms gadiem diviem nedaudz biju aizrāvies ar franču valodu (te tas šoreiz neskaitās), pēc pusgada apnika, laikam tāpēc, ka pārāk vienkārša, tikai tagad man uzbrūk apziņa, ka laikam jāatsāk. rolleyes.gif

Tad kopā var secināt, ka būtu 3,5, tad ieliku 4, apaļojot uz augšu. tongue.gif
+Chibi+
Latviešu un krievu, abas kā dzimtās. Teorētiski krievu ir dzimtā, bet gramatiski es daudz labāk pārzinu latv. val. Tad vēl angļu un franču pietiekami labā līmenī [vienādā], tad vācu es saprotu, raxtu, bet maz runāju, jo man ir baigais valodas barjers, tad mācos arī latīņu, bet to, lai ar vārdnīcu ātri tulkot textus [ specialitāte], saprotu spāņu/itāļu, jo tās maz atšķiras no franču valodas. Ukrainiski kādrezi tīri labi runāju, tagad jau paspēju aizmirst... Tāpat poliski tīri normāli lasu.. Saprast var.
Heh, jo vairāk valodas zina, jo vieglāk saprast citas.
-nDigo-
ok, es tagad nokauos un aizeju stuurii..

Chibi, kas tev par specialitaati?? un wtf kur tu tik daudz valodas vari zinaat???
Kagome
QUOTE(+Chibi+ @ Jul 5 2005, 15:33)
Latviešu un krievu, abas kā dzimtās. Teorētiski krievu ir dzimtā, bet gramatiski es daudz labāk pārzinu latv. val. Tad vēl angļu un franču pietiekami labā līmenī [vienādā], tad vācu es saprotu, raxtu, bet maz runāju, jo man ir baigais valodas barjers, tad mācos arī latīņu, bet to, lai ar vārdnīcu ātri tulkot textus [ specialitāte], saprotu spāņu/itāļu, jo tās maz atšķiras no franču valodas. Ukrainiski kādrezi tīri labi runāju, tagad jau paspēju aizmirst... Tāpat poliski tīri normāli lasu.. Saprast var.
Heh, jo vairāk valodas zina, jo vieglāk saprast citas.
*



daudz gan tu valodas zini blink.gif

aaaaaa, es arii kaut kad biju iesaakusi maaciities francu valodu, bet peec kaadiem 2 meenesiem negribeejaas maaciities, jo man ikdienaa nav saskarsme ar francu valodu.
lastguru
QUOTE(+Chibi+ @ Jul 5 2005, 15:33)
mācos arī latīņu, bet to, lai ar vārdnīcu ātri tulkot textus [ specialitāte]

kas tu mediciinaa vai straadaa?

QUOTE
saprotu spāņu/itāļu, jo tās maz atšķiras no franču valodas.

ja ir laiks, tad tos spaanju un itaalju nebuutu man arii shausmiigi liela probleema saptast it iipashi ja vaardniica buutu, bet nevis taapeec ka taas maz atshkjiras no franchu, bet gan taapeec ka abas ir ljoti tuvas latiinju. un latiinju sakneem ir daudzas eiropas valodas pilnas (ieskaitot anglju un franchu)

QUOTE
Ukrainiski kādrezi tīri labi runāju, tagad jau paspēju aizmirst... Tāpat poliski tīri normāli lasu.. Saprast var.

nu taapat kaa ieprieksheejaa gadiijumaa, tieshi taa - zinot krievu, citas slaavu valodas aatri padodas.

QUOTE
Heh, jo vairāk valodas zina, jo vieglāk saprast citas.

Chibi, atklaashu nosleepumu: shim topikam par existenci jaapateicaas tev. Labi, es uzzinaaju ka Yume un alt zina daudz valodas, bet kad kaut kur atradu ka tu zini franchu, es vienkaarshi neiztureeju smile.gif
zenofex
Esmu pārsteigts par lielo poliglotu daudzumu forumā! Četras valodas prot vairāk cilvēku nekā trīs... Jā...

Laikam tomēr būs jāsāk mācīties vēl kāda valoda, valodas man vienmēr ir interesējušas, ja tikai būtu vēl arī kaut kur praktiskais pielietojums šīm valodām... Izņemot japāņu, tai jau noteikti pielietojums atradīsies smile.gif
X_Kamui
Giii man vel tikai 16 gadi, gan jau vel kadas 3 valodas paspešu iemacities tongue.gif .....
lastguru
jauniibaa taa visi domaa "gan jau paspeeshu"... taa peec triisdesmit gadiem atklaaj ka jau pa veelu i smadzenes vairs nav taadas, un laiks nav vairaak... nav ko vilkt garumaa - ja gribi iemaaciities valodas, saac jau tuuliit. sheit, btw, tuvaakajaas nedeeljaas iespeejams ka saaksies japaanju valodas kurss - taa buus mums visiem, gan autoriem gan foruma apmekleetaajiem iemaaciities sho noderiigo valodu. annonces buus veelaak, dont spam me on that yet.
alt
valodas jaasaak maaciities beerniibaa...
savadaak tieshaam ir gruuti...
taa es priecaajos ka esmu audiaalais cilveecinjsh...
apguustu klausoties smile.gif
+Chibi+
Hah hah, Chibi medicīnā~!
Nē, nē, vēsture... Senie laiki un viduslaiki... Tur galvenais latīņu valodu zināt, pilnīgi viss caur to iet.. Nevienu dokumentu nevarēs labi izpētīt, ja nebūs sajēga, kas ir gerundīvs un kar ir gerundijs.. Heh. Visus 4us gadus mācīšos to valodu [ kas ir nenormāli usefull! Varu pati ar sevi sarunāties, lai citi nesaprastu~! rolleyes.gif ].

Ar rudeni nopietni ķeršos pie itāļu valodas, citādi man darbā vajag saprast, ko tie klienti tur muld [ itāļu angļu/franču val. zināšanu līmenis ir vienkārši patētisks].

Un japāņu valoda, jā, jā.. To nu notiekti!


U taisnība par to bēŗnību.. Es ap četriem gadiem latv.val. iemācījos, un neviens manā ģimenē to neprata, viss apgūšana notika caur saskarsmi ar latviski runājošiem bērniem slimnīcā/sanatorijā. Audiāli. XD


Ghoul
Nu es zinu chetras Latvishu ( nu, bet protams ), krievu ( no pashas beerniibas maacos ), anglju ( runaaju labi, bet nezinu kaa buutu ja sastaptos ar literaaro anglju valodu ) un vaacu ( iisti nezinu......lasiiju spiderman komiksu vaacu valodaa shkjiet, ka visu sapratu,bet runaaju diezgn labi ( ja kas vaacu valodu iemaaciijos skatoties anime cool.gif ).
Isabel Carmin fon Edelhain
Varu pie klasiskaa pamata(latviesju, krievu, anglju) pieskaitiit polju valodu.
lastguru
nu kaapeec, kaapeec tik maz staastu par to kaa juus ieintereseeja taas valodas, un kaa taas tika studeetas. es gribu storijus...
X_Kamui
Kadus tieši storijus?
šadus:

Man deva naudu lai es macitos latviešu valodu, par katru jaunu iemaciitu vardu dabuju naudu... kad mazs biju ph34r.gif ....
Un es runaju nopietni....
CloudX
storijs.

Man bija 8 gadi.Mums rajonā piesleedza kabeļteletelevīziju.Mani vecāki pieslēdza mums mājās kabeļtelevīziju.Kad sāku meklēt jaunos kanālus uzminiet nu kuram es uzdūros HE-Ha~y tas bija CartoonNetwork .Tā arī skatoties multenes pamazām sāku jēgt angļu runāšanu.Rakstīšanu apguvu skolā.
Sērfijs
Šitas ir specials prikš lastguru, tak što izlasi.

Pienāca laiks, kad skolā vajadzēja izvēlēties valodu, kā otro svešvalodu nu un es paņēmu vācu. 1. skolotāja gan nebija īpaši laba, stundās mēs nemācijāmies un ne tāpēc, ka skolēni ignorētu skolotāju, bet viņa pati negribēja mācīt un es ņi hrena nesapratu pat pēc diviem gadiem, nezinukā viņa tik ilgi noturējās. Tad pienāca
RTL 2 laiks, un lēnām sāku apgūt skatoties. Tā kā skolā šo to tomēr biju apguvis, tad no zināmajiem vārdiem un darbības teļukā sāku likt kopā to, ko viņi saka un notika brīnums - es sāku saprast vairāk.
Gāja laiki, mainījās skolotājas, skatījos RTL 2 un apguvu vācu valodu.


X_Kamui
QUOTE(Shumins @ Jul 6 2005, 23:05)
Man gan tik teica lai maacas un nekaa nedeva sad.gif
Taapeec arii neko neiemaaciijos...
*


A man tik naudu deva un deva....
Labaa sistema.... man patik biggrin.gif
Hikaru
Neko daudz nezinu. T.i. zinu tikai 3 valodas. (Latviešu, krievu, angļu). Latviešu un krievu valodu zinu automātiski kopš dzimšanas.
Angļu valodu skolā galīgi neko neiemācīja. Nebija nevienas normālas skolotājas. Angļu valodu normāli iemācījos tikai pēdējos divos gados, kad intensīvi sāku skatīties anime.
Tā kā neko īpašu nezinu, tad gribētos iemācīties japāņu valodu. biggrin.gif lastguru solīja jap. val. kursus tuvākajās sekundēs. laugh.gif Gribētos uz tiem aiziet.
Isabel Carmin fon Edelhain
Nu zin! Maaciiahanaas deelj naudas! Cik zinaams taada maaciishanaas ir vairaak mehaaniska - itkaa apguusti, bet pointa nekaada. Un ja veel skolotaaji nekaadi normaalie, tad vispaar. Jaabuut veelmei.

P.S. Te kaadam kurs veeleejaas veesturi. Latvishu un krievu jau no beernudaarza runaaju,anglu -skolaa maacija, bet polju patstaavigi maacijos. Veel joprojaam maaku lasiit.
CirvjaKaac
Mini story - frichu meeli iemaaciijos tik caur TV un nu esmu 1. novadaa... biggrin.gif
Kikyou
QUOTE(+Chibi+ @ Jul 5 2005, 14:33)
Latviešu un krievu, abas kā dzimtās. Teorētiski krievu ir dzimtā, bet gramatiski es daudz labāk pārzinu latv. val. Tad vēl angļu un franču pietiekami labā līmenī [vienādā], tad vācu es saprotu, raxtu, bet maz runāju, jo man ir baigais valodas barjers, tad mācos arī latīņu, bet to, lai ar vārdnīcu ātri tulkot textus [ specialitāte], saprotu spāņu/itāļu, jo tās maz atšķiras no franču valodas. Ukrainiski kādrezi tīri labi runāju, tagad jau paspēju aizmirst... Tāpat poliski tīri normāli lasu.. Saprast var.
Heh, jo vairāk valodas zina, jo vieglāk saprast citas.
*



New day, new discovery. o_o Par kuru laiku tu tik daudz valodas iemācījies? T_T
Yume
Wel, em, valodas ko mācās tagad skaitās?
tad 6 valodas, teiksim tā-standart komplekts-latvieshu, krievu, angļu, vācu, plus zviedru, japāņu un itāļu tiek mācītas, un to es skaitu kā vienu, jo abas pa pusei. biggrin.gif
Hikaru
QUOTE(Yume @ Jul 8 2005, 18:22)
Wel, em, valodas ko mācās tagad skaitās?
tad 6 valodas, teiksim tā-standart komplekts-latvieshu, krievu, angļu, vācu, plus zviedru, japāņu un itāļu tiek mācītas, un to es skaitu kā vienu, jo abas pa pusei. biggrin.gif
*



Kuras abas pa pusei? Tās abas trīs? biggrin.gif
dmonster
QUOTE(Yume @ Jul 8 2005, 17:22)
Wel, em, valodas ko mācās tagad skaitās?
tad 6 valodas, teiksim tā-standart komplekts-latvieshu, krievu, angļu, vācu, plus zviedru, japāņu un itāļu tiek mācītas, un to es skaitu kā vienu, jo abas pa pusei. biggrin.gif
*


Tev ir tik daudz brīva laika, ka ir vietas 6 valodām?
Yume
Hikaru-nē, zviedru pie puses neskaitu, tas man ir goda lieta, ja māku lasīt, un runāt tad nozīmē ka vairs nemācos, tad jau tikai attīstu talāk. biggrin.gif

dmonster- Un laika, emm, valodas ir vienīgais kas daudz maz padodās. No zīmēt es normāli māku, ne klavieres es iemācījos spēlēt kārtīgi, kautkādām dotībām taču jābūt? Ne?
dmonster
Ir labi, ja ir dotības, kas atšķir cilvēkus.
Chufanzo
Es zinu arii 4 val - anglju latvieshu vaacu un krievu un ja mees visi veel iemaaciitos japaanju valodu, mees visi buutu baigi tulki peec buutiibas biggrin.gif.
Man vismaz labveeliiga augsne valodaam bija deelj taa, ka beerniibaa skatiijos sateliitu(anime) gan anglju, gan vaacu valodaa un kaiminji krievi wink.gif
Ella
Tas pats kas vairākumam tongue.gif Lv, Krievu, Angļu un Vācu ^^
Church
Lai gan liela dalja taisniibas ir agraa vecumaa maaciishanaas veertiigumam, peec pieredzes praksei ne mazaaka noziime. Ja kaadreiz man krievu valoda bija kaa otra dzimtaa, tad kopsh paarcelshanaas uz Riigu prakses truukuma peec biezhi sarunvalodaa pamanu, ka aizkjeros pa laikam ilgi piemekleejot vaardus .. vai arii ka akcents palielinaas. Neliidz tas, ka lasu ljoti daudz un pamataa krieviski. - noziimiiga tieshi regulaara sarunvaloda ikdienaa imho.
Isabel Carmin fon Edelhain
QUOTE(Church @ Jul 10 2005, 16:40)
Ja kaadreiz man krievu valoda bija kaa otra dzimtaa, tad kopsh paarcelshanaas uz Riigu prakses truukuma peec biezhi sarunvalodaa pamanu, ka aizkjeros pa laikam ilgi piemekleejot vaardus .. vai arii ka akcents palielinaas. Neliidz tas, ka lasu ljoti daudz un pamataa krieviski. - noziimiiga tieshi regulaara sarunvaloda ikdienaa imho.
*


Diivaini man kaa Riidziniekam ir pat diezgan biezja saskarsme ar kr.val.
+Chibi+
QUOTE(Kikyou @ Jul 8 2005, 00:07)
QUOTE(+Chibi+ @ Jul 5 2005, 14:33)
Latviešu un krievu, abas kā dzimtās. Teorētiski krievu ir dzimtā, bet gramatiski es daudz labāk pārzinu latv. val. Tad vēl angļu un franču pietiekami labā līmenī [vienādā], tad vācu es saprotu, raxtu, bet maz runāju, jo man ir baigais valodas barjers, tad mācos arī latīņu, bet to, lai ar vārdnīcu ātri tulkot textus [ specialitāte], saprotu spāņu/itāļu, jo tās maz atšķiras no franču valodas. Ukrainiski kādrezi tīri labi runāju, tagad jau paspēju aizmirst... Tāpat poliski tīri normāli lasu.. Saprast var.
Heh, jo vairāk valodas zina, jo vieglāk saprast citas.
*



New day, new discovery. o_o Par kuru laiku tu tik daudz valodas iemācījies? T_T
*





Krievu- kopš dzimšanas, latviešu - 4 gadu vecumā, franču - kopš 7 gadu vecuma, angļu - ap 10, vācu - ap 16, latīņu - 19. XD

Nestandarts tika ar ar latviešu valodu. Bērnībā ļoti daudz slimoju, visādas retas slimības, kuru dēļ mani sūtīja uz slēgtām sanatorijām uz ilgu laiku.. 4gadu vecumā bija viena latviešu sanatorija, kurā gribot negribot bija jākomunicējas.
Kad atgriezos mājās, mamma pamanīja, kas es spēlējoties runāju ar rotaļlietām latviski. Heh heh. I pokatilos'.
Un visā es pateicos latviešu tautasdziesmām. Visa valoda sākotnēji nāca caur tām. Man sanatorja ļoti daudz pantiņu iemācīja. XD
edg
QUOTE(+Chibi+ @ Jul 10 2005, 21:31)
Krievu- kopš dzimšanas, latviešu - 4 gadu vecumā, franču - kopš 7 gadu vecuma, angļu - ap 10, vācu - ap 16, latīņu - 19. XD
*


Man anglju valodu 10 gadu vecumaa tikai saaka maaciit skolaa...
kaarleens
bez vaardniicas varu lasiit krieviski anglju vaardniica dazhreiz veel ir nepiecieshama vaacenei tiemzhel laikam buutu jaskataas vaardniicaa biezhi, bet nu pro7 skatiities veel vareetu mieriigi probleemas buutu ar lasaamo textu. Nu un lv dzimtaa kuras gramatika mani kretinee aaraa.
Nju vo sanaaca 3
Japaaniski zinu tik fraazes teikumus nemaaceetu veidot, bet nu domaaju japaanaa galiigais daunis nebuutu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.