Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Japanese lessons: Pronouns
Anime forum > Ņihonbunka . 日本文化 > Japāņu valoda
lastguru
Hey! beidzot piebeidzu shiisnedeeljas reliizi. Luudzu atvainojiet ka nokaveeju parasto reliizes laiku, centiishos laboties.

Toties mums ir vislabaakaa un vispareizaakaa tabula ar vietniekvaardiem smile.gif

Te buus linki:

Personal suffixes and name usage

Week 6: "ko-so-a-do" pronouns

Week 6: Personal pronouns

P.S. shoteiz bez P.S. smile.gif
lastguru
Hmm... izskataas ka muusu kurss kljuust populaars, jo to labo visaadi interesanti cilveeki... taa kaa nevaru buut paarliecinaats ka shiis izmainjas ir labas, un uz shiis nedeeljas piemeera redzu ka tie labotaaji var arii sagaadaat probleemas (piemeeram, tikko paraadiijaas kaut kaads gudrinieks kas tur piemeeraa ir iebaazis Osama bin Ladenu... lasiitaaji, luudzu atvainojiet ka tur visu laiku kaut kas mainaas...), esmu spiests turpmaak dot linkus uz manis apstiprinaatajaam peedeejaam versijaam bez labojumiem, un pateikt ka jaunaako versiju izmantoshana ir "on your own risk". Es sekoju liidzi pilniigi visaam, pat minimaalaam izmainjaam shajaa kursaa un cik aatri ir manos speekos savedu visu kaa vajag, bet es nevaru nodroshinaat diennakts dezhuuru. kad tur buus izmainjas kas atbilst kursa gaitai, es sheit updeitoshu linkus (taapeec ir veerts regulaari ieskatiities japaanju valodas topikos). Te buus svaigaakie peedeejaas reliizes linki:

ko-so-a-do pronouns

Personal pronouns

P.S. ja gribas redzeet visas izmainjas kops peedeejo reizi skatiijaaties, vai kopsh manas oficiaalaas reliizes, katraa lapaa augshaa ir links "history", kur var apskatiities kas un ko ir mainiijis, kaa arii visas vecaas dokumentu versijas.

UPD:

Jaunaa reliize:

Introductory notes on kanji

Personal suffixes and name usage
Hikaru
Tas nekas, ja es mazliet aizkavējos. Tātad jautājumi:

1. Tos kanji (rakstību) arī jāmācās, ja?
2. Vai varētu tagad paskaidrot latviski, kad lieto on- un kun-reading?
3. Vai jāmācās visus veidus (on un kun), kā tas kanji tiek izrunāts un ko tas kanji nozīmē, jā?
4. To personal suffixu ir tik daudz, ka tos es nemācījos. Tik tos dažus, pašus galvenos zinu un labi būs ar to.
lastguru
QUOTE(Hikaru @ Sep 27 2005, 19:19)
1. Tos kanji (rakstību) arī jāmācās, ja?

nu veelams zinaat tos kuri ir atziimeeti kaa mandatory.
QUOTE(Hikaru @ Sep 27 2005, 19:19)
2. Vai varētu tagad paskaidrot latviski, kad lieto on- un kun-reading?

Ja iisi un pavirshi, tad taa: On-reading lieto kombineetajos vaardos, kad ir vairaaki kanji tiek lietoti kopaa kaa viens vaards. Kun-reading lieto kad viens kanji sastaada vienu vaardu (kuru, protams, vienalga parasti papildina ar kanu). Cilveeku uzvaardos lieto Kun-reading. Cilveeku dotos vaardus un dazhu vietu nosaukumus izrunaa ar nanori-reading.
QUOTE(Hikaru @ Sep 27 2005, 19:19)
3. Vai jāmācās visus  veidus (on un kun), kā tas kanji tiek izrunāts un ko tas kanji nozīmē, jā?

Mandatory kanji vajag iemaaciities taas izrunas kas ir dotas, paareejiem kanji veerts atcereeties tikai taas izrunas kuras ir paskaidrotas tekstaa.
QUOTE(Hikaru @ Sep 27 2005, 19:19)
4. To personal suffixu ir tik daudz, ka tos es nemācījos. Tik tos dažus, pašus galvenos zinu un labi būs ar to.

Iemaacies tos kuri ir doti kaa popular. papildus sarakstu izlasi paaris reizes lai kaut cik paliktu atminjaa, bet tos zinaat nav obligaati.

btw, pashlaik materiaala veidoshanas vadliinijas un meerkji tiek nedaudz paarstraadaati, informeeshu kad buus kaut kas kar ko informeet, pagaidaam tikai diskusijas smile.gif
Blackout
eh, hehehe! es tur biju pirms tevis, bet ne saistiibaa par valodu! O.o
man skolaa projekts par japaanju multeneem! es tur tieshi atradu! ^^
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.