Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Animācija.
Anime forum > Anime > Anime: made in Latvia
Seven_of_zero
Te tad liksim to ko ir sanācis animēt biggrin.gif , Informāciju par to kā animēt, ar kadām programām.

Izmēģinājuma variantus laikam vedosim gif vai flash formātā.
Haikis
Es esmu meegjinaajis to dariit ar:

ziimuli
baltaam kopeetaajam domaataamlapaam, kuraam var biku redzeet cauri
tushu
flomi/melnu

tad ieskaneetos kustiibu veidojumus apstraadaaju:

fotooshopaa un tad
flashaa

tad konverteeju uz avi vai mpg.. neatceros.

Sanaaca triis sekundes melnbalta darinaajuma, kaa ari sapratne ka ir daudz kljuudas.

Pirmkaart: Probleema ar raustiigaam liinijaam, ja animeetais cilveecinjs kustaas. Neprofesionaali izskataas. vektorgrafika neder, jo tad bojaajas sejas un liinijas var nebuut visaa garumaa vienaada biezuma. Var jau to arii dariit, tomeer tad ar to nodarbojas profinjsh kas shaadi apstraadaa visus ziimeejumus un mees nolemjam, vai taa izskataas pietiekami labi un esteetiski, vai arii paliek pie ziimeetajaam bildeem.

Otrkaart: Sliidoshie kadri bez kustiibas izskataas tizli. (Lielaakoties pat profesionaalajiem animaatooriem.)

Treshkaart: Tik tieshaam var izmantot atkaartotus ziimeejumus ar vai bez nelielaam izmainjaam, kas veiktas ar datorgrafiku. vai bez taas. Piemeeram ejot.

Ceturtkaart: Sastindzis fons rada saapi!
xikes
Heh.. nu es arii esmu kaut ko agraak jau meeginaajis..
Nu mans pirmais "briinums" man aizneema aptuveni nedeelu laika...
Tad man veel nebija skanera, taapeec viss tika ziimeets ar photoshopu.. hmm.. nebija arii nekaadu citu softu kaa tik vien adobe progas.. hmm. kaa lai uztaisa filminu uz PS? Taads jautaajums tad mani nodarbinaaja..
Beigaas atradu risinaajumu.. vajag "tikai" katru kadru veidot kaa atsevisku layer un tad to visu ar Adobe Imageready var paarveerst par Quicktime un tad ar Adobe Premiere par avi vai sazin veel ko....
Nu beigaas sanaaca tiiri neko.. filmina apm 1min garumaa, no kuras 30 vai 40 sek aiznem titri.. smile.gif Turklaat visi PS faili, kas radaas visa shii procesaa aizneema bishku vairaak par 1GB..
Tas bija shausmiigi darbietilpiigs process.. shaubos vai taa veel kaads jeb kad ir meeginaajis taisiit filminas.. smile.gif

Daudz eertaak visu ir veikt ar Toon Boom studio.
Nu nez vai obligaati ir vajadziigas taas caurspiidiigaas lapas.. imho var arii iztikt ar parastu A4 biroja papiiru, jo, ja arii ziimee ar ziimuli, tad tachu taapat, uzliekot naakosho lapu virsuu, var redzeet cauri ieprieksheejo ziimeejumu.. Vajag tikai taas lapas visas kopaa labi nostiprinaat, lai nekustas..
Peec tam ar Toon Boom Studio (nez kaad shito ir lietojis vai dzirdeejis par taadu) var elementaari salikt kopaa .. taa es taisiiju to vienu animaaciju, kas kaut kur shinii forumaa (art sadalas pikis topicaa)
http://otaku.lv/index.php?showtopic=94&view=findpost&p=2026
Manupraat vieniigais truukums ir neertaa eenu radiishana.. patiesiibaa jau tajaa softaa nav paredzeets nekas special preksh eenaam.. taas ir jaaziimee pasham.. un tad veel truukst visaadu efektu, ko parasti gribas pielikt lai viss izskatas veel labaak (kustiigs lens flare, dazaadi spiidumi utt)

Kas attiecas uz flash.. nez.. man kaut kaa nepatiik... jo taam fiminaam kaut kaa parasti looti labi redzamas visas taas detalas, uz kuraam veidotaajam nepietika pacietiibas, lai vinas radiitu pilnveertiigas(taa vietaa vinsh neema un uziimeeja vienu mazu bildiiti un tad veelaak to vienkaarshi paarbiidiija paar ekraanu..

Njaa.. vektorgrafika... diez vai vareetu buut labi..
Nez.. var jau meeginaat ar 3d.. smile.gif (kaa jaunais Appleseed) tikai.. shitam laikam vajag tiiri jaudiigu kompi un arii dazas tiiri jaudiigas progas, kuras taa vienkaarshi pgriides bodiitee nenopirksi.. Un kaads vispaar ir meeginaajis radiit kaadu sakariigu 3d modeli? Man nav bijushas taadas iespeejas (nav softu) bet kaadreiz jau vareetu pameeginaat.. wink.gif

nu tad taa.. varbuut kaads zin kaut ko labaaku?
Sigfa
vektors suukaa un 3d anime ir pilniigi debiili. Modelji ir veidoti(3ds max 3;5) Par taadu toon boom pirmoreiz dzirdu. Ja es taisiitu, tad saliktu adobes image ready, tad iemestu premieree(kur var effektus cik tik uziet taisiit(tikai vaig jaudiigu kompi)) un norendereetu kaadaa formaataa vien sirds kaaro(laikietilpiigi- atkariigs no kvalitaates. Uz maniem dzelzzhiem viens kadrs sekundee ir norm.; dazhreiz ir viens kadrs minuutee). sho to esmu veidojis, bet ne cilveekus.
Haikis
Nuu es pfalshaa bildiites vienu otrai virsuu liku. Tobish ziimeeju uz a4 biroja un tad saskaneejot saliku flashaa vienu otrai virsuu.

Bet toon boom labi izklausaas. Kur var dabuut?
xikes
Es iisti nezinu.. varbuut kaut kur netaa var nokachaat... bet nu es vinu dabuuju, nopeerkot vienu puspiraatisko disku ar nosaukumu "sam sebe anjimator" kaadaa tiiri aizdomiigaa cd tirdznieciibas vietaa... cool.gif
Nu ja gribi varu tev vinu piespeeleet.. wink.gif
Haikis
Davai! Sestdien 12 pie struuklakas kongresa namam blakus buusi?
xikes
QUOTE (Haikis @ Jun 17 2004, 12:11 PM)
Davai! Sestdien 12 pie struuklakas kongresa namam blakus buusi?

Par sestdienu gan neesmu iipashi droshss.. vai vareeshu tikt..
Ja tu esi atrodams kaut kur Riigaa, tad jau taapat kaut kur saskrieties... kaadu darbadienu..

PS.. sorry par offtopic...
keitaro
QUOTE (xikes @ Jun 15 2004, 09:01 AM)
Njaa.. vektorgrafika... diez vai vareetu buut labi..
Nez.. var jau meeginaat ar 3d.. smile.gif (kaa jaunais Appleseed) tikai.. shitam laikam vajag tiiri jaudiigu kompi un arii dazas tiiri jaudiigas progas, kuras taa vienkaarshi pgriides bodiitee nenopirksi.. Un kaads vispaar ir meeginaajis radiit kaadu sakariigu 3d modeli? Man nav bijushas taadas iespeejas (nav softu) bet kaadreiz jau vareetu pameeginaat..  wink.gif

nu tad taa.. varbuut kaads zin kaut ko labaaku?

ir taada lieta kaa Blender - open source, bezmaksas, maza instalaacija, nelieli projektfaili, plashas funkcijas, var pievienot skriptu Python valodaa, eksporteet vari gan bildes dazjaados formaatos, gan video klipus, pieejama gan win, gan linux, gan mac versija. adrese - http://www.blender3d.com/
keitaro
QUOTE (keitaro @ Jun 18 2004, 09:38 AM)
QUOTE (keitaro)

ir taada lieta kaa Blender - open source, bezmaksas, maza instalaacija, nelieli projektfaili, plashas funkcijas, var pievienot skriptu Python valodaa, eksporteet vari gan bildes dazjaados formaatos, gan video klipus, pieejama gan win, gan linux, gan mac versija. adrese - http://www.blender3d.com/

tutoriaalji arii vinjam pa pilno tur pataas un re ku par animeeshanu
http://www.blender3d.com/cms/Animation.252.0.html
xikes
Nu tad man vakar izdevaas atdziivinaat pirmaas skices... lai arii cik nu vinas tur dziiviigas, bet tomeer...
user posted image
huh.. manupraat izskataas tiiri shausmiigi... nez shitais ir ar 10fps .. Veelaak iespeejams uzziimeeshu veel pa kadram starp katriem diviem, nedaudz patiiriishu un izkraasoshu un tad ieposteeshu veel... bet pagaidaam...
huh...Shito taisot saskaaros ar agraak pat neiedomaajamaam probleemaam: Es patieshaam nebiju domaajis, ka nezinu kaa cilveeki staigaa... patiesi man vajadzeeja paaris reizes aizstaigaat no viena istabas stuura lidz otram, uzmaniigi veerojot savas kaajas, lai iisti saprastu, kaa vinas darbojas...
Guest_Duarh
Galiigi nav shausmiigi prieksh pirmaa meegjinaajuma. . .pat smuki
zenofex
Yo, ir labi, ir labi.
Protams, nezinu, cik laika un puulju tev tas aiznjeema, bet rezultaats ir tiiri pienjemams, prieksh pirmaa projekta pat ljoti labs.

Es domaaju, ka veel paris cilvju kas ziimees, un projekts aizies!
Sigfa
neslikti =]

es te nesen saaku skatiities Berserk un iedomaajos, ka tas ir paraugs peec kura vajag taisiit. Visiem iesaku noskatiities paaris seerijas.

UPDT: uztaisiiju slow-motion(iemetu ieprieksheejaa freima divus freimus kuri 'izzuud') :
Seven_of_zero
Efekts tiešām labs. cool.gif
Un animācija arī laba.
xikes
Nu labi.. ja jau jums taa shkiet... biggrin.gif
Bet nu es jau esmu uzziimeejis shim pasham divreiz vairaak kadru.. (starp katriem diviem jau esoshajiem uzziimeeju veel pa vienam.. ) veel tikai nedaudz patiiriishu un izkraasoshu un tad jau ieposteeshu veel.. ceru ka buus labaaks.. smile.gif

PS Sigfa: Tu to ar Virtual Dub panaaci? wink.gif Man jau arii bija taada doma, tikai likaas, ka prieksh shaadas (manupraat tiiri shausmiigas) animaacijas tas neko iipashu nedos... bet nu ... smile.gif

Cik aizneema? .. Es vairs nezinu.. katraa zinaa ar lielu gribasspeeku shito kaut kur pa kaadaam 4-5h var dabuut gatavu
Sigfa
nee, to es ar image ready divaas minuutees smile.gif
xikes
Labi, gandriiz jau gribeeju ieposteet color variantu un veel nedaudz garaaku, bet.. shkiet ka max faila izmeers, ko var pievienot ir 2mb, nevis 9.77(Kaa tur lejaa ir raxtiits) dry.gif
Nu labi, man avi fails uz 2,2 mb.. gan jau kaut kaa saspiediishu uz 2mb...
xikes
Ok te buus mans peedeejo nedeelu darbs...
RealMedia formaataa, jo citaadi nevareeja dabuut pietiekami mazu failu ar normaalu kvalitaati...

Ceru ka visiesm ir atbilstoshie codecs'i/plug-in'i lai vareetu noskatiities...
Sigfa
ne kviktaims ne VLC nelasa, taakaa neredzeeju. uzliec normaalu formaatu. tagad shkjiet var visus likt.
Yume
Ui, man arii Real Player neredz, diivaini izskataas ka tas ir tieshi vinja fails...
xikes
Hmm.. tas ir Real media fails...
Nez.. es izmantoju Real -Alternative plugin prieksh windows media player... ar to viss iet...
http://home.hccnet.nl/h.edskes/mirror.htm
sheit vinu var novilkt...
Seven_of_zero
He labais gabals, tik atri es nebiju cerejis redzet sadus gabalus.
Seven_of_zero
Nesen vajadzeja parkodet Anime filmu no Divx uz parasto Mpg. (prieks vajaka PC)
1,7 Athalon bija uz ILGU laiku aiznemts un tapec nacas parkodet ar P2 (233mhz)
palidzibu, izmantojot programu "Tmpgen" leni gan gaja, bet vareja gandriz pa kadram izsekot ka ir zimets.
xikes
Driiz buus viena jaunaaka filmina..
Bet tikmeer ta pati vecaa, shoreiz normaalaa formaataa..
jurc
Hmm... nesen atradu vienu linku kur var glabaat >20MB failus uz cik ilgu laiku vien gribi! Ja nav lielāki par 20MB ta labāk tur glabāt, vismaz linki nepaliks veci! smile.gif
http://rapidshare.de/en/main.html
Tador
a ko... man radaas doma (piedodiet ja atkaartojos - slinkums lasiit)
taatas... kapeec mums neuztaisiit melnbaltu animi kuraa kustiibas ir ar izpluudushaam liinijaam?(taa kaa paleeninaatajaa variantaa)
probleemu KUDI mazaak un var sanaakt kaut kas pavisam labs taa nejaushi (blair witch) biggrin.gif:D
uuun... hmmm
principaa varu piedaavaat paliidziibu kaa rezhisors - ir aptuveni pus gada pieredze aktieru dreseeshanaa, taakaa gan jau ka vareeshu detaljas labot, izsmalcinaat ect.
xikes
Ehm.. kaut kaa tomeer gribas kraasainu.. no melnblalta diezzinvai iznaaks kaut kas taads, kas vareetu piesaistiit ar ne-otaku..
EndlessReality
Kā es neciešu savu printera un skenera iztrūkumu... dry.gif
Lai gan, izskatās ka es nemaz tik slikti nazīmēju! laugh.gif
EndlessReality
Par laimi. smile.gif
Haikis
vai var vēlreiz izvietot video failu?
Rudoru-san
Please, ieliec to klipiņu kādā stabilā webpage! Kaut vai freewebs.com, ja var... Vai arī ielieciet kāds vēlreiz, jo te ir arī tādi, kuri nav redzējuši... Hmmm, spriežot pēc postiem diezgan labi sanācis... biggrin.gif
xikes
Juus domaajat to pashu veco?
OK.. ielikshu, kad tikshu pie normaala PC.. Iespeejams kaut kad sestdien, sveetdien..
xikes
Ok, te buus..
http://rapidshare.de/files/5237386/walk__2004_.avi.html
lastguru
QUOTE(xikes @ Sep 18 2005, 12:46)

roka izskataas diivaini.
xikes
Vispaar jau ne tikai roka..
Shitais taisiits samērā pasen, tad man veel piekliboja cilveeku proporcijas..
Rudoru-san
QUOTE(xikes @ Sep 18 2005, 12:46)

Oho, smuki! laugh.gif
Vispār jau ļoti labi, ja uztaisītu detalizētāku un pielabotu proporcijas, būtu ideāli...
Kustībām arī nav ne vainas, kadrējums pareizs... Bravo! tongue.gif
xikes
Nu tas jau ar bij taisiits pirms kaada gada (vai vairaak) Tad man proporcijas, maigi sakot, bish nepadevaas veel.. biggrin.gif
Jaauzcepj buus kaut kas ar tagadeejo skillu liimeni.. kaut kad, kaut kas iiss..
Rudoru-san
Es te pamanīju Toon Boom nosaukumu pavīdam... smile.gif
Varu dabūt jaunāko versiju (nesen iznāca, skaitās baigi kruta).
Toon Boom ir mūsu vienīgā cerība... I'm serious...
P.S. Var pa daļām taisīt, dažas uz Toon Boom, citas pa kadram pielabojot. ph34r.gif
xikes
Nu it kaa jau nekas labaaks manaas rokaas par Toon Boom nav bijis, kas, manupraat, buutu labi piemeerojams animaaciju taisiishanai... Bet tomeer liekas, ka ir jaabuut kaut kam labaakam.
Nu.. varbuut jaunaaka Toon Boom Studio versija.. lai gan shaubos...

Toon Boom Studio truukumi, manaa skatiijumaa..
1.Nav iespeejams kaa kadrus importeet kraasainus atteelus. (tikai bg)
2. Nav dazaadu flare un light effektu.
3. Eenu ziimeeshana jaaveica ar datoru.

Protams, to visu, ja labi padomaa, var noveerst. Bez pirmaa var iztikt, importeejam tikai kontuuru scanus (ieprieksh ieksh PS apstraadaatus) un kraasojam ar TBS. Otro, iespeejams, var,nedaudz pamokoties, dabuut ar Adobe Premiere, peec tam kad fails jau gatavs. Treshajam arii var rast risinaajumu, ja eenu kontuuras uz papiira ziimee citaa kraasaa (tad ar PS sadala divos atteelos- pamatkontuuraas un eenu kontuuraas, un ieksh TBS importee kaa atsevishkus atteelus).

Laikam jau TBS nav nemaz tik slikts.. smile.gif
tox1c
es gribu kluut par animaatoru...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.