Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Taisam animāciju
Anime forum > Anime > Anime: made in Latvia
Haikis
Sveiki!

mans vārds ir Ilmārs. Man išad tad dēvē arī par aiki. Tā kā šajā pavedienā neviens pēdējā laikā īpaši aktīvi nedarbojas, tad izmantošu iespēju un izveidošu šeit savu blogu. Blogu par to kā top animācija.

Sākšu ar to, ka uzrakstīšu ideju.

IDEJA

Uzzīmēt animāciju, kur kā pamattēls ir senlatviešu jaunietis. Animācijā uzzīmēt, kā jaunietis griežas ap savu asi. Pēctam papildināt ar fona attēlu, kas arī griežas ap savu asi.


IZPILDES PLĀNS

1) Ar roku uzzīmēt varoni no visām pusēm.
2) Salīdzināt, vai vektorgrafikā attēls izskatās pietiekami efektīvs.
a) Uzzīmēt vienu attēlu vektorgrafikas programmā.
cool.gif Uzzīmēt vienu attēlu ANIME STUDIO
c) Salīdzināt ar fotošopa bildi novērtējot kurā programmā vislabāk izskatīsies.
3) Sākt pārējo kadru izzīmēšanu. (Kadri tikai ar paša varoņa attēlu.)
4) Izveidot animāciju, kurā ir astoņi varoņa kadri, kas apraksta varoņa griešanos.
5) Uzzīmēt starpkadrus.
6) Izveidot plūstošu animāciju ar varoņa griešanos.
7) Uzzīmēt fonu no 8 pusēm.
8) Izveiidot animāciju, kurā ir 8 fona kadri.
9) Uzzīmēt starpkadrus.
10) Izveidot pilnīgi melnbaltu animāciju ar varoņa griešanos ap savu asi.


IZPILDE

Pašlaik esmu izpildījis 1. punktu un izzīmējis 8 galvenā varoņa kadrus.

Izmantoju Photoshopu un zīmēju uz touchpada ar jūtienskārīgo pildspalvu.

IPB Image

Pašlaik zīmēju vektorgrafikā.

turpinājums sekos...
FuschichO
Vai tam ir kāda dziļāka jēga? Tu māci? Vai arī tas ir uzdevums, jo tu rekrutē tautu, lai izveidotu kārtīgu animāciju?
Bet tas, protams, ir ļoti jauki. Kad man būs čupa brīvā laika (vasarā?) es noteikti arī ko tādu pamēgināšu.
Haikis
Atbildot uz FuschichO jautājumu:
Blogiem nav dziļākas jēgas. Drīzāk uztver šo topiku kā vietu, kur tu vari pakomentēt manus centienus uztaisīt animāciju. Ieteikt labākas metodes vai nokomentēt rezultātu.
Niks
Atļaušos darīt to, kas šajā forumā pēdējā laikā ir milzu cieņā - nodirsīšu un nekonstruktīvi kritizēšu.
1. To Anime Studio izmet pa logu, nopietni.
2. Kāda jēga salīdzināt? Strādā ar to, kas tev liekas ērtākais un piemērotākais, lai sasniegtu mērķi.
3. Velns lai parauj visu latviešu tautu, ja tas ir senlatviešu jaunietis!
4. Labāk atmet domu par zīmēšanu ar roku (īpaši jau starpkadru - tieši tāpēc jau tos sauc par starpkadriem) un pamācies strādāt ar CorelDRAW vai Blender, vai ko tādu.
Haikis
Kritika tas ir labi! Padalīšos ar savām domām.

1. To Anime Studio izmet pa logu, nopietni.
Njaa.. sāku ar viņu ņemties, tomēr līdz galam vēl neesmu viņu izmetis. Ir pāris interesanta fīčas. It īpaši man patīk plūstošā vektorgrafika. Tomēr bones = mēsls.

2. Kāda jēga salīdzināt? Strādā ar to, kas tev liekas ērtākais un piemērotākais, lai sasniegtu mērķi.
Pie velna! Es esmu estēts! To no manis neizskaudīsi ar nekādiem līdzekļiem. Tādēļ, arī jāpārbauda kurš no līdzekļiem, piemēram Corel, Inkscape, vai tieši photošop, liekas ērtāks darbarīks.


3. Velns lai parauj visu latviešu tautu, ja tas ir senlatviešu jaunietis!
Manuprāt ir jau parāvis! Pats izbrīnījos, kad uzzīmēju pēc senlatvieša jaunieša muzejā bildi. Patiesībā man liekas, latviešiem ir stereotips, ka latviešu kursis ir kaut kāds īpašs. Patiesībā, man liekas, ka kursi vai citu letu no vikinga atšķirt tajā laikā bija grūti.

Te references bilde:
IPB Image

Pie tam, šie ir līķu apģērbi. Nedaudz paimprovizēju un sanāca kā sanāca.

Labprāt uzzinātu sīkāk, kas liekas tik nelatvisks.


4. Labāk atmet domu par zīmēšanu ar roku (īpaši jau starpkadru - tieši tāpēc jau tos sauc par starpkadriem) un pamācies strādāt ar CorelDRAW vai Blender, vai ko tādu.
Blender sūkā... vismaz manā izpildījumā. Neesmu atradis pareizos uzstādījumus. Corel DRAW arī neesmu redzējis iespēju uzzīmēt kaut ko, kas izskatās pa vidu starp diviem normāliem vektorzīmējumiem.
zeloco
Laba ideja, man patiik. Labpraat redzeetu, ka šis projekts virzās uz priekšu..
Niks
Pirmkārt, īsti latvju vīri ir kā ozoli - to tavu "jaunieti" (izskatās pēc zēna) pat es varētu uz pusēm pārliekt. Un lai tad ir vikingi - labāk vikingi nekā vergi.
Tigra2
Vēlu veiksmi!
Es arī pats strādāju pie mini-animācijām un tā kā tas nav grūti, tev noteikti izdosies. :3
Ja gribi sāc ar gifiem. :3

Arts
Use macromedia flash!
Proga ir vienkārša un tai ir daudz pamacību.
Veidojot FBF animācijas(frame by frame) ievēro visādus sīkumus,kā varoņa drēbes griešanās laikā,pats varonis utt. Tā lai izveidotos dzīva,smuka animācija.Sākumā sāc ar melnabalto,varbūt...
Veixmi!Ceru ka būsi pirmais,kas mums ienesīs dzīvās bildītes. XD
Tigra2
QUOTE(Arts @ Jan 15 2008, 16:17) *

Use macromedia flash!
Proga ir vienkārša un tai ir daudz pamacību.
Veidojot FBF animācijas(frame by frame) ievēro visādus sīkumus,kā varoņa drēbes griešanās laikā,pats varonis utt. Tā lai izveidotos dzīva,smuka animācija.Sākumā sāc ar melnabalto,varbūt...
Veixmi!Ceru ka būsi pirmais,kas mums ienesīs dzīvās bildītes. XD


well, mums jau ir daži, kas tādas ienes, nesen bija viens dzjubars tak uzradies.
soo nebuus pirmais...
Haikis
2. solis izpildīts. Uzzīmēts attēls vektorgrafikā.

IPB Image

Teikšu godīgi, vektorgrafika samazina to cilvēka dvēseles pieskarienu, kas ir ar roku zīmētajam varonim.

edit (17.01.2007): Bet izskatās profesionālāk. Palieku pie vektorgrafikas.
Haikis
25.01.2008.

Blogs turpinās. 2. punkts izpildīts. Uzzīmēts varonis visās galvenajās pozās.

IPB Image


Nākamais uzdevums uztaisīt GIF failu, kurā tas viss griežas ap savu asi. (Meklējam programmu).
Sigfa
IPB Image

darbaa nebij ko dariit. use fireworks.

EDIT: fixed
Haikis
Izskatās ok! smile.gif Tagad jāzīmē starpkadri. (vienīgais uz biksēm plankumi nekustās dinamiski sad.gif )
Niks
Jāzīmē starpkadri? WTFH... Kad es pēdējo reizi skatījos tādu lietu veidošanu, par starpkadriem tos sauca tāpēc, ka tos neviens pats neveidoja - vismaz agrāk tos ģenerēja ar datoprogrammu palīdzību, lai padarītu kustību plūstošāku.
Sigfa
niks, shajaa gadiijumaa tas nestraadaas, jo animaacijas kadri ir paaraak taalu viens no otra, taads joks ljoti labi straadaa ja animaacija jau taa ir saliidzinoshi izstraadaata (~10fps), citos variantos tas vnk to padara raustekliigaaku. protams, ja animaaciju veidotu ar 30 fps, tad arii shajaa gadiijumaa starpkadri liidzeetu.
Niks
Tieši šī iemesla dēļ ieteicu visu veidot ar kādu nopietnu vektografikas vai pat 3D modelēšanas rīku - lai var timeline izvietot keyframes un pārējo uzticēt programmatūrai, jo vienam cilvēkam izveidot pilnvērtīgu animāciju būs grūti, lai neteiktu teju neiespējami (ne visi ir Makoto-sensei), jo īpaši tad, ja tā jāstiķē kopā no atseviškiem kadriem.
Haikis
Runaajot par Makoto "sensei" . Paskataties vinja pirmo filmu. Forsha, bet gandriiz visi kadri ir nekustiigi.
Niks
Ja domāji Kanojo to Kanojo no Neko, tad jau redzēta. Ne jau par to ir runa - ar roku tu pieklājīgu animāciju diez vai uztaisīsi pat tad, ja tā būs tikai kādas 20 s gara.
Haikis
tad redzees. jaatiek ar sho projektu galaa biggrin.gif
Ragana
QUOTE(Sigfa @ Jan 25 2008, 13:31) *

IPB Image

darbaa nebij ko dariit. use fireworks.

EDIT: fixed


Zīmē latvieti, nevis Ghiblieti...
Haikis
argh... tie starpkari ir zobusāpes!!!!
Shinobi-sama
QUOTE(Ragana @ Jan 28 2008, 20:55) *

...
Zīmē latvieti, nevis Ghiblieti...


Tautiiba ir pasee (nu jau vairs nav obligaati) ierakstiita un paaris aarishkjiibas, un frizuura tikai nosaka tautiibu ziimeejumaa.Vinja ateelojumu sauc par stilu, un Ghibli ir ljoti patiikams stils - silts, juutiigs.
Haikis
STOP. Šo projektu tālāk nezīmēšu, jo ieguldītais darbs neattaisno līdzekļus.

Pēc izdarītā izskatās, ka uzzīmēt animāciju ir iespējams. Nākamais solis ir uztaisīt cilvēciņu kustībā.
FuschichO
Gambate, yo! *hip hip*
DarkDevilCat
QUOTE(FuschichO @ May 6 2008, 15:50) *

Gambate, yo! *hip hip*


Hai hai~ Haikis Gambate biggrin.gif

Haikis: vaitad nava vnk painta uzimet un samest wmm biggrin.gif
es ta biju stick figur taisijis, bija loti labi biggrin.gif un kustibam nekada vaina (kaut bija 50% stripas vnk, bet cilvecinu vareja saprast)
vai ar, uzimet uz papira saskanet un wmma, tas pats effekts, tik labak izskatas, sita ir lieka laika teresana, un uz pc zime vainu tie pro kas taisa animi, vai ar nejegas ^^ ~ NEko
Haikis
Zīmējot uz papīra un uzreiz eksportējot uz animāciju, bez pārzīmēšanas vektorgrafikā vai photoshopā, attēls ir ļoti nekvalitatīvs. Pirmkārt tādēļ, ka lai zīmētu plūstošu animāciju uz papīra, nepieciešams speciāls galds ar stikla virsmu un lampu apakšā. Pie tam zīmēto darbu neizlabosi, bet vektorgrafikā var pacelt vienu plecu augsta, kāju zemāk, celi pa labi un elkoni pa kreisi nepārzīmējot visu darbu.

Tādas ir manas domas.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.