Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ēnošana
Anime forum > Anime > Art > Tutorials
MuGenJi
varbūt kāds varētu pastāstīt man dikti sīki visas nianses par ēnošanu? savādāk mani zīmējumi izskatās ļoti divdimensionāli. varētu arī pastāstīt par līniju biezumiem. paldies jau iepriekš.
xikes
Nu nez kā citiem, bet, manuprāt, ēnošana (un zīmēšana vispār) nav gluži tā lieta, kur, kā matemātkā, var paņemt un visu izdarīt pēc jau iepriekš uzrakstītām forumulām un metodēm.
Katram pašam sava izdomāta/atklāta metode, kā ērtāk un labāk.

Nuu, pamatā iedomājies 3 lietas.
1) kāda forma ir tevis uzzīmētajam priekšmetam.
2) no kuras puses krīt gaisma (visi gaismas avoti)
3) kādas ēnas krītošā gaisma atstās uz tādas formas priekšmetu.

Un par līniju biezumiem? O_o Nu.. ir plānas līnijas un ir biezas. Tur ir daudz ko stāstīt?
MuGenJi
nu paldies! jāmēģina izmantot praksē!
Arts
Nu līnijas būs plānas tur kur objektam spīd gaisma(pašā gaišākajā vietā daži pat neiezīmē),un tumšākajā vietā līnijas kļūs biezākas.
FuschichO
I don't wanna brag, bet ja ir jautājumi par ēnām:
http://otaku.lv/index.php?showtopic=4637&a...mp;#entry117249

Kas attiecas uz līnijām, tad Arts rakstīja samērā pareizi. Vēl varu piebilst, ka līnija ir biezāka zem formas un vietās, kur nepieciešami akcenti (piem. locītavas) Zem formas nozīmē piemēram, līnija, kas apzīmē galda virsmu būs tievāka par to, kura apzīmē galda apakšu. Cerams, ka es nerakstu pārāk šizīgi.
MuGenJi
nepavisam!!! starp citu liels paldies.
zeloco
eenas parasti ir tumshaakas vietai, kas ir tuvaak gaismai un, jo taalaak no gaismas, jo vairaak gaismas un eenas vietas sapluust kopaa... Jo k-ks ir taalaak, jo peleekaaks, bluriigaaks (ne tik ass, ka priekshplaans) ir tas...

Par liinijaam neko daudz nevaru pateikt, pati tikai maacos to izlantot..
Miyako
Man ļoti palīzēja šis tutorials, ja ēno ar zīmuli: shading

Iesaku pavērot dabā, kā krīt ēnas uz priekšmetiem, cilvēkiem un to, kā ēnas ietekmē dažādi gaismas leņķi, piemēram, ja cilvēkam gaisma spīd tieši sejā ēnas atšķiras no tā, kā tad, ja gaisma spīd no sāniem. Var papētīt citu darbus, tas arī noder.
Citiem vārdiem sakot, uzmanīgi vēro, kas ir apkārt cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.