Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tēja Japāņu gaumē
Anime forum > Ņihonbunka . 日本文化 > Pavārmāksla
AngelApo
IPB Image
Latviešu nosaukums: Tēja Japāņu gaumē



Tips: Dzērieni

Sastāvdaļas: 2,5 tējkarotes tējas 1 / 2 litrs vāroša ūdens

Izgatavošanas instrukcija:

Sasmalcināts speciala trauka tējas pulverīts trauku vispirms izmagajiet ar karstu ūdeni. Tad tai tējai uzlejiet uzsildītu ūdeni līdz 60 grādiem (šajā temeratūra maksimāli saglabājas tējas aromāts un pilnībā neidalās tējas sastāvdaļas. Japāņi vairak novērtē aromatu neka ekstraktu.)

Komentārs:
Pagatavotu tāda veidā tēju pasniedz mazās, 50ml, apakštasēs.
Šo teju uztaisa nedaudz sadāku un dzer lēnam ar malkiem.

P.S:
Zinu nekas dižš bet nolēmu enriskēt un lenām saprast jūsu kritiku. IPB Image
Shumins
QUOTE(AngelApo @ Feb 1 2010, 01:31) *

Sasmalcināts speciala trauka tējas pulverīts [...]

Un tad pie velna šo var nopirkt - to pulverīti?

IPB Image

Cik esmu meklējis lielveikalos, tad nekā! Četrus gadus atpakaļ to nopirku Stockmanā un ieguvu atkarību. Kā saka, pats vainīgs, ja pamēģini ko jaunu...
Tējas namiņos, kad prasu šo Japānas tēju, grib iesmērēt Ķīnas zaļo, un pēc jautājuma par pulverīšiem mani parasti apsmej. Kas tā par pulverīšu tēju, mēs tikai dabisko tirgojam nevis sintētiskos pulverīšus (Vo tējas eksperti) cool.gif

Kāds nezin, kur to Latvijā tirgo - pusi karaļvalsts par īsto Japu zaļo tēju pulveri ph34r.gif
Citādi dikti negribas meklēt kādu Japānā un likt sūtīt 1kg uz Latviju, tad iznāks kā viduslaikos ar pipariem. Viens 1kg piparu => 1kg zelts sad.gif

AngelApo
Es Zaļo tēju dabuju no restorāna „Planeta sushi” kurš atrodas Šķūņu ielā 16. Viņi nepardod ta bet ja labi palūgt tad var visu sarunāt. Tikai viņi diezvai vesalu kg pārdos ^^
a par to Ķīnas zaļo es vienmer esmu vēlejeis viņu pameģinat bet nav gadijusies iespeja nevaretu ludzu padalities ar pieredzi ak varenais Tējas Ekspert IPB Image ^^
Shumins
QUOTE(AngelApo @ Feb 1 2010, 01:57) *

[...] nevaretu ludzu padalities ar pieredzi ak varenais Tējas Ekspert IPB Image ^^

IPB Image

BTW, ja kāds tomēr zina, kur to meklēt - atsūt man labāk PM cool.gif
AngelApo
QUOTE(Shumins @ Feb 1 2010, 01:12) *

QUOTE(AngelApo @ Feb 1 2010, 01:57) *

[...] nevaretu ludzu padalities ar pieredzi ak varenais Tējas Ekspert IPB Image ^^

IPB Image

BTW, ja kāds tomēr zina, kur to meklēt - atsūt man labāk PM cool.gif


IPB Image

atvaino enspeju atureties ^^ IPB Image
FuschichO
Nu vsje, pacani!
OP is a fag.

IPB Image
Sigfa
IPB Image

spaaaaaaaaaaaam...
aruka_sei
es tikai vienu nevaru saprast, lai sagatavotu to japāņu tēju vajag tik daudz pričindalu?
aruka_sei
QUOTE(Shumins @ Feb 1 2010, 02:12) *
BTW, ja kāds tomēr zina, kur to meklēt - atsūt man labāk PM cool.gif

Ja nevar dabūt to japāņu tēju, varbūt sasmalcinān to ķīnas zaļo kafijas dzirnaviņās un izmantot kā aizvietotāju tai japāņu tējai? wink.gif
Shumins
Un ja nepietiek naudas Ķīnas tējai, tad var samalt arī kastaņus un zīles. Vai arī sakritušās lapas ph34r.gif

IPB Image

Galvenais, ka pašam garšo.

Gan jau kādreiz parādīsies kāds Jap shops, kur tomēr varēs dabūt gan tēju, gan rīsu vārāmo.
Ginta
QUOTE(Shumins @ Oct 23 2012, 08:04) *
Gan jau kādreiz parādīsies kāds Jap shops, kur tomēr varēs dabūt gan tēju, gan rīsu vārāmo.

Bija jau Galerijā Rīga viens Japāņu veikaliņš, bet viņš drīz vien aizklapējās, jo bija visai padārgs priekš vidusmēra letiņu weaboos. laugh.gif (Man reiz no turienes kāds atnesa alu ar zaļo tēju- garšoja visnotaļ savādi, bet neslikti.)
Ou, un rīsu vārāmos aparātus taču var dabūt arī dažos parastos sadzīves tehnikas veikalos...?

Lai kā- atgriežoties pie topika... errr... Jā, pirms kāda mēneša Japānas vēstniecība rīkoja lekciju/demonstrāciju tējas ceremonijai, pacienājot arī visus auditorijā esošos ar tēju un kaltētu salduma gabaliņu. Bija interesanti. smile.gif
edit:
Šeit jums bukletiņš, ko todien visiem dalīja-

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image
aruka_sei
Ginta paldies par bukletiņu smile.gif
ar interesi lasiju)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.