IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

> Ko jūs domājat par drošību vispār? ( ielas, skolās
Nuin
post Nov 4 2005, 15:03
Post #16


Kakashi-sensei
******

Group: Chuunin
Posts: 658
Joined: 28-December 04
From: new world




Man nepieciešams jūsu viedoklis.
Vai drošība ir svarīga (jā vai nē)
Ko jūs domājat par drošību vispār? ( ielas, skolās, utt)


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Closed TopicStart new topic
Replies
edg
post Nov 4 2005, 17:45
Post #17


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Droshiiba ir svariiga liidz noteiktam liimenim. Citam tas ir augstaaks, citam zemaaks. Es, ejot paari ielai, parasti paskatos, vai nenaak mashiina, bet biezhi paljaujos uz dzirdi un dazhreiz uz veiksmi. Tas ir saistiits ar katra cilveeka individuaalo riska slieksni. Taadi cilveeki kaa es, var vazaaties vakaros pa Riigu (zinu, ka ir taadi, kam vieniem nepatiik). Jaa, man biezhi prasa naudu, bet neesmu savas dziives laikaa shkjiiries vairaak nekaa no 30-40 santiimiem un tam pasham tipam es iedevu 50 alinjam, bet vinjsh man atlikumu saaka mekleet, jo pudele tik daudz nemaksaa... Pa galvu arii nav gadiijies dabuut. Taatad - Riigaa droshiiba ir ok. Ja taa padomaa, ar tiem mashiinbrauceejiem gan Riigaa taa ir, kaa ir. Te jau nav Valmiera. Man paaris reizes ir gadiijies gandriiz tikt notriektam. Vienkaarshi - Riigaa mashiinbrauceeji nezin, ka gaajeejam vienmeer taisniiba. Un tik daudz blondiinju... Jaa, vaja droshiiba ir skolaas. Bet no vienas puses tam ir savs labums - cilveeks iemaacaas, ka dziive nav rozhu lauks. Toereetiski rozhu laukam buutu jaabuut savu vecaaku maajaas, bet skolaa buutu jaabuut gruuti. Protams, nepaarspiileejot. Bet ljoti reti jau kaads sadomaa klasesbiedru sadurt ar dakshinju vai tamliidziigi.

Nomirt var jebkuraa briidii un visstulbaakajos veidos. Taapeec nav ko paarspiileet ar droshiibu! Kraasnii liist arii nav gudri...


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Nov 13 2005, 20:58
Post #18


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




QUOTE(edg @ Nov 4 2005, 16:45)
Ja taa padomaa, ar tiem mashiinbrauceejiem gan Riigaa taa ir, kaa ir. Te jau nav Valmiera. Man paaris reizes ir gadiijies gandriiz tikt notriektam. Vienkaarshi - Riigaa mashiinbrauceeji nezin, ka gaajeejam vienmeer taisniiba. Un tik daudz blondiinju...
*


edg, es atrodos "abās frontes pusēs" un atļaušos iebilst par to absolūto gājēju taisnību.
Braucu ar auto uz darbu, daudz braukāju arī darba lietās gan pa Rīgu gan arī ārpus tās, kā arī pietiekami daudz pārvietojos ar kājām.
Vispirms paskaties oficiālo informāciju - visvairāk avāriju ar gājēju līķiem notiek ārpus Rīgas. Rīgā visvairāk sitas paši autobraucēji. Braukšanas ātrumi pilsētā tomēr zemāki.
Tagad par skarbo realitāti - jeb "gājējam ne vienmēr ir taisnība, īpaši ja viņš šķērso ielu pie sarkanā" AKA pārzini Satiksmes Noteikumus.
Ieteiktu pārlasīt Satiksmes Noteikumus un ne tikai to daļu par gājēju tiesībām. Gājējs, tāpat kā autobraucējs, motociklists vai velosipēdists, ir Satiksmes Dalībnieks ar visām no tā izrietošajām sekām un atbildību.
Skolās satiksmes noteikumus vairs nemāca. Diemžēl. Pareizi šķērsot ielu arī.
Bieži vien izkāpuši no sab. transporta gājēji pilnīgā pofigā slāj turpat pāri ielai, kaut gan 10m tālāk ir luksofors. Īpaši ar to izceļas vecāka gadugājuma cilvēki, kuriem pēc manas saprašanas, jau nu nekur nav jāsteidzas - nezaudēs tak miljonu vērtu darījumu ja mazu līkumu paies.
Nu un protams, visi tie varoņi, kuri slāj pāri ielai dajebkur, vai arī izlien tieši priekšā braucošai mašīnai: "a man pofig, es te eju".
Neviena, pat visjaunākā borta elektronika, neviena ABS, ESP, EDSP, IDS Plus utml. sistēma neatceļ fizikas likumus, auto nevar sabremzēties 1 milisekundē ar bremzēšanas ceļu 1cm! Lieciet to visi aiz auss, pirms šķērsojiet ielu neatļautā vietā. Cita lieta ja šķērso ielu pie zaļā vai pa gājēju pāreju - tur gājējam ir pilnas tiesības sagaidīt ka viņu palaidīs. Kas autiņiem darāms Vecrīgā, es tā arī neesmu sapratis. Vienīgi to, ka Rīgas Domei ļoti labi patīk tie 500 Ls no auto - tieši tik maksā caurlaide iebraukšanai Vecrīgā uz pusgadu.

Cita lieta ir luksoforu un gājēju pāreju izvietojuma loģiskums un pārdomātība. Tā bieži vien rada lielas problēmas visiem Satiksmes Dalībniekiem. Bieži vien tur kur vajag, viņu nav. Pārejas mēdz būt izvedotas vietās, kur būtu jābūt gājēju tiltam vai tunelim, nevis gājēju "pārbrauktuvei" - gājēju pāreja ar luksoforu uz ātrumceļa tikai bremzē satiksmes plūsmu un apdraud gājēju drošību. Jūrmalas šoseja vispār ir pašnāvnieku ceļš, gājējiem nav nevienas iespējas to šķērsot un izskatās ka nekas arī viņiem netiks būvēts. Pagaidām viņi šķērso šo trīsjoslu šoseju ar atdalītām pretējās kustības joslām skrienot pāri. Bet vidējais braukšanas ātrums tur ir virs 70km/st vēl Rīgas robežās! Tādas klases ceļiem gājēju šķērsošanai jābūt paredzētiem gājēju tuneļiem vai tiltiem, gājēju pārejas uz ātrumceļiem neierīko. Uz Jūrmalas šosejas vispār nav nekā.

Pašam ir gadījies, ejot garām sētai, pēkšņi izdzirdēt nokaucam bremzes un pie pašām kājām sabremzējas auto, lai gan izbraucot no sētas visi ir jāpalaiž garām, arī gājēji. Draugu uz velosipēda notrieca viens ērglis, kurš izlidoja ar savu BMW no būvlaukuma. Sekas - pleca kaula lūzums, roka 3 mēnešus normāli nedarbojās.

Nu un protams daudzu autovadītāju braukšanas kultūra - diemžēl autoskolās gatavo cilvēkus pavirši, nemācot nedz autovadītāja ētiku, nedz arī elementāru respektu vienam pret otru. Autoskolās koncentrējas uz mehānisku procesa apgūšanu, es varētu to salīdzināt ar kaujas mākslu apmācību, mācot tikai pliku tehniku - "tur iesitot cilvēks izslēgsies uz 5 min, tur - uz 30, šeit sitīsi - būs līķis". Pie kā tas noved ir labi zināms - potenciāls slepkava, kuram "nagi niez" savas zināšanas pārbaudīt praksē un kurš jebkuru pretīmnācēja kustību uztver kā potenciālu agresiju. Ja kas liksies - gāzīs nedomājot, katram gadījumam.
Auto ir vismaz tonnu smags lādiņš. Būtībā slepkavības ierocis. Mēs taču nedodam ieročus rokā kuram katram? (cerams). Bet auto vadītāja tiesības var iegūt gandrīz jebkurš...
Kā arī hroniskā atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana par +20...+50km/st virs atļautā. Ir gadījies, braucot pa pilsētu ar 60km/st (kas jau ir pārkāpums principā) redzēt kā palido kārtējais varonis garām ar vismaz 90...

Problēmas ir abās pusēs. Gan autobraucējiem, gan gājējiem ir jābūt disciplinētākiem nu un lolosim cerību ka ceļu dienesti parūpēsies par drošiem ceļu šķērsošanas veidiem, tur kur tas nepieciešams.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Kyuu   Ko jūs domājat par drošību vispār? ( ielas, skolās   Nov 4 2005, 15:03
Sushi   Par droshiibu... Tas atkariigs, kaa to njem! V...   Nov 4 2005, 15:07
sipps   salidzinot ar to kas notiek pasaule,mes vel varam ...   Nov 4 2005, 15:19
Sushi   Nu ja! Piekriitu! Varam buut prieciigi par...   Nov 4 2005, 15:26
Sushi   Man shkjiet, ka pusaudzju gados TIK traki nav... S...   Nov 4 2005, 15:50
Haji   ..naa.. ja tādus mazos 'potenciālos noziedznie...   Nov 4 2005, 16:28
edg   Droshiiba ir svariiga liidz noteiktam liimenim. Ci...   Nov 4 2005, 17:45
Haji   Nomirt var jebkuraa briidii un visstulbaakajos ve...   Nov 4 2005, 18:03
Church   atceros gadiijumu kad pazinju notrieca pie zaljaa...   Nov 4 2005, 18:14
edg   atceros gadiijumu kad pazinju notrieca pie zaljaa...   Nov 4 2005, 19:00
sipps   ja nu kam negadas, luksafora zala gaisma vel ned...   Nov 4 2005, 19:27
Haji   [quote=sipps] ja nu kam negadas, luksafora zala ga...   Nov 4 2005, 21:17
Taka   edg, es atrodos "abās frontes pusēs" un...   Nov 13 2005, 20:58
AKIRA   es nejuutos droshi! man bail no balsiim... nu ...   Nov 4 2005, 21:56
Tigra2   Drošība ir svarīga. Naktīs pa mežu visādi vazājas,...   Nov 4 2005, 23:14
Tsukama   vai pietiks tikai ar nē? Latvija nekādas īpašās dr...   Nov 4 2005, 23:53
sipps   nu tas jau nu ir kautkass. kas tavuprat ir drosi...   Nov 5 2005, 12:51
ShinChan   Par tiesneša sepkavību tu laikam tomēr nezini, ja...   Nov 5 2005, 14:51
Tsukama   nu tas jau nu ir kautkass. kas tavuprat ir drosi...   Nov 5 2005, 14:59
Hikaru   Latvijā ir diezgan droši tādā ziņā, ka nav nekādu ...   Nov 5 2005, 16:36
Tigra2   Es to meiteni nesen satiku, un viņa nav mainījusie...   Nov 5 2005, 16:43
Kazuki   droshiibas latvijaa nav. ieshana paari ielai pirma...   Nov 5 2005, 21:32
Ghoul   tiiri no dabasziniibu viedoklja Latvija ir droshii...   Nov 5 2005, 23:07
Kazuki   tev ir pilniiga taisniiba un tavu postu es uzteeru...   Nov 7 2005, 00:32
Natsuki   Ar drošību mūsdienās bez kārtīgas aizmugures ir tā...   Nov 10 2005, 17:50
sipps   vai tad jus velaties dzivot utopija? mes nevaram d...   Nov 10 2005, 19:03
ShinChan   Vienotu viedokli šī temata kontekstā nedabūsiet. K...   Nov 10 2005, 19:51
Natsuki   Tasin[I]ba jau ir. Ja ar cilveeku nekad nenotiks...   Nov 13 2005, 16:29
Marron   Riigas ielaas droshiiba nav neko iipashi spiidosha...   Nov 13 2005, 21:03
-Kai-   Mana skolaaa ir droši - visur policisti staigaa a...   Nov 13 2005, 21:16
Marron   -Kai- tev ar skolu veicas bet es savu skolu nevaru...   Nov 13 2005, 21:34
edg   3 gadus dziivojot Valmieraa un 3 Riigaa, man tomee...   Nov 13 2005, 21:41
Marron   arii edg es piekriitu Valmieraa brauceeji ir daudz...   Nov 13 2005, 21:49
sipps   valmiera un daudzas citas pilsetas ir relativi maz...   Nov 14 2005, 12:03
ShinChan   Nezinu. Man liekas, ka šis arguments īsti nedarbo...   Nov 14 2005, 12:19
sipps   Nezinu. Man liekas, ka šis arguments īsti nedarbo...   Nov 14 2005, 13:46
aigarius   Es diezgan bieži braukāju uz dažādām ārzemēm. Iesp...   Nov 14 2005, 13:56


Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 6 June 2024 - 08:18