IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V  1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Japāņu uzrunas formas..., Japāņu uzrunas formas.
Tomorrow_angel
post Nov 9 2004, 14:57
Post #1


Unregistered









Japāņu uzrunas formas... blink.gif
Japāņu valoda ir sarežģīta tad, ja kādu jāuzrunā. Japāņi ir izslavēti par savu pieklājību.

"es" >
"Watakushi"- "es" formālā, pieklājīgā veidā. Sievietes tiek uzrunātas par "watashi"
"Atashi"-saka parasti sievietes, sarunvaloda.
"Atai"- vārdam pats zemākais līmenis no visiem "es". Šis vārds relatīvi tiek uzskatīts par rupju.
"Boku"- parasti tā saka jaunieši, sarunvaloda.
"Ore"-parasti tā saka vīrieši.

"tu" un "jūs">
"Anata"- šis vārdam ir daudzas nozīmes. Ja sieva uzrunā vīru uz "Anata", tad tas šim vārdam var būt tulkojums: mīļotais;dārgais.
"Kimi"- sarunvalodas forma, tā parasti vīrieši savā starpā uzrunā viens otru. Atbilst mūsu "tu".
"Omae", "Anta" - lieto gandrīz tikai mačo-tipa vīrieši, šie uzrunas vārdi skaitās nepieklājīgi.
"Temae", arī "Temee"- ļoti zemi novērtēti vārdi, skaitās ļoti nepieklājīgi, tos pat var pieskaitīt žargonvārdiem.
Ar uzvārdiem ir daudz vieglāk. Japāņiem ir daudz un dažādas uzrunas kombinācijas.Tās tiek pieliktas klāt gan vārdiem gan uzvārdiem. Noteikti daudzas esat dzirdējuši: -sama, -dono, -san, -kun, -chan...
Uzvārds + san: nietrāla uzruna.
Uzvārds + sama: pieklājīga uzruna.
Vārds + sama: cieņpilna, bet tajā pašā laikā laipna uzruna.
Uzvārds + kun: lieto, piemēram: kādā vīriešu grupā; starp vienlīdzīga ranga vīriešiem(piemēram, birojā, universitātē...), šādi tiek uzrunāti skolā vīriešu kārtas skolēni(meitenes uzrunā: Uzvārds + san)
Tikai uzvārds: lieto gandrīz tikai vīrieši, diezgan izplatīts starp skolēniem. Stilīguma pazīme.
Tikai vārds: parasti jaunu pārīšu starpā.
Vārds + kun: ja lieto vīrieši - draudzīguma izpausme, ja sievietes, tad vairāk familāra nozīme.
Vārds + san: draudzīga uzruna starp sievietēm, tā tiek uzrunāti gan vīrieši gan uzrunātas sievietes.
Vārds + chan: uzruna starp sievietēm un meitenēm, cieņpilna uzruna, arī pieaugušo uzruna bērniem.

Īpaša uzrunas grupa ir skolotājiem, profesoriem, māksliniekiem: viņus uzrunā: Vārds + Sensei. Vēl dīvaināka uzrunas forma ir: Vārds + Senpai- jaunāku cilvēku uzruna vecākiem. Nu, piemēram, šādi universitātes skolēnu uzrunā vidusskolas skolēns.

Vēl sarežģītāk ir ar uzrunu ģimenē:
Tevs: "O-too-san", "Too-san", "Too-chan", "Papa".
Mamma: "O-kaa-sama", "O-kaa-san", "Kaa-chan", "Mama".
Jaunākie brāļi vai māsas uzrunā savu vecāko māsu un vecāko brāli par : "O- nii-san" Dažreiz klāt lieto arī uzrunu "chan"
Jaunākus vīriešus un sievietes bieži uzrunā par: "O-nii-san" un "O-nee-san", ja nav zināmi viņu vārdi. Piemēram, restorānā u.c
Tās ir pašas svarīgākās uzrunas. Ceru, ka viss ir pareizi...
Labi šodienai pietiks.... laugh.gif

PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet. ='(^-*)'=

_____________________________________________________________________
Go to the top of the page
+Quote Post
Shinobi-sama
post Nov 9 2004, 15:18
Post #2


Lost in own dreams
******

Group: Chuunin
Posts: 717
Joined: 22-August 04
From: Jelgava




EDITED:
hmmmm zini es tev pateikshu ka tu tik siikumaini meegjinaaji aprakstiit. Bet nav ne veeleeshanaas ne arii redzu tam jeegu katreiz puuleeties pielabot. Tu te paaraak strikti visu nodaliijusi un tomeer esi izlaidusi vismaz 1 uzrunu pie "tu un juus" un taa ir "kisama" un kljuudas es atradu vismaz 5, bet neredzu jeegu tevipielabot.... jo galvenie principi tev ir ieveeroti... pietam muusdienu japaanaa robezhas ir daudz izpluudushaakas un nav vairs tik noteikti standarti. pie tam es neredzu vecu cilveeku uzrunas.. karoch kljuudas tev IR biggrin.gif. Un tev naaksies iztikt bez noraadeem no manas puses. Ja kads cits veelas tad lai posto droshi cool.gif


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kuchieris
post Nov 9 2004, 15:31
Post #3


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 69
Joined: 30-March 04
From: Riga




Shinobi-sama no gultas ar nepareizo kaaju izkkapusi shodien! Taada barga izklausies! wink.gif


--------------------
Kūko, kūko dzeguzīte,
Skaiti mirušos...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shinobi-sama
post Nov 9 2004, 15:38
Post #4


Lost in own dreams
******

Group: Chuunin
Posts: 717
Joined: 22-August 04
From: Jelgava




QUOTE(kuchieris @ Nov 9 2004, 14:31)
Shinobi-sama no gultas ar nepareizo kaaju izkkapusi shodien! Taada barga izklausies! wink.gif
*


mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mans avatars ir domaats, ka man patiik shii aktrise Zhang Ziyi. Pirms referee uz dzimumu pacenties palasiit paareejos pastus un meegjini atkost, kas tad es iisti esmu. J ats bija joks tad esmu jau pieveeris acis. Bet ja tu visa nopietniibaa to teci tad es saakshu analizeet tavu avataru mad.gif mad.gif mad.gif


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kuchieris
post Nov 9 2004, 15:52
Post #5


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 69
Joined: 30-March 04
From: Riga




smile.gif Peace, man! I'm a gin of da lamp and you got one more wish!
Sorry, ka taa... Nenjem pie sirds tik ljoti... Bet paanalizeet avataru vari... Buutu interesanti.


--------------------
Kūko, kūko dzeguzīte,
Skaiti mirušos...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shinobi-sama
post Nov 9 2004, 15:55
Post #6


Lost in own dreams
******

Group: Chuunin
Posts: 717
Joined: 22-August 04
From: Jelgava




QUOTE(kuchieris @ Nov 9 2004, 14:52)
smile.gif Peace, man! I'm a gin of da lamp and you got one more wish!
Sorry, ka taa... Nenjem pie sirds tik ljoti... Bet paanalizeet avataru vari... Buutu interesanti.
*


notici man apkaarteejiem buutu interesanti bet tev LJOTI nepatiikami.
peace ta peace *paurbina degunu un pasniedz kjepu* cool.gif


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kuchieris
post Nov 9 2004, 15:56
Post #7


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 69
Joined: 30-March 04
From: Riga




She maneejo kjepu ar'... wink.gif


--------------------
Kūko, kūko dzeguzīte,
Skaiti mirušos...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zenofex
post Nov 9 2004, 16:02
Post #8


Nausicaa fanboy
*******

Group: Jounin
Posts: 1019
Joined: 12-February 04
From: Nav





Muahahahaha!
Kaada netaisniiba!
Shinobi-sama, varbuut pirms protestee pasties kaa tu esi nosaucis Tomorrow_angel. Jo vinja ir VINJA smile.gif

QUOTE
PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet. ='(^-*)'=


Nee, viss ir kaartiibaa, vienkaarshi sanaaca jautri ar dzimumu paarprashanu smile.gif


--------------------
- "Amen, hallelujah and peanut butter!"
© Dutch, Black Lagoon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kuchieris
post Nov 9 2004, 16:05
Post #9


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 69
Joined: 30-March 04
From: Riga




Njaa...


--------------------
Kūko, kūko dzeguzīte,
Skaiti mirušos...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
kuchieris
post Nov 9 2004, 16:07
Post #10


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 69
Joined: 30-March 04
From: Riga




Shinobi-sama! Gaaji chekot tomorrow angel? ph34r.gif


--------------------
Kūko, kūko dzeguzīte,
Skaiti mirušos...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shinobi-sama
post Nov 9 2004, 16:08
Post #11


Lost in own dreams
******

Group: Chuunin
Posts: 717
Joined: 22-August 04
From: Jelgava




QUOTE(zenofex @ Nov 9 2004, 15:02)
Muahahahaha!
Kaada netaisniiba!
Shinobi-sama, varbuut pirms protestee pasties kaa tu esi nosaucis Tomorrow_angel. Jo vinja ir VINJA smile.gif

QUOTE
PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet. ='(^-*)'=


Nee, viss ir kaartiibaa, vienkaarshi sanaaca jautri ar dzimumu paarprashanu smile.gif
*




My bad.... matokoni moushivake arimasen YO! sha izlabosim savu textu


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Nov 9 2004, 16:36
Post #12


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




Man tāds neliels ierosinājums, kas palīdzētu novērst šīs neveiklās situācijas. Blakus nikam varētu iekavās ielikt vai nu vīr. vai siev. Piemērs: ShinChan(vīr.). Vai vēl labāk atvēlēt tam speciālu iedaļu membera profilā. Vienīgi kā rīkoties tiem, kas nav ne vīr. ne siev.?


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
deBUGa
post Nov 9 2004, 16:38
Post #13


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 374
Joined: 25-May 04




QUOTE(ShinChan @ Nov 9 2004, 15:36)
Vienīgi kā rīkoties tiem, kas nav ne vīr. ne siev.?
*
Nja tieshaam kautkaa nepieklaajiigi iekavinjaas izskatiisies... smile.gif


--------------------
viss augstāk uzrakstītais nepretendē uz absolūto patiesību un ir tikai mans subjektīvais viedoklis...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Nov 9 2004, 16:51
Post #14


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




QUOTE(Shinobi-sama @ Nov 9 2004, 14:38)
QUOTE(kuchieris @ Nov 9 2004, 14:31)
Shinobi-sama no gultas ar nepareizo kaaju izkkapusi shodien! Taada barga izklausies! wink.gif
*


mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mad.gif mans avatars ir domaats, ka man patiik shii aktrise Zhang Ziyi. Pirms referee uz dzimumu pacenties palasiit paareejos pastus un meegjini atkost, kas tad es iisti esmu. J ats bija joks tad esmu jau pieveeris acis. Bet ja tu visa nopietniibaa to teci tad es saakshu analizeet tavu avataru mad.gif mad.gif mad.gif
*


Ja godiigi, arii pirmajaas dienaas domaaju, ka esi meitene (deelj avatara). Veelaak posti paraadiija, ka neesi, bet ne jau visi lasa tik biezhi postus. Un man labraat gribeetos dzirdeet tavu analiizi par manu avataru wink.gif


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Nov 9 2004, 16:54
Post #15


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




QUOTE(ShinChan @ Nov 9 2004, 15:36)
Man tāds neliels ierosinājums, kas palīdzētu novērst šīs neveiklās situācijas. Blakus nikam varētu iekavās ielikt vai nu vīr. vai siev. Piemērs: ShinChan(vīr.). Vai vēl labāk atvēlēt tam speciālu iedaļu membera profilā. Vienīgi kā rīkoties tiem, kas nav ne vīr. ne siev.?
*


Atbalstu, ka vajag atveeleet speciaalu iedalju membera profilaa, atstaajot iespeeju <anoniims>. Atbalstu, ka ShinChan jaaparuupeejas, lai shis ieteikums paraadiitos ieksh "Probleemas un ieteikumi" (politologiem jaamaacaas, ko noziimee delegjeeshana). Vieniigi nesapratu, kaa var nebuut ne viir ne siev - neesmu nevienam pasee redzeejis veel OHO.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages V  1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 13 May 2024 - 06:39