IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

4 Pages V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Cik daudz(i) mēs zinam Japāņu valodu?, Kā Jums ir veicies pa šo laiku?
Selene (†)
post Jun 17 2008, 18:54
Post #1


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 4
Joined: 17-June 08




Es dzgan cītīgi lasīju topiku par to,kur var mācīties Japāņu valodu,un kā katrs vēlas mācīties,meklē iespējas vai kā jau mācās.
Nu tad,tākā topiks dzgan sens,gribējās jautāta kā Jums visiem ir veicies? :]
Kādu veidu izvelējāties? Cik tālu esat tikuši [piem,.kursi,skolas] ? Kādi ieteikumi citiem? smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Jun 17 2008, 21:32
Post #2


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Kaut ko protu, taču patlaban ļoti vajag atrast kādus drukātus, kvalitatīvus kanji apguves materiālus.
Ieteikums: nemācīties no anime (vien), jo anime lietotā valoda nav gluži tā, ko paši japāņi lieto ikdienā.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sabrina19
post Jun 17 2008, 21:33
Post #3


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 37
Joined: 4-December 06
From: Rīga




Turpat blakus tavam postam ir viens ar nosaukumu"otaku.lv japāņu valodas mācību grupiņa". Tur tad nu daži kadri, ieskaitot mani, ņemās nu jau laikam vairāk par mēnesi. Kādi rezultāti? Nu no pilnīga loha, esu palikusi par mazāku lohu, yeeeey biggrin.gif
Nē, progress ir, tas toč, un šeit nu būtu jāsaka lielumlielais paldies Ginta-senpai ( tongue.gif ), jo bez viņas gan es, gan arī pārējie droši vien neko sakarīgu vēljoproām nerubītu. Ir tomēr milzīga atšķirība, vai tu mācies viens pats pašmācības ceļā, vai arī šādā grupiņā. Ņu jā...

This post has been edited by sabrina19: Jun 17 2008, 21:35


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Selene (†)
post Jun 18 2008, 13:46
Post #4


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 4
Joined: 17-June 08




Ohhh,feini gan. Ja dzīvo Rīgā,viss ir krietni pieejamāk un piemēram tā izveidotā grupiņa man liekas lieliska iniciatīva no Gintas un veiksmīga ideja. Tā turpināt smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kaede
post Jun 19 2008, 11:48
Post #5


Koutaishi
********

Group: Chuunin
Posts: 1221
Joined: 25-October 04
From: maybe in your dreams




Es pabeidzu veiksmīgi pirmo kursu LU Japāņu valodu. smile.gif Tā kā, stabili pamati man ir ielikti. smile.gif

Niks- ja nu tev ļoti vajag, man ir ļoti laba kanji grāmata, pēc kuras mēs paši mācamies! smile.gif Es varu kko ieskanēt un nosūtīt. happy.gif


--------------------
Music is life!



Karneola-rakstnieku forums

IPB Image

Vieta tavām grafiskajām novelēm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Jun 19 2008, 15:15
Post #6


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




QUOTE(Kaede @ Jun 19 2008, 11:48) *

Es pabeidzu veiksmīgi pirmo kursu LU Japāņu valodu. smile.gif Tā kā, stabili pamati man ir ielikti. smile.gif

Niks- ja nu tev ļoti vajag, man ir ļoti laba kanji grāmata, pēc kuras mēs paši mācamies! smile.gif Es varu kko ieskanēt un nosūtīt. happy.gif

Jā, tas varētu pat ļoti palīdzēt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Arta
post Jun 19 2008, 20:59
Post #7


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 877
Joined: 30-April 08
From: Paintbucket.




nū mācos pašmācības ceļā, kas protams nav tā spīdošākā versija. taču esmu izprintējusi čupiņu ar lapām, kur visādi visbiežāk lietotie teikumi, vārdi, skaitļi, krāsas, gadalaiki, mēneši un nu viss tāds.. interesē pašai pamācīties, taču neuzkatu, ka samācījusies šito visu būšu baigais prō. xD bet tā kā pašai patīk, tad kapēc gan ne.. ^^


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tigra2
post Jun 20 2008, 13:36
Post #8


kawaii tora
**********

Group: Chuunin
Posts: 2359
Joined: 19-August 05




mācos jau otro gadu rīgas kultūru vidusskolā.
Neko īpaši jaunu neesmu iemācījusies, varbūt vienīgais kā pareizi jāveido teikumi. man skolotāja vislaik brauc virsū, ka nelietoju -san un -kun utt.
sapratu, ka japāņi ir šausmīgi divkoši un ķēmi.
well, jā, anime lietotā valoda ir visai maz saistīta ar dzīvē lietojamo japāņu valodu. vienīgais skatoties anime var apgūt dažādus vārdiņus, kas vēlāk noder.
Lai gan, ja runājam godīgi, tad ķīniešu valodā es varu pateikt vairāk, kā japāņu valodā. XD
ķīniešu valodu arī apgūstu rīgas kultūru vidusskolā. Un vispār ķīniešu valoda ir 3 reiz stilīgāka. Nav tik sasodīti ķēmīga un sadalīta kategorijās, nav izdalīts, kā jārunā ar augstākstāvošiem, kā ar zemākstāvošiem, kā ar vienlīdzīgiem, kā ar draugiem un kā ar ģimeni.
Nav divkosīgākas valodas par japāņu valodu. dry.gif viss liekas feini tikai anime, reālajā dzīvē mitsubiši darbinieki dzied slavas dziesmas saviem auto katru rītu pirms darba. XD



--------------------
IPB Image
*+*[b]Mans Deviantarts *+*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
misty_moonlight
post Jul 5 2008, 21:09
Post #9


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 70
Joined: 29-March 05
From: Riga




Tīri lai pārbaudītu, kādi rezultāti ir japāņu valodas pašmācībai, tad pagājušajā decembrī pamēģināju Japanese Language Proficiency Test level 3 eksāmenu un noliku ar nedaudz virs 70%. Līdz ar to var teikt, ka pamati man kaut kādi ir.
Tā ka arī pašmacības ceļā un filmas skatoties var kaut ko iemācīties... Vienīgi ļoti trūkst runāšanas prakses, ko mēģināšu iegūt nākamajās 3 nedēļās Japānā...

Wish me luck! smile.gif


--------------------
--==> misty (ミスチ) <==--
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Arta
post Jul 6 2008, 16:42
Post #10


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 877
Joined: 30-April 08
From: Paintbucket.




Uōou.. congrats misty. ^^ Uz japānu.. rolleyes.gif
Ceru, ka tev tur labi ies & pasveicini japāņus no manis! biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Jul 8 2008, 01:55
Post #11


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




QUOTE(Tigra2 @ Jun 20 2008, 13:36) *

sapratu, ka japāņi ir šausmīgi divkoši un ķēmi.

Līdz kaulam!!! Un jo vairāk ziemeļos, jo lielāki divkoši. Ap Osaku viņi daudz patiesāki, patīkamāki ļautiņi. Tā pati pieklājība, bet, vai nu viņi ir sirsnīgi no dabas, vai labākie aktieri ever.

P.S. Lietot -san un -kun gan ir kritiski visur. Ja to izlaiž var baigi nepatīkamu situāciju sataisīt.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Jul 29 2008, 01:36
Post #12


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




Vēlies pārbaudīt savas japāņu valodas zināšanas? Varbūt nav pats precīzākais, bet toties vairumā




--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kaede
post Aug 3 2008, 11:56
Post #13


Koutaishi
********

Group: Chuunin
Posts: 1221
Joined: 25-October 04
From: maybe in your dreams




QUOTE(Tigra2 @ Jun 20 2008, 13:36) *

mācos jau otro gadu rīgas kultūru vidusskolā.
Neko īpaši jaunu neesmu iemācījusies, varbūt vienīgais kā pareizi jāveido teikumi. man skolotāja vislaik brauc virsū, ka nelietoju -san un -kun utt.
sapratu, ka japāņi ir šausmīgi divkoši un ķēmi.
well, jā, anime lietotā valoda ir visai maz saistīta ar dzīvē lietojamo japāņu valodu. vienīgais skatoties anime var apgūt dažādus vārdiņus, kas vēlāk noder.
Lai gan, ja runājam godīgi, tad ķīniešu valodā es varu pateikt vairāk, kā japāņu valodā. XD
ķīniešu valodu arī apgūstu rīgas kultūru vidusskolā. Un vispār ķīniešu valoda ir 3 reiz stilīgāka. Nav tik sasodīti ķēmīga un sadalīta kategorijās, nav izdalīts, kā jārunā ar augstākstāvošiem, kā ar zemākstāvošiem, kā ar vienlīdzīgiem, kā ar draugiem un kā ar ģimeni.
Nav divkosīgākas valodas par japāņu valodu. dry.gif viss liekas feini tikai anime, reālajā dzīvē mitsubiši darbinieki dzied slavas dziesmas saviem auto katru rītu pirms darba. XD



Es atceros, kā LU pasniedzēja, kas mums lasīja lekcijas par Japāņu vēsturi, nokomentēja visiem tiem cilvēkiem, kuri bija ieradušies uz šo novirzienu pa taisno no Kultūras videnes, ka šī vidusskola ir tāds iestādījums, kur visu pasniedz ļoti zemā līmenī un neko tā arī īsti neiemāca. Nu, varbūt viņa tieši šādi neteica, es vairs precīzi neatceros, bet tāda bija galvenā doma. Viņa, tā teikt, "ļoti jauki izteicās" par KV un caur puķītēm uzbrauca visiem tās skolēniem.

Un par Ķīniešu valodu runājot. Mums kursā bija vairāki cilvēki, kas pazina Ķīniešu valodas studētājus un es uzzināju, ka Ķīniešu valodā, izrādās, neesot nekādas īpašas gramatikas, bet ir vnk kkādi pāris likumi, kā veidot teikumu. Vai tā ir? Un viens Ķīniešu valodas pasniedzējs mums sacīja vienreis, lai nāk pie viņa studēt, jo tur viss ir vienkārši- tikai hieroglifus zīmēt un viss. Bet Ķīniešu valodas izruna ir tas, ko pārsvarā tieši mācās LU studenti, jo šai valodai esot kkādi 5 toņi vai kas tāds un, ja tu izrunā kādu vārdu nepareizajā tonī, tad tas vārds var nozīmēt pavisam ko citu. Nu, vismaz tā es dzirdēju. smile.gif



--------------------
Music is life!



Karneola-rakstnieku forums

IPB Image

Vieta tavām grafiskajām novelēm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tigra2
post Aug 3 2008, 17:01
Post #14


kawaii tora
**********

Group: Chuunin
Posts: 2359
Joined: 19-August 05




QUOTE(Kaede @ Aug 3 2008, 11:56) *

Es atceros, kā LU pasniedzēja, kas mums lasīja lekcijas par Japāņu vēsturi, nokomentēja visiem tiem cilvēkiem, kuri bija ieradušies uz šo novirzienu pa taisno no Kultūras videnes, ka šī vidusskola ir tāds iestādījums, kur visu pasniedz ļoti zemā līmenī un neko tā arī īsti neiemāca. Nu, varbūt viņa tieši šādi neteica, es vairs precīzi neatceros, bet tāda bija galvenā doma. Viņa, tā teikt, "ļoti jauki izteicās" par KV un caur puķītēm uzbrauca visiem tās skolēniem.





Japāņu valodu studējošiem izruna ir drausmīga, no tā ko viņi runā saprast var visai maz. Un pat tad, ja šī LU pasniedzēja izteicās visai čābīgi par japāņu valodas līmeni rkv, lu līmenis ir ne mazāk sūdīgs. Ja mums skolotāja neļauj izmantot sarežģītas konstrukcijas, jo uzskata, ka nesapratīsim, tad lu tās ļauj izmantot, taču neiemāca kā tās jāveido pareizi. Ļoti bieži Lu studenti izmanto neatbilstošus hieroglifus, laiž iekšā liekvārdību, kas nav pieļaujama konkrētajā gadījumā un pieļauj citas nopietnas kļūdas. Kad biju Japāņu valodas vēstniecībā runas konkursā, tad viens japānis teica, ka labāk ir runāt vienkāršāk, taču saprotami un pareizi, nevis sarežģīti un tā, ka pat japāņi nesaprot.
Mana jap val skolotāja gan ir vecs stagmāts un suņa nagla pakaļā, taču tas nemaina to, ka pamatus viņa ieliek labus, ja pamana, ka kāds pieļauj kļūdas viņa gari un ilgi skaidro kāpēc tā nevar utml. Par viņu nekad nevarētu teikt to, ka viņa ir slikta skolotāja, viņai vienkārši ir savs veids kā viņa pieiet pasaulei.

Lai arī ko neteiktu tā aitīgā Lu pasniedzēja, viņas studenti pēc japāņu domām ir sūdīgāki par RKv skolēniem tongue.gif.


QUOTE(Kaede @ Aug 3 2008, 11:56) *
Un par Ķīniešu valodu runājot. Mums kursā bija vairāki cilvēki, kas pazina Ķīniešu valodas studētājus un es uzzināju, ka Ķīniešu valodā, izrādās, neesot nekādas īpašas gramatikas, bet ir vnk kkādi pāris likumi, kā veidot teikumu. Vai tā ir? Un viens Ķīniešu valodas pasniedzējs mums sacīja vienreis, lai nāk pie viņa studēt, jo tur viss ir vienkārši- tikai hieroglifus zīmēt un viss. Bet Ķīniešu valodas izruna ir tas, ko pārsvarā tieši mācās LU studenti, jo šai valodai esot kkādi 5 toņi vai kas tāds un, ja tu izrunā kādu vārdu nepareizajā tonī, tad tas vārds var nozīmēt pavisam ko citu. Nu, vismaz tā es dzirdēju. smile.gif


Par ķīniešu valodu runājot:
well, neteiktu, ka viss ir tik vienkārši ar to ķīniešu gramatiku. Konstrukciju ir ui ui ku daudz. (Kāpēc vieglāka, jo līdzīgāka latviešu valodai). Tā kā uz jautājumu ''vai tā ir?'' - tā nav. Grmatika eksistē, tomēr.
Jā, valodai ir 5, oficiāli 4 un viens beztonis, toņi, un katram vārdam savā tonī ir cita nozīme, piemēram vārds mamma un zirgs ir viens un tas pats vārds tikai dažādos toņos. Ķīniešu valodu iemācīties nav viegli un tas prasa daudzus gadus, taču kopumā tā ir feināka un vienkāršāka par japāņu valodu.

Lai gan, jāatzīst, pirms hieroglifu revolūcijas tā bija 3 reizes foršāka un vieglāk saprotama, jo, lai gan hieroglifu zīmēšana bija grūtāka, to iemācīšanās bija vieglāka, jo katrā hiroglifā varēja izlasīt tā nozīmi. piemēram vārds atpūsties ir cilvēks + koks. vīrietis=spēks+rīsa lauks utt. šie gan ir saglabājušies no vecās rakstības, taču daudzi ir vienkāršoti, līdz ar to, katra hieroglifa nozīmi ir jāiemācās, agrāk varēja iemācīties sastādošos simbolus un lasīt bez problēmām, tagad tā vairs nevar.

Nāvi ķīnas imperatoram! Viņš kopā ar savu tēvu izdirsa ķīnu un tās kultūru. >:(





--------------------
IPB Image
*+*[b]Mans Deviantarts *+*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Aug 3 2008, 23:00
Post #15


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




stipri teikts, jāsaka ļoti interesants komentārs. Jau iepriekš biju nolēmusi nākotnē iemācīties arī ķīniešu valodu un jāsaka, ka tas, ko uzzināju (jo nezināju pilnīgi neko), mani vēl vairāk mudina to darīt


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27 April 2024 - 14:17