IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

3 Pages V  1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Flash Actionscript, Darbiņš tev?
FuschichO
post Jul 3 2010, 22:57
Post #1


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




Heisā hopsā!

Man vajadzīga zinoša cilvēka palīdzība ar Flash ActionScript, teiksim, 2.0, 3.0, viena alga, ka tik strādā. Pēc manas saprašanas, manās iecerēs nav nekas sarežģīts, un pēc over 9000 dienām es pati ar to tiktu galā, taču man nav laika. Taisu mājaslapu.
Neviens paziņa nav atsaucies, visi pazuduši, tāpēc jautāju jums. Galīgi nepazīstamiem frīkiem arī negribās prasīt.
Piedāvāju atlīdzību. Varēsiet palutināt sevi ar kaut ko jauku.

PM, Pl0x


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Jul 4 2010, 00:11
Post #2


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




IPB Image

No, seriously, nevajag mums vēl vairāk Flash, tāpat jau internets ir gana lielā tintē bez vēl viena saita, kas izmanto Flash.

This post has been edited by Niks: Jul 4 2010, 00:13
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Jul 4 2010, 00:25
Post #3


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




Paldies par inteliģento un visnotaļ derīgo komentāru, kurš man noteikti palīdzēs.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ETM
post Jul 4 2010, 09:19
Post #4


Very Old Fart
********

Group: 40K
Posts: 1177
Joined: 20-January 05
From: Man pajāt




QUOTE(FuschichO @ Jul 4 2010, 00:25) *

Paldies par inteliģento un visnotaļ derīgo komentāru, kurš man noteikti palīdzēs.

+1 Nika viedoklim.

Kāda sūda pēc taisīt saitu flashā? Kas tev tik specifisks vajadzīgs, ka nākas nokrist tik zemu?
Es varu palīdzēt (saprāta robežās) saita izveidē normāliem līdzekļiem, bet tad jārunā konkrētāk.


--------------------
Because i can!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Jul 4 2010, 12:35
Post #5


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




ak šitā. nu tad lūdzu asprāši, pasakiet kāpēc netaisīt saitu flašā un es pateikšu kāpēc taisīt. protams, mēs nerunājam par blogu, kurā augšā karājās kāda animācija, bet gan lapu, kura izmantotu flash priekšrocības.

edit: un jā, man vispār šķiet ka šāda tipa gaudošana par flašu ir vnk datorliterātu hipsterisma forma.

This post has been edited by Sigfa: Jul 4 2010, 12:37
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Arts
post Jul 4 2010, 12:49
Post #6


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 940
Joined: 10-September 05
From: The world itself,in reality




Kamēr izdomās alternatīvu flasham, kas neizmanto kkādus štrunta pluginus (Java neskaitās, html vēl jāaug), tikmēr lapas taisīs flashā.
Mums nebūtu jautro spēlīšu bez flasha... sad.gif


--------------------
IPB Image
When you do things right,people will think you haven't done anything at all.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ETM
post Jul 4 2010, 12:53
Post #7


Very Old Fart
********

Group: 40K
Posts: 1177
Joined: 20-January 05
From: Man pajāt




QUOTE(Sigfa @ Jul 4 2010, 12:35) *

ak šitā. nu tad lūdzu asprāši, pasakiet kāpēc netaisīt saitu flašā un es pateikšu kāpēc taisīt. protams, mēs nerunājam par blogu, kurā augšā karājās kāda animācija, bet gan lapu, kura izmantotu flash priekšrocības.

edit: un jā, man vispār šķiet ka šāda tipa gaudošana par flašu ir vnk datorliterātu hipsterisma forma.

SEO, piemēram? Protams, ja tu negribi lai tavs saits būtu atrodams, tad pajāt.
Neesmu drošs par flash kešošanas iespējām, bet ja tādas arī ir, tās parasti netiek izmantotas.


--------------------
Because i can!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Jul 4 2010, 12:59
Post #8


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




par flaša SEO iespējām ir sarakstītas grāmatas, nemaz nerunājot par to, ka konteineris tāpat būs .html vai .php, kuram pašu beisikīgāko SEO var sataisīt nepieskaroties flašam.

neesmu interesējies, bet pieņemu, ka flašu nekešo tā specifikas dēļ, te gan nāk palīgā html lapas simulācija, kuru atradīsi jebkurai augstas kvalitātes flash lapai. jā, čerez žopu, bet mēs izmantojam tos tūļus, kādus mums piedāvā, eh?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ETM
post Jul 4 2010, 13:13
Post #9


Very Old Fart
********

Group: 40K
Posts: 1177
Joined: 20-January 05
From: Man pajāt




QUOTE(Sigfa @ Jul 4 2010, 12:59) *

par flaša SEO iespējām ir sarakstītas grāmatas, nemaz nerunājot par to, ka konteineris tāpat būs .html vai .php, kuram pašu beisikīgāko SEO var sataisīt nepieskaroties flašam.

neesmu interesējies, bet pieņemu, ka flašu nekešo tā specifikas dēļ, te gan nāk palīgā html lapas simulācija, kuru atradīsi jebkurai augstas kvalitātes flash lapai. jā, čerez žopu, bet mēs izmantojam tos tūļus, kādus mums piedāvā, eh?

Es ļoti labi apzinos ka ar flashu var panākt SEO friendly lapu, bet tas tik tiešām notiek caur pakaļu, jo to dara tikai divos man zināmos veidos. Pirmais ir ārēju soucu izmantošana, piemēram XTML, kurus pēc tam norāda spiderim kur bradāties, kas, manuprāt, ir nevajadzīgi sarežģīti. Otrais ir taiīt "melno" SEO ar hidden keywordiem, kas tiek ļoti nelabi uztverts no search providereiem, tā var arī nokļūt blacklistā.
HTML gadījumā SEO vienkārši strādā. Protams, autoram noder pareizi lietot tagus (header tagus virsrakstiem, paragrāfa tagus saturam un tamlīdzīgi), bet tas jau ir labās prakses pamatos.

Bet nepārproti mani, es minēju ka flashu izmanto kad vajag kaut ko ļoti specifisku. Uzskatu ka kamēr vajadzīgo var sataisīt ar HTML, kāpēc lai visu sarežģītu izmantojot flashu? Ja tev vajag lai pa saitu lidinātos taureņi un skrolbari lēkātu apkārt, tad tur svarīgāks ir vizuālais aspekts nevis saturs un updeitošanas vienkāršība, tad arī lieto flashu.

Vēl viens punkts kāpēc flash varētu būt sarežģītāks ir backenda piesaiste frontendam. Manā izpratnē, flash gadījumā vajadzīgs starpformāts, kuru rada backends, un kuru pēc tam lasa un interpretē flashs. HTML gadījumā pēc šāda starpformāta nepieciešamības nav.


--------------------
Because i can!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Jul 4 2010, 13:36
Post #10


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




jā, viss ko teici ir patiesība, taču mani aizķēra viens vienīgs faktors - fuschi nekur neteica kā viņa to flašu izmantos, bet tu un niks automātiski pieņem, ka viņai tas nav nepieciešams. šis ir tas faktors, kas mani kaitina un kāpēc to nosaucu par hipsterismu - vienmēr tiek automātiski pieņemts, ka flašs tiks izmantots nevietā.

ir izcili piemēri, kur pat standarta lapu, kuru, weba tradīcijās, taisītu htmlā vai php, uztaisa flašā ar mind-blowing rezultātiem. vienas vienotas aplikācijas formātam ir priekšrocības kuras nav zemē metamas.

eg: http://msnbcmedia.msn.com/i/msnbc/componen...ctra/index.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Jul 4 2010, 16:21
Post #11


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




Es te neiešu skaidroties, kam man to vajag, tikai pateikšu, ka esmu pārāk neizglītota un nezinu citus līdzekļus, kā sasniegt mērķi. Varbūt to var ar JavaScript, bet to es ar nepārzinu, diemžēl.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Arta
post Jul 4 2010, 16:36
Post #12


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 877
Joined: 30-April 08
From: Paintbucket.




Paraugmājaslapu, pavisam vienkāršu, saliku kopā ar adobe dreamweaver, ja tev ir iespējams netaisīt flashā, iesaku to.
Ar flashu varētu kkādas atsevišķas lietas tai mājaslapai. :]
Bet nu es jau nezinu neko ko tev vajag un kāpēc.

[Ja tev nav obligāts flashs, tad varu pateikt, ka tajā dreamweaver 2 dienu laikā viss pielec, kas un kā (nu, ja 1mo reizi ever ieslēdz kādu progu, tad liekas, ka neko nekad nesapratīs :'D), likās diez gan vienkārši. Kodi arī tur visi sarakstās, tev tikai, lielākoties, jādarbojas ar vizuālajiem tūļiem.]


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ETM
post Jul 4 2010, 17:19
Post #13


Very Old Fart
********

Group: 40K
Posts: 1177
Joined: 20-January 05
From: Man pajāt




QUOTE(FuschichO @ Jul 4 2010, 16:21) *

Es te neiešu skaidroties, kam man to vajag, tikai pateikšu, ka esmu pārāk neizglītota un nezinu citus līdzekļus, kā sasniegt mērķi. Varbūt to var ar JavaScript, bet to es ar nepārzinu, diemžēl.

Tu prasi palīdzību bet nesaki ko tev vajag, kā lai tev palīdz?

QUOTE(Art`a. @ Jul 4 2010, 16:36) *

Paraugmājaslapu, pavisam vienkāršu, saliku kopā ar adobe dreamweaver, ja tev ir iespējams netaisīt flashā, iesaku to.
Ar flashu varētu kkādas atsevišķas lietas tai mājaslapai. :]
Bet nu es jau nezinu neko ko tev vajag un kāpēc.

[Ja tev nav obligāts flashs, tad varu pateikt, ka tajā dreamweaver 2 dienu laikā viss pielec, kas un kā (nu, ja 1mo reizi ever ieslēdz kādu progu, tad liekas, ka neko nekad nesapratīs :'D), likās diez gan vienkārši. Kodi arī tur visi sarakstās, tev tikai, lielākoties, jādarbojas ar vizuālajiem tūļiem.]

Īsti vīri lieto teksta redaktorus.


--------------------
Because i can!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Jul 4 2010, 18:06
Post #14


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




QUOTE(ETM @ Jul 4 2010, 17:19) *

QUOTE(FuschichO @ Jul 4 2010, 16:21) *

Es te neiešu skaidroties, kam man to vajag, tikai pateikšu, ka esmu pārāk neizglītota un nezinu citus līdzekļus, kā sasniegt mērķi. Varbūt to var ar JavaScript, bet to es ar nepārzinu, diemžēl.

Tu prasi palīdzību bet nesaki ko tev vajag, kā lai tev palīdz?


Man laikam uzradās palīgs. Bet tikai laikam. Man vajag dinamisku menu, ar augošām pogām, līdzīgi kā DocX menu un galeriju ar vertikālo skrollu (tur laikam var JavaScript, dunno), kā arī vēl kādus nieciņus. Ja interesē, varu aizsūtīt detaļas.
Es domāju, ka ir skaidrs, ja es rakstu, ka man vajag Flash, tad man vajag flash, un tas, kurš lieliski pārzin flash, rakstītu man PM, nevis urbinātos šajā tredā, mēģinot minēt, vai tas ir kas tāds, ko viņš māk.

QUOTE(Art`a. @ Jul 4 2010, 16:36) *



Takk, es html un css pārzinu pietiekami normāli, lai saprastu, ka man vajag kaut ko citu. Vai arī tomēr nepārzinu ne vienu ne otru, un kāds mani varētu apgaismot XD

This post has been edited by FuschichO: Jul 4 2010, 18:12


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Jul 4 2010, 20:29
Post #15


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Tavai zināšanai ActionScript un JavaScript kā programmēšanas valodas ir ļoti līdzīgas, un ETM jau pateica gandrīz visu, varu vienīgi piebilst, ka ne visiem ir Flash (dažkārt reliģisku, dažkārt objektīvu iemeslu dēļ, piemēram, Linux 64 bitu versija patlaban ir "terminēta", un neviens nezina, kad Adobe atkal atjaunos 64 bitu Flash priekš Linux atbalstu).
Neviens nesaka, ka jāaizliedz Flash spēlītes (pagaidām), tāpat vismaz pagaidām ir argumenti gan par, gan pret HTML 5 izmantošanai priekš video, taču taisīt visu saitu Flashā diez vai ir laba ideja jau augstāk minēto iemeslu dēļ.
Flash tam agrāk izmantoja tāpēc, ka HTML/brauzeri bija pirmitīvi, taču patlaban tā diez vai ir laba izvēle, jo ir speciāli jāpiedomā, lai saits būtu normāli brauzējams (grāmatzīmes, indeksācija), turklāt pie vienāda satura renderēšanas Flash izmantos vairāk resursu.
Un it kā ar to nepietiktu, Flash ir privātuma robs, jo ļauj, piemēram, noskaidrot sistēmas fontus (un nesakārtotā secībā!), kas teorētiski ļauj identificēt konkrēto OS instalāciju. Plus vēl Flash ir tendence nokrešojoties paraut līdzi visu brauzeri (īpaši uz Linux), un vēl Adobe Flash vismaz reizi gadā atklāj pa bīstamam drošības caurumam.
Visa augstāk minēta dēļ mūsdienās saprātīgi lietotāji bloķē Flash, un atļauj to tikai konkrētiem saitiem. Vai tu esi pārliecināta, ka viņiem būs gana liela interese, lai to atļautu tavam saitam?

This post has been edited by Niks: Jul 4 2010, 20:31
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages V  1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 9 May 2024 - 02:18