IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

4 Pages V  1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Filozofiskās Pārdomas No. 42!, Apsveicami! Patiešām!
Vai garīgi atpalikušajiem pienākas balsstiesības vēlēšanās?
Vai garīgi atpalikušajiem pienākas balsstiesības vēlēšanās?
[ 15 ] ** [28.85%]
[ 37 ] ** [71.15%]
Total Votes: 52
  
GoldLeader
post Oct 28 2005, 13:55
Post #1


Magepunk
**

Group: weirdo
Posts: 77
Joined: 27-October 05
From: The Holy Vault 13




Yay! Šis jau ir trešais forums, kurā es ievietoju savas filozofiskās pārdomas. Tas ir tāds jauks un interesants polls, kurā mēs spriežam par dzīves jēgu un visādām tamlīdzīgām lietām! smile.gif
Kurbijkurnē (kas acīmredzami ir nomirusi, ja jau es pārvācos uz šejieni) šis jautājums izraisīja baisu diskusiju, kas beidzās ar to, ka dažu cilvēku čīkstēšanas dēļ šo pollu aizslēdza, un diskusija tā arī netika pabeigta! Nu ko...pacentieties jūs nonākt pie kaut kāda secinājuma! closedeyes.gif


--------------------
Legal Disclaimer: This post is brought you by "Teh SourceTM: A History in Spam" Foundation. © 2005-2005 All right reserved. Contact info: 08-00-SA-PAM. Call now and we'll send you a signed picture of Zerg Licking his Elbow (18+). Prizes are limited in numbers. Teh Source is not suitable for children below age 3, and is dangerous to pregnant women, people with heart disease, Bill Cosby and WizO_Sith. Abuse it at your own risk. Teh Source doesn't exist, can't exist, but it is. Got it? I thought so. You're not enough idiotic to Enter Teh Source. Follow the white rabit, but you may aswell cook it. What now, spam? Viva la revolution, Viva la spame!!!111!1111ShifTYoneTwo!1
Reply With Quote
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Oct 28 2005, 13:57
Post #2


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




Pagaidi līdz man beigsies darbs...


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zenofex
post Oct 28 2005, 15:05
Post #3


Nausicaa fanboy
*******

Group: Jounin
Posts: 1019
Joined: 12-February 04
From: Nav




Nē, jo viņi ir līdzīgi bērniem. Viegli manipulējami, bez racionāla un loģiska pasaules sprieduma. Slikti tikai, ka daudzi slimie vēl joprojām brīvi klaiņo pa pasauli, domādami, ka ir garīgi veseli smile.gif


--------------------
- "Amen, hallelujah and peanut butter!"
© Dutch, Black Lagoon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sipps
post Oct 28 2005, 15:11
Post #4


Unregistered









ir lietas par ko es dzive neaizdomajos un si noteikti ir viena no tam. neviens jau vinam sis tiesibas nevar atnemt.

LR SATVERSME ir noteikts

8. Tiesības vēlēt ir pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu.

(27.01.1994. likuma redakcijā, kas stājas spēkā no 26.02.1994.)
9. Saeimā var ievēlēt katru pilntiesīgu Latvijas pilsoni, kurš vēlēšanu pirmā dienā ir vecāks par divdesmit vienu gadu.

domajams ka tas likumdosana kaut kur ir atrunats,bet nevarteju atrast,bet stradaju pie meklesanas.
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Oct 28 2005, 15:22
Post #5


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE(sipps @ Oct 28 2005, 14:11)
ir lietas par ko es dzive neaizdomajos un si noteikti ir viena no tam. neviens jau vinam sis tiesibas nevar atnemt.

LR SATVERSME ir noteikts

8. Tiesības vēlēt ir pilntiesīgiem Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu.

(27.01.1994. likuma redakcijā, kas stājas spēkā no 26.02.1994.)
9. Saeimā var ievēlēt katru pilntiesīgu Latvijas pilsoni, kurš vēlēšanu pirmā dienā ir vecāks par divdesmit vienu gadu.

domajams ka tas likumdosana kaut kur ir atrunats,bet nevarteju atrast,bet stradaju pie meklesanas.
*


Ļoti pavirši esi meklējis.

Saeimas vēlēšanu likums
(Ar grozījumiem, kas izsludināti līdz 2003.gada 10.septembrim.)

I nodaļa. Vispārīgie noteikumi

1.pants. Tiesības vēlēt ir Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā ir sasnieguši 18 gadu vecumu, ja vien uz viņiem neattiecas kāds no šā likuma 2.pantā minētajiem ierobežojumiem.

2.pants. Tiesību vēlēt nav:
(Un te sākas jautrība)

1) personām, kuras izcieš sodu brīvības atņemšanas vietās;

2) (atzīts par neatbilstošu Latvijas Republikas Satversmes 6. un 8.pantam un par spēkā neesošu no 06.03.2003. ar 05.03.2003. Satversmes tiesas spriedumu);

3) personām, kuras likumā paredzētajā kārtībā atzītas par rīcības nespējīgām.
...
avots http://web.cvk.lv/pub/?doc_id=27947


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sipps
post Oct 28 2005, 15:34
Post #6


Unregistered









3) personām, kuras likumā paredzētajā kārtībā atzītas par rīcības nespējīgām.

tad kur ir likums kurs nosaka kuras personas ir ricibas nespejigas
Go to the top of the page
+Quote Post
Lija
post Oct 28 2005, 15:59
Post #7


(yaoi) rota 69
******

Group: Chuunin
Posts: 761
Joined: 22-March 04
From: look behind you... maybe i`m there?




nē, nekādā gadījumā... un esmu pat pārliecināta, ka vienam otram pēc 70.. jau ir jāatņem tiesības paraxtīt kaut kāda veida dokumentus un vispār jāpārbauda vai nav jāliek ārstēties... dry.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aigarius
post Oct 28 2005, 16:26
Post #8


Hentai no Kami (変態の神)
****

Group: NERV
Posts: 299
Joined: 28-May 05
From: Rīga




Tīri personīgi es uzskatu, ka balss tiesības būtu jābūt tikai cilvēkiem ar IQ > 100. tongue.gif


--------------------
I am not an extrovert, I just pretend to be one.
And in my avatar, I am the penguin!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Oct 28 2005, 16:28
Post #9


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE(Shumins @ Oct 28 2005, 15:04)
Balstiesiibas vispaar ir galiiga nejeedziiba...
Parastai tautai politika taapat neinteresee, un vispaar to nesaprot...Taadaa veidaa valsts tiek izlaupiita un izsaimniekota...
Par slimiem vispaar nav noziimes runaat...
Parasti veeleetaaji jau savas balsis atdod par 10ls vai vienu banaanu...
Valsts vadiishanai vajag izstraadaat pavisam pavisam citas normas un izveidot savaadaaku iekaartu, lai valsts vadiishanaa iesaistiitu tikai talantiigus un gudrus cilveekus...
Vai arii balstiesiibas sniegt tikai par atseviškiem nopelniem...
Citaadi ja gribi tik Saimaa, sarunaa banaanu kravas kugji...izdali 1,000,000 banaanus veeleetajiem un tava partija veido vairaakumu liidz 80% un dari ko gribi...
*


Tukšās frāzēs mēs visi vairāk vai mazāk protam runāt. Kur ir tavi konstruktīvie priekšlikumi? KO reformēsism? Politisko sistēmu? Partiju sistēmu? Valsts pārvaldi?
Tu gribi savādāku valsts iekārtu? Kādu atpakaļ uz totalitāru iekārtu? Vai varbūt autoritāru? Par spīti mežonīgā kapitāisma elementiem, mums tomēr ir demokrātiska iekārta un citas es nealkstu. Ko nozīmē ekskluzīvas ballstiesības, starp citu tas nav nekas jauns. Sākot jau ar Atēnām, kur vēlēt varēja tikai brīvie polisas vīrieši un beidzot ar Ameriku, kur nēģeriem balsstiesības tika pieškirtas tikai pag. gadsimta 60. gados. Un labums kāds? Tu noteiksi, kurš ir gana gudrs lai balsotu? Murgs.
Es redzu valsti kas ir ceļama, taču vienlaicīgu redzu ņerkstošus tās iedzīvotājus, kam redz politika neinteresē, taču činkstēt par politiķu pāridarījumiem un vienā laidā nodarboties ar "virtuves politiku" viņiem gan nav slinkums. Un es redzu cilvēku, kurš nemāk pareizi uzrakstīt tās iestādes vārdu, kuras darbinieki viņu pārstāv. Skumji, nudien.

sipp: slinkums meklēt visus tos likumus. Īsumā: par rīcībnespējīgu atzīst ar tiesas lēmumu, ja tu esi kukū un tevi ir spravka no attiecīgas iestādes, tad viss notiek. Kāds kurš zin vairāk var mani papildināt smile.gif


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gutts
post Oct 28 2005, 16:38
Post #10


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 122
Joined: 22-October 05
From: fantaziju pasaule




QUOTE(zenofex @ Oct 28 2005, 14:05)
Nē, jo viņi ir līdzīgi bērniem. Viegli manipulējami, bez racionāla un loģiska pasaules sprieduma. Slikti tikai, ka daudzi slimie vēl joprojām brīvi klaiņo pa pasauli, domādami, ka ir garīgi veseli smile.gif
*



Ja izkertu visus tici man dala otakiesu butu pazudusi vismaz es noteiikti. Mes neesam normali bez animes/mangas nespejam dzivot ta ir gariga atkariba mus var manipulet ka zidainus ar konfekti ja tikai mums ta ir anime/manga
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yume
post Oct 28 2005, 17:12
Post #11


challenger
**********

Group: Jounin
Posts: 3875
Joined: 4-March 04




Daudz, daudz sarakstīt, daudz par daudz lai es visu izlasītu, bet, savu viegokli izteikšu.

Tiesības viņiem nevajag, nav vērts, pirmkārt, viemēr atradīsies cilvēki, kas bļaus par to ka psihie nāk pie varas, utt, kas izraisīs vispārējos nemierus, kas velns zin pie kā var novest. Otrkārt, viņiem tās tiesības nemaz nevajag, kamēr nav, ir labi, būs arī būs labi, viņiem vienalga. (protams viss nav vienā kastē metams, un ir dažādas psihes traucējumu formas, tācu tā jau ir cita diskusija)
Treškārt, a treškārt nebūs, jo manuprāt es jau visu izteicu.


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Oct 28 2005, 18:14
Post #12


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE(Shumins @ Oct 28 2005, 15:37)
P.S. Tagad ASV nēģeri balso...ko tas mainiija uz labo pusi?
*



Un ko mainīja vēlēšanu tiesību piešķiršana sievietēm (arī pag gadsimta "sasniegums")? Nav runa par to kas ir vai nav mainījies. šis ir principa jautājums. Kurš būs tas viedais, kurš izlems, ka tas un tas drīkst balsot bet tas nē. Vēstures gaitā ir biju''sas visdažādākās lietas. Gan vecuma, gan dzimuma, gan mantas ierobežojumi un kas ir bijis labāk? Pamēģini mūsdienās kādu grupu atstumt no vēlēšanām, tad tu uzzināsi, ko nozīmē pilsoņu karš uz savas ādas.
QUOTE(Shumins @ Oct 28 2005, 15:37)
Demokraatija no totalitaarisma atskjiras ar to, ka demokraatijaa tu naudu teeree tikai sabiedriskai domai, tachu totalitaarismaa nauda jaateeree gan domai, gan armija, gan chekai...Neizdeviigi...
*


Par kādu naudu ir runa? Ja par abstarkto naudu, ko kaut kas kaut kam, kaut kur.. tad paņem lūdzu valsts konsolidēto budžetu un pa pozīcijām apskaties kur aiziet tā nauda, ko tu iedomājies aizceļojam tikai PRistiem, vai kreisajām kabatām. Korupcija un sistēmas cilvēku pašapgādāšanās ir lieta, no kuras nav spējušas izmukt pat visadvancētākās valstis ar vislabāko politisko kultūru. Tā ir neizbēgamība. Baidos, ka te līdzēt var vien atombumba uz galvas.
Es saprotu, ka tu mums esi liels utopists, arī es tāds reiz biju, taču mēs dzīvojam reālā pasaulē un visas utopijas, kas kaut attāli ir mēģinātas ieviest praksē ir vai nu izrādījušās dzīvot nespējīgas jau iedīglī, vai arī to mutējošie varianti ir nesuši sev līdzi šausmīgu teroru, te pietiek vien aplūkot ko ar Marksa un Engelsa komunismu izdarīja Ļeņins&co.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Oct 28 2005, 18:53
Post #13


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




QUOTE(Shumins)
Demokraatija no totalitaarisma atskjiras ar to, ka demokraatijaa tu naudu teeree tikai sabiedriskai domai, tachu totalitaarismaa nauda jaateeree gan domai, gan armija, gan chekai...Neizdeviigi...


Demokraatijaa peerc aviizes, TV, u.c. masu meediju liidzekljus, kas tevi hipnotizee...Protams labi ja pasham nauda, ja nee tad +veel viena probleema...

Pirms kadām divām nedēļām, lasot Dienā par Baltkrieviju, man radās jautājums:
QUOTE(watashi)
Vai mums vajag atbalstīt demokrātiju Baltkievijā, jo, ja Baltkrievija kļūs demokrātiska, dzīves līmenis tur ievērojami kritīsies uz daudziem gadiem.

Civīlzinību kolotāja, pēc apdomāšanās, atbildēja:
QUOTE(sensei)
Katram pašam ir jāizlemj, ko viņs vērtē augstāk, brīvību vai labklājību.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sipps
post Oct 28 2005, 19:04
Post #14


Unregistered









Vai mums vajag atbalstīt demokrātiju Baltkievijā, jo, ja Baltkrievija kļūs demokrātiska, dzīves līmenis tur ievērojami kritīsies uz daudziem gadiem.

Baltkrievijaa viss buus labi. Sliktaak nebuus. Sliktaak buut nevar.
Domaa ka situuaacija PASLIKTINAASIES? Shobriid milziigaa pilseetaa desmit ruupniicas straadaa uz 20% slodzi (kaa maksimums) vieniigaa normaali straadaajoshaa ir alusdariitava. Jaunatne slaistaas apkaart bezdarbaa, jo nevis negrib straadaat, bet vienkaarshi nav kur. Galjas produktus cilveeki brauc iepirkt uz lietuvu, jo tur tie ir leetaaki. vieniigaa paartikas produkcija, kas ir normaali nopeerkama ir maize un piens (jo tiek doteeta no valsts). Algas jau nav nekaadas gjeniaalas. Gibat taadaa iekaartaa dziivot? nu laipni luugti, ja diomaajiet ka vinjiem tur labaak iet varat jau arii paarvaakties, bet nu nevajag tagad cilveekiem bijaat dziivi ar tizlu balsojumu.
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Oct 28 2005, 19:29
Post #15


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




QUOTE(sipps @ Oct 28 2005, 19:04)
Baltkrievijaa viss buus labi. Sliktaak nebuus. Sliktaak buut nevar.
Domaa ka situuaacija PASLIKTINAASIES? Shobriid milziigaa pilseetaa desmit ruupniicas straadaa uz 20% slodzi (kaa maksimums) vieniigaa normaali straadaajoshaa ir alusdariitava. Jaunatne slaistaas apkaart bezdarbaa, jo nevis negrib straadaat, bet vienkaarshi nav kur. Galjas produktus cilveeki brauc iepirkt uz lietuvu, jo tur tie ir leetaaki. vieniigaa paartikas produkcija, kas ir normaali nopeerkama ir maize un piens (jo tiek doteeta no valsts). Algas jau nav nekaadas gjeniaalas. Gibat taadaa iekaartaa dziivot? nu laipni luugti, ja diomaajiet ka vinjiem tur labaak iet varat jau arii paarvaakties, bet nu nevajag tagad cilveekiem bijaat dziivi ar tizlu balsojumu.
*


Es neteicu, ka neatbalstu demokrātiju Baltkievijā! Es teicu (pareizāk sakot, skolotāja), ka katram pašam jāizvēlas, kāda sistēmā viņš grib dzīvot. Dzīvot tādā valstī kā Baltkrievija negribu, jo man patīk brīvība.
P.S. Vienmēr var būt sliktāk.
P.P.S. Jā, dzīves līmenis Baltkievijā kritīsies, jo pašlaik valsts ekonomika ir relatīvi stabīla, bet, ja sāksies revolūcija, tā kļūs nestabīla, tādēļ arī kritīsies dzīves līmenis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages V  1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 6 May 2024 - 00:17