IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

 
Reply to this topicStart new topic
> Bildes iz Japaanas
Duarh
post Aug 5 2005, 14:37
Post #1


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 97
Joined: 9-April 04
From: Portland OR USA




Jau piemineeju, ka pashreiz Japaanaa njemos pazemes laboratorijaa. Luuk arii paaris bildes interesentiem.

Jaasaak ar svariigaako: te Japaanaa raktuvees dalja tualeshu padomju stilaa (un smird attieciigi):

image

Bet savaadaak te gluzhi vai kaa anime: straadaajam 2 km dziljumaa milzu laboratorijaa (vieniigaa nelaime, ka taa nav _slepena_ milzu laboratorija). Sheit kopaa ar Mizumoto-san nostiprinu dazhu labu jostu):

image

Sheit galvenais boss Moriyama-sensei dod noraades kaadam amerikaanim:

image

Sumiya-san (pa kreisi), shkjietami vienkaarsh raktuvju darbinieks, brauc ar Mercedes sporta auto - biistams (un biezhi, kaa jau raktuvees, netiirs) darbs Japaanaa apmaksaats labi (diemzheel, man Japaanji nemaksaa - komandeejums, taa sak wink.gif):

image

Visa komanda atpuushas:

image

Galvenais detektors izskataas shaadi (pashreiz gan pilns ar uudeni):

image

(augsheejai fotograafijai copyright Tokijas Universitaatei/ICRR)

Skats no kopmiitnes loga: taapat, kaa redzeets animee, Japaanas kalnos visur elektriibas vadi

image

Un visbeidzot, viens no shejienes eksperimentiem ar anime saistiits veel kaadaa veidaa:

image

Sho pazemes detektora/laboratorijas oficiaalo logo izveidoja kaads students. Aciimredzot noleema pajokot, bet profesoriem par to nepastaastiija (citiem studentiem gan). Es, to nezinaadams, nosleepumu atklaaju; tagad pie sienas blakus shim logo karaajas arii NERV plakaats smile.gif.


--------------------
世界を革命する力を
この我がに返してもらう!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
bubu
post Aug 5 2005, 14:58
Post #2


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 526
Joined: 24-January 05
From: Rīga




Antineitrīno elementārdaļiņas tiek ķertas?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anishuara
post Aug 5 2005, 15:00
Post #3


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 614
Joined: 11-February 05
From: somewhere deep inside




WOW!!!! bildes vienkarshi jaukas bet tas skats no kopmitnem ir vienkarshi super!!! biggrin.gif


--------------------
image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Duarh
post Aug 5 2005, 15:26
Post #4


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 97
Joined: 9-April 04
From: Portland OR USA




QUOTE(bubu @ Aug 5 2005, 13:58)
Antineitrīno elementārdaļiņas tiek ķertas?
*


Nu,'kjertas' jau gluzhi netiek, neitriino (un anti-neitriino) ir tik vaajas mijiedarbiibas daljinjas, ka nokjert vinjas nevar, tikai pamaniit, ka reizi pa reizei taas mijiedarbojas ar kaadu protonu vai ko - piemeeram, shaadaa reakcijaa

elektronantineitrino+protons->neitrons + pozitrons

Detektoraa izvietotie fotomultiplikaatori (taas spiidiigaas trubas, ap vienu no kuraam tur bildee njemos) uztver t.s. Cherenkova radiaaciju, ko rada pozitrons, triecoties cauri uudenim, un no taa izsecina visaadas lietas par saakotneejo neitriino. Siikaak labaak jau palasiit citur wink.gif. SuperK, eksperimenta, pie kura rekonstrukcijas es piepaliidzu, dibinaataajs pirms paaris gadiem sanjeema Nobela preemiju par ts. "neitrino oscilaacijas" (neutrino oscillation) eksistenci, bet tas jau atkal ir cits staasts, par kuru labaak palasiities kaut kur graamataas vai netaa. . .


--------------------
世界を革命する力を
この我がに返してもらう!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
bubu
post Aug 5 2005, 16:06
Post #5


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 526
Joined: 24-January 05
From: Rīga




Nu manam vārdam 'ķerts' bija jābūt pēdiņās. Tik daudz kā jau zinu, ka viņas fiziski neķer ;) bet gan novēro reakciju ar citām daļiņām.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Aug 5 2005, 18:23
Post #6


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Jaa, taas Japaanas raktuves izskataas taapat kaa ogljraktuves Igaunijaa. Taa, kaa tieshi PSRS meistari buutu ceelushi...

Bet vispaar apskauzhama nodarboshanaas ir komandeejums Japaanaa. Var saliidzinaat anime redzeeto ar Japaanas realitaati. Un valodu sliipeet. Un to tev apmaksaa darbs?


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tomoko
post Aug 5 2005, 23:44
Post #7


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 594
Joined: 27-April 05




man viens jautaajums... nedomaajiet, ka spamoju bet..... kur tu to visu izraki? O_o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Duarh
post Aug 6 2005, 01:43
Post #8


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 97
Joined: 9-April 04
From: Portland OR USA




Vienkaarshi ASV maacos fiziku, un shii ir prakse sadarbiibaa ar vienu ASV universitaati. kura piedalaas shajaa projektaa. Domaaju, ka arii cilveeki, kuri Latvijaa njemas shajaa jomaa (fizika, inzhinierzinaatnes) un pietiekami paarvalda anglju valodu var shaadas iespeejas atrast, pashiem aktiivi intereseejoties, suutot profesoriem e-mailus, utt. Protams, "aarzemniekiem" vieglaak. Un gan jau visaadaas citaas jomaas arii var shaadas iespeejas atrast, ja vieniigi pietiekami aktiivi meklee (nevajag gaidiit, kameer kaads pazinjos atklaatu konkursu vai projektu)


--------------------
世界を革命する力を
この我がに返してもらう!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
slay3r
post Aug 6 2005, 03:34
Post #9


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 171
Joined: 20-April 04




Kā tev tur pašam ikdiena!?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Aug 6 2005, 03:39
Post #10


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Iespeejas var atrast, ja ir, ko no sevis piedaavaat...

Jaa, pastaasti, kuri populaari miiti par Japaanu nav patiesi! Jo buut klaatienee ir savaadaak, kaa lasiit internetaa.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Duarh
post Aug 6 2005, 15:06
Post #11


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 97
Joined: 9-April 04
From: Portland OR USA




Nu, ar tiem miitiem jau taa gruuti saprast, neesmu jau te tik ilgi, lai zinaatu, kas patiess, kas ne. Dazhaadas interesantas lietas: patieshaam visur ir PA sisteemas, kas saka taadas lietas, kaa "Vilciens tuliit ieradiisies stacijaa. Atvainojamies par ilgo gaidiishanu" (kad gaidiishanas laiks 2 min.); veikalos un tirgos patieshaam pa labi un pa kreisi visur sauc un breec "Irasshaimase, irasshaimase, irasshai, irasshaimase". . .Tokija ir aarkaartiigi intensiiva pilseeta - interesanti paskatiities, kaa droshi vien izskatiisies citas pasaules pilseetas peec kaadiem 100 gadiem, kad pacelsies apdziivoshanas bliivums. Shauras, mazas ielinjas, un pat esot uz ielas tu biezhi esi taa ieskauts, ka shkjiet, ka iisteniibaa atrodies telpaas.

Sheit dziivoju Mozumi, mazaa ciematinjaa Gifu prefektuuraa. Katru riitu celjos 7, kad tieshi aarpus loga no skaljrunjiem saak skaneet muuzika un oficiaala balss izstaasta apkaimes jaunumus (shis un tas celjsh tiek remonteets, kaut kur liist lietus, utt.). Vienreiz laikam kaut kaads fufelis bija sanaacis, un pazinjojums aizgaaja 4 no riita - pieceela mani augshaa, un es pukojos. 7.30 satiekamies laboratorijaa un braucam uz raktuveem. Raktuvees iebrauc ar raktuveem sagatavotaam mashiinaam - brauc pa 2km garu tuneli cauri kalnam, nonaakot 1 km dziljumaa. Un tur arii no 8 liidz 16.30, ar paartraukumiem pusdienaam utt., njemamies, kaa jau bildees. Starp japaanjiem patieshaam var just sociaalo hierarhiju, it iipashi, jau tajaa, kaa vinji runaa, bet mees paaris aarzemnieki, kuri maak japaaniski, godiigi sakot to ignoreejam - tas vienkaarshi ir izdeviigi. Citi studenti (japaanji) te ap tiem profesoriem lokaas un staipaas un gandriiz vai no aadas lien aaraa, bet mees, paljaudamies uz to, ka sapratiis, ka gaijin taapat neko nesaprot, izturamies taapat, kaa Rietumos. wink.gif un saprot ar, taa kaa viss ir kaartiibaa.

veel viena legjenda - ka tetoveejumi japaanaa ir tikai mafioznjikiem - laikam ar nav gluzhi patiesa; aizbraucaam uz pludmali un tur kaadus 10+ cilveekus ar tetoveejumiem redzeejaam. nee, nu var jau buut, ka tas bija yakuza izbrauciens. . .

sveetdienaas abraukaajam vieteejaas pilseetinjas un pilis - smuki jau diezgan. shovakar peec darba (sestdienaa) bijaam uzeest yakitori un yakiniku - savaadaak galiigi nedabon galju paeest. godiigi sakot, japaanju eediens man nepatiik - dziivoju uz supermarketaa sapirktajiem rietumnieciskajiem produktiem. galja un auglji te vispaar aarkaartiigi daargi - arbuuzi parastaa lielveikalaa no 1000 liidz pat 6000 jenaam.

labi, pashreiz pietiks, palasiishu graamatu


--------------------
世界を革命する力を
この我がに返してもらう!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Aug 6 2005, 15:48
Post #12


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Man patiik "gajin taapat neko nesaprot" variants biggrin.gif

Japaanaa visleetaak taatad izdziivot ir paartikt no riisiem un ziviim vien? Un ko klaat? Vispaar, ar kaadaam summaam reaali var izvilkt dziiviibu un cik vajag normaalai dziivoshani (un kas ieskaitaas cenaa)?

Un par visu svariigaak: Vai japaanji nojaush, kas ir Latvija?


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Duarh
post Aug 6 2005, 16:43
Post #13


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 97
Joined: 9-April 04
From: Portland OR USA




Nu, taa droshi vien ir visleetaak, bet, taa kaa man ne riisi, ne jeelas zivis (nav pashlaik kur vinjas cept) ne paaraak. . .

Es nezinu, cik maksaa par iiri utt., jo tas iet caur universitaati, bet vispaar Japaanaa var buut milziigas summas, vismaz tokijaa noteikti - 600 dolaari meenesii ir mini mini dziivokliitis, kaadus pat gruuti atrast. Eeshana. . .nu taa, ar 10 dolaariem dienaa droshi vien var savilkt galus, vismaz sheit laukos (Tokijaa droshi vien daargaak); es videeji ap 15/dienaa izteereeju un eedu diezgan labi (lai gan vienveidiigi - vienas un taas pashas markas maizi, ievaariijumus, peanut butteru, banaanus, apelsiinus, kukuruuzas paarslas & pienu, picas, saldumus, jo no rietumu eedieniem nav tik lielas izveeles). Labaak tomeer nenonaakt situaacijaa, kad pasham jaapmaksaa ilgaaka uztureeshanas japaanaa -buus gruuti smile.gif. Uz paaris ned. jau apciemot gan droshi vien var.

Japaanji shiet lielaakoties nojaush, kur ir Latvija, vismaz aptuveni. Bet jaanjem veeraa, ka sheit straadaa fizikji, kuri tomeer ir braukaajushi pa pasauli. Par "ierindas" cilveeku priekshstatiem nevaru teikt.

Jaatgriezhas pie graamatas - ar Jeffrey's Dictionary (gjeniaals saits) paliidziibu leenaam lasos uz priekshu. . .


--------------------
世界を革命する力を
この我がに返してもらう!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Aug 6 2005, 17:31
Post #14


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Taa vaardniica izskataas shausminosha. Vai labaaka par http://www.csse.monash.edu.au/~jwb/wwwjdic.html ?

600 dolaari meenesii o_O Tad jau vinjiem attieciigas algas ir. Kaads tur briinums, ka ar sporta auto braukaajas! Anime gan neko taadu nejuut. Anime liekas, ka dziivokljus var pa leeto arii dabuut.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Duarh
post Aug 7 2005, 13:28
Post #15


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 97
Joined: 9-April 04
From: Portland OR USA




Vaardniica laba tieshi taadeelj, ka vienkaarsha, bez iipashiem freimiem un interfeisa. Es ar chetriem atveertiem logiem ljoti veiksmiigi darbojos - vienaa logaa vaardu mekleeshana, paareejos triis - kanji database, kas ir shii saita visstipraakaa puse. tur ir visaadas interesantas mekleeshanas metodes, kas kanji atrashanu padara daudz reizes aatraaku - veerts papeetiit.

biggrin.gif nu, 600 dolaaru jau arii ir pa leeto, vismaz Tokijaa. protams, ka algas savaadaakas. Bet sporta auto jau taapataas ne daudziem pa rokai.

Shodien atkal biju Toyama (tuvaakaa pilseeta, ap 1 milj. cilveeku), apciemoju manga veikalu. Devos maajaas ar Kodocha 2, Higanjima 1, FMA 1, Gantz 1 un Bagabondo (Vagabond) 1. Iznjemot Kodochu, par nevienu neko daudz nezinaaju (FMA daudz dzirdeets, bet veel nebiju redzeejis). Higanjima jau izlasiiju - smuks vampiirgabalinsh, izmantotaa japaanju valoda ar diezgan saprotama. Izskataas, ka pashlaik tulkots tikai franciski, vismaz oficiaali. DVD sheit japaanaa ir aarkaartiigi daargi - no 40 liidz 70 dolaariem, un tad veel dvd tikai 2-4 seerijas, bet manga ir stipri leetaak, nekaa ASV (un, protams, japaaniski, kas man ir pluss - angliski lasiit mangu kaut kaa garlaiciigi) - 3,4,5 dolaari par 160-200 lpp. garu graamatinju. biggrin.gif hehe, kad doshos maajaas, laikam lidostaa buus bagaazhaa jaanodod kaste ar mangaam. . .pasuutot pa gaisa pastu, cena praktiski dubultojas


--------------------
世界を革命する力を
この我がに返してもらう!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 12 May 2024 - 01:03