IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

120 Pages V « < 115 116 117 118 119 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Post Your Desktop, as title says...
Niks
post Mar 16 2013, 19:26
Post #1741


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Johaidī, man pirms desmit gadiem bija CRT ar 1024x768@85, kas nemaksāja pat 100 latus, kas ar šo pasauli ir noticis?!
IPB Image
Abi attēli ir sīklietotnes, vai kā viņus tur sauc (widget).
Atvainojos, sīklietotnes ir applet.

This post has been edited by Niks: Mar 17 2013, 00:19
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aruka_sei
post Mar 16 2013, 23:41
Post #1742


Arheologs
******

Group: Chuunin
Posts: 642
Joined: 17-October 11
From: Latgale, Dagda




QUOTE(Niks @ Mar 16 2013, 18:26) *

Johaidī, man pirms desmit gadiem bija CRT ar 1024x786@85, kas nemaksāja pat 100 latus, kas ar šo pasauli ir noticis?!

Pie manis staav LG Flatron biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Mar 17 2013, 00:26
Post #1743


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Lūk, tik ilgs laiks pagājis, ka vairs pat neatcerējos, ka vispār bija 1024x768. Acu nav žēl? Protams, lielākos bojājumus rada blenšana tuvu esošā punktā visas dienas garumā, taču CFC gaisma nav tas labākais acīm, bet CRT vispār labāk tuvumā nebūt. LED vienīgais mīnuss ir, ka tas ir backlight - monitors izstaro gaismu nevis atstaro apkārt esošo gaismu, kā tas ir ar "elektronisko papīru". Cik man zināms, tas nav tieši kaitīgi, taču rada lielāku slodzi redzei.
Un, ja grasies stāstīt par CRT teicamo krāsu atainojumu, vismaz uzliec pelēkas tēmas krāsas kā man, citādi tāda muldēšana vien sanāk, jo krāsainas tēmas traucē krāsu uztverei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aruka_sei
post Mar 17 2013, 01:34
Post #1744


Arheologs
******

Group: Chuunin
Posts: 642
Joined: 17-October 11
From: Latgale, Dagda




QUOTE(Niks @ Mar 16 2013, 23:26) *
Lūk, tik ilgs laiks pagājis, ka vairs pat neatcerējos, ka vispār bija 1024x768.

Dauzos kantoros un skolās vēl līdz šim laikam stāv veci moņiķi un cilvēki kas tur strādā, nežēlojas)


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Mar 17 2013, 12:24
Post #1745


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




Man arī ir CRT. Es gan ticu, ka tas bojā redzi, un varbūt laiks ir ko pamainīt, bet mani diezgan besī LCD ekrāni, jo reizēm liekas, ka neviens skatu punkts nav pietiekoši labs, lai melnie toņi paliktu melni. CRT arī, liekas, vairs neattaisno savu līdzšinējo lietojumu- drukas darbu radīšanu, jo izskatās, ka katrā drukātavā mašīnas ir tik dažādi kalibrētas, ka pofig, kādu ekrānu izvēlies...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aruka_sei
post Mar 17 2013, 12:43
Post #1746


Arheologs
******

Group: Chuunin
Posts: 642
Joined: 17-October 11
From: Latgale, Dagda




QUOTE(FuschichO @ Mar 17 2013, 11:24) *
bet mani diezgan besī LCD ekrāni

Man arī besī LCD ekrāni >_<

This post has been edited by aruka_sei: Mar 17 2013, 12:43


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lars
post Mar 17 2013, 13:03
Post #1747


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 60
Joined: 21-June 07




QUOTE(FuschichO @ Mar 17 2013, 11:24) *

Man arī ir CRT. Es gan ticu, ka tas bojā redzi, un varbūt laiks ir ko pamainīt, bet mani diezgan besī LCD ekrāni, jo reizēm liekas, ka neviens skatu punkts nav pietiekoši labs, lai melnie toņi paliktu melni. CRT arī, liekas, vairs neattaisno savu līdzšinējo lietojumu- drukas darbu radīšanu, jo izskatās, ka katrā drukātavā mašīnas ir tik dažādi kalibrētas, ka pofig, kādu ekrānu izvēlies...
Ja cītīgi meklē, tad var atrast arī cienīgu eksemplāru -> http://www.prad.de/en/monitore/review/2009...09wa-part7.html

Lietoju Dell 2209WA (IPS matrica) jau 3 gadus, neko labāku par šo nevarēju atrast savā laikā. Attaino 99.5% no sRGB paletes, skatu leņķi super, melnie toņi arī labi. Ja nokalibrē, tad vispār esot sapnis.

Trūkumi - rijīgs pēc velna, karst labi, ziemā var pie ekrāna sildīties biggrin.gif. Lai acis netecētu arā, spilgtums uz "0" un kontrasts uz "50". Vairāk diemžēl šo monitoru neražo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shumins
post Mar 17 2013, 14:53
Post #1748


Unregistered









QUOTE(aruka_sei @ Mar 17 2013, 12:43) *

Man arī besī LCD ekrāni >_<


Oh hoho, kāds spams panesies par CRT un LCD monitoriem cool.gif
Gandrīz vesala atsevišķa off tēma sanāk!

Mani arī kaitina viens būtisks LCD monitoru trūkums.

Ja vēl no vecā lampu 800x600 CRT nogura acis un ik pa laikam mēģināju atpūtināt tās, attejot nost no datora.
Tad tagad pie sava LCD pavadu n-tās stundas geimojot, pat acis nepamirkškinot laugh.gif
Un pieceļoties kājās, lai aiskrietu pēc jaunā alus vai tualeti, viss apkārt miglains un grūti iefokusēt skatienu.

Tāpēc uzskatu, ka LCD bojā redzi!

P.S.

Niks, tev uz desktopa dzīvo simpātiks lapšuks ph34r.gif
IPB Image

This post has been edited by Shumins: Mar 17 2013, 15:01
Go to the top of the page
+Quote Post
Lars
post Mar 17 2013, 15:02
Post #1749


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 60
Joined: 21-June 07




QUOTE(Shumins @ Mar 17 2013, 13:53) *
Tāpēc uzskatu, ka LCD bojā redzi!
Nevis LCD bojā redzi, bet gan tas, ka tu neievēro lietošanas ergonomiku. biggrin.gif Protams, es arī neievēroju..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aruka_sei
post Mar 17 2013, 16:15
Post #1750


Arheologs
******

Group: Chuunin
Posts: 642
Joined: 17-October 11
From: Latgale, Dagda




QUOTE(Shumins @ Mar 17 2013, 13:53) *
Ja vēl no vecā lampu 800x600 CRT nogura acis un ik pa laikam mēģināju atpūtināt tās, attejot nost no datora.

Man arī bija tāds prikols, kāmēr neuzstādiju masimālo takts frekvenci videokartei.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Mar 17 2013, 21:12
Post #1751


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Nevis video kartes, bet monitora vertikālo atjaunināšanas frekvenci, tas par CRT, un tas nemaina faktu, ka CRT ir raksturīgs spēcīgs elektromagnētiskais starojums, iespējams pat rentgenstaru diapazonā un apkārtējā gaisa jonizēšana a la BOFH labākajās tradīcijās.
LCD ir dažādu veidu matricas, TN (twisted nemetic) ir parasti 6 bitu krāsas uz kanālu jeb 18 bitu kopā, bet VA (vertical alignment) gandrīz vienmēr ir vismaz 8 bitu krāsas uz kanālu, kas ir tas pats RGB32, turklāt daudz labāks skata leņķis. IPS tipa matricas laikam vispār ir tikai no 8 bitiem līdz varbūt pat 12 bitiem uz kanālu, skata lenķis vēl platāks nekā VA. Atbilstoši kvalitātes pieaugumam, pikseļu reakcijas ātrums samazinās, taču vismaz VA vēl ir izmantojamas FPS. Šajā sakarā jāpiebilst, ka vairāk par 8 bitiem uz kanālu atbalsta vienīgi Display Port, tas ir, ar HDMI neko labāku par RGB32 dabūt nevar, ja arī monitors atbalsta augstāku krāsu kvalitāti. Protams, ir dithering, bet tas nav tas pats, kas reāli izmantot, šķiet, RGB48.
Tad vēl ir nozīme backlight, galddatoru un portatīvo datoru LCD ekrāni agrāk izmantoja CFC, kas ir tās pašas ekonomiskās lampas, kuras, star citu, izstaro UV starojumu, ja vien netiek izmantoti UV filtri [iekštelpu apgaismojuma lampās parasti netiek, tā kā no tām var ziemā dabūt zināmu iedegumu kā man, hehe]. Nu jau kādu gadu vai divus arvien vairāk jauno LCD modeļu ir LED backlight - CFC vietā ir gaismu izstarojošās diodes, kurām vajadzētu būt bez UV komponentes, turklāt LED nevajag 10 kV līdzstrāvu, kas nozīmē, ka nevajag invertorus ar ierobežotu mūža ilgumu, lai gan laiks rādīs, cik uzticamas būs komponentes, kas ražo LED vajadzīgo reāli zemā sprieguma līdzstrāvu - ja kas, tad 230V maiņstrāvu jau saucās zemspriegums, lai gan līdzstrāvai laikam bija cita robeža star zemo un augsto spriegumu.

Shumin, attēlu autoru un MD5 hashus var redzēt skrīnā, bet kam tu te pin iekšā Kuma-san gan nav skaidrs, bet laikam jāpriecējas, ka vismaz kažokfaniem nav sava maskota.

This post has been edited by Niks: Mar 17 2013, 21:17
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
3rdHalf
post Mar 18 2013, 10:20
Post #1752


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 108
Joined: 28-July 10
From: Valmiera




Vakar manam datoram nosprāga cietais - līdz ar to man ir jāizmanto mans rezerves "dators"...
IPB Image


--------------------
Mans YouTube kanāls un Flickr foto-straume!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sunder
post Mar 18 2013, 16:37
Post #1753


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 97
Joined: 27-October 07




Par ekrāniem runājot. kopš nopirku vienu LG ISP ledinieku uz tiem esmu vien pārgājis. Superīgas krāsas un labs skata leņķis (imho) tāds pats kā CRT monitoriem. Pa 100ls+ var dabūt normālus 23" 1080p. Esmu dzirdējis, ka tiem (itkā) esot zems reaction time, bet pats to gan neesmu jutis - CS turnīros nepiedalos. wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aruka_sei
post Mar 22 2013, 15:08
Post #1754


Arheologs
******

Group: Chuunin
Posts: 642
Joined: 17-October 11
From: Latgale, Dagda




IPB Image


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aruka_sei
post May 2 2013, 00:19
Post #1755


Arheologs
******

Group: Chuunin
Posts: 642
Joined: 17-October 11
From: Latgale, Dagda




IPB Image


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

120 Pages V « < 115 116 117 118 119 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 8 May 2024 - 18:33