IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

10 Pages V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Tie, kas atsakās valsts valodu mācīties, Jūsu domas?
Kikyou
post Dec 22 2009, 03:17
Post #1


Kami-sama
**********

Group: Chuunin
Posts: 3089
Joined: 1-April 04




Ko jūs domājat par tiem krievvalodīgajiem, kas atsakās mācīties latviešu valodu un pieprasa, lai krievu valoda tiek padarīta par otru valsts valodu? Atbalstat? Nosodat?

~

Neesmu pārāk liels patriots, bet pēdējā laikā dzirdētās muļķības par to, ka 18. novembris esot krievu diskriminācija un ka tas, ka valsts valodas zināšanas ir vajadzīgas darba iegūšanai, esot pilnīgs absurds, man patiešām sāk griezt nervā.

This post has been edited by Kikyou: Jan 6 2010, 06:01
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
sunder
post Dec 22 2009, 05:51
Post #2


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 97
Joined: 27-October 07




Nū esmu pret krievu valodu, bet galvenais iemesls no manas puses tam ir, ka es pats viņu nemāku.

Un jo īpaši man kretine tas, ka daudzi krievi Latvija dzīvojot visu mūžu nemāk prat primitīvu sarunvalodu... nu c'mon neviens viņiem neprasa iemācīties visu mūsu folkloru, bet elementāri runāt, kautgan viņi tik labi iejutušies, un uzskata, ka latvietim ir jazin krievu valoda(tas protams nenāk pa sliktu) nevis krievam latviešu valoda. Protams es atkal nerunāju pa visiem krieviem, bet tikai attiecīgu daļu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
DarkDevilCat
post Dec 22 2009, 11:00
Post #3


Shishaku
*****

Group: noedit
Posts: 300
Joined: 13-August 06
From: ~In my Dreams~




es esmu par to, lai vini macitos.
esmu latvietis dzivoju latvija bet man tapatas jazin krievu valoda, un ta vajadziga 90% vietas kur eij, FFS.
Cerams ka kada valsts, iznemot krievus, nopirks pec iespejas atrak latviju, un iebrauks auzas biggrin.gif

p.s


krievu val es nemaku, ja nu tikai bikin lai saprastu ko citi runa, un varetu primitivi atbildet biggrin.gif


--------------------
"Deep down, I'm pretty selfish, possessive and like things my way" /Shota/

IPB Image

IPB ImageIPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxovt
post Dec 22 2009, 11:23
Post #4


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 36
Joined: 18-February 08
From: Latvija, Rīga




Tas ir... Tas ir bēdīgi. IPB Image
IPB Image


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Dec 22 2009, 11:52
Post #5


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




shas atnaaks yume un izdzeesiis topiku, sabiedriibaa shii teema tiek uzskatiita par naida kurinaashanu, jo par kulturas atshkjiriibu teemaam neviens negrib runaat / uzreiz apvainojaas.

kas attiecaas uz latvieshu valodu nezinoshajiem krieviem - man domas diezgan dalaas, jo neba krievi ir vieniigie kuriem, dziivojot savaas komuunaas, nav nepiecieshama latvieshu valoda - liidziigi ir arii ar chigaaniem (vai, piedodiet - romaam) un droshi vien arii citaam cieshi saliedeetaam komuunaam. Kas man nepatiik ir fakts, ka krievi kachaa pravas un lielaakaa dalja uzskata, ka latvijai buutu jaabuut krievijas impeerijas sastaavaa, kas ir klaja necienja pret latvieshiem - teritorijas pamatiedziivotaajiem. Par voalodu runaajot, manupraat ne jau nemaaceet ir greeks, bet gan neveeleeties maaciities - lai kaadi tur vai iemesli.

Radikaali noskanjotajiem letinjiem vajadzeetu atveert acis un saprast, ka nekur vinji nebrauks, krievijas krievs nav latvijas krievs, lielaakajai daljai shii zeme ir dzimtene. Jautaajums arii nebuut nav tik vienkaarsh kaa virspuseeji izskataas, uzskatu, ka ja nebuutu maskavas konstantaa tirdiishana un naida kurinaashana tad mees arii dziivotu daudz saticiigaak, bet taada nu ir dziive dziivojot maskavas ietekmes sfeeraa.

IPB Image

This post has been edited by Sigfa: Dec 22 2009, 11:56
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Dec 22 2009, 12:51
Post #6


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




Es ieteiktu iemācīties rakstīt latviski, ja vēlās izteikties šajā topikā. Tas pirmkārt.

Mans tēvs arī nemāk latviski. Viņam lācis uz ausīm uzkāpis. Vēl viņš visu mūžu mācās angļu valodu, un runāt viņam sanāk galīgi kroplīgi, lasīt gan normāli. Viņš grib mācēt, bet nu galīgi... nav talanta. sad.gif Gluži vai žēl, ka man katra lieta jāstāsta divreiz. Vienreiz latviski, otrreiz- krieviski. Nu, kaut ko jau viņš par laimi vai nelaimi tomēr saprot.

Kas attiecas uz tiem uzpūtīgajiem krieviem- uzpūtīgie nevienam nav patikuši, neatkarīgi no viņu nacionālās piederības.

This post has been edited by FuschichO: Dec 22 2009, 12:52


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
reien
post Dec 22 2009, 13:20
Post #7


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 17
Joined: 21-October 09




QUOTE(FuschichO @ Dec 22 2009, 11:51) *


Mans tēvs arī nemāk latviski. Viņam lācis uz ausīm uzkāpis.



Am, man ir tieši tā pat, visu tā kārtīgi apsverot es esmu tikai kkāda 5 daļa latviete, 3 daļas aizņem krievu nacionalitāte, bet principā es nenosodu krievus, nav nekāda naida pret viņiem. Jā, mans tēvs ir krievs, bet viņš vēlētos iemācīties runāt latviski, lai gan ir gājis uz kursiem, viņam nesanāk, bet vismaz viņš cenšas.
Bet jā, kā jau tika teikts man patiešām riebjas dzirdēt, ka man savā valstī jārunā krieviski, ne jau tāpēc, ka cilvēks nespēj iemācīties latv. val., bet viņš vnk to nevēlas. Tas arī izraisa nelielu nepatiku pret tieši šādu uzskatu indivīdiem.
Tas, ka daži letiņi arī ir aptaurēti-fakts. Riebjas, ka dažkārt cilvēki uzzinot, ka kāds ir krievs sāk izteikt pretenzijas pret visu tautu kopumā, nemaz neuzzinot vai viņš māk latv. val vai nē, vai viņš mīl šo valsti, vai vsp ir sakarīgs cilvēks. That's just not right.
Tautībai nav nozīmes, nozīme ir uzskatiem un vērtībām, kas šajā cilvēkā ir ielikti.

Pēc Šlesera un Ušakova kapitālā fail, youtube.com sākās karš latvieši- krievi. Tika ar''i izteikt daoma, ka krievi ir naida kurinātāji. Bet atver acis cilvēk, par kādu nacionālā naida kurināšanas sākšanu var iet runa, ja tu pats normālam krievam, kas zina latv. val, pasaki vācies prom no Latvijas, jo Latvija pieder latviešiem.

Mēs paši savu kultūru dzenam uz izmiršanu, mēs atbalstam ievazātus svētkus no ASV, mēs skatamies filmas angļu val., jo tā ir krutāk, nemaz nezinot, cik mūsu pašu filmas ir interesantas. Mēs uzskatām, ka ārzemēs mēs iegūsim labāku izglītību, tikai tāpēc, ka cilvēki, kas tur strādā ir labāk atalgoti, pašai rakstot ZPD par ārzemju skolām, nonācu pie secinājuma, ka tieši ASV ir visdebīlākā kultūra, gandrīz 60% no skolēniem nespēj atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem par viņu pašu kultūru, vēsturi, nemaz nerunājot par ārzemēm.
Nesaku, ka visi ir tādi, bet vnk ir daži indivīdi, kuriem patīk muti plātīt, bet nekas sakarīgs no tām skaņām, ko viņš izdod tā vai tā nesanāk. (attiecināts uz dažiem indivīdiem LV)

This post has been edited by reien: Dec 22 2009, 13:25


--------------------
IPB Image

I'm like a cat, I do what I want when I want it.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Dec 22 2009, 13:38
Post #8


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




vot ir viena interesanta lieta, kura paraadiijaas peedeejaa postaa - etniskaa kultura vs kosmopoliitisms, un taakaa man ir viedoklis kuraa man neviens nekad nepiekriit, peecaak uztaisiishu jaunu topiku.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ReD_FoXy
post Dec 22 2009, 14:19
Post #9


onibaba
*******

Group: Chuunin
Posts: 1027
Joined: 28-April 05
From: Riga, Latvia.




Vēlētos piebilst pie pēd. reien teiktā.

Vai latviešiem ir gana savu filmu? Diemžēl, Latvija nav tik ekonomiski vai sociāli attīstīta valsts, mūsu vietējā izklaides industrija ir... sausa. Kurš skatās Semu (LTV1)? Kurš piedalās Zelta Drudzī (LNT)?
Latvieši paši par sevi lielā vairumā ir diezgan pasīvi, netic saviem talantiem, spēkiem, atsakās kaut kur piedalīties. Mēs to nemākam pat gluži darīt, nemākam sevi iznest, jo mums tā ir diezgan jauna pieredze.
Jā, piekrītu, amerikāņu filmas nav tas pats labākais, ko rādīt televīzijā (kā nekā ir KAUDZE ļoti labu, interesantu franču filmu, piemēram). Bet... globalizācija ir nezibēgama, kas noved pie nākamā jautājuma.

Cik nozīmīga ir nacionālā idenatitāte? Jums katram pašam, piemēram. Vai jūs visu zināt par savu mīļo tēvzemi? Godīgi sakot, es neuzskatu, ka viss ir jāzin.
Manī valda uzskats, ka mūs dzen uz globalizāciju jau vismaz 100 gadus. Un mēs laimīgi cilpojam nopakaļ. Gribi vai negribi, tas tāpat notiks. Atliek izvelēties - pretoties un paildzināt procesu vai soļot tik līdzi. Tā ir katra paša izvēle, bet lielo ainu tas nemainīs, jo (sit tu mani nost) 80% cilvēku populācijas (ja ne vairāk) ir absolūtākie zombiji, kur svilp, tur iet.

Runājot par krievvalodīgajiem. Esmu dalītās domās, tā kā pazīstu indivīdus, kas ir no krievvalodīgam ģimenēm, kuras savā lauzītajā latviešu valodā komunicēt ir spējīgas un dara to labprāt, kā arī to, kas ar visām četrām pretojas pret latviskošanos.
Nedomāju, ka otros tagad vajadzētu stumt uz krievzemi vai kaut kas uz to pusi. Ikvienā valstī ir ārzemnieki, kuri cīnās par savas nacionalitātes saglabāšanu. Jā, te ir daži tādi... teletūbiji, kas domā, ka Latvija tāpati Krievija vien ir, ka latvieši ir suņi un tā jorpojām. Nu, lai turpina bļaut, jo vismaz dažos vietējos letiņos tas uzjundī nacionālo degsmi, kas arī neļauj mums pilnībā pakļauties rietumu ietekemei, jo bezmaz uz katra soļa kāds mums atgādina par to, kā bija pirms gadiem 18 un cik labi (vai slikti) ir tagad. Vismaz neļauj iemigt mūsu latviskajai apziņai. Manuprāt.


--------------------
IPB Image

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
DarkDevilCat
post Dec 22 2009, 15:04
Post #10


Shishaku
*****

Group: noedit
Posts: 300
Joined: 13-August 06
From: ~In my Dreams~




Es apbrinoju cik jus daudz variet rakstit par sim lietam, itka jus tas tik loti interesetu un raustiitu. Ko jus darisiet kad eng. bus obligata valoda latvija, tad atkal taisiisiet topiku par to cik loti amerikani un citi arzemnieki atteiksies maaciities lv valodu, kas sen jau bus aizmirsta, un pieprasiis anglu?
FFS, vaitad nava labakas lietas par ko uzstraukties jums? Un vispar, kada dala kada valoda cilveki jums apkart runa, ja loti gribesiet viens otru saprast, atradisiet kopigu valodu. Cik daudz reizes esmu redzejis ka sarunajas rus + lv + eng cilveki savastarpa, katrs runa savu dzimto valodu bet visi loti labi viens otru saprot, un bez nekadam problemam.
Lidz sim, neviens skolas nav sudzejies ka jamacas latviesu, anglu vai krievu valodu (no latviesiem), visas valodas jums ir apgutas, vismaz minimali, tad ko vel uztraukties? Ka bus ta bus, un jus nepanaksiet ta, lai butu tas ko jus velaties, ja nu vienigi kautkadu paaragru atpalicibu (WTF?).

BTW. starptautiska valoda ir un bus anglu, that's for sure, tad ko jus tagad te raudiet par to kad krievu runajosie atsakas macities latviesu valodu, itka viniem tas butu iipasi vajadziigs, ja tapatas lielaka dala iestazu un visi suda pasakumi tiek organizeti krievu valoda, un no latviesu valodas ja labi ja kautkadi 10%


--------------------
"Deep down, I'm pretty selfish, possessive and like things my way" /Shota/

IPB Image

IPB ImageIPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sērfijs
post Dec 22 2009, 15:05
Post #11


Shishaku
*****

Group: ALK
Posts: 453
Joined: 30-May 05




QUOTE(hollow @ Dec 22 2009, 14:02) *

Es apbrinoju cik jus daudz variet rakstit par sim lietam, itka jus tas tik loti interesetu un raustiitu. Ko jus darisiet kad eng. bus obligata valoda latvija, tad atkal taisiisiet topiku par to cik loti amerikani un citi arzemnieki atteiksies maaciities lv valodu, kas sen jau bus aizmirsta, un pieprasiis anglu?
FFS, vaitad nava labakas lietas par ko uzstraukties jums? Un vispar, kada dala kada valoda cilveki jums apkart runa, ja loti gribesiet viens otru saprast, atradisiet kopigu valodu. Cik daudz reizes esmu redzejis ka sarunajas rus + lv + eng cilveki savastarpa, katrs runa savu dzimto valodu bet visi loti labi viens otru saprot, un bez nekadam problemam.
Lidz sim, neviens skolas nav sudzejies ka jamacas latviesu, anglu vai krievu valodu (no latviesiem), visas valodas jums ir apgutas, vismaz minimali, tad ko vel uztraukties? Ka bus ta bus, un jus nepanaksiet ta, lai butu tas ko jus velaties, ja nu vienigi kautkadu paaragru atpalicibu (WTF?).


IPB Image

Tieši tāpēc mums šeit nav labu sarunu.

Pie tam es nevarēju nepamanīt, ka šis indivīds ir grupā noedit, līdz ar to jautājums, kā pie velna viņš/viņa/tas var editēt savus postus, jo šī daļa pirmīt vēl nebija.

QUOTE(hollow @ Dec 22 2009, 14:04) *


BTW. starptautiska valoda ir un bus anglu, that's for sure, tad ko jus tagad te raudiet par to kad krievu runajosie atsakas macities latviesu valodu, itka viniem tas butu iipasi vajadziigs, ja tapatas lielaka dala iestazu un visi suda pasakumi tiek organizeti krievu valoda, un no latviesu valodas ja labi ja kautkadi 10%


This post has been edited by Sērfijs: Dec 22 2009, 15:10


--------------------
I am an expert on anime and I become very angry when people give uneducated opinion on anime. Anime is very serious exact science and not a stupid way to kill time, it is very important to know about this subject. If you are not knowledgeable about anime then you are a moron.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikyou
post Dec 22 2009, 15:13
Post #12


Kami-sama
**********

Group: Chuunin
Posts: 3089
Joined: 1-April 04




QUOTE(Sigfa @ Dec 22 2009, 10:52) *

shas atnaaks yume un izdzeesiis topiku, sabiedriibaa shii teema tiek uzskatiita par naida kurinaashanu, jo par kulturas atshkjiriibu teemaam neviens negrib runaat / uzreiz apvainojaas.

Te jau mazāk par kultūras atšķirību, vairāk par to, ka cilvēks cenšās pasauli pakārtot sev, nevis tai pielāgoties un ar citiem sadzīvot.
Es arī būtu sašutis, ja letiņu šampinjonu lasītāji pieprasītu no tās valsts, kurā dzīvo, lai latviešu valoda tur tiktu padarīta par oficiālo, jo viņi tur, redz, ir ļoti daudz.

QUOTE(ReD_FoXy @ Dec 22 2009, 13:19) *

Kurš skatās Semu (LTV1)? Kurš piedalās Zelta Drudzī (LNT)?

Man jau arī tā likās, ka neviens to visu neskatās, līdz gadījās uzturēties vidusmēra laimīgā, jaunā (vecuma ziņā) latviešu ģimenē, kur visi pieci ar aizrautību skatījās tos latviešu raidījumus. :I

QUOTE(hollow @ Dec 22 2009, 14:04) *

Es apbrinoju cik jus daudz variet rakstit par sim lietam, itka jus tas tik loti interesetu un raustiitu. Ko jus darisiet kad eng. bus obligata valoda latvija, tad atkal taisiisiet topiku par to cik loti amerikani un citi arzemnieki atteiksies maaciities lv valodu, kas sen jau bus aizmirsta, un pieprasiis anglu?

Es domāju tādā gadījumā reti kurš par to kasīsies, bet pagaidām nedz latviešu valoda ir aizmirsta, nedz krievu ir oficiāla.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tigra2
post Dec 22 2009, 15:24
Post #13


kawaii tora
**********

Group: Chuunin
Posts: 2359
Joined: 19-August 05




QUOTE(ReD_FoXy @ Dec 22 2009, 13:19) *

Latvija nav ... sociāli attīstīta valsts


un tas iemesls, kāpēc šāds topiks vispār ir radies.

Labi, ka Lastguru vai Yume šo vēl nav izlasījis, citādi es nemaz šo topicu nebūtu pamanījis. XD

Es domāju, ka savas labās īpašības ir gan latviešiem, gan krieviem. Un latviešiem Krievi ir vajadzīgi, lai tie nepalaistos slinkumā un nezaudētu savas kultūras vērtības - to lieliski var novērot salīdzinot Latviešus-Rīdziniekus un Latviešus-kurzemniekus. Nezinu gan kāds tam tieši ir sakars, tomēr Rīgas latvieši ir kādas pieces reizes konkurētspējīgāki gan darba tirgū, gan daudz veiksmīgāk iestājas augstskolās un jā.. daudz izteiktāk piekopj savas latviskās paražas, protams, es nerunāju par visiem, tomēr par tiem, kurus pazīstu.
Tātad, ja blakus ir Krievu tautības cilvēki(no kuriem daļa pat piedalās senlatviešu tradīciju pasākumos), latvieši daudz vairāk saņemas un cenšas vairāk savu kultūru izkopt un nepazaudēt.
Es domāju, ka cilvēki, kas nepazīst Krievus, slikti par tiem runā, tikai tāpēc vien, ka saklausījušies visādas pasaciņas par to kādi ļauni viņi ir. Tie ir stulbi aizspriedumi, kam nav reāla pamata. Es pazīstu gan pretīgus Laviešus, gan pretīgus Krievus, gan Kolosālus latviešus, gan kolosālus krievus.
Nu cik man ar Krieviem ir bijusi darīšana, zinu, ka tie ir uzticamāki, un parasti turas pie norunātā, kā arī ir draudzīgāki, un daudz tolerantāki par latviešiem. Pamanot to, ka esmu latvietis viņi visi nezin kāpēc pārslēdzas uz latviešu valodu un tikai dēļ manis runā latviski, lai gan es tiem esmu teikusi, ka man vienalga kādā valodā tie runā, saprotu abas. Kur joks? Cik latviešus jūs zinat, kas būdami 10 latvieši viena krieva dēļ, runās krieviski?

Vai tas vien, ka, piemēram, Gramo-chana un Keydana dzimtā valoda ir krievu, nozīmē, ka viņi ēd mazus bērnus? Nu nez.

Nav smuki veidot šadus topicus.


--------------------
IPB Image
*+*[b]Mans Deviantarts *+*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ReD_FoXy
post Dec 22 2009, 15:29
Post #14


onibaba
*******

Group: Chuunin
Posts: 1027
Joined: 28-April 05
From: Riga, Latvia.




QUOTE(Tigra2 @ Dec 22 2009, 16:24) *


Vai tas vien, ka, piemēram, Gramo-chana un Keydana dzimtā valoda ir krievu, nozīmē, ka viņi ēd mazus bērnus? Nu nez.

Nav smuki veidot šadus topicus.


Atgādināšu, ka šeit neviens nespriež par to, cik labi/slikti ir latvieši vai krievi.
Tiek runāts par to, kā mēs vērtējam cilvēkus, kas, dzīvojot lielāko daļu savas dzīves valstī ar konkrētu nacionalo valodu, atsakās to apgūt.

This post has been edited by ReD_FoXy: Dec 22 2009, 15:30


--------------------
IPB Image

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Dec 22 2009, 15:30
Post #15


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




QUOTE(Tigra2 @ Dec 22 2009, 14:24) *

Nu cik man ar Krieviem ir bijusi darīšana, zinu, ka tie ir uzticamāki, un parasti turas pie norunātā, kā arī ir draudzīgāki, un daudz tolerantāki par latviešiem.


hahahaha, tu runaa par stulbiem aizspriedumiem un jau naakamajaa teikumaa met veselu tautiibu (pat divas reizee) zem vienas kaarts. liekuliiba much?

nav smuki liekuljot, vot kas nav smuki, ja tev ir bail runaat ar atveertu praatu par da jebkaadu teemu, tad varu tikai ieteikt nonjemt klapes no aciim. izvairoties runaat un cenzeejot mees panaakam tikai un vieniigi stagnaaciju, nekad tas nav novedis ne pie kaa laba. cenzuura manaas aciis ir taada pati seerga kaa religjija, bet tas jau ir cits temats.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27 April 2024 - 07:05