IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

2 Pages V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Olschool anime, Kas tad īsti ir oldschool anime?
Taka
post Jan 29 2006, 22:25
Post #1


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Tā. Godīgi saku - esmu novests gandrīz līdz ar zināmo substanci pārklāta mieta lietošanai, jo termins "oldshcool" mūsu forumā tiek valkāts vietā un visbiežāk nevietā. Ir aizgājis gandrīz līdz tam, ka jebkura anime, vecāka par 2-5 gadiem automātiski tiek nodefinēta kā oldschool, kas ir galīgi garām.
Pēdējo pilienu pielika Crest nodēvēšana par oldschool, lai nu kas ir Crest, bet par oldschool to saukt ir par traku.

Manā izpratnē old school anime būtu līdz 90-tajiem gadiem tapusī, jo 90-to pirmajā pusē notika radikālas pārmaiņas personāžu un fona dizainā, aizvien vairāk sāka izmantot datoranimāciju, ienāca jauni animācijas stili. Kopš tā laika dizains praktiski nav progresējis, ja neskaita aizvien lielāku datoranimācijas pielietošanu, to starp arī pure-CGI (FF, MS Igloo, Hack/sign, utt) seriālu parādīšanos.

Visuzinošā Wikipedia saka tā:

Old school, variously spelled old skool, oldschool or oldskool, is a slang term referring to an older school of thinking or acting, and to old objects in general, within the context of newer, more modern times. Rather than carrying the negative connotation of obsolete or out-dated, it may be used to refer to a time of perceived higher standards or level of craft. The term "old school" may be effectively equivalent to "They just don't make 'em like this anymore."

Old school is often interchangeable with the word nostalgic but practitioners of semantics often define old school as simply something of an earlier period but not necessarily inferior or hopelessly dated. Nostalgia, on the other hand, is often given a negative connotation. For example, as a sentimental attachment to dated works many of which are now considered embarrasingly 'corny' or 'cheesy' in their execution, yet retaining a place in one's sentiments as a guilty pleasure or relic of one's youth. This definition is often associated with cartoons and other children's shows, especially after one reaches adulthood.

Old School has some specific uses:

Old school hip hop, referring to the hip hop music of anywhere from the late 1970s to the early 1990s. hip hop historians consider the late 1970s to the early 1980s to be old school, then the late 1980s to 1990s as Golden Age, but the mainstream often refers to the late 1980s, early 1990s period as Old School.
For electronic music fans, Oldskool (with a 'K', one word) is now a popular term that usually refers to a style of music popular in the early 1990s, which was at the time called breakbeat hardcore or rave. The style fragmented in the mid 1990s but the 'cheezy' Old Skool roots and even direct samples are easily found in many Happy Hardcore genre tracks as well as in other genres that share a common link with breakbeat hardcore.
In the world of rock music, Old School usually refers to the period between the early 1970s, when hard rock and heavy metal emerged, and the early 1990s, just before the advent of grunge. This period is a common format for classic rock/AOR radio stations.
In computer and video games, the dividing line for Old School is often before the advent of 3D graphics, generally the 8 to 32-bit sprite based games of the late-1970s to mid-1990s such as Sonic the hedgehog.

Smieklīgs fakts - pēc pāris gadiem arī Naruto būs "old school"
Kurš tad smiesies? tongue.gif


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Jan 29 2006, 23:30
Post #2


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Manupraat arii devinjdesmito gadu saakuma anime ir oldschool. Bet, jaa, oldschool-ismu galvenokaart nosaka stils nevis vecums.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Jan 30 2006, 12:05
Post #3


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Teiksim, ir tāds gabals Galaxy Railways - Leiji Matsumoto, taisīts retro stilā (Galaxy Express 999). Bet iznācis viņš ir 2 gadus atpakaļ - oldschool vai nē? smile.gif
Man personīgi daudzi vecie gabali patīk labāk par jaunajiem, vismaz tur netiek sižets stiepts garumā ar filleriem un flashbackiem, mazāka komercializācijas pakāpe. Jā, jaunie gabali var lepoties ar izlaizītu animāciju, bet konfektes kvalitāti jau nenosaka ietinamais papīriņš, ne? wink.gif


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ghoul
post Jan 30 2006, 20:30
Post #4


Koutaishi
********

Group: weirdo
Posts: 1300
Joined: 5-October 04
From: Choppah!




manupraat ir old school animes un old school stila animes XD

Old school animes ir animes liidz 1995. gadam.
Un ir animes kuras ir ziimeetas old school stilaa, piemeeram jaunaas Captain Tsubasa seerijas tika ziimeetas taadaa pashaa stilaa kaa vecaas ( tas seriaalu, ja godiigi, padariija nebaudaamaaku sad.gif ). tas buutu mans viedoklis...

Mjaa un par old school un jaunajaam anime piekriitu Takas teiktajam! smile.gif

This post has been edited by Ghoul: Jan 30 2006, 20:31
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Jan 30 2006, 21:00
Post #5


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




1995? Nu nee... Max 1992 ieskaitot.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Jan 30 2006, 21:19
Post #6


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Par to arī vēlos tikt skaidrībā, jo nevaram tak lietot jēdzienus, kurus paši nevaram paskaidrot. Ja skatās pēc animāciju stila, šķirtne noteikti ir kaut kur 90-to gadu sākumā.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post Jan 30 2006, 23:32
Post #7


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Mees vareetu lietot jeedzienu oldschool liidz 1990. Un 1990-1997 saukt par vecaam anime. Tikai - kursh un vai ir veerts pietureeties pie shaadas konkretizaacijas. Manupraat, neviens nav pa galvu pelniijis, ja nosauc 2003. gada anime par oldshool. Tas ir kaa striideeties par to, ko var saukt par komiksu un ko par mangu. Robezha ir, bet neviens necietiis, ja jeedzieni tiks jaukti.


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harpy
post Jan 31 2006, 01:24
Post #8


Lira member
*****

Group: Chuunin
Posts: 428
Joined: 29-October 05
From: citur




Nez kapeedc man pirmaa doma ieshaavas pie termina old school anime - anime, kas mums shausmiigi patika beerniibaa, bet pashlaik reti kursh vinju uzdroshinaas skatiities nesmejoties pilnaa galvaa...nju ja vispara skataas...bet tas laikam attiecinaams paarsvaraa tikai uz anime, kuru mums sanaaca skatiities Tv ekraanos, taakaa ts laikam nederees iisti....

ja es nekljuudos Railway filams iznaaca kautkad 80 gados..ts...wo 1980-1981, tas ja vinjas nosubotas ir nesen( o_0 ?????vai tad????? o_0) nepadara vinjas jaunaakas...saukaart TV vairs naf old school anime...oh what ever

taakaa, manc domaa, ka vareetu buut taak, ka oldschool anime vareetu buut taa, kas i iznakausi liidz '90 gadiem...


--------------------
IPB Image
...I'm not sleeping - I'm thinking...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Jan 31 2006, 08:23
Post #9


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




QUOTE(harpy @ Jan 31 2006, 00:24)
Nez kapeedc man pirmaa doma ieshaavas pie termina old school anime - anime, kas mums shausmiigi patika beerniibaa, bet pashlaik reti kursh vinju uzdroshinaas skatiities nesmejoties pilnaa galvaa...nju ja vispara skataas...bet tas laikam attiecinaams paarsvaraa tikai uz anime, kuru mums sanaaca skatiities Tv ekraanos, taakaa ts laikam nederees iisti....
*


Nejauc lūdzu animi "jaunākā skolas vecuma bērniem" ar animi, kura tapusi n-gadus atpakaļ. Animes ir dažādas un dažādām auditorijām un vecuma grupām orientētas. Anime maziem bērniem iznāk vēl joprojām, tām nav nekāda tieša sakara ar oldschool kā tādu.
QUOTE(harpy @ Jan 31 2006, 00:24)
ja es nekljuudos Railway filams iznaaca kautkad 80 gados..ts...wo 1980-1981, tas ja vinjas nosubotas ir nesen( o_0 ?????vai tad????? o_0) nepadara vinjas jaunaakas...saukaart TV vairs naf old school anime...oh what ever
*


Dritvaikociņ, būs man laikam jāpievienojas edg'am par dažu šī foruma otaku hronisko nespēju izlasīt tekstus līdz galam.
Nejauc 80-jos izlaisto un vēl joprojām līdz galam nenosubuto Galaxy Express 999 ar pāris gadus atpakaļ iznākušo Galaxy Railways. Kaut arī autors viens, iznākšanas laiki atsevišķi. Un gan GE999 gan GE abi kā reiz ir TV seriāli. Eksistē arī GE999 moviji (trīs laikam), kas ir seriāla kompilācija.
Oldschool nav nekāda sakara ar animes pasniegšanas stilu (TV, OVA, movie). Tā pati Animefestā 1 rādītā Vindārija principā ir oldschool kaut arī movijs.
QUOTE(harpy @ Jan 31 2006, 00:24)
taakaa, manc domaa, ka vareetu buut taak, ka oldschool anime vareetu buut taa, kas i iznakausi liidz '90 gadiem...
*


Fūūū... nu vismaz teksta beigās smadzenes ieslēdzās un saite starp tām un pirkstiem uz klaviatūras tika nodibināta!


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Jan 31 2006, 09:43
Post #10


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




hrm. vai taa nesanaak matu skaldiishana? it kaa briizhiem nepatiikami, ja nesenu peedeejo gadu animi nosauc par oldskuul pamataa taapeec ka no vecajaam nekas nau skatiits .. bet no otras puses .. taapat jaunie otaku ar laiku noskatiisies arii vecos gabalus un pavairos savu erudiiciju terminologjijaa automaatiski </wishful thinking> ;> imho issue nau pietiekoshi svariiga lai diskuteetu par to. enforceet neko nevarees, reaali viss noritees taapat kaa agraak, - ja sevi intereseejoshaa threadaa kaads no iesaaceejiem kljuudaini klasificees, kaarteejo reizi aizraadiis/palabos.
P.S.
mans personiigais viedoklis ir klasificeet oldskool vs. rest ir peec animaacijas stila, nevis iznaakshanas gada. - ja (kaa vairaakas reizes mineetajaa galaxy express * piemeeraa) anime ir radiita kaut vai 2006 gadaa, bet ar daudzaam ieziimeem raksturiigaam vairumam veco animju/mangu, es to saukshu par oldskuul. ja 80tajaa-90tajaa buus kaads gabals, kursh izskataas pietiekoshi uptodate pat muusu laikiem animaacijas/CG/whatever zinjaa, subjektiivi to uztvershu/klasificeeshu pie modernajaam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Jan 31 2006, 11:30
Post #11


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Nu kaut kas tamlīdzīgs. Leiji Matsumoto vienkārši strādā retro stilā un viss - patīk viņam.
Redzi, ja es lietoju kādu terminu, man pašam ir jābūt skaidrībā ko tas nozīmē un vienmēr varu paskaidrot sarunas biedram, ko es ar to esmu domājis. Bet ja cilvēki sāk vienā gabalā kaut ko piesaukt un paši nespēj paskaidrot, ko viņi ar to domā...
Starp citu - ne wikipēdija ne wiki-anime nedeva atbildi uz jautājumu kas ir oldschool anime, šis termins ir radies mūsu forumā, šķiet smile.gif
Rietumu otaku lieto terminu "retro" ar to apzīmējot 80-to gadu animācijas stilu. Katrā ziņā uz "oldschool anime" īpašas references netā atrast neizdevās.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Jan 31 2006, 11:31
Post #12


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE(Church @ Jan 31 2006, 08:43)
mans personiigais viedoklis ir klasificeet oldskool vs. rest ir peec animaacijas stila, nevis iznaakshanas gada
*


Precīzi. Oldschool ir stils, ne anime kopums, kas tapis konkrētā ierobežotā laika posmā. Piemēram, Metropolis, par spīti CG fonam tēlu animācijā ir izteikti old school, lai gan anime, ja nemaldos tapusi 2001. gadā.

P.s. Caurskatot Crest topiku neatradu vietu, kur šī anime būtu nodēvēta par oldschool...


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
harpy
post Feb 1 2006, 23:53
Post #13


Lira member
*****

Group: Chuunin
Posts: 428
Joined: 29-October 05
From: citur




QUOTE(Taka @ Jan 31 2006, 08:23)
QUOTE(harpy @ Jan 31 2006, 00:24)
Nez kapeedc man pirmaa doma ieshaavas pie termina old school anime - anime, kas mums shausmiigi patika beerniibaa, bet pashlaik reti kursh vinju uzdroshinaas skatiities nesmejoties pilnaa galvaa...nju ja vispara skataas...bet tas laikam attiecinaams paarsvaraa tikai uz anime, kuru mums sanaaca skatiities Tv ekraanos, taakaa ts laikam nederees iisti....
*


Nejauc lūdzu animi "jaunākā skolas vecuma bērniem" ar animi, kura tapusi n-gadus atpakaļ. Animes ir dažādas un dažādām auditorijām un vecuma grupām orientētas. Anime maziem bērniem iznāk vēl joprojām, tām nav nekāda tieša sakara ar oldschool kā tādu.
QUOTE(harpy @ Jan 31 2006, 00:24)
ja es nekljuudos Railway filams iznaaca kautkad 80 gados..ts...wo 1980-1981, tas ja vinjas nosubotas ir nesen( o_0 ?????vai tad????? o_0) nepadara vinjas jaunaakas...saukaart TV vairs naf old school anime...oh what ever
*


Dritvaikociņ, būs man laikam jāpievienojas edg'am par dažu šī foruma otaku hronisko nespēju izlasīt tekstus līdz galam.
Nejauc 80-jos izlaisto un vēl joprojām līdz galam nenosubuto Galaxy Express 999 ar pāris gadus atpakaļ iznākušo Galaxy Railways. Kaut arī autors viens, iznākšanas laiki atsevišķi. Un gan GE999 gan GE abi kā reiz ir TV seriāli. Eksistē arī GE999 moviji (trīs laikam), kas ir seriāla kompilācija.
Oldschool nav nekāda sakara ar animes pasniegšanas stilu (TV, OVA, movie). Tā pati Animefestā 1 rādītā Vindārija principā ir oldschool kaut arī movijs.
QUOTE(harpy @ Jan 31 2006, 00:24)
taakaa, manc domaa, ka vareetu buut taak, ka oldschool anime vareetu buut taa, kas i iznakausi liidz '90 gadiem...
*


Fūūū... nu vismaz teksta beigās smadzenes ieslēdzās un saite starp tām un pirkstiem uz klaviatūras tika nodibināta!
*



tsk - tieshaam der kaadam izlasiit tekstu liidz galam, pasviitroju - varbuut pamaniisi wink.gif


--------------------
IPB Image
...I'm not sleeping - I'm thinking...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Psycholog
post Feb 1 2006, 23:56
Post #14


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 217
Joined: 30-January 06




Vampire Hunter D taaatad vietojas pie Oldschool ?


--------------------
Positive black.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Feb 2 2006, 08:47
Post #15


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




QUOTE(Psycholog @ Feb 1 2006, 22:56)
Vampire Hunter D taaatad vietojas pie Oldschool ?
*


Tev taču skaidri pateica:
21-mā gadsimta otaku rule Nr.1 - jebkura anime, kura vecāka par Naruto - oldschool. Un iesūkā pēc definīcijas. Pēc tās pašas definīcijas, tu esi lūzeris, ja skaties dajebko, kas vecāks par Naruto. Tāpēc labāk neatzīsties, jo skatīties vecu animi ir neforši, Yo!


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 9 May 2024 - 19:51