IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

5 Pages V  1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kas tad īsti ir depresija?, jūsu domas, warbūt pamatojumi
Zuzix
post Dec 4 2005, 17:45
Post #1


mitsukai kogun
******

Group: Chuunin
Posts: 610
Joined: 8-April 05
From: vietā, kur sapņi piepildās




hmm... pēdējo mēnešu laikā man tik bieži ir tikusi piedēwēta depresija, taču manuprāt tā naw taisnība.. wismaz pēc tā kā es to saprotu...
Warbūt jūs warētu izrakstīt sawas domas par to kas tad īsti ir depresija, jo manuprāt tas ir wisai stiepts jēdziens...
Depresija?


--------------------
*http://im-games.lv/
*ja nepieciešamas telpas pasākumiem vai/un pasākumu vadītāji - dodiet ziņu ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Dec 4 2005, 17:54
Post #2


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




Manas domas sakrīt ar šīm domām
----------------------------------------------------------------------------------------
Skolā depresijas simptomātika var izpausties kā grūtības koncentrēt un noturēt uzmanību, atmiņas problēmas, un kā sekas - sliktas sekmes.

Pusaudžu perioda pēc salīdzinoši mierīga latenta perioda sākumskola, atkal atgriežas grūtības psihiskajā regulēšanā. Literatūrā sastopams šāds pusaudžu depresijas simptomātikas uzskaitījums.

Garastāvokļa izmaiņas. Pusaudzis uzskata sevi par neveiksminieku, neglīteni, apkārtējo nepieņemtu, pat tad, ja fakti liecina par pretējo. Raksturīgākās izpausmes:

* fiziski - sakumpusi poza, novērsts acu skatiens, nevērība pret savu izskatu,
* verbāli - pašnoliedzoši izteikumi, negatīvas vai kritiskas piezīmes par sevi,
* akadēmiski - necenšas, neizrāda interesi vai prieku par darbu, par paveikto,
* sociāli - noraidoša attieksme pret sadarbību ar klasesbiedriem, intereses zudums par savu ietekmi uz citiem.


Izteikta pasivitāte, ierastās enerģijas zudums. Zūd interese par iepriekš darīto, īpaši par aktīvu darbību. Izvairās no draugiem. Jūtas noguris, bieži izskatās saīdzis.
Negadījumi. Par iespējamo depresiju reizēm liecina ari bieži negadījumi, kas notiek ar pusaudzi.
Runas par pašnāvību vai rīcība. Depresīviem cilvēkiem jebkurā vecumā raksturīgas domas par pašnāvību, kuras reizēm izskan vārdos "Labāk es būtu miris!"
Uzbudinājums un pārmērīga aktivitāte. Pusaudzis savus iekšējos pārdzīvojumos, nemieru izrāda ar hiperaktivitāti. Viņš ir nervozs, izjūt trauksmi, uzbudinājumu.
Sociāli nepieņemama uzvedība. Kauslīgums, izaicinoša uzvedība, agresivitāte, konfliktēšana, pārgalvība, iesaistīšanās riskantās nodarbēs, bēgšanas mēģinājumi no mājām, no skolas, zādzības.
Traucēti sociālie kontakti. Pusaudzis ierāvies sevī, meklē vietu, kur būt vienatnē, uzrunāts atbild klusi vai ļoti īsi, vai arī neatbild nemaz. Raksturīga pārmērīga atkarība no skolotāja, vai arī nevērīga, vienaldzīga vai pat izaicinoša izturēšanās.
Mācību problēmas. Pēkšņa sekmju pasliktināšanās, intereses mazināšanās vai pat zudums, pazemināta mācību motivācija. Parādās izklaidība, neuzmanība, nespēja koncentrēties mācībām klasē, kas izpaužas kā aizsapņošanās, klasesbiedru vērošana vai traucēšana, nepabeidz uzdotos klases vai mājas darbus.
Uzvedības izmaiņu pēkšņums. Skolnieks, kas mācījies labi, pēkšņi sāk bēgt no stundām; nosvērts, sadarbīgs bērns pēkšņi kļūst dumpīgs, pārgalvīgs, pusaudzis ar aizrautīgām interesēm piepeši tās zaudē. Uzvedības izmaiņas, kas saistītas ar pusaudžu attīstību, ir daudz pakāpeniskākas, mazāk intensīvas un nevienmērīgākas nekā depresīva bērna uzvedības izmaiņas.
Ēstgribas traucējumi. Zudusi vai pārlieku pieaugusi apetīte.
Miega traucējumi. Raksturīga pārmērīga miegainība vai grūtības iemigt, saraustīts miegs ar vairākkārtēju pamošanos.
Psihosomatiskas sūdzības. Sūdzības par dažādām fiziskām kaitēm, galvassāpēm, vēdera sāpēm, sāpēm muguras lejasdaļā, paaugstinātu jūtīgumu pret sāpēm un vispārēju nomāktību, nogurumu, taču mediķi objektīvu apstiprinājumu tam neatrod.

Viss, kas likās sen aizgājis - bailes, uzmācības, trauksme, agresijas uzliesmojumi -atkal parādā pusaudžu vecumā. Depresija šajā vecumā visbiežāk izpaužas uzvedības problēmās. Alkohola, narkotiku lietošana, smēķēšana, vieglprātīga dzimumdzīve - viss šis var liecināt par eksistenciālās krīzes saasināšanos, kuras pamatā nereti ir depresija. Iespējams arī otrādi - krīze rada depresiju.
----------------------------------------------------------------
avots: http://www.psihiatrija.lv/article/view/26


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Dero
post Dec 4 2005, 17:55
Post #3


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 337
Joined: 17-June 05




Apmēram 15% depresijas upuru mokas beidzas ar pašnāvību!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sushi
post Dec 4 2005, 18:35
Post #4


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1675
Joined: 11-July 05
From: Somewhere I belong?




Depresija... Nezinu, vai shobriid man ir depresija vai kas... Man vnk peedeejaas dienas PILNIIGI VISUR NEVEICAS!!!! Tagad neuzskaitiishu to visu.
Runaajot par pashnaaviibu, shobriid es domaaju, ka nekad to nedariitu! Ja es piem. lektu pa logu, es par sodu izdziivotu un paliktu invaliidos.
Es to vnk zinu!

Bet vairaak par teemu, Shin-Chan kaarteejais memuaars izsaka visu!


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GM
post Dec 4 2005, 18:41
Post #5


Resident Alcoholic
******

Group: ALK
Posts: 632
Joined: 18-July 04




Heh.. visādas gudras definīcijas nemaina faktu, ka depresija ir vienkārši jauks termins, ko sev pielīdzināt, ja dzīvē paša dēļ nekas neizdodas un vajag kādu, ko vainot. Uzbāz sev uz pieres vārdu salikumu "man ir depresija" un visām problēmām uzreiz ir uzskatāms attaisnojums. Patiesībā diezgan nožēlojama sevis mānīšana.


--------------------
Пива надо выпить, в горле пересохло. В горле пересохло, на душе тоска...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sushi
post Dec 4 2005, 18:53
Post #6


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1675
Joined: 11-July 05
From: Somewhere I belong?




Tieshi taa! Taapeec jaadomaa pozitiivi un vieglaak dziivosies! biggrin.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gutts
post Dec 4 2005, 19:13
Post #7


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 122
Joined: 22-October 05
From: fantaziju pasaule




Pec shinchan teksta man ir depresija gandriz augstakaja pakape un taka izradas es esu depresijas pulcina tad es varu piemest vel dazas pazimes no savas pieredzes.
1. Cilveks lenam klust par galigu pesimistu
2. Tas pa sapem ir lielakoties pasizdomats jo tev negribas neko pilnigi darit un ja tev slikti tevi liek miera parasti.(mana pieredze par citiem nezinu)
3. Visas savas intereses tu apslep jo jebkura specigaka negativa piezime par tam iznicina tavu interesi par to un tu telo ka esi vienaldzigs par to un parstaj intereseties. Pec kada laika tev atjaunojas interese bet tu tai atmet ar roku parasti jo ir parak liels slinkums atkal intereseties.
4. Biezi slinkums jebko darit gribas tikai gulet un dzivot sava fantazijas pasaule.
Vairak nevaru izdomat neko uz atru roku tapec paslaik pietiks.

Gamemaster es savs problemas nedifineju ka depresijia es vijnas defineju ka mana vaina ka es negribu manit savu pasreizejo stavokli.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Dec 4 2005, 20:02
Post #8


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE(GameMaster @ Dec 4 2005, 17:41)
Heh.. visādas gudras definīcijas nemaina faktu, ka depresija ir vienkārši jauks termins, ko sev pielīdzināt, ja dzīvē paša dēļ nekas neizdodas un vajag kādu, ko vainot. Uzbāz sev uz pieres vārdu salikumu "man ir depresija" un visām problēmām uzreiz ir uzskatāms attaisnojums. Patiesībā diezgan nožēlojama sevis mānīšana.
*


Nav tas tik vienkārši kā tu to mēģini atainot. Depresija ir slimība, ja to ielaiž tad nākas ārstēt gan ar psihoterpijas seansiem gan ar zālēm. Es diemžēl neesmu tik spēcīgs psihiatrijā, lai noteiktu, tas ir slims, bet tas vienkārši ir izvēlējies šādu dzīves uztveri. Un man ir lielas aizdomas, ka arī tu stāvi diezgan tālu no šīs jomas, tāpec, nevajag vispārināt. Ja tu esi vesels tad tas nenozīmē, ka tādi ir visi.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Janus
post Dec 4 2005, 20:30
Post #9


CLRAWE
****

Group: Chuunin
Posts: 265
Joined: 24-March 05
From: Soul society




Depresija ir tad kad tu gribi nolist kada sturiti un veleties kaut visa pasaule butu tada ka tu gribi. sad.gif
Bet japiekrit citiem, ka ista depresija, kas ilgst ilgu laiku un nepartraukti beizdzas ar pasnavibu. sad.gif


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Gutts
post Dec 4 2005, 20:49
Post #10


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 122
Joined: 22-October 05
From: fantaziju pasaule




QUOTE(Janus @ Dec 4 2005, 19:30)
  Bet japiekrit citiem, ka ista depresija, kas ilgst ilgu laiku un nepartraukti beizdzas ar pasnavibu.  sad.gif
*


Sitam es atlausos nepiekrist dala cilveku izvelas vieglako variantu un beidz savu dzivi bet ir ari tadi kas daleji samierinas ar drankigo pasauli un turpina mocities saja saule lidz pedejam elpas vilcienam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ayumi
post Dec 4 2005, 20:59
Post #11


Kyuuketsuki
*******

Group: Chuunin
Posts: 1079
Joined: 3-June 05




protams, depresijaaa var nokluut arii ilgi gulot un neko nedarot. (paaatrinot sho procesu- domaajot par savaam neveiksmeem)
QUOTE
Man vnk peedeejaas dienas PILNIIGI VISUR NEVEICAS!!!!

Ja domaasi ka neveicaas, tad arii neveiksies! atceries ka visaas situaacijaas ir kaada izeja.
QUOTE
drankigo pasauli

pasaule ir taada kaadu tu to uzskati. pajautaa kadam kurs juutas laimiigs, ko vinsh domaa pa sho pasauli.
QUOTE
Depresija ir slimība, ja to ielaiž tad nākas ārstēt gan ar psihoterpijas seansiem gan ar zālēm.

Vis iedarbiigaakas zaales- vnk CELIES UN DARI.
QUOTE
Bet japiekrit citiem, ka ista depresija, kas ilgst ilgu laiku un nepartraukti beizdzas ar pasnavibu

cik zeel ka cilveeki domaa ka shaadi izkuulsies no savaam nepatikshanaam, bet iekulas vel lielaakaas....


--------------------
Those who say there's nothing like a nice cup of tea for calming the nerves never had *real* tea. It's like a syringe of adrenaline straight to the heart!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
animeec
post Dec 4 2005, 21:00
Post #12


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 54
Joined: 21-August 05




nu ja, tas ko teica shinchan man ari vis ir, man vispar ir ta, visapkart visi ir apnikusi, skola atnac vislaik kaut ko runa un uzmacas ar jautajumiem, atnac majas atkal jauta par skolu, neatbildu, visi prasa parak daudz no manim, stress, skolotaji chakare nervus, pasliktinas sekmes, atnac majas un jau sak gruzit, kad macisies to un sito, parak liels nogurums, vis ir apnicis, pat nezinu, kas sitaja visa ir labs, negribu neka redzet un dzirdet *ielien kakta*... tikpat labi varetu iet nosauties...nu krc domaju var saprast ko es tur teicu un izsecinat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kazuki
post Dec 4 2005, 21:26
Post #13


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 633
Joined: 15-September 05




peec shin chan texta vadoties man vareetu buut depresija jo kaadi 40 % atbilst, bet ja taa padomaa tad nee... es esmu vienkaarshi slinka ph34r.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ReD_FoXy
post Dec 4 2005, 21:27
Post #14


onibaba
*******

Group: Chuunin
Posts: 1027
Joined: 28-April 05
From: Riga, Latvia.




QUOTE(ShinChan @ Dec 4 2005, 18:54)
Manas domas sakrīt ar šīm domām 
----------------------------------------------------------------------------------------
Skolā depresijas simptomātika var izpausties kā grūtības koncentrēt un noturēt uzmanību, atmiņas problēmas, un kā sekas - sliktas sekmes.

Pusaudžu perioda pēc salīdzinoši mierīga latenta perioda sākumskola, atkal atgriežas grūtības psihiskajā regulēšanā. Literatūrā sastopams šāds pusaudžu depresijas simptomātikas uzskaitījums.

Garastāvokļa izmaiņas. Pusaudzis uzskata sevi par neveiksminieku, neglīteni, apkārtējo nepieņemtu, pat tad, ja fakti liecina par pretējo. Raksturīgākās izpausmes:

    * fiziski - sakumpusi poza, novērsts acu skatiens, nevērība pret savu izskatu,
    * verbāli - pašnoliedzoši izteikumi, negatīvas vai kritiskas piezīmes par sevi,
    * akadēmiski - necenšas, neizrāda interesi vai prieku par darbu, par paveikto,
    * sociāli - noraidoša attieksme pret sadarbību ar klasesbiedriem, intereses zudums par savu ietekmi uz citiem.


Izteikta pasivitāte, ierastās enerģijas zudums. Zūd interese par iepriekš darīto, īpaši par aktīvu darbību. Izvairās no draugiem. Jūtas noguris, bieži izskatās saīdzis.
Negadījumi. Par iespējamo depresiju reizēm liecina ari bieži negadījumi, kas notiek ar pusaudzi.
Runas par pašnāvību vai rīcība. Depresīviem cilvēkiem jebkurā vecumā raksturīgas domas par pašnāvību, kuras reizēm izskan vārdos "Labāk es būtu miris!"
Uzbudinājums un pārmērīga aktivitāte. Pusaudzis savus iekšējos pārdzīvojumos, nemieru izrāda ar hiperaktivitāti. Viņš ir nervozs, izjūt trauksmi, uzbudinājumu.
Sociāli nepieņemama uzvedība. Kauslīgums, izaicinoša uzvedība, agresivitāte, konfliktēšana, pārgalvība, iesaistīšanās riskantās nodarbēs, bēgšanas mēģinājumi no mājām, no skolas, zādzības.
Traucēti sociālie kontakti. Pusaudzis ierāvies sevī, meklē vietu, kur būt vienatnē, uzrunāts atbild klusi vai ļoti īsi, vai arī neatbild nemaz. Raksturīga pārmērīga atkarība no skolotāja, vai arī nevērīga, vienaldzīga vai pat izaicinoša izturēšanās.
Mācību problēmas. Pēkšņa sekmju pasliktināšanās, intereses mazināšanās vai pat zudums, pazemināta mācību motivācija. Parādās izklaidība, neuzmanība, nespēja koncentrēties mācībām klasē, kas izpaužas kā aizsapņošanās, klasesbiedru vērošana vai traucēšana, nepabeidz uzdotos klases vai mājas darbus.
Uzvedības izmaiņu pēkšņums. Skolnieks, kas mācījies labi, pēkšņi sāk bēgt no stundām; nosvērts, sadarbīgs bērns pēkšņi kļūst dumpīgs, pārgalvīgs, pusaudzis ar aizrautīgām interesēm piepeši tās zaudē. Uzvedības izmaiņas, kas saistītas ar pusaudžu attīstību, ir daudz pakāpeniskākas, mazāk intensīvas un nevienmērīgākas nekā depresīva bērna uzvedības izmaiņas.
Ēstgribas traucējumi. Zudusi vai pārlieku pieaugusi apetīte.
Miega traucējumi. Raksturīga pārmērīga miegainība vai grūtības iemigt, saraustīts miegs ar vairākkārtēju pamošanos.
Psihosomatiskas sūdzības. Sūdzības par dažādām fiziskām kaitēm, galvassāpēm, vēdera sāpēm, sāpēm muguras lejasdaļā, paaugstinātu jūtīgumu pret sāpēm un vispārēju nomāktību, nogurumu, taču mediķi objektīvu apstiprinājumu tam neatrod.

Viss, kas likās sen aizgājis - bailes, uzmācības, trauksme, agresijas uzliesmojumi -atkal parādā pusaudžu vecumā. Depresija šajā vecumā visbiežāk izpaužas uzvedības problēmās. Alkohola, narkotiku lietošana, smēķēšana, vieglprātīga dzimumdzīve - viss šis var liecināt par eksistenciālās krīzes saasināšanos, kuras pamatā nereti ir depresija. Iespējams arī otrādi - krīze rada depresiju.
----------------------------------------------------------------
avots: http://www.psihiatrija.lv/article/view/26
*


Pilniigi nepiekriitu!!! Taa nav depresija... Ak dievs... Ja cilveeks nesmaida kaa idiots nenoziimee ka vinjsh ir iekritis depresijaa vai ir nelaimiigs!! OMG... Tad nu zini Ne tikai Zuzei ir depresija bet arii man un ljoti lielai daljai Latvijas jaunatnes... dry.gif Mans skola kaa taada uzdzen iignumu vien! Tur ir probleema arii skolas attieksmee un riiciibaa ja arii patieshaam beerns ir iekritis depresijaa... Jo ja aizliedz valkaat un klausiities to ko tev patiik tad gan var paraadiities depresija pietam veel dziljaaka... Ja es klausiishu tam tekstam tad jau varu iet pierakstiities pie psihologa jo man ir depresija... Kewl laugh.gif


--------------------
IPB Image

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
animeec
post Dec 4 2005, 21:32
Post #15


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 54
Joined: 21-August 05




nu patiesiiba man ari liekas ka ta nav depresija, bet kaut kas cits, whatewer, liekas depresija sakrajas vairaku gadu laika un tad patiesam cilvekam vis ir apnicis...nu varbut tas ir kaut kads citadaks depresijas veids...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages V  1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 26 April 2024 - 06:42