IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

> Universitaates, vai, kur un kaapeec maaciities, tieshaam interesanti
Vai ir veerts maaciities augstskolaa?
Vai ir veerts maaciities augstskolaa?
Jaa, protams [ 41 ] ** [70.69%]
Varbuut [ 11 ] ** [18.97%]
Apshaubaami [ 3 ] ** [5.17%]
Nee [ 3 ] ** [5.17%]
Total Votes: 58
Guests cannot vote 
lastguru
post Sep 26 2005, 22:44
Post #1


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




Taatad gribeetu uzdot jums, toposhie studenti, un arii jums, sekmiigie absolventi un visiem paareejiem foruma iedziivotaajiem kam ir ko teikt sekojoshu teemu diskusijaam: vai vispaar ir veerts maaciities universitaatee un kaapeec, un arii kaa izveeleeties augstskolu un novirzienu.

Sorry par garo postu, centiishos rakstiit interesanti, bet ja negribaas, paareejo posta dalju varat nelasiit smile.gif

Kad cilveekam pienaak peedeejais, 12-tais mokpilnais gads piespiedu maaciibaas videejaas izgliitiibas iestaadee, vinjsh/vinja saak ciitiigi liidz saapeem galvaa domaat, domaat un veelreiz paardomaat savu likteni. Ja liidz shim muusu iespeejas bija pusliidz vienaadas, tad peec shiis robezhas saakas pieaugusho pasaule, daudzu izveelju pasaule, kur ir svariigi, dziivei svariigi pienjemt pareizos leemumus, zinot ka sho leemumu rezultaatu mees redzeesim sameeraa taalaa naakotnee. Un pirmais solis, pirmais leemums shajaa pasaulee tradicionaali saakas ar augstskolas izveeli un iestaashanaas kaadaa fakultaatee, apmeeram jau nojaushot konkreeto novirzienu taalaakajaas maaciibaas.

Lai buutu interesanti uzsaakt diskusiju, un dotu atbalsta (atstumshanas) punktu, pateikshu dazhus vaardus par sevi. Izmaacoties skolaa (krievu skolaa, btw) meegjinaaju tikt uz valsts universitaateem (taapeec ka maxaat negribeejaas). LU uz budzhetu netiku, tad aizgaaju uz RTU. Atshkjiriibaa laikam no daudziem shii foruma iemiitniekiem, fakultaates izveele man bija gandriiz automaatiska - es esmu caurcaureem datorikjis, attieciigi uzminiet uz kaadu fakultaati aizgaaju. Maaciibas man bija galaiciigas un neinteresantas. varbuut taapeec ka esmu slinjkjis ar galvu uz pleciem... Otrajaa kursaa saaku domaat: "ko es sheit vispaar daru?" Manas paardomas mani noveda pie neizbeegamaa: maaciibas es pametu otraa kursa viduu (tie kas maaciijaas kopaa ar mani tagad laikam ir magjistrantuuras otrajaa kursaa), ko nenozheeloju, jo visu ko es gribeeju panjemt no augstskolas, es panjemt paspeeju.

Kaut gan man patiik apgalvot ka neredzu jeegu maaciities universitaatee, taa nebuutu pilna patiesiiba (laikam jau tie buutu meli), bet kaapeec es pametu? Uzskatu ka papiiriitis neko nedod reaalajaa dziivee vairaak kaa izdeviigaaku starta poziiciju nekaa tiem kam taa nav. Bet tas attiecas tikai uz starta poziiciju. Iespeejams ka valsts iestaadees nav taa, bet privaatajaa bizmesaa cik es varu saprast ir ka veertee cilveeku un vinja veertiibu, nevis to ka vinjsh bija speejiigs izteereet savus labaakos gadus papiiiisha iegaadei. Piemeeram, ja esi nostraadaajis 3 vai 4 gadus un esi ljoti speejiigs darbinieks, tad reaali neviens jaunizceptais bakalaurs manupraat nesastaada jums veeraa njemamo konkurenci. Kaapeec es nenozheeloju ka maaciijos? Vieniigais (un svariigaakais) labums ko biju ieguvis universitaatee ir stiprs "speeriens" atveertaa koda kustiibaa un IT asociaacijaas no cita studenta ar kuru iepazinos tur pat, RTU, - aigariusa. Varbuut es vareetu veelaak pastaastiit kur mani ir novedis shis celjsh un kaadaa veidaa kljuvu var vienu no ietekmiigaakajiem cilveekiem Latvijas IT nozaree, man tagad jau apnikaas drukaat un jums - lasiit, to atstaasim citai reizei. Bet sausais atlikums ir taads ka ja nebuutu universitaates, es pashlaik vistivcamaak ka buutu sisadmins kaut kaadaa siikaa kantorii bez nopietnajaam izaugsmes iespeejaam. Taads ir mans staasts...

Discuss.


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
lastguru   Universitaates, vai, kur un kaapeec maaciities   Sep 26 2005, 22:44
ReD_FoXy   Manupraat lai gan Latvijas sisteema ir stulba utt ...   Sep 26 2005, 23:32
Seila   Mācīties augstskolā? Nu nezinu gan vai ir jēga. Ja...   Sep 26 2005, 23:46
Tenjou   Augstkolai vienozimigi ir liela jega. Ieguvums lie...   Sep 26 2005, 23:48
bypass   Ar programmēšanu sāku nodarboties bērnībā, tālajā ...   Sep 26 2005, 23:55
aigarius   Patīkami lasīt, ka kāds no tiem ko es paspārdīju i...   Sep 27 2005, 00:03
JurCHiX   lastguru, tas ka tu augstskolā satiki aigariusu ta...   Sep 27 2005, 00:10
xikes   Vo vo.. ar elektroniku, ja nu vien nav naaviiga ...   Sep 27 2005, 12:48
Taka   Mācos LU Vadības zinības. Sestdienās. Kāpēc? Tikai...   Sep 27 2005, 12:59
trakais   protams ka lastguru nevar sagaidiit nevienu vinju ...   Sep 27 2005, 14:05
Hikaru   Mācos es RTU. Kāpēc? Kurš man to var pateikt? Prin...   Sep 27 2005, 18:50
lastguru   :blink: :blink: :blink: emm... nu vispaar es c...   Sep 27 2005, 21:31
Hikaru   Aizgāju mācīties, lai kaut ko iemācīties. Un pat ...   Sep 27 2005, 21:38
lastguru   1. Un jeega? 2. Kaapeec izveeleejies tieshi to no...   Sep 27 2005, 21:43
deleted-ray   Arī es aizgāju uz rtu. Kāpēc? Tāpēc, ka kautkādu p...   Sep 27 2005, 22:08
Hikaru   Uz japanaloģiju neaizgāju, jo tad vēl neskatījos a...   Sep 27 2005, 21:54
lastguru   bet tagad paargaaji uz datorgrafiku deelj anime? ...   Sep 27 2005, 22:19
Sephiroth   Īstenībā es teiktu, ka nākotnē būs tāds datoriķu u...   Sep 27 2005, 22:21
deleted-ray   Te nu varētu oponēt. Ja būt tikai speciālisti, ka...   Sep 28 2005, 15:49
Niks   Mani vienmēr ir interesējuši datori, taču nolēmu, ...   Sep 27 2005, 22:53
Kazuki   arii es plaanoju iestaaties rsu. taa kaa bez taa p...   Sep 27 2005, 23:00
ShinChan   Savukārt es plānoju apgriezties uz labajiem sāniem...   Sep 28 2005, 00:21
Taka   Tas ir cieši saistīts ar LV ekonomisko situāciju ...   Sep 29 2005, 09:21
GameMaster   Diskutabls jautājums un visticamāk atkarīgs no spe...   Sep 28 2005, 08:03
-Kai-   Mdems es jau 11kl maacos un man jau sen vajadzeja ...   Sep 28 2005, 08:03
Shoune   Runajot par Augskolam, es domaju ka augskolas ir d...   Sep 28 2005, 16:41
ShinChan   Vairumā gadījumu ar Latvijā iegūtu papīrīti lielī...   Sep 28 2005, 16:56
ShinChan   Tas ir cieši saistīts ar LV ekonomisko situāciju ...   Sep 29 2005, 10:27
Taka   Nūūū... khmm... tāks, paskaitīsim alternatīvos vei...   Sep 29 2005, 13:28
+Hachi+   Erm, man ar to izvēli bija tā kā bija. Man nav tal...   Sep 29 2005, 18:46
lastguru   Sidenote: bijusii Compaq un HP direktore (CEO, par...   Sep 29 2005, 22:59
Niks   CEO, šķiet, bija vadītājs.   Sep 29 2005, 23:49
+Hachi+   nu, varbūt mana nākotne nav nemaz tik drūma, ci...   Oct 1 2005, 13:42
deleted-ray   Mēs paši veidojam savu nākotni :) Ka es saku.   Oct 1 2005, 14:34


Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 30 April 2024 - 16:26