IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

3 Pages V < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Universitaates, vai, kur un kaapeec maaciities, tieshaam interesanti
Vai ir veerts maaciities augstskolaa?
Vai ir veerts maaciities augstskolaa?
Jaa, protams [ 41 ] ** [70.69%]
Varbuut [ 11 ] ** [18.97%]
Apshaubaami [ 3 ] ** [5.17%]
Nee [ 3 ] ** [5.17%]
Total Votes: 58
Guests cannot vote 
Hikaru
post Sep 27 2005, 21:54
Post #16


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1427
Joined: 25-October 04
From: Latvia




Uz japanaloģiju neaizgāju, jo tad vēl neskatījos anime. Tā kā mācījos Matemātiku, Informātiku, Fiziku (matemātikas klasē), tāpēc gāju uz datoriem mācīties.

Tajos LAKA un LIKTA var iestāties? Tur labi maksā? biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
deleted-ray
post Sep 27 2005, 22:08
Post #17


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 0
Joined: 14-June 04




Arī es aizgāju uz rtu. Kāpēc? Tāpēc, ka kautkādu papīru vajaga - skaties ar kuru aci gribi. Pagaidām man nav nekādu ūberplānu nākotnei. Gribu būt ierindas darbinieks ar atalgojumu, uz kura var nomāli dzīvot un vēl paari kaut kas paliek. Nevajag man tos entos tūkstošus mēnesī - bagātība samaitā. Neesmu tik apzinīgs, lai censtos būt par bosu kaut kur. Jo lielāks amats jo lielāka atbildība - a man labāk padodas darīt to, ko man pasaka. Nepatīk citus izrīkot un teikt, kas viņiem jādara. Neesmu līdera tips tā teikt. Un jo darbs tuvāk mājām jo labāk - riebjas man tālu braukāt uz skolu/darbu, jo tad tiek zaudēts laiks. 2h dienā sabiedriskajā transportā nemaz nav tik maz. Laikam mazliet nobīde no tēmas.

Aizgāju par datoriķi vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt - domāju, ka profesija būs pieprasīta nākotnē. Otrkārt - datori saista kā tādi (kaut gan neesmu iepriekš nodarbojies ar programmēšanu). Treškārt - neviens cits piedāvājums nespēja ieintriģēt/ieinteresēt. esmu dzimis kā cilvēks, kurš ir paaris soļus virs vidējā līmeņa - spēju to apzināties, ka nekāds pasaules glābējs nebūšu. God damn atkal nobraucu no tēmas. ph34r.gif

4 gadi augstskolā pieliek 3 gadus pie dzīves ilguma klāt (neesmu paarbaudījis praksē, taču lasīju vienā žurnālā smile.gif) Tas vien jau ir izdevīgi. Ir profesijas, kuras būs pieprasītas un kur labi maksā, taču tāpat vien tas nav. Vai nu tās profesijas ir bīstamas (elektriķi u.c.), vai tur jābūt ķērienam, lai izmācītos. Pašlaik ir izdevīgi iet uz eksaktajām zinātnēm, jo visi tiecas uz humanitārajām, un nākotnē būs vieglāk dabūt darbu, kas būt labi atalgots, jo mums jau tā trūkst inženiertipa profesiju pārstāvju. Laikam jau neko jaunu nepateicu. Bet nu vismaz bakalaura grādu vajag papīra dēļ, jo daudzās vietās prasa papīru. Pat ja tiec darbā, tik un tā vajag mācīties lai iegūtu izglītību augstāko. Kādreiz draugs teica - ka bez vidusskolas tu neesi nekas. Tagad var to attiecināt uz augstskolu bezmazvai. Tā kā mācieties bērni smile.gif Varbūt nākotnē uztaisīsim savu uzņēmumu un iekarosim tirgu smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
lastguru
post Sep 27 2005, 22:19
Post #18


The one who knows
********

Group: Jounin
Posts: 1174
Joined: 23-May 05
From: Kaigan (Riga, LV)




QUOTE(Hikaru @ Sep 27 2005, 21:54)
Uz japanaloģiju neaizgāju, jo tad vēl neskatījos anime. Tā kā mācījos Matemātiku, Informātiku, Fiziku (matemātikas klasē), tāpēc gāju uz datoriem mācīties.

bet tagad paargaaji uz datorgrafiku deelj anime? Vot taa anime maina muusu diivi smile.gif
QUOTE(Hikaru @ Sep 27 2005, 21:54)
Tajos LAKA un LIKTA var iestāties? Tur labi maksā? biggrin.gif

khem, tas ir pamatiigs offtopic, bet teiksim taa: NEKO (un tieshaam neko , nevis kakji japaaniski). gribi kaut ko no sabiedriibas (ietekmi kautvai), iemaacies no saakuma tai sabiedriibai kaut ko dot pats.


--------------------
Choice is an illusion created between those with power and those without. - The Merovingian

The Tao of posting:
Don't argue with idiots - they will drag you to their level and beat you with experience.
And never underestimate the power of stupid people in large groups...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sērfijs
post Sep 27 2005, 22:21
Post #19


Shishaku
*****

Group: ALK
Posts: 453
Joined: 30-May 05




Īstenībā es teiktu, ka nākotnē būs tāds datoriķu un ekonomistu pārblīvējums, ka pie darba tiks tikai Uberspeciālisti, bet nekas es tāpat par datoriķi mācīties iešu. Kāpēc iešu, jo man gribās un viss, un ja es kaut ko gribu, tad agri vai vēlu es atradīšu ceļu, kā savu mērķi sasniegt.
Ā un centīšos iestāties, diezgan klišejiski, ne, LU.


--------------------
I am an expert on anime and I become very angry when people give uneducated opinion on anime. Anime is very serious exact science and not a stupid way to kill time, it is very important to know about this subject. If you are not knowledgeable about anime then you are a moron.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Sep 27 2005, 22:53
Post #20


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Mani vienmēr ir interesējuši datori, taču nolēmu, ka atstāšu tos kā hobiju. Pašlaik vēl īsti nezinu, kādu profesiju izvēlēšos, taču jebkurā gadījumā vidusskolā iešu uz matemātisko novirzienu, jo man padodas eksaktie priekšmeti. Lai nebūtu pilnīgs offtopic, plānoju kļūt par ārstu (speciālitāti vēl neesmu izvēlējies), tāpēc noteikti stāšos LU vai RSU.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kazuki
post Sep 27 2005, 23:00
Post #21


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 633
Joined: 15-September 05




arii es plaanoju iestaaties rsu. taa kaa bez taa papiiriisha un apmaaciibaam nekur... nu vajag vajag pamaaciities...
bet tas vai tev vajag to diplomu un augstskolu atkariigs no izveeleetaas profesijas. maaxliniekiem diplomu nevajag, aarstiem, juristiem vajag.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Sep 28 2005, 00:21
Post #22


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




Savukārt es plānoju apgriezties uz labajiem sāniem un ļaut lai tārpi un žurkas pamielojas arī ar šo labāko manu pusi smile.gif

Skatos te datoriķu kā melnā debess. Būs jāveic kāds pētījums kā interese par datorzinātnēm korelē ar anime skatīšanos, un otrādiņ.

Atbildot uz galvā likto jautājumu VAI mācīties universitātē, vēlos teikt, ka jā sekojošos gadījumos:
1. Ja vēlies, lai tev daudzas durvis dzīvē nebūtu automātiski aizvērtas tikai tamdēļ, ka trūkst papīra,
2. Ja nevēlies paļauties uz jaukām apstākļu sakritībām, bet gan uz paša zināšanām un TĀS APLIECINOŠU DOKUMENTU.
3. Ja vēlies paplašināt savas zināšanas, uzlabot komunikācijas prasmes, iegūt nepieciešamos sakarus, iemācīties patstāvīgi veikt liela apjoma darbus (pamatā rakstiskus). Atzīšos, ka gandrīz neko no tā neguvu mācoties augstskolā, taču teorijā tā tam vajadzētu būt.
4. Ja vēlies būt labākās starta pozīcijās, ka milzums cilvēku bez augstākās izglītības.
5. Ja vēlies dzīvot kojās, dzert katru brīvu un nebrīvu brīdi, mīlēt meitas vai puišus, lamāties ar komeni, vemt un čurāt gaitenī utt. utjp.

Protams, lastguru piemērs pierāda, ka cilvēks pats - viņa reālās zināšanas un prasmes ir un paliek noteicošais faktors, taču kā mēs labi zinām papīrīšiem (visdažādākajiem) mēdz būt ļoti liels iespaids uz mūsu dzīvi.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
GM
post Sep 28 2005, 08:03
Post #23


Resident Alcoholic
******

Group: ALK
Posts: 632
Joined: 18-July 04




Diskutabls jautājums un visticamāk atkarīgs no specialitātes. Iespējams datorzinātnēs tiešām paša gūtā pieredze ir vērtīgāka par papīru un universitāte nespēj neko vērtīgu piedāvāt, taču ja runājam, piemēram, par politoloģiju, vēsturi, filoloģijas zinātnēm, žurnālistiku (nu kā ta es savu lauciņu nepieminēšu smile.gif ), tad papīrs ir tikai tas, ko tu iegūsti pēc smaga kursa apgūšana. Kursa, bez kura tev attiecīgās nozares darba tirgū vietas nebūs. Nu, parādiet man kādu pašizglītoto vēsturnieku, kas spējīgs sasist vienos vārtos tādu pašu vēsturnieku, kas beidzis universitāti, dabūjis maģistra (vai pat profesora) papīru un ir staigājošs aizvēstures almanahs. Almost imposible to find.


--------------------
Пива надо выпить, в горле пересохло. В горле пересохло, на душе тоска...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
X_Kamui
post Sep 28 2005, 08:03
Post #24


CLAMP Fan
********

Group: Chuunin
Posts: 1352
Joined: 17-November 04
From: Дома...




Mdems es jau 11kl maacos un man jau sen vajadzeja domat kur es iestaašos un tt...
ja nopietni es vel nezinu kur, pat paskatoties uz to kas man padodas es nezinu, jo man padodas gandriiz viss, tongue.gif
eh laikam iesu kaut kur kas saistiits ar dizainu, zimesanu un tt vai nu...... nezinu kr4 wink.gif


--------------------
IPB Image
"Peace is but a Shadow of Death desperate to forget it`s Painful Past..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
deleted-ray
post Sep 28 2005, 15:49
Post #25


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 0
Joined: 14-June 04




QUOTE(Sephiroth @ Sep 27 2005, 22:21)
Īstenībā es teiktu, ka nākotnē būs tāds datoriķu un ekonomistu pārblīvējums, ka pie darba tiks tikai Uberspeciālisti, bet nekas es tāpat par datoriķi mācīties iešu. Kāpēc iešu, jo man gribās un viss, un ja es kaut ko gribu, tad agri vai vēlu es atradīšu ceļu, kā savu mērķi sasniegt.
*


Te nu varētu oponēt. Ja būt tikai speciālisti, kas darīs ikdienas melno darbu? Speciālisti jau nebūs ar mieru strādāt par kautkādiem sisadminiem kautkādas firmelēs par paarsimt ls algu, turpretī firmu vadītāji nebūs ieinteresēti noalgot par sisadminu kautkādu ūberspeciālistu, kurš gribēs kādus 600ls mēnesī, bet labāk noalgos kādu parasto operatoru par 200ls (tas tikai piemērs). Visi nevar būt ūberspeciālisti, vajaga arī kādu parato darbinieku. Respektīvi - speciālisti nevēlēsies strādāt nenozīmīgu darbu par mazu samaksu mazā firmelē bez izaugsmes iespējām - vēlēsies lielu samaksu, atbilstošu spējām. Toties kas traucē ierindas cilvēkam stradāt par to pašu adminu maā firmelē ar algu, atbilstošu spējām. Un par speciālistu nepiedzimt - par tādu kļūst. Melnā darba darītāji būs nepieciešami vienmēr un visur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shoune
post Sep 28 2005, 16:41
Post #26


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 119
Joined: 13-July 05
From: tagad uz kadu laiku parvacos uz Londonu... =(




Runajot par Augskolam, es domaju ka augskolas ir domats, lai kad darba tevi pienem, lai ir ar ko palielities "ja es tur pabeidzu tadu un tadu augskolu," isteniba es pats nesaprotu kapec augskolas ir vajadzigas, nu ja ka teica Lai izbauditu pedejo skolu dzivi, nu ja man piem. tikai 16 varbut ar laiku saksu lenam saprast kam,kapec man ir vajadziga augskola, bet nu tagad nesaprotu kam jamacas vel 4 gadus... ?


--------------------
image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Sep 28 2005, 16:56
Post #27


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE(Shoune @ Sep 28 2005, 15:41)
Runajot par Augskolam, es domaju ka augskolas ir domats, lai kad darba tevi pienem, lai ir ar ko palielities "ja es tur pabeidzu tadu un tadu augskolu," isteniba es pats nesaprotu kapec augskolas ir vajadzigas, nu ja ka teica Lai izbauditu pedejo skolu dzivi, nu ja man piem. tikai 16 varbut ar laiku saksu lenam saprast kam,kapec man ir vajadziga augskola, bet nu tagad nesaprotu kam jamacas vel 4 gadus... ?
*


Vairumā gadījumu ar Latvijā iegūtu papīrīti lielīties nevajadzētu, vienkārši nav to vērts. Un papīrs tev būs nepieciešams tādēļ, lai tevi darbā vispār pieņemtu. Pēc tam jau tā nozīme strauji devalvējas, jo tikai tad darba devējs tevi sāk tā pa īstam iepazīt un ja nebūsi lietaskoks (protams, prasības iestādēs ir atšķirīgs), tad nekādi papīri neglābs.
To kāpēc tev vēl 4 gadi jāmācās varu pateikt tūliņ, lai nevajadzētu mocīties neziņā. Augstskolā, vairumā fakultāšu tu apgūsti profesiju, kuru apliecinošu dokumentu tu iegūsti tikai skolu beidzot. Līdz augstskolas vai profenes beigšanai tev var būt iemaņas tajā vai citā specialitātē, taču par būvinženieri, fizioterapeitu, kodolfiziķu utt. tu kļūsti tikai pēc augstākās vai vidējās profesionalās izglītības iegūšanas. Iešana vidusskolā by default nozīmē, ka tev jāturpina mācības augstskolā, jo vidējā vispārizglītojošā izglītība arī ir vispārīga un vispārizglītojoša —ķīselis.



--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 29 2005, 09:21
Post #28


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




QUOTE(ShinChan @ Sep 27 2005, 23:21)
Skatos te datoriķu kā melnā debess. Būs jāveic kāds pētījums kā interese par datorzinātnēm korelē ar anime skatīšanos, un otrādiņ.
*


Tas ir cieši saistīts ar LV ekonomisko situāciju - animi pie mums gandrīz vienmēr iegūst caur netu - kačā.
Un tam vajadzīgs dators, kā arī cilvēks ar kaut cik necik datorzināšanām, lai prastu animi atrast novilkt un iedīdīt datoru lai tas to atskaņo.
Nav gluži tikpat vienkārši kā ielikt DVD pleijerī un nospiest PLAY happy.gif


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post Sep 29 2005, 10:27
Post #29


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE(Taka @ Sep 29 2005, 08:21)
QUOTE(ShinChan @ Sep 27 2005, 23:21)
Skatos te datoriķu kā melnā debess. Būs jāveic kāds pētījums kā interese par datorzinātnēm korelē ar anime skatīšanos, un otrādiņ.
*


Tas ir cieši saistīts ar LV ekonomisko situāciju - animi pie mums gandrīz vienmēr iegūst caur netu - kačā.
Un tam vajadzīgs dators, kā arī cilvēks ar kaut cik necik datorzināšanām, lai prastu animi atrast novilkt un iedīdīt datoru lai tas to atskaņo.
Nav gluži tikpat vienkārši kā ielikt DVD pleijerī un nospiest PLAY happy.gif
*


Taisnība, taču daļēji. Ja palūkojam topikus, kur un kā cilvēki sākuši pirmo reizi lūrēt anime un viņiem ir iepaticies, reti kur figurēs vārds "dators". Tas, ka pēc tam i-nets tiek izmantots kā ātrākais un kvalitatīvākais veids kā tikt pie anime ir neapšaubāmi, taču pirmo injekciju, kas novedusi pie atkarības vismaz 90% ir guvuši kur citur.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Sep 29 2005, 13:28
Post #30


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Nūūū... khmm... tāks, paskaitīsim alternatīvos veidus, kā ieraudzīt animi:

1. TV - reku YuGiOh dzenāts tiek pa TV3, vēl pa TV var noķert Sailor Moon un Poke- Digi- monus. Tie, kam ir satelīts/kabelis pieejams var noķert animi pa vācu kanālu VOX
2. Animefests - manuprāt VISnozīmīgākais LV otaku instruments animes popularizācijā!
3. Draugi, kuri interesējas par animi.
4. Citi iemesli (vaļa fantāzijai)


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages V < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 15 May 2024 - 06:12