IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Jauni pavedieni

Cienījamie, pirms aizsākat jaunu tēmu par kādu seriālu vai filmu, pārbaudiet, vai tāds pavediens jau nav izveidots. To var izdarīt vai nu šeit vai arī izmantojot meklēšanu.

2 Pages V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Bakemonogatari, Briesmoņa stāsts
Sigfa
post Apr 9 2010, 21:12
Post #1


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




Sakarā ar to, ka cilvēks, kurš ieteica man šovu, paziņoja, ka netaisīšot tredu, un lai es to darot pats, tad te nu es piektdienas vakarā, ar vientuļi skumīgu skatienu monitorā, drukāju recenziju/apskatu romantiskam japāņu muļķikam.

Jā, tātad, bakemonogatari, jeb briesmekļa stāsts, ir romantisks šovs ar xHolic stilā ieturētiem mistikas elementiem, kurš sākās lēni, turpinās lēni un beidzās... atminiet no trim reizēm. Melanholiska noskaņa valda visās 13 pirmās sezonas sērijās, kuras ir sadalītas ceļmalas stāsta (roadside story) formātā, proti, pa vienam notikumam, vai, šajā gadījumā- briesmeklim, sērijā. Vērts atzīmēt, ka visa šova gaitā figurē kopā trīs vīriešu kārtas personāži - galvenais mīlnieks, čalis, kurš katrā sērijā risina viņa problēmas un varoņa dabas imperatīva piepildījuma līdzekļa, jeb citiem vārdiem - viņa topošās meičas, tēvs, kurš parādās pēdējā sērijā uz pāris minūtēm. Pārējie tēli ir mentāli traumēti meitieši. Protagonists ir kautrīgs, seksuāli frustrēts, izbijis vampīrs, kas nozīmē, ka viņš ir gandrīz nenositams (smako pēc slapstick) un, protams, skolnieks, kurš klasiskā kautrīgā džeka manierē konstanti bļauj un pārspīlēti reaģē uz katru mazāko norādi uz ko seksuālu. Un ne tikai. Viņa partnerei ir, protams, diametrāli pretējs raksturs - pašpārliecināta, augstprātīga un vienmēr savākta. Vienvārdsakot, spēcīgās sievietes personāžš. Pieņemot, ka šobrīd lielākā daļa lasītāju būs nolēmuši, ka nevēlās tādu mēslu skatīties (un tur es nevienu nevainotu, man pašam ļoti nepatīk šāds setup's), būs jāmet cinisms pie malas un jāpievēršas šova pozitīvajiem aspektiem.

Vispirms jau jāmin animācijas kvalitāte. Lai arī reizēm varam manīt, ka animatori laiž lažu ar stopkadriem un šķībām perspektīvām, jāsaka, ka kopumā izzīmēts ir ļoti labi un rodas nostrādāta darba iespaids. Nemainīgais blūms, pat ja reizēm pārspīlēts, piešķir savu šarmu un nekustīgo patternu tehnika, kuru varam atminēties no "Grāfa Monte Kristo" adaptācijas "Gankutsuou", kur tā tika plaši pielietota, arī rada savu sirreālistisku atmosfēru. Iesaku skatīties pēc iespējas augstākā video kvalitātē.

Audio. Par seiyuu nekas daudz nav sakāms, šķiet, ka atbilstība personāžiem ir laba un izteiksmīguma trūkumu nemanīju. Taču pavadījums gan man patika. Lielākoties ambienta mūzika noskaņas radīšanai, un jāsaka, ka strādā lieliski. Patīkamas, miermīlīgas kompozīcijas, kuras ļauj aizdomāties. OP un ED ne reizi nenoskatījos, tākā par to man nav nekā sakāma. Izklausijās pēc kaut kāda garlaicīga j-roka.

Tālāk, sižetlīnija. Šova premisa ir mūsdienu settings ar tādiem pārdabiskiem elementiem, kādus varam atrast mitoloģijā un, japāņiem neiztrūkstošajā, animismā. Katra sērija risina it kā savu problēmu par kādas meitenes psiholoģisko stāvokli kurš saistās ar pārdabisko. Kādas analoģijas un paralēles te varam vilkt es nezinu, tā varētu būt laba tēma diskusijai še pat topikā. Centrālā sižetlīnija par protagonista un viņa afekcijas mērķa attiecībām caurvij visas 13 sērijas ar kulmināciju priekšpēdējā, kur viņiem ir dzīvnieciski mežonīgs un rupjš sekss meža vidū zem zvaigžņotās debess.

Kopumā, man tīri labi patika, biju gan cerējis uz lielāku izdomas brīvību no scenāristu puses, bet nu, redzēs kas notiks ar otro sezonu. Iesaku katram, kurš reizēm pavelkas uz naivu romantiku.

[AniDB]

IPB Image

IPB Image

This post has been edited by Sigfa: Apr 9 2010, 21:20
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Keydan
post Apr 9 2010, 21:15
Post #2


Key-dano
*********

Group: Chuunin
Posts: 1766
Joined: 16-April 06




Bakemonogatari ir:
IPB Image

This post has been edited by Keydan: Apr 9 2010, 21:15
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Apr 9 2010, 21:45
Post #3


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




Laba recenzija. Do want. Novilku šovu. Skatīšos. Māku rakstīt tikai vienkāršus teikumus.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shinoi17
post Apr 9 2010, 21:59
Post #4


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 7
Joined: 3-April 10




nesmu redzejis mosh japstas
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Apr 9 2010, 22:37
Post #5


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Kāpēc vēl neviens nav pieminējis, ka tā ir pagājušā gada vispopulārākā anime Japānā, turklāt jau 80 000 pārdoto DVD padarīja Bakemonogatari par pēdējo 10-15 gadu populārāko anime, tas viss vēl pirms BD iznākšanas. Salīdzinājumam K-On! un citi parasti gada populārākās anime titula kandidāti sasniedz 40-45k pārdotu vienību (DVD+BD, varbūt arī kino biļetes, nezinu).

This post has been edited by Niks: Apr 9 2010, 22:39
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Apr 9 2010, 22:41
Post #6


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




Pieņemu, ka tas tādēļ, ka reti kurš tik dziļi interesējas. Interesanti gan vai popularitāti varam saistīt ar spēcīgu reklāmas kampaņu, vai arī tomēr šova kvalitāte cilvēkiem patīk. Šis noteikti nav mans pēdējā laika favorīt šovs.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Apr 9 2010, 23:09
Post #7


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Ha, mans arī nav, bet fakts, ka Bakemonogatari gandrīz divkārtīgi pārsniedza apjomu, kas citos gados garantē vietu top 10, turklāt ieownoja arī, šķiet, NGE, tas kaut ko nozīmē. Interesanti, ka tas zilais ķēms līdzīgu triku izdarīja globālā mērogā, atspārdot "Titāniku", varbūt krīzes efekts.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Keydan
post Apr 9 2010, 23:27
Post #8


Key-dano
*********

Group: Chuunin
Posts: 1766
Joined: 16-April 06




QUOTE(Niks @ Apr 9 2010, 22:37) *

...Kāpēc vēl neviens nav pieminējis, ka tā ir pagājušā gada vispopulārākā anime Japānā...


Tapec ka šeit patiesu amimufagu gandrīz nav... laugh.gif

This post has been edited by Keydan: Apr 9 2010, 23:27
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Apr 10 2010, 00:58
Post #9


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




QUOTE(Keydan @ Apr 9 2010, 23:27) *

QUOTE(Niks @ Apr 9 2010, 22:37) *

...Kāpēc vēl neviens nav pieminējis, ka tā ir pagājušā gada vispopulārākā anime Japānā...


Tapec ka šeit patiesu amimufagu gandrīz nav... laugh.gif
Get out, I don't want to go back to the lair of real otaku (after ragequiting like some emo).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikyou
post Apr 10 2010, 09:35
Post #10


Kami-sama
**********

Group: Chuunin
Posts: 3089
Joined: 1-April 04




QUOTE(Niks @ Apr 9 2010, 22:37) *

Kāpēc vēl neviens nav pieminējis, ka tā ir pagājušā gada vispopulārākā anime Japānā, turklāt jau 80 000 pārdoto DVD padarīja Bakemonogatari par pēdējo 10-15 gadu populārāko anime, tas viss vēl pirms BD iznākšanas. Salīdzinājumam K-On! un citi parasti gada populārākās anime titula kandidāti sasniedz 40-45k pārdotu vienību (DVD+BD, varbūt arī kino biļetes, nezinu).

Jo pēc tam, kad tāds acīmredzams sell-out's kā K-ON (pamēģināsim saspiest vienā sērijā dafigā piemīlīgas frāzes, tērpus un austiņas, un protams gičas, jo visiem patīk gičas!) kļuva tik faking populārs un pasludināts par BESTEST!!!!1 man tāda statistika pilnībā neko nenozīmē.

Spoiler! Highlight the box below to view the hidden text.
BŪTU LABĀK UZTAISĪJUŠI ANIMI PAR BLOKFLAUTISTĒM! ;____;


Nenovirzoties no tēmas, man ar šis gabals gāja pie sirds. Vienīgais vajadzēja vairāk Hitagi, jo Hitagi ir forša. :>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Keydan
post Apr 10 2010, 11:51
Post #11


Key-dano
*********

Group: Chuunin
Posts: 1766
Joined: 16-April 06




QUOTE(Kikyou @ Apr 10 2010, 09:35) *


Spoiler! Highlight the box below to view the hidden text.
BŪTU LABĀK UZTAISĪJUŠI ANIMI PAR BLOKFLAUTISTĒM! ;____;





Watch - 1:46 - 2:05

Un arī lai nenovirzitos, S2 jābut, vai ne?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Apr 10 2010, 12:04
Post #12


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




meh, beidziet stresot par nenovirzīšanos no tēmas, kvalitatīvs offtopiks ir vairāk kā pieņemams.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hikaru
post Apr 14 2010, 15:43
Post #13


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1427
Joined: 25-October 04
From: Latvia




Jā, man šis ļoti patīk. Līdz galam vel neesmu noskatījies. Liekas tāds horrors vai trilleris vai kaut kas ar tādu noskaņu, bet nav pretīgs. Patīkams, ar komēdiju un romantikas elementiem.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Spectre
post Apr 21 2010, 00:12
Post #14


Hentai
*******

Group: Chuunin
Posts: 1008
Joined: 27-May 04
From: Bristol, UK




Jaabilst ka skatiijos ongoingaa un peec tam veelreiz visu noskatiijos - doma ir veel tresho reizi visu kartiigi noskatiities smile.gif
Lai ar kaa man shii anime pat loti patikaas tas ka vina atziita par pagajushaa gada megahiitu mani necik neapbeedina driizaak taa ka zheel ka nebija konkurences shai animei (tiri no skatiitaja viedokla).


--------------------
IPB Image
SPECTRE - Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge, and Extortion
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
FuschichO
post Jul 13 2010, 19:50
Post #15


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1522
Joined: 27-October 07




Tā, laika un neienteresētības dēļ pa šo laiku tiku līdz trešajai sērijai.
Kad tā meiča savā "fantastiskajā ikdienas apģērbā" apsēdās viņam blakus, es neizturēju. Vēmiens nāk no tādiem džekiem, kas ieraugot parastu dekoltē, mirst nost. Varbūt drīzāk vēmiens nāk no tā, cik stipri tas šeit ir akcentēts un kā parādīts. Arī dialogi likās tādi... ko? "Drīkstu apsēsties?" vietā īsta bezjēdzīgu vārdu apmaiņa. Vismaz man tā likās.
Diemžēl neko prātīgu Sigfas rakstītajam nevaru piebilst, vajadzēja ņemt vērā tos teikumus, kas attiecās uz galveno varoni un tomēr atturēties no skatīšanās. Katram savs- varbūt kādam tādi personāži patīk.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 27 April 2024 - 05:56