IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

2 Pages V  1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Linux Latvijā, BEZ fleima lūdzu!
Taka
post Mar 28 2006, 13:11
Post #1


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




To ka Aigars, kurš rakstīja rakstus Delfiem par Linux un mūsu aigarius ir viena un tā pati persona, man bija negaidīts un patīkams pārsteigums.
Ļoti vēlētos par Linux attīstības jautājumiem parunāt šeit, nevis Delfi vidē, kur neviena normāla diskusija nav iespējama.
Ļoti vēlētos dzirdēt Aigara viedokli par Linux attīstību un bīdīšanu Latvijā.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ETM
post Mar 28 2006, 13:35
Post #2


Very Old Fart
********

Group: 40K
Posts: 1177
Joined: 20-January 05
From: Man pajāt




Ragam shajaa jautaajumaa bija izcils skatiijums, tapeec atljaushos to atstaastiit: Kameer uz OS nebuus pieejams pietiekoshs kvantums speelju, tikmeer vija nebuus populaara. Skarba patiesiiba tomeer ir taada, ka liela dalja PC izmanto tieshi tam. Paareejie ir paaraak pieradushi pie Win vides un ne paaraak grib paariet.

Nav diez ko plasha doma, bet ceru ka tas risinaas diskusiju un eel vairaak ceru ka domas autors nav pret to ka es t publiceeju.


--------------------
Because i can!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Mar 28 2006, 16:51
Post #3


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




QUOTE(ETM @ Mar 28 2006, 12:35)
Ragam shajaa jautaajumaa bija izcils skatiijums, tapeec atljaushos to atstaastiit: Kameer uz OS nebuus pieejams pietiekoshs kvantums speelju, tikmeer vija nebuus populaara. Skarba patiesiiba tomeer ir taada, ka liela dalja PC izmanto tieshi tam. Paareejie ir paaraak pieradushi pie Win vides un ne paaraak grib paariet.
..
*


izsaku mineejumu, ka vismaz korporatiivajaa videe ir nedaudz cita attieksme pret speelju svariigumu datoros. tajaa skaitaa ar sankcijaam enforceejamas politikas veidaa ;>

ach. turpinot par korporatiivo vidi .. ne mazaak svariiga ir vesela kaudze lietojumu, kuriem obligaati jaastraadaa. eg. mails / document workflow / ticketing system / utml, papildus konkreetu amatu specifiskiem. daudz ko ir viegli realizeet/implementeet tajaa skaitaa uz linuxsha, ja tas tiek dariits no nulles. ne visai realizeejams daudzos lielos uznjeemumos/iestaadees, "where legacy rules the world", un nomigreet pat kaadu vienu majorlietojumu biezhi ir ljoti gruuti.
eg. - cik viegli nomigreet buutu exchange ar vairaakiem tuukstoshiem lietotaaju / vairaakiem simtiem gigu publiskajos folderos ar dokumentiem un darba grupu&dokumentu workflowa specifiskaam permiisijaam uz ko citu? vai nt / winnt failu/print/auth serverus ar vairaakos gados akumuleetu monstrozu struktuuru daliijumam pa serveriem/departamentiem/permissions/backup policies/utml/utjp uz sambu (tieshi lai 100% bez nekaadiem zudumiem no jau esosho datu/funkcionalitaates/klieta gala izmainjaam). nedriikst aizmirst arii daudzu inerci IT sektoraa. relearning arii nav pa velti. vai kaads ir intereseejies par eg. cisco/hp-ux/solaris/aix/linux kursu izmaksaam? ;>

ach. patiesiibas labad jaapiebilst, ka neskatoties uz pesimistisko postu, pats prefereeju *nix gan uz desktopa, gan laptopa, gan saviem serveriem. kaut kaa gadiijies, ka vismaz manis lietotajam aplikaaciju setam ir analogi linuxii, un to, kaa _man_ eertaako variantu, arii izmantoju. dual boot windoze man ir tikai un vieniigi gaameem. mmedia padariishanas (jaa, jaa. arii animes skatiishanos un mangas lasiishanu ;D) arii veicu pamataa zem linux. ar dazhiem pat plusiem (eg. cik daudzi var ar normaalu performanci skatiities animi uz p2-233-400 liidziigas kastes zem windozeem? ;>)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Taka
post Mar 28 2006, 17:13
Post #4


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1817
Joined: 1-September 04
From: Mežmalā, starp Baltezeru un Ādažiem




Ar corp vidi viss ir skaidrs - tur notiks kā būs lētāk/ērtāk un vadoties no izmantojamo aplikāciju klāsta. Ja kaut kāda svarīga accounting proga nebūs zem Linux, neviens nepiespiedīs šo korporāciju nomainīt darbastacijas OSu.


--------------------
Press any key to continue
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
misty_moonlight
post Mar 28 2006, 17:54
Post #5


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 70
Joined: 29-March 05
From: Riga




Manupraat, par plashaaku Linux izplatiibu vareetu runaat tikai tad, kad tas kljuus vienkaarshaaks un pieejamaaks parastam lietotaajam. Es speeles nespeeleeju, taa ka tam vismaz prieksh manis nav noziimes, bet arii ieinstaleet it kaa vienkaarshas programminjas briizhiem sagaadaa gruutiibas vai vismaz ilgu laiku, kameer izrokas cauri visaadiem manuaaljiem un forumiem. Pus gadu zinaamu iemeslu deelj esmu iestreegusi pie Linux un man veel joprojaam nav izdevies normaali uzinstaleet, piemeeram, kaadu DC++ aizvietotaaju, arii skanerim nebija supporta (kaugan tagad laikam kkas ir iznaacis) un par NTFS failu sisteemas lietoshanu lielajam cietnim esmu aizmirsusi (nekas cits neatliks kaa tikt atkal pie windows, lai kaut ko dariitu lietas labaa). It kaa jau cilveecinji straadaa pie vienkaarshoshanas, bet tas prasa laiku. Pie tam, kaut arii visas GNU/Linux OS ir buuveetas uz vienas baazes, taam ir daudz vesiju, kas rada izveeles gruutiibas un liekas probleemas.
Liekas, ka firmas jau taapat pamazaam saak lietot open source, ja vien nav nepiecieshamas specifiskas programmas (arii taas pashas graamatvediibas), kas, protams, tiek izstraadaatas tikai prieksh Windows. Jau sen ir grupinja to, kas straadaa tikai uz makiem un driiz buus arii Linux. Jaanjem veeraa to, ka firmas tomeer izveelas OS arii peec izmaksaam - Windows maksaa pats par sevi, toties ar to maak visi appieties un pashi atrisinaat elementaaraakas probleemas, tachu Linux apkalposhana izmaksaa tikpat un, ja veel rodas probleemas, tad var gadiities ka firmai ir lielaakas izmaksas lietojot Linux. Vismaz man taa liekas, kaut gan situaacijas ir dazhaadas.


--------------------
--==> misty (ミスチ) <==--
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Mar 28 2006, 18:42
Post #6


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




QUOTE(misty_moonlight @ Mar 28 2006, 16:54)
...
Pus gadu zinaamu iemeslu deelj esmu iestreegusi pie Linux un man veel joprojaam nav izdevies normaali uzinstaleet, piemeeram, kaadu DC++ aizvietotaaju,

dc++ klientu IIRC arii linuxim ir liidz ausiim n dazhaadu veidu. taa kaa pats nelietoju, nenjemos uz sitiena nosaukt. pietiek ar torrentiem, dcc fserveem && e2k.
QUOTE
arii skanerim nebija supporta (kaugan tagad laikam kkas ir iznaacis)

skanera && taa lietoshanas vajadziibas man ar nav. bet IIRC bij xsane + kaudze taa frontendu. nezinu gan, kaa ar suporteeto modelju listu.
QUOTE
un par NTFS failu sisteemas lietoshanu lielajam cietnim esmu aizmirsusi (nekas cits neatliks kaa tikt atkal pie windows, lai kaut ko dariitu lietas labaa).

read-only ntfs suports linuxii ir bijis jau pasen. read-write taa pasuudiigi, un tik peedeejos gados kaut ko daraas ieksh nftfs-ng
QUOTE
It kaa jau cilveecinji straadaa pie vienkaarshoshanas, bet tas prasa laiku. Pie tam, kaut arii visas GNU/Linux OS ir buuveetas uz vienas baazes, taam ir daudz vesiju, kas rada izveeles gruutiibas un liekas probleemas.

ir savukaart arii cilveeki, kuriem patiik izveeles briiviiba, vai izveeleeties starp vairaakaam alternatiivaam visadekvaataako savaam veelmeem.
QUOTE
...
Jaanjem veeraa to, ka firmas tomeer izveelas OS arii peec izmaksaam - Windows maksaa pats par sevi, toties ar to maak visi appieties un pashi atrisinaat elementaaraakas probleemas, tachu Linux apkalposhana izmaksaa tikpat un, ja veel rodas probleemas, tad var gadiities ka firmai ir lielaakas izmaksas lietojot Linux. Vismaz man taa liekas, kaut gan situaacijas ir dazhaadas.

ar visiem striidiem par saliidzinoshajaam TCO izmaksaam ir arii citas lietas, kas vismaz manu viedokli mainiijushas. eg. lietoshanas/uztureeshanas eertums, vispaariigi *nix filozofijas atbilstiiba manaam preferenceem/pieradumiem, daudz funkcionalitaates jau liidzejoshajaa programmatuuras klaastaa papildus 'bare-bone-OS'. sho sarakstu var arii papildinaat. tajaa skaitaa ar miinusiem. tajaa skaitaa ar citeetiem faktiem/detaljaam/viedokljiem. bet vai tas buutu vajadziigs? kaa nekaa jau ir bijis n citaas vietaas ( / saitos) n dazhaadaas variaacijaas. aizdomas ka atkaartosies "velosipeeda izgudroshana", citur jau postotu viedoklju re-posts sheit. hrm, nezinu vai liela jeega.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
misty_moonlight
post Mar 28 2006, 19:18
Post #7


Jinushi
**

Group: Chuunin
Posts: 70
Joined: 29-March 05
From: Riga




Zinu ka ir vairaaki DC++ klienti Linuxim, bet visi meegjinaajumi kaadu ieinstaleet ir izgaazushies... Un ar torentiem gluzhi nepietiek, jo nav man grafiskaa vide BitTornado un laizhot caur terminaali nevar noraadit atsevishkjus failus no paketes, cik es zinu. unsure.gif A skanerim tik nesen iznaaca HP atbalsts laikam, bet nu jau atdevu to vecaakiem, taa ka probleema pagaidaam atkriit. NTFS read-only supportu jau es lietoju, tik jaainstalee jauns rpm kaa paraadaas jauna versija kernelim - atkal liekas probleemas. Pie write iespeejaam vienmeer tiek piekabinaats "is still experimental so beware" vai kas tajaa garaa, taa ka lieki riskeet negribaas.
Neesmu nekad sevi uzskatiijusi par pilniigu idiotu attieciibaa pret datoriem, bet nu bez papildus zinaashanaam ar Linux pagaidaam neko nevar izdariit. Ar to visu es gribeeju teikt, ka nu neizplatiisies tas Linux tik driiz un Windows veel pietiekami ilgi buus stabila poziicija.


--------------------
--==> misty (ミスチ) <==--
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
aigarius
post Mar 28 2006, 21:42
Post #8


Hentai no Kami (変態の神)
****

Group: NERV
Posts: 299
Joined: 28-May 05
From: Rīga




He he, redz, ka arī bez manis te Linux ekspertu pietiek smile.gif

Būtībā jau viss ir vienkārši - Linux tehnoloģiski ir labāks, bet ir daži šķēršļi, kas pazudīs tad, kad Linux lietos plašāk. Bieži vien ir dzirdams par uzņemumiem un it īpaši cilvēkiem, kas ir pārgājuši no Windows uz Linux vai OSX, bet atpakaļejošas migrācijas ir ļoti retas.

Ar laiku izveidosies kritiskā lietotāju massa visos lietošanas sektoros un pamazām problēmas pazudīs un programmas parādīsies.

Par spēlēm es domāju, ka uz datora spēlēšana vairs pārāk ilgi nebūs - visi spēlmaņi pamazām pāries uz PS3. Ta ir daudz vienkāršāk gan spēlmaņiem, gan spēļu ražotājiem.


--------------------
I am not an extrovert, I just pretend to be one.
And in my avatar, I am the penguin!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Mar 28 2006, 22:57
Post #9


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




QUOTE(misty_moonlight @ Mar 28 2006, 18:18)
...
Un ar torentiem gluzhi nepietiek, jo nav man grafiskaa vide BitTornado un laizhot caur terminaali nevar noraadit atsevishkjus failus no paketes, cik es zinu.  unsure.gif
...
*


prieksh bittornado lieto --priority -1,1,-1,1 kaa piemeeru, ja vajag no chetru failu batcha 2.ro un 4.o. esu uzcepis savai eertiibai arii mazu shellscriptu lai atvienkaarshotu priority rindas gjeneraaciju batchiem ar ljoti daudz failiem, kas izmanto dialog(1) komandu vienkaarshas izveelnes radiishanai. ja ir interese, paprasi Church ieksh #anime.lv kanaala ircaa. uz aatru roku te neredzu, kaa atachot postam failu. pats parasti palaizhu zem screen-a vairaakus btdownloadcurses.py --max_upload_rate 40 batch.torrent vai btlaunchmanycurses.py --max_upload_rate 40 /some/dir/with/several/torrents.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
anti
post Mar 29 2006, 04:23
Post #10


Draņķītis
*******

Group: Jounin
Posts: 922
Joined: 2-April 05
From: Latvija, Rīga




QUOTE(aigarius @ Mar 28 2006, 21:42)
Par spēlēm es domāju, ka uz datora spēlēšana vairs pārāk ilgi nebūs - visi spēlmaņi pamazām pāries uz PS3. Ta ir daudz vienkāršāk gan spēlmaņiem, gan spēļu ražotājiem.
*



nu, nu, neieteiktu tev būt par to tik pārliecinātam. PS3 varētu maksāt diezgan skarbu naudu, un ne jau visi spēlmaņi ir biezie/havo biezus vecākus. teiksim, es :> un diezvai lielāko daļu spēlmaņu uztrauc, kas izdevīgāk ir spēļu ražotājiem.

un galu galā - man patīk spēles. man ir dators. ou, šīs lietas var apvienot un tas neko nemaksā? pie tā tad arī paliekam :)


--------------------
ALWAYS, I WANNA BE WITH YOU
AND MAKE BELIEVE WITH YOU
AND LIVE IN HARMONY, HARMONY, OH LOVE
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Seven_of_zero
post Mar 29 2006, 04:44
Post #11


Hakushaku
******

Group: Chuunin
Posts: 826
Joined: 30-March 04
From: Riga




QUOTE
Par spēlēm es domāju, ka uz datora spēlēšana vairs pārāk ilgi nebūs - visi spēlmaņi pamazām pāries uz PS3. Ta ir daudz vienkāršāk gan spēlmaņiem, gan spēļu ražotājiem.


Diez vai. protams konsolei var pieslēgt gan klaviatūru gan peli. ir internets un cietais disks. bet principā tas ir dators kurš ir pielāgots tieši spēlem. bet priekš kam man pirkt vēl tādu iekārtu ja man dators ir kurš to pašu var. tā pat pēc kāda laika man vajadzēs veikt upgrade priekš pc. un arī nāks ps4 .5 .6 utt. Vecu pc es ārā nesviežu, izmantoju kā testa platformu kaut kam. A ko man ar vecu ps3 darīt?

Labāk gan būtu ja spēļu ražotāji pielāgotu savas spēles Linux sistēmām.


--------------------
There is nothing imposible.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Rags
post Mar 29 2006, 08:15
Post #12


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 259
Joined: 25-February 04
From: Riga - mazs, mierīgs nostūrītis...




Pats linux lietojis nēesmu(viena reize kad ķimerēju linux uz firewall'a caur konsoli neskaitās) Tādējādi varu tā teikt runāt par to tīri teorijā kā cilvēks no malas happy.gif

No tā kas ir lasīts un dzirdēts linux izklausās kā ļoti laba lieta. Universāls, dažāds, maināms. To ir viegli veidot konkrētu vajadzību grupām. Piemēram parastiem user'iem var tikt izveidoti(un principā jau ir) gatavi risinājumi ar integrētām programmām, vizuālo daļu, utt. Tai pat laikā speciālists jeb cilvēks kuram visu patīk taisīt pašam var savākt(sakompilēt) sev linux OC no nulles biggrin.gif
Protams ne viss vienmēr ir tik gludi, ir dzirdēts arī par nix bremzēm agrāku versiju grafiskajā daļā strādājot ar dokumentiem utt, bet tas tiek labots un problēmas cik zināms vairs nav. Tas tā, piemēram happy.gif

Taču kas ir tas kas trūkst linux izplatībai?

Trūkst savietojamības, pieejamības. Patreiz linux neizvēlas kā OC ja dators domāts mājai, kur tas veido multimēdiju centru. Jā lielāko daļu soft'a var dabūt alternatīvā uz linux sistēmas, taču ne visu.
Kas tad mūsdienās lieto linux. Korporatīvie risinājumi, valdības, dažreiz uzņēmumi. Visi minētie to izvēlas pārsvarā izmaksu samazināšanas nolūkos. Neiet runa par serveriem, bet tieši parastajiem datoriem uz kuriem tiek veikti ikdienišķi darbi. Reāli ņemot mājās linux liek tikai cilvēki kas ir dziļi saistīti ar IT, linux entuziasti, vai vienkārši tie kam ir interesanti paskatīties uz alternatīvu. Galvenais kā trūkst ir parasto lietotāju. Un nevajag sākt teikt ka tā nav. No manu paziņu loka, kur liela daļa ir visumā zinoši datoros utt, nevienam nav linux only sistēmas. Kāds ir mēģinājis likt, varbūt stāv ka otra OC, taču nekad ne kā vienīgā.
Iemesls šeit ir vienkārš. Nav savietojamības.

Esmu daļēji aktīvs geimeris, ar lielu stāžu ja tā var teikt biggrin.gif Redzu to ka daudz kas varētu būt savādāk ja šīs pašas spēles būtu palaižamas uz linux bez problēmām. Mūsdienās ar ko parasti sākas bērna kontakts ar datoru? Ar spēlēm. Tas varbūt izklausās muļķīgi, taču kamēr nebūs iespējams šo sistēmu piedāvāt kā alternatīvu arī geimeriem, kas sastāda milzīgu daudzumu user'u, tai nekad nekļut par izplatītu. Ar šo es domāju cilvēkus kas vispār ik pa laikam palaiž kādu spēli, ne tikai fanātiem.
Tikai šādi varētu piesaistīt parastos user'us. Patreiz cilvēkam nebūs vajadzīgs nekas no linux labajām īpašībām ja viņš nevarēs uz viņa uzlikt visu ko vēlas. Arī jaunākiem cilvēkiem tas neizraisīs interesi ja nebūs savietojamības. Atkārtojos, es nerunāju par IT freak'iem.

Soo, kamēr nav savietojamības, linux paliks sistēma tikai fanātiem un korporatīvajiem risinājumiem...

p.s. atvainojos par drukas kļūdām, kopējo teksta nekārtību utt laugh.gif
p.p.s. gadījumi kad uzņēmums/valsts iestāde pāriet uz linux un vēlāk atgriežas uz Windows ir zināmi tongue.gif


QUOTE(aigarius @ Mar 28 2006, 21:42)
Par spēlēm es domāju, ka uz datora spēlēšana vairs pārāk ilgi nebūs - visi spēlmaņi pamazām pāries uz PS3. Ta ir daudz vienkāršāk gan spēlmaņiem, gan spēļu ražotājiem.

No offence, taču liela daļa konsoles neatzīst vispār. Un PC kā gaming station pastāvēs, pārāk daudz PC daļu tiek ražotas tikai šī iemesla dēļ biggrin.gif


--------------------
Хентайная табуретка!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ETM
post Mar 29 2006, 11:08
Post #13


Very Old Fart
********

Group: 40K
Posts: 1177
Joined: 20-January 05
From: Man pajāt




ee... ir zinaami gadiijumi,kad migree uz linux, bet nav zinaami atgriezeniskie? tad jau laikam tas migraacijas kas beidzas ar konstateeshanu ka linux konkreetaa indiviida vajadziibaam neder netiek njemtas veeraa, ne?


--------------------
Because i can!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Church
post Mar 29 2006, 15:00
Post #14


sewer rat
*********

Group: Jounin
Posts: 1775
Joined: 17-February 04
From: latvia / riga




QUOTE(ETM @ Mar 29 2006, 10:08)
ee... ir zinaami gadiijumi,kad migree uz linux, bet nav zinaami atgriezeniskie? tad jau laikam tas migraacijas kas beidzas ar konstateeshanu ka linux konkreetaa indiviida vajadziibaam neder netiek njemtas veeraa, ne?
*


domaaju bij vairaak domaats scenarios korporatiivajaa videe/firmaas/iestaadees, ne enduser.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Niks
post Mar 29 2006, 17:37
Post #15


Lira member
*******

Group: Chuunin
Posts: 1032
Joined: 13-July 05




Jā, var redzēt, kādi "speci" te savākušies (tiesa - ne visi, taču gandrīz puse IMO nav pietiekoši kompetenti *nix'os, lai par tiem izteiktos). Varbūt tas jums būs liels šoks, taču arī uz Linux ir nopietnas komerciālās spēles (no pieredzes varu teikt, ka Q3A uz Linux strādā krietni labāk nekā ar tiem pašiem dzelžiem, taču uz Windows).
P.S. Lai nav pilnīgs fleims, manuprāt, ļoti liela problēma ir aizspriedumi un mīti, turklāt daudzi pingvīnisti ir īsti maitas (nu jau kādu laiku Ubuntu fanboy'i nav mani nīstākie ienaidnieki - viņu vietu ir ieņēmuši Slackware'isti - vismaz liela daļā no netā aktīvākajiem, pieredzējušākiem un zinošākajiem Slackware'istiem IMHO ir vecmodīgi troļļi).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V  1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 3 May 2024 - 11:54