IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

8 Pages V < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> par samaitaatiibu
ShinChan
post May 19 2004, 19:43
Post #31


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




Mjaa, visi striidi un diskusijas, kas skar biibeli agri vai veelu iebrauc purvaa, taapeec turpmaak sjo tematu meegjinaasju necilaat. Kas attiecas uz samaitaatiibas avotu, tad atbilde ir tikai viena - cilveeks. Dziive bez vardarbiibas, izvirtiibas un likumnepaklausiibas pilniibaa nav iespeejama, jo civleeks tomeer ir dabas produkts, lai kaa savas dziives laikaa vinsj to tomeer meegjina noliegt un atsvesjinaaties no savas buutiibas. Kad zemaakie instinkti saak nejmt virsroku tad notiek viss tas par ko te arii sjausminamies. Un masu meediji to tikai atrazjo, jo ir tacju pieprasiijums peec taa visa un es sevi arii negrasos pasniegt kaa sveeto. Man daudz kas no taa visa patiik un es par to sajuusminos, tajaa pasjaa laikaa apzinoties, ka tas nav pareizi. Vai kaads no jums domaa, ka cilveece kaadreiz varees dziivot "sterilaa" videe? Nu nebuus taa, galvenais ir pasjam saglabaat kaut kaadas pasjiecienjas paliekas un nenonaakt konfliktaa ar savu buutiibu, tad apkaartnotiekosjais vairs neliksies tik briesmiigs.
P.s. Nu gan uudeni saleeju...


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikumi
post May 19 2004, 19:48
Post #32


Ecchi-san
********

Group: Chuunin
Posts: 1286
Joined: 3-May 04
From: Rīga




Gluži kā man reiz viens gudrs cilvēks teica: Cilvēks ir visa ļaunuma sakne!


--------------------
Go and die, please.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post May 19 2004, 20:21
Post #33


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




QUOTE (ShinChan @ May 19 2004, 06:43 PM)
Mjaa, visi striidi un diskusijas, kas skar biibeli agri vai veelu iebrauc purvaa, taapeec turpmaak sjo tematu meegjinaasju necilaat. Kas attiecas uz samaitaatiibas avotu, tad atbilde ir tikai viena - cilveeks. Dziive bez vardarbiibas, izvirtiibas un likumnepaklausiibas pilniibaa nav iespeejama, jo civleeks tomeer ir dabas produkts, lai kaa savas dziives laikaa vinsj to tomeer meegjina noliegt un atsvesjinaaties no savas buutiibas.

Tas man atgaadina matriksu. Bija tada lieta kad agjents smits teica shaadus vaardus: "At first we created the perfect world, a paradise for humans! But their minds just kept regretting the fact that there is no suffering, no pain..." bla bla bla, kautkaa taa =]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Batou
post May 19 2004, 20:36
Post #34


S9 unit
*****

Group: Jounin
Posts: 587
Joined: 12-February 04
From: PS 9




ak... viedus vaardus savaa laikaa ir teicis agjents smits. arii: "humans are disease, cancer, you spread over new teritorys looking for a recources to consume until they have been sucked out" (briivs interpreteejums).


--------------------
image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 19 2004, 22:01
Post #35


Unregistered









waaaaaaaa! šitādu diskusiju palaidu garām... ohmy.gif
eh, kā neveicas, būtu sasūtījis pilnu topiku!
pirmkārt: par samaitātību
izskanēja domas, ka bērni piedzimst nesamaitāti
būšu radikāls - visi ir samaitāti! visiiiiii! sīkie bērnuļi ir pārāk nevarīgi un mazi, lai pēc viņu rīcības mēs varētu to saprast, bet kad viņi kļūst spējīgāki, tad tādas lietas nāk no viņiem ārā!
vēl viena radikāla doma:
man pēdējā laikā radusies doma, ka anime savā būtībā ir uztveri maitājošs process. (to es pēc sevis spriežu). ar to es domāju to, ka pa naktīm maz guli, jo jāskatās anime. skolā nekoncentrējies mācībām, jo domā, vai mājās pa to laiku būs novilkusies pēdējā GITS vai Naruto sērija un kādu anime es vakarā skatīšos. vakarā sanāk sastrīdēties ar tuviniekiem, jo kāds vēl bez tevis grib tikt pie tīkla, bet tu gribi savu kārtējo anime redzēt. tev vairs nav par ko runāt ar saviem paziņām skolā vai jebkur citur, jo viņiem anime neinteresē, bet tu pats neko citu nezini. (sīkākus simptomus skatīt citā topikā). visa tā rezultātā psihe tiek tik tiešām iedragāta un uztvere ir notrulināta (neņemiet pārāk personīgi, ir jau daudz izņēmumi). mans psihes stāvoklis ir bijis arī stabilāks (kaut kad senāk) tāpēc saprotu, ko runāju.
dažiem labpatika aizskart ticības lietas (hmmm...., zinu dažiem tas nepatiks, bet es tomēr gribu pieskarties vēl šim tematam wink.gif ) :
izlasīju tos postus par Bībeli un tās dažādos (bet būtībā, ļoti vienveidīgos) tās vērtējumus. daži kaut ko ir lasījuši, daži....
ok, esmu lasījis, esmu izlasījis, esmu pārlasījis, esmu kompetents šajā jomā - turklāt cieši pie tā turos un šaubas nepazīstu tongue.gif
(nu, c'mon metaties visi man virsū un apberiet ar dažādajiem uzsaukumiem, ticiet man - nenobīšos laugh.gif ) negribu te visus pēc kārtas citēt, un negribas arī daudz neko rakstīt, bet ja kāds konkrēts jautājums, - labprāt.
vienu tomēr es jums gribu likt pie sirds - tā kultūra kādā jūs dzīvojat, tā morāle un ētika, kas tajā ir sastopama, cilvēktiesības utt., uz ko tas viss balstās? kur tam visam ir meklējamas saknes? - kristietībā. pateicoties dažādiem vēstures procesiem, mūsu kultūra ir sakropļota un mēs tikai kritizējam visu pēc kārtas un ja kaut kas nepatīk tad pa taisno met virsū Baznīcai. un tā arī rodās tādi, kuri nevar neko citu pateikt kā vienīgi "es nekam neticu".
ok, laikam pietiks. sorry, ka vēl viens garš posts. es ļoti centos neizplūst un neatkārtoties.
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 19 2004, 23:16
Post #36


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE (keitaro @ May 19 2004, 09:01 PM)
ok, laikam pietiks. sorry, ka vēl viens garš posts. es ļoti centos neizplūst un neatkārtoties.

Man pat bail domaat, kads tev bija asinspiediens rakstot to palagu.
Tas par to samaitaatiibu no mazotnes, pamataa piekriitu, tacju nevar noliegt arii to, ka cilveeka rkasturu un uzvediibu var veidot un mainiit, ne par visiem 100%, bet tomeer.

Par Biibeli negribeejaas rakstiit, bet nu laikam citaa dziivee vairs nerakstiisju. Nenoliedzot Biibeles ietekmi uz moderno Rietumniecisko domu, ka arii neapstriidot kristietiibas pienesumu muusu kultuuraa un veertiibu izpratnee, es tomeer neietektu to idealizeet, jo veesture ir pieraadiijusi, ka gariigajaam lietaam ar laiciigo pasauli ir tendence saaugt un tas noved pie samaitaasjanaas. Kameer kristietiibu sludinaas taadi pasji cilveeki kaa mees tikmeer es saglabaasju savu skeptisko attieksmi (un taa kaa tas buus vienmeer tad es savu attieksmi visticamaak nemainiisju). Pateiksju arii domu, kas jau daudzkaart ir izskaneejusi un ko proponeeja arii Maartinsj Luters - cilveekam nav vajdziigs starpnieks, lai kontakteetos ar Dievu (Radiitaaju, Augstaako speeku sauciet kaa gribiet). Bazniica kaa instituuts ir sevi sakompromiteejusi, deradeejusi un savas iespeejas lielaa meeraa jau izsmeelusi, cilveeki vairs nav aunu bars bez izgliitiibas un dziives izpratnes. Ja papeeta tuvaak, tad tiesji bazniica ir likusi springuljus progresa ritenjos, veeleedamaas saglabaat savas dogmas nemainiitas un patureet cilveeku praatus tumsaa. Atspeeko Keitaro ja vari, tacju manaa pusee ir fakti.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 19 2004, 23:52
Post #37


Unregistered









QUOTE
Bazniica kaa instituuts ir sevi sakompromiteejusi, deradeejusi un savas iespeejas lielaa meeraa jau izsmeelusi, cilveeki vairs nav aunu bars bez izgliitiibas un dziives izpratnes. Ja papeeta tuvaak, tad tiesji bazniica ir likusi springuljus progresa ritenjos, veeleedamaas saglabaat savas dogmas nemainiitas un patureet cilveeku praatus tumsaa.

Baznīca? izsakies konkrētāk. tu vairākkārt esi atsaucies uz Luteru, tāpēc uz viņu arī atsaukšos. citēju: "virs zemes ir svēts pulks un draudze, kurā ir vienīgi svētie, zem vienas galvas - Kristus, Svētā Gara aicināti, vienā ticībā, prātā un saprašanā"
kas ar to ir domāts? kas tad ir tie svētie? kādi askēti vai? nē - patiesā Baznīca ir tāda ticīgo kopiena, kura balstās uz Bībeli, kā vienīgo autoratīvo avotu, un tic Evaņģēlija vēstij. Ne Luteram, ne arī man nav nekādas daļas par kādas konkrētas konfesijas nedarbiem. krusta kari, inkvizīcija, tumsonība - jā, tas ir nācis no baznīcai (it kā) piederošiem cilvēkiem, bet tam visam nav nekāda sakara ar Bībeles vēsti. ja kāds izmanto Baznīcu kā aizsegu savai samaitātībai, savai tumsonībai, tad atbildība jāprasa no konkrētiem cilvēkiem, nevis no Baznīcas kopumā. pavisam nesen varējām redzēt tipisku gadījumu mūsu pašu saeimā - aiz Baznīcas vārda bija paslēpušies nožēlojami cilvēki, kam ar to nav nekāda sakara. netaisnība cīnās par savu...
QUOTE
Pateiksju arii domu, kas jau daudzkaart ir izskaneejusi un ko proponeeja arii Maartinsj Luters - cilveekam nav vajdziigs starpnieks, lai kontakteetos ar Dievu (Radiitaaju, Augstaako speeku sauciet kaa gribiet)

tas nu gan ir garām aizšauts. Luters nekad šādu domu nav izvirzījis
skatīt Rakstos: "Viņš (Kristus) ir Jaunās Derības starpnieks, lai, pēc tam kad Viņš nāvē sagādājis atpestīšanu no pirmās derības laikā izdarītajiem pārkāpumiem, aicinātie saņemtu apsolīto mūžības mantojumu" (Ebr 9:15)
un "Jo ir viens Dievs, kā arī viens starpnieks starp Dievu un cilvēkiem - cilvēks Kristus Jēzus" (1Tim 2:5)
tas pret ko Luters nostājās bija katoļu baznīcas laicīgā vara un tas, ka baznīca ierobežoja ticīgos, apgalvojot, ka nepildot pāvesta un bīskapu pavēles, pestīšana nav iespējama. tāpēc arī seko augstākminētais Lutera skaidrojums par to, kas ir patiesa Baznīca.
ja savu apgalvojumu par baznīcas vajadzību tu domāji kā "katrs var individuāli kontaktēties ar Dievu" utt., tad es varu atbildēt ar sakāmvārdu: viena pagale nedeg. ticīgajiem ir vajadzīga sadraudzība, jeb kopiena, jeb sauc to kā gribi. - es to saucu par Baznīcu.
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 20 2004, 00:04
Post #38


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




QUOTE (keitaro @ May 19 2004, 10:52 PM)
Baznīcu kā aizsegu savai samaitātībai, savai tumsonībai, tad atbildība jāprasa no konkrētiem cilvēkiem, nevis no Baznīcas kopumā.

Raadaas, ka tev ir dzilja izpratne un zinaasjanas par doto teemu, tiesji taadeelj man veel jo vairaak paarsteidz sjii atzinja. Inkviziicija bija paavesta (-u) inspireets pasaakums. Taa kaa paavest ir Dieva vietnieks uz zemes, tad es neredzu kaa sjo procesu vareeja padariit veel legjitiimaaku. Te nav runa par paaris aptrakusjiem raganu dedzinaataajiem un "spaanju zaabaku" taisiitaajiem. Kaa zinaams sveeti nebija arii protestanti, kuri katoljus slakteeja vel nezjeeliigaak, kaa tie otrus. Vella kalpu superintendants Samsons, kas ir veesturiska persona, tam ir tiirs pieraadiijums. Taadejaadi zveeriibas pastraadaaja gan protestanti gan katolji un tas nebija nekas sporaadisks, taas bija labi organizeetas ar augsjaam saskanjotas terorakcijas (lietojot muusdienu terminologiju), kur kaa vieni taa otri piesedzaas ar Dieva aardu un Biibeli. Par taadu biznesa projektu kaa Krusta kari es pat nemeeginjaasju runaat, tas katram daudz maz veesturi zinosjam cilveekam ir sen skaidrs.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Batou
post May 20 2004, 00:13
Post #39


S9 unit
*****

Group: Jounin
Posts: 587
Joined: 12-February 04
From: PS 9




mosh jauns forums jaaroganizee? online filozofija? www.manadomaneliekmanmieru.lv?


--------------------
image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 20 2004, 00:55
Post #40


Unregistered









tak es tev saku:
QUOTE
ja kāds izmanto Baznīcu kā aizsegu savai samaitātībai, savai tumsonībai, tad atbildība jāprasa no konkrētiem cilvēkiem, nevis no Baznīcas kopumā

priekš kam tu pāvestu te pin iekšā? kāds viņam sakars ar Baznīcu? laugh.gif
QUOTE
Taa kaa paavests ir Dieva vietnieks uz zemes

un kurš to būtu teicis? - pats pāvests, protams. viņš un viņa pakalpiņi izstrādāja šo dogmu, kas ne ar kādiem Rakstiem gan nav kanonizējama.
ok, es iepriekš negribēju izteikties konkrēti, tādā veidā neuzsverot savu konfesionalitāti. bet es neciešu dzirdēt tādas muļķības kā "Dieva vietnieks" utt. interpretējot Baznīcu kā ticīgo (kas tic Rakstiem) kopienu, pāvestu nevar tajā ieskaitīt. (ja kāds katolis šo lasa - sorry)
liksim tomēr pāvestu mierā. viņš pats atbildēs par savu uzdrošināšanos pretendēt uz Dieva vietnieka titulu.
QUOTE
Kaa zinaams sveeti nebija arii protestanti, kuri katoljus slakteeja vel nezjeeliigaak, kaa tie otrus

neatkārtošos. skatīt pirmo QUOTE šajā postā.
nemaz nenoliedzu ka protestantu vidū ielavās daudz vilku avju drēbēs. tas pats iepriekšminētais piemērs iz mūsu saeimas un pirmās partijas intrigām. viens otrs miera grāvējs uzskata sevi par svētu protestantu un teologu. bet tā jau viņu pašu problēma... Baznīcas tēla bojātāji un viltvārži - kāda Baznīcai gar viņiem daļa?
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 20 2004, 01:15
Post #41


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




Man raadaas, ka tev pasjam nav iisti skaidrs kas tad iisti ir Bazniica. Bazniica ir sabiedriska instituucija, kuraa ir zinaama hierarhija. Tu visu laiku meegjini atgainjaaties no taam "melnajaam aviim", kas bojaa Bazniicas reputaacju, tacju taada ir realitaate - maates tereezes ir mazaakumaa un dominee mantrausiigi baznicteevi un korazeenu d.....i . Kaada gan ticiiba var buut Bazniicai, kam buutu jaaruupeejas par muusu gara tiiriibu un kristiigo veertiibu stiprinaasjanu, ja katru nedeelju paraadaas aizvien jauni sjokeejosji fakti par vienu vai otru Bazniicas paarstaavi. Gan katolji, gan protestanti, gan pareizticiigie (lielaakie liekulji un peerkamaakie no vinjiem visiem) it kaa aizstaav kristiigaas veertiibas, tacju realitaatee vinju riiciiba ir pavisam citaada. Es arii esmu kristiits luteraanis, savaa laikaa divus gadus pat apmekleeju sveetdienas skolu. pret savas draudzes maaciitaaju man pretenziju nebija. Tacju es neesmu akls un smadzenes arii paldies Dievam veel darbojas. Jo vairaak iepazinos ar kristietiibas attiistiibu un taas pieaugosjo dominanci Jaunajaa un Vecajaa pasaulee, jo pretiigaaka man taa likaas. Esmu par kristiigaam veertiibaam, tacju neredzu ka Bazniica kaa instituuts to ir speejiiga piedaavaat. Bazniicai ir nepieciesjama laiciigaa ietekme un visaa savaapastaaveesjans laikaa taa uz to ir tiekusies, iznjemot varbuut vieniigi tos sveetos kristiesju mocekljus, kurus kristietiibas riitausmaa saplosiija romiesju amfiteaatros, pieljauju, ka tos vieniigos mees varam saukt par patiesiem kristiesjiem.
P.s. mani sjii divkauja saak uzjutrinaat.


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
keitaro
post May 20 2004, 01:29
Post #42


Unregistered









QUOTE
Man raadaas, ka tev pasjam nav iisti skaidrs kas tad iisti ir Bazniica. Bazniica ir sabiedriska instituucija, kuraa ir zinaama hierarhija.

nu bāāāāc! es tavus postus izlasu, tu manējos šķiet pat lāgā neizlasi! es tev paskaidroju, kas īstenībā ir Baznīca (skat. Posted on May 19 2004, 10:52 PM)
sabiedriska instituucija, kuraa ir zinaama hierarhija? ok, ja tu esi tik ļoti uzēdies uz katoļiem un pareizticīgajiem, tad brauc uz Vatikānu un Maskavu un kārtīgi izkaujies. bet nepielīdzini konkrētas personas, un konkrētas konfesijas kristīgājai ticībai vispār. tad kad tu iemācīsies atšķirt divus vārdus - Ticība un Konfesija, tad arī sūti nākamo postu.
QUOTE
Es arii esmu kristiits luteraanis, savaa laikaa divus gadus pat apmekleeju sveetdienas skolu.

tad nu gan sasniegums!!!
QUOTE
Esmu par kristiigaam veertiibaam, tacju neredzu ka Bazniica kaa instituuts to ir speejiiga piedaavaat.

nu ja tu esi par, tad varbūt vari piedāvāt kādu labāku risinājumu? tongue.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
ShinChan
post May 20 2004, 01:54
Post #43


ultrafilozofs
*********

Group: Chuunin
Posts: 1808
Joined: 18-February 04
From: durdom




aucj!!!... neuztver nu visu tik slimiigi. tavus postus izlasu ljoti ruupiigi it iipasji taas vietas kur tu citee sveetos rakstus. Un joprojaam tie nesniedz skaidru atbildi uz jautaajumu, kas ir Bazniica (kaut vai luteraanju izpratnee, pats Luters savas dziives nogalee krietni vien sagreekojaas, bet tas jau ir cits staasts). Tas par to balstiisjanos uz Biibeli neiztur kritiku nevienaa vietaa. Protestanti to izmantoja tikai tad, kad tas pasjiem bija izdeviigi, pie tam tev jaapiekriit, ka Biibele jau nu nav taa lieta, ko katrs individuaali var saprast un sagremot, taapeec ir vajadziigs, kaads, kas to izdara stu;baa aitu bara vietaa un taa rodas veel dazjas Sveeto rakstu interpretaacijas, lai gan pati Biibele (gan taa ko lietojam mees, gan taa ko lietoja Luters) ir 101 paarstaasts no taa, ko Mozus&Co patiesiibaa ir dariijusji. Nesaprotu, kaa tu tik nekritiski vari pieiet darbam, kura deelj pasaulee ir notcis tik daudz vardarbiibas (ne tikai muusu kontinentaa). ja jau cilveeki nev speejiigi saprast Biibeli, un ja visi meegjinaajumi to interpreteet noved liidz neiecietiibai u vardarbiibas eskalaacijai, tad varbuut buutu labaak to graamatu likt mieraa? Veel runaajot par luteraanjiem es cienu taadus maaciitaajus kaa Caaliitis un Rubenis, tacju lielaakaa dalja paareejo Vanagu ieskaitot ir visai taali no patiesas ticiibas un pat izpratnes par to.
Sjis bija mans peedeejais posts sjodien. nezinu vai moderating team ljaus sjo vaajpraatu turpinaat ph34r.gif


--------------------
Es esmu, kas es esmu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Batou
post May 20 2004, 09:40
Post #44


S9 unit
*****

Group: Jounin
Posts: 587
Joined: 12-February 04
From: PS 9




ljausim rolleyes.gif


--------------------
image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
edg
post May 20 2004, 12:10
Post #45


limpene grauž aknas
**********

Group: Jounin
Posts: 2899
Joined: 17-February 04
From: PM




Sigfa:

QUOTE
Edg: Tu jau saac naturaali piesieties vaardiem. Tas ko uzrakstiiju ir skaidri saprotams, nevaig to interpreteet taa, kaa to tulkotu muljkjis. Tas taa.


Man buutu jaajuutas pagodinaatam par to, ka esi mani paarveerteejis, bet juutos slikti, jo shinii gadiijumaa tieshaam taa arii to tulkoju, esmu muljkjis. Nopietni, nekaada sarkasma. Ja tu man izskaidrotu, ko tu ar saviem vaardiem pirmiit domaaji, buutu ljoti jauki.

QUOTE
Edg: pastaasti veel to savu ideju par magjiju un religjiju. Baigi ieintereseeji =]


Gaidi graamatu...


--------------------
Mani posti top, jo tev dziivee truukst, ko lasiit! Es glaabju pasauli, piedaavaajot tai lasaamvielu! Kvalitaate, shvalitaate.
Disclaimer: Viss manis teiktais ir apshaubaams manis pasha no gaisa uzpuusts un uz punjkjiem balstiits viedoklis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages V < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 20 June 2024 - 06:22