IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

5 Pages V < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 10 meeneshi Japaanaa, Sigfas iespaidi.
Sigfa
post Oct 19 2006, 13:24
Post #16


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




Kaa jau gadiiju, jautaajumu pluudi. Nu, centiishos atbildeet.

QUOTE(ShinChan @ Oct 19 2006, 12:48) *

1. Vai nebija jāpiedzīvo liels kultūršoks (jebkādās tā izpausmēs)?
2. Kā dabā darbojas visas tās dēmonizētās pieklājības izpausmes, klanīšanās, artikuli utt. Vai japāņi savstarpējā saskarsmē paši maz tās tik skurpulozi pielieto (nerunāsim par apkalpojošo sfēru, kur droši vien visas grīdas spīd un laistās, jo dziļi klanoties ar matiem nopucētas).


Es, buudams cilveeks ar visai biezu mizu, nekaadu lielo kultuurshoku neizjutu, bet veina latvu zeltene, kas te shajaa pashaa programma bija pirms manis, staastija drausmu lietas par vinjas piedziivoto kultuurshoku. Lielaakaa prbleema ir ar savstarpeejo saprashanos, vinji te visaa manis teiktajaa censhaas lasiit starp rindaam un izdomaa 3 lietas, ko es vareetu buut gribeejis teikt. Kautkaa vienmeer sanaak skaidroties :/

Jaa, tas nav nekaads miits, japaanji savaa starpaa klanaas, locaas un sienaas trijos mezglos, vienmeer ar dumju smaidu sejaa un atvainoshanaas vaardiem mutee (parasti galiigi nevajiidziigi, manaas aciis). Vinji atvainojaas pilniigi vienmeer. Katru reizi kad izstaidzinu suni, viesmaate man atvainojaas, itkaa tas man nebija jaadara, un es vnk esmu ljoti laipns :/ Citu cilveeku priekshaa nekad netiek teikts nekas rupjsh un runaats tiek tikai un vieniigi pieklaajiigi, un par taadaam teemaam kuraas nav nekaadas kontroversijas.


QUOTE
1. Kad sāki iet skolā un pirmo reizi atnāci uz klasi, tad laikam vajadzēja priekšā nostāties un par sevi kaut ko pastāstīt? Vai citi sāka pēc tam uzdot jautājumus par visu pēc kārtas, kas patīk, kā Full Metal Panic'ā? biggrin.gif


Vajadzeeja gan. Pirmo meenesi skolaa no uzmaniibas vareeja nomirt, meichas gjiiba un dzheki skauda (nevareetu teikt ka tas ir ljoti mainiijies, bet gaajis mazumaa gan). Jautaajumu un nesaprotamu meegjinaajumu runaat angliski netruuka.

QUOTE

2. Kā vispār tevi japāniski sauc? Kaut kā pavisam savādāk?


Vaards mans ir Kaarlis, taakaa te mani sauc par Kaarisu. No saakuma bija ljoti kaitinoshi.
QUOTE


3. Kādas tur klases vispār? Galdi pa vienam sēdēt vai pa divi? Var apsēsties, kur grib, vai apsēdina pēc kaut kāda alfabēta, vai izlozes veidā sasēdina?


Galdi pa vienam, klases ir 3 gadi, katraa gadaa pa 8 klaseem, katraa klasee pa 40 cilveekiem, 20 meitenes un 20 puikas. (perfekcionismu manam?) Katru meenesi galdi tiek izlozeeti.

QUOTE

4. Visi priekšmeti notiek vienā klasē (savā klasē) un tikai atnāk priekšmeta skolotājs vai skolnieki staigā pa klasēm atkarībā no priekšmeta?


Kaa kursh preikshmets. Fizika notiek fizikas klasee (cita buuve, 5 min. pastaiga), anglju valoda savaa klasee. Paarsvaraa gan sanaak staigaat.

QUOTE

5. Kad sākas stundas, tad skolas teritorija tiek slēgta (vārtus aizver ciet un viss), ka pēc tam nevar iekļūt iekšā vai nē?


kad saakas stundas tad aizver vaartus pie kuriem staav skolotaaji, kuriem tajaa briidii nav stundu.

QUOTE

6. Kādi tur vispār pasniedzēji? Stingri? Ja no rīta nokavē stundu, vai vajag stāvēt gaitenī ar spaiņiem ar ūdeni, vai tā vairāk nedara? biggrin.gif Vispār nācies nokavēt kādu reizi?


ja no riita nokavee, tevi vnk nolamaa :/ shad tad sanaak nokaveet. Pasniedzeeji stingri, katras stundas saakumaa un beigaas skolotaajs nobljaujas "Celties! ... Klaniities! ... Briivi." ("Kiricu!...Reei!...Idzhou."), kaa jau redzeets animees.

QUOTE

7. Rakstat jūs burtnīcās vai uz datoriem? Kā ir ar priekšmetu "japāņu valoda"? Piemēram diktātu vajadzēja kādu rakstīt? Vai nekā tāda tur vispār nav?


pieraksti burtniicaas. Japaanju valodu kaa preikshmetu es nemaacos, jo tas ir vnk nereaali.

This post has been edited by Sigfa: Oct 19 2006, 15:02
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Spectre
post Oct 19 2006, 13:58
Post #17


Hentai
*******

Group: Chuunin
Posts: 1008
Joined: 27-May 04
From: Bristol, UK




Cool meen gaidu turpinajumu ... turies un visu to labako smile.gif


--------------------
IPB Image
SPECTRE - Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge, and Extortion
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Storm
post Oct 19 2006, 14:14
Post #18


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 290
Joined: 12-April 06
From: nya




Ja diikst jautaat, kaadas ir sporta stundas un vai taadas vispaar ir? laugh.gif


--------------------
skills of a snail
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hikaru
post Oct 19 2006, 14:41
Post #19


Tennou
*********

Group: Chuunin
Posts: 1427
Joined: 25-October 04
From: Latvia




QUOTE(Sigfa @ Oct 19 2006, 13:24) *
Pirmo meenesi skolaa no uzmaniibas vareeja nomirt, meichas gjiiba un dzheki skauda (nevareetu teikt ka tas ir ljoti mainiijies, bet gaajis mazumaa gan). Jautaajumu un nesaprotamu meegjinaajumu runaat angliski netruuka.
Jā, varu aptuveni iedomāties. laugh.gif

IPB Image

QUOTE
varu skatiities un saprast bez subtitriem.
OMG! Lūk ko nozīmē kādu laiku padzīvot Japānā!

QUOTE
mana skola tika uz valsts sacensiibaam viduskolu iGo, taakaa te ir riktiigi stipri speeleetaaji, pateicoties kuriem esmu kljuvis kaartiigi stiprs. Veel gan pie dan neesmu ticis. Stipraakais ir 6dan (kiseido 4 dan), meicha ir 3 dan, es shobriid esmu 3 kyu (kiseido 11-10 kyu), gan palikshu stipraaks.
OMG! Lūk ko nozīmē Japāna!
Pēc kādas metodes jūs mācaties go. Vienkārši spēlējot savā starpā, iemācijies spēlēt labāk? Grāmatas nekādas nelasat? Spēles analizējat? Cik ilgi pēc stundām spēlē go (līdz vakaram)?
Vispār cik stundas dienā notiek un cikos beidzas pēdēja stunda? Cik gari starpbrīži?

P.S. Tie, kas nezina kas ir go, noskataties anime Hikaru no Go. Baigi laba anime!

This post has been edited by Hikaru: Oct 19 2006, 14:48
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Arfija
post Oct 19 2006, 14:54
Post #20


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 295
Joined: 9-December 05
From: ♥fluffy world♥




waaa..superiigi!!mans sapnis ir iemaaciities japaanju valodu un bishk padziivot japaanaa!! waa!! *blush*
man baig patika par to suni un shit! taa paarreecos!
aapaac..tik leetas mangas!!atved man tokyo mew mew a la mode 2 voluumu!!
[joks!][tikai endomaa vest atagd ja!? blink.gif ]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Oct 19 2006, 15:02
Post #21


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




EDIT: sadaliiju postu daljaas for great justice.

QUOTE

8. Pusdienās ēd to, ko no mājas atnes "Lunch Box" kaut kādu ar japāņu ēdieniem (octopusiem), vai visi maņjakāli skrien bulciņas pirkt? biggrin.gif Skolā tiešām var aiziet uz jumtu un tur paēst pusdienas?


gan bento(lunch-box), gan bulcinjas, gan udon (nuudeles buljonaa), gan curry-rise (garshiiga padariishana). Uz jumta tikt nevar, vaarti ciet.

QUOTE

9. Go klubā cik labi spēlē Go, cik stipri spēlētāji? Tā vienīgā meitene spēlē labāk par tevi?


mana skola tika uz valsts sacensiibaam viduskolu iGo, taakaa te ir riktiigi stipri speeleetaaji, pateicoties kuriem esmu kljuvis kaartiigi stiprs. Veel gan pie dan neesmu ticis. Stipraakais ir 6dan (kiseido 4 dan), meicha ir 3 dan, es shobriid esmu 3 kyu (kiseido 11-10 kyu), gan palikshu stipraaks.

QUOTE

10. Tu jau sāc saprast valodu, jā? Vai anime tu jau vari skatīties bez subtitriem un saprast?


varu skatiities un saprast bez subtitriem.

QUOTE

11. Vai biji iegājis kādā Anime/Manga veikalā? Gribētos zināt, kas tas par brīnumu?


graamatu veikals kur zem ziimes "komiksi" staav pilns ar mangaam cenaas saakot no 50 sant. liidz 2 ls. gabalaa.

Hikaru: par kodu, pat ja man kaadaa mistiskaa veidaa sanaaktu vinjam paskaidrot ko teishi tev vajag, vinjsh to noteikti nedotu, kopaanijas nosleepums tomeer.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kikyou
post Oct 19 2006, 16:01
Post #22


Kami-sama
**********

Group: Chuunin
Posts: 3089
Joined: 1-April 04




Heheh, interesanti. Vienmēr bija licies, ka tur noteikti būtu daudz savādāk nekā animēs, bet nēee... Pēc tava apraksta izklausās tīri līdzīgi. Tomēr, tik un tā negribētu braukt tur dzīvot.

Pildītās maizes ir nācies ēst?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Lija
post Oct 21 2006, 00:00
Post #23


(yaoi) rota 69
******

Group: Chuunin
Posts: 761
Joined: 22-March 04
From: look behind you... maybe i`m there?




Kaa tas viss izklausaas peec Sigfas.. aaa.. cik sen tas jau bija aizmirsts.. *sigh*
smagi smagi nabadzinjam tur iet... ja meitenes giibst... uui ku smagi... tu esi parliecinaats ka tu paarlieku daudz nesasmarzjojies?? unsure.gif

This post has been edited by Lija: Oct 21 2006, 00:03
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Oct 21 2006, 12:09
Post #24


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




Kikyou, ko tu domaa ar pildiitaam maizeem?

Hikaru, starpbriizhi 10 min, stundas 50 min, katru dienu pa 6 stundaam, ar pusdienu paartraukumu, no 9:00 - 15:15, tad visi pa klubiem, liidz kaadiem seshiem. Go maacibu metodes iisti nav, vnk speeleejot ar stipraaku pretinieku, iemaacies kaa ir labi.

Storm, sporta stundas kaa sporta stundas, vieniigais, te ir izveele- teniss,volejbols; basketbols, futbols; puikaam, meiteneem- batmintons,teniss; basketbols volejbols. Pusgadu viens, pusgadu otrs.

Turpinaajums.
Taatad, atnaaca nedeeljas briivlaiks un ar viesgjimeni devaamies uz Tokiju. Pirms tam, par saviem 75 loshiem, iegaadaajos digitaalo kameru, lai vareetu iemuuzhinaat savu pieredzi bildees. Vinjiem te ir lieliski lielcelji, no abaam puseem veejasargi, atljautais aatrums- 120km/h, triis joslas katraa pusee. Ik pa kaadiem 20 km ir pieturvietas, ar veikalu, eestuvi, degvielas uzpildes staciju, natksmaajaam, toleteem(par briivu, uztureetas tiek ljoti labi) un, protams, kaadi 20 automaati- tabakas, siltu frii kartupelju, siltas/aukstas kafijas un citu dzeramo, zupinjas (siltas), visaadi maizes izstraadaajumi un shaadi taadi galjas izstraadaajumi. Ik pa trim stundaam piestaajam uzpiipeet, kautko uzkost. Iebraucam Tokijaa, un tad saakaas briinumi. Debesskraapji visaas pusees, veikali, naktslubi un cilveeku juura. Aizbraucaam pie viena gjimenes pazinjas, kursh dziivo 20 staavu dziivojamaa maajaa (condominium apartments mansion). Paceljamaas staavvietas(kam taadas vajadziigas, vells vinj zin) un kaartiigs parks aiz maajas. Iebraucot jau bija vakars, taakaa uzreiz seedaamies pie pusdienu galda, kursh arii naakoshaas triis dienas sastaaveeja no jeelas zivs, riisiem un nenosakaamas izcelsmes daarzenjiem. Protams, neaizmirsiisim sakee (pirmajaa vakaraa, kad es laipni piedaavaajos iztukshot saimnieka sakee kraajumus, kurus mees iztukshojoaam kopaa ar viesteevu, galdaa tika likts Jack Daniels, bet pat ja es tajaa briidii speetu izlasiit kas veel uz vinja rakstiits, to shobriid vairs neatcereetos). Naakamajaa dienaa devaamies uz Japaanas lielaakaa alus dariitaaja fabriku, kur, peec neizsakaami garlaiciigas tuures gar pildiitaavu un raudzeetavu, tika piedaavaats alus dzershanas ekspertu pavadiibaa par briivu izgarshot jaunaako "Asahi SUPER DRY" alu. Alus eksperti vispirms ieraadija, ka pareizi dzerot alu, tas no glaazes jaaiztuksho viena mutee, taa lai glaazes apakshaa paliktu milimetrs alus, kursh, kaa tika pazinjots, esot sliktaaks kaa paareejais pildiijums. Lieki tekt,ka es gan taadaam izshkjeerdiigaam muljkjiibaam nepieveersu uzmaniibu un dzeeru pa savai gaumei visas 20 minuutes, kuraas tika atljauts dzert cik sirdij tiik, es, protama lieta, neattureejos un prom gaaju viesmaatei staastiidams par to kaa Latvijas puikas, sasniegushi 16 gadu vecumu, sanjem no teeva zobinu, kursh apliecinot viitietiibu, un citus latvju ikdienas siikumus. Naakamajaa dienaa devaamies uz Akihabaru (Tokijas veikalu un friikainu meiteniishu rajons), kuraa redzeeju taadas lietas, ka veel shodien naktiis bail palikt vienam.

Shaadu veikalu tur nav mazums (produkcija ir nosperama pat ja tu esi slims ar Alzheimer`s)-
IPB Image

Cilveeku pluusma ir tieshaam milziiga. Ja meegjinaasi apstaaties celja viduu, vari buut drosh, ka vai nu tevi notrieks no kaajaam (kas vareetu beigties beediigi), vai, labaakajaa gadijumaa, dabuusi kaartiigu triecienu muguraa un tiksi nolamaats taa, ka pacans no blakus seetas zemee liistu no skaudiibas. Visaadu friiciigu meitenju loli teerpos un ganguro variantu netruuka. Diemzheel nevienu fotograafiju gan es nedabuuju gatavu, jo, kaa jau ieprieksh mineeju, apstaaties (it iipashi ar kameru rokaas) ir biistami. Izstaigaajies pa anime veikaliem sapratu, ka 90% produkcijas ir erotiska satura, it iipashi modeliishi, kas mani paaraak nesaistiija, iegaadaajos tikai kautkaadus siikumus. Ierobezhotaa laika deelj paaraak daudz redzeet nedabuuju, un tad mees devaamies atpakalj. Naakamaas dienas tika apceljoti pazinjas un radi, kuru garlaiciigaas detaljas nav veerts staastiit. Tad nu peedeejaa dienaa devaamies un Ghibli studijas muzeju, kur fotografeet bija aizliegts ._O, lai vai kaa, dabuuju redzeet skices no populaarajaam pilnmetraazhas filmaam Totoro, Laputa, Spirited Away, Howl`s Moving castle un dazhaam citaam. Iekaartots muzejs ir ljoti jauki, interjers peec maajas no Totoro, eksterjers peec tiem spirited away vaartiem pasaku pasaulee. Izsaigaajos liidz biju bezmaz beigts, un neko neiegaadaajies suveniiru veikalinjaa (nekaa leetaakaa un jeedziiga par 20 latiem nebija.) devos atpakalj uz savu alu. Tad atkal skola un taas garlaiciigaas detaljas, un tad Go sacensiibas. Siiki nestaastiishu, pasaakums mazinjsh(kaa jau alaa), bet mees vinneejaam un tikaam uz valsts sacensiibaam, kur izkritaam pirmajaa raundaa.

Taa nu turpinaaju dziivot, liidz vienu dienu man peidaavaaja apbraukaat attaalaakos gjimenes pazinjas, kuru maajaas esot izvietotas gar okeaanu un pashos kalnos. Prieks un laime, es neatteicos, bet par to siikaak naakamreiz.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ragana
post Oct 21 2006, 12:11
Post #25


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 172
Joined: 9-March 06
From: yume no sekai




Sugoooi....
man arī gribētos tikt uz Japānu - stātos tādā programmā, ja nebūtu bailes, ka neko skolā nesapratīšu - viņi tur visu māca japāniski, vai ne?


--------------------
Hey, the world is pretty, isn't it?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Oct 21 2006, 12:12
Post #26


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




QUOTE(Ragana @ Oct 21 2006, 12:11) *

Sugoooi....
man arī gribētos tikt uz Japānu - stātos tādā programmā, ja nebūtu bailes, ka neko skolā nesapratīšu - viņi tur visu māca japāniski, vai ne?


nee, latviski.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Ragana
post Oct 21 2006, 12:23
Post #27


Danshaku
****

Group: Chuunin
Posts: 172
Joined: 9-March 06
From: yume no sekai




Un neviena vārdiņa angliski?
Nu, labi, man vēl pāris gadi palikuši, sākšu intensīvāk mācīties japāniski.


--------------------
Hey, the world is pretty, isn't it?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jurc
post Oct 21 2006, 13:54
Post #28


Tennou
*********

Group: Jounin
Posts: 1993
Joined: 21-October 04
From: Liepāja




QUOTE(Sigfa @ Oct 21 2006, 12:09) *

Vinjiem te ir lieliski lielcelji, no abaam puseem veejasargi

Cik esmu lasījis, tad lielceļu malās tām sienām primārais uzdevums ir slāpēt lielceļa izdoto troksni. Bet kā jau Sigfa teica, tās pasargā ceļu arī no vēja, kas ļauj lielceļam palikt tīram. Tur vēl ik pa kādam ceļa posmam ir izveidoti caurskatāmi sienas posmi, lai varētu redzēt, kādai apdzīvotai vietai tu brauc garām.
Izskatās apmēram šitā:
IPB Image

Sigfa, kāds tad bija tas jaunais "Asahi SUPER DRY" alus? Tik pat draņķīgs kā pārējie? sleep.gif

Mmmm... pastaigāt pa Akihabaru ir katra otakieša sapnis. Vai apskatoties uz pārējiem, var redzēt ka viņi ir animefreeki kuri retu reizi no mājas izlien? Vai arī ir tādi paši normāli cilvēki kā pārējie? smile.gif))


--------------------
IPB Image
I have anime to thank for my life now,my attitude,my friends,i have learned lifes greatest lessons through simple anime.They are my sanctuary.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Oct 21 2006, 14:03
Post #29


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




sienas galvenokaart paliidz mashiinaam tureeties uz celja, jo braucot ar 100+ veejsh padara mashiinu ljoti nestabilu.

Asahi alus ir taads pats kaa muusu pashu Aldaris. Gandriiz identisks.

Jaa, biju galiigi piemirsis, vinjiem te ali 99% tiek paardoti skaarda bundzhaas, aciimredzot paarstraadaashanas vajadziibaam. Saakuma bija taa jociigi.

Jaa, akihabaraa tajos veiciishos var konkreeti redzeet, ka tie chuvaaki iznaak no maajas tikai tad, kad vinjiem vajag jaunu materiaalu ar kuru iedvesmoties vakara divpatiibai ar savu tulznaino plaukstu. Neskuuti, brilljaini, sakumpushu muguru un bomziigaas dreebees :/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
bubu
post Oct 21 2006, 14:22
Post #30


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 526
Joined: 24-January 05
From: Rīga




offtopic:
QUOTE(Hikaru @ Oct 19 2006, 12:44) *

Tu saki, ka viestēvs ir Microsoft produkcijas eksperts? Vai viņam gadījumā nav HTML 4.x pilnas dokumentācijas par visiem tegiem, komandām, parametriem, par visu ko HTMLā var darīt? Un varbūt ir ActiveX kodu saraksts un ko ar katru kodu var darīt?... t.i. tie 32 baitu kodi kā, piem., aptuveni "33C7BC4-$60F-11DO-BC04-0080C7045B78" ... Draņķis Microsofts neko nestāsta, visu tur slepenībā (korporatīviem klientiem tikai tas ir zināms). Ja to varētu dabūt, man tas ļoti noderētu izglītības nolūkos. wink.gif

Par visiem tegiem taču var izlasīt manuālī, tur viss ir: http://www.w3.org/TR/html401/ un IE only: http://msdn.microsoft.com/library/default....anch_webdev.asp Tur ir pilna dokumenetācija par visiem tagiem un atribūtiem.
A ActiveX nav nekas slepens taču! Viss ir brīvi pieejams un redzams, kautvai piemēram no Vizuālās studijas, tb gan tie "32-baitu kodi", gan visas objektu metodes/parametri.

This post has been edited by bubu: Oct 21 2006, 14:24
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages V < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 25 June 2024 - 11:10