IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

> Uzmanību!

Foruma sadaļā "Offtopic" posti netiek skaitīti.

2 Pages V < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Globalizācija un kosmopolītisms
Sigfa
post Jan 14 2010, 17:53
Post #16


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




shuminj, you totally missed the point. iespeejams kkad veelaak uzrakstiishu garaak, bet nu, es to visu jau esmu ieprieksheejos postos skaidrojis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Tigra2
post Jan 14 2010, 17:54
Post #17


kawaii tora
**********

Group: Chuunin
Posts: 2359
Joined: 19-August 05




QUOTE(Shumins @ Jan 14 2010, 16:18) *

Nejau visus aizraus ateisms, savas kultūras noliegšana, vēlme no savas valsts izveidot kosmopolitisku rasu kokteili, kā mums Eiropiešiem. Šis ir maldīgs uzskats un mēs būsim tikai zaudētāji, būsim pazaudējuši visu, kas mums Eiropiešiem bija. Jo izņemot mūs - ši ideja nekur tālāk neaizies cool.gif


+1

IPB Image
Mēs esam dažādi. Deal with it.

Pat eiropā iebraukušie musulmaņu ''draugi'', saka, lai respektē viņu atšķirīgumu.


--------------------
IPB Image
*+*[b]Mans Deviantarts *+*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shumins
post Jan 14 2010, 18:04
Post #18


Unregistered









QUOTE(xikes @ Jan 14 2010, 17:41) *

Es tikai gribēju teikt, ka, kad esmu novalkājis savas kurpes, tad tās metu ārā, nevis novietoju uz goda podesta telpas redzamākajā vietā.


Un par saturīgu, garu detalizētu spamu, apsolos nemest iekšā apcerējus par Darht Vader un teroristiskām organizācijām. Dažreiz pats pārspēju sevi blink.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Sigfa
post Jan 14 2010, 18:04
Post #19


Kami-sama
**********

Group: ALK
Posts: 2738
Joined: 17-May 04
From: Starp pudelēm un četrām sienām




un senaak mees bijaam dazhaadaaki, un mums bija veel vairaakas religjijas, un veel senaak mees bijaam zivis, so what's your point? paarmainjas nenotiek?

This post has been edited by Sigfa: Jan 14 2010, 18:05
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shumins
post Jan 14 2010, 18:30
Post #20


Unregistered









QUOTE(Sigfa @ Jan 14 2010, 18:04) *

[...] un veel senaak mees bijaam zivis, so what's your point? paarmainjas nenotiek?

Pārmaiņas notiek tikai mūsos. Ja arī tev 100% piekrītu, tad iebraukušie cittautieši, kā arī mūsu tuvējie kaimiņi par to ir citās domās. Un, jo vairāk cilvēkus iejaucam mūsu vidū, jo vairāk problēmu. Un nevar taču visiem izdabāt. Un noteikti mēs atkal būsim spiesti piekāpties - upurēt karikatūras un vārda brīvību.

Citāts no:
Diena.lv
Sestdiena, 2. janvāris (2010) 11:23

QUOTE
Tas bijis 28 gadus vecs Somālijā dzimis terorists, kurš bija bruņojies ar cirvi un nazi. Izsauktā policija uzbrucēju sašāvusi, ievainojot ceļgalā un plecā. Somālietis ir hospitalizēts, ievainojumi viņa dzīvībai neesot bīstami. Kā vēsta BBC News, uzbrucējs ielauzies mājā, kurā bez karikatūrista atradās viņa sieva un piecus gadus vecā mazmeitiņa, lauzītā dāņu valodā kliedzis, ka grib mākslinieku nogalināt. 74 gadus vecais mākslinieks K.Vestergards kopā ar ģimenes locekļiem pēc uzbrukuma nogādāts drošā vietā. Karikatūrists gan arī paziņojis, ka negrasās slēpties.

Go to the top of the page
+Quote Post
xikes
post Jan 15 2010, 02:10
Post #21


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 949
Joined: 15-February 04




QUOTE(Shumins @ Jan 14 2010, 16:18) *

Kas tad to visu lielo utopiju pārvaldīs? Kas nodrošinās kārtību 6 miljardu cilvēku starpā, liekas tad būs jau 12 miljardi. Vot tas man nav skaidrs...

(... un viss pārējais...)

Nu.. es šaubos, ka to tev tagad kāds ģēnijs spēs atbildēt. Ja vien kāds jau nav paspējis izstrādāt detalizētu plānu par to, kāda tieši un konkrēti tā "sistēma" izskatīsies un kā tiks pārvaldīta. Nē, man nav konkrētu veicamu pasākumu piemēru, lai šādu pasauli ieviestu jau pēc mēneša/gada/whatever.
Kosmopolītisms, manprāt, ir vairāk kā vīzija. Ideja par to, kas pasaule varētu būt tā vietā, kas ir tagad.
Tu piesauc pagātnes un tagadnes faktus, ar tiem mēģinot būvēt ceļu uz nākotni. Pilnīgi saprotams, ka, ja paņem to, kas bija un to kas ir, tad nākotnē neko citu arī nevar gaidīt. Vajag jaunu pieeju.

Tas, ko es saprotu ar patiesu kosmopiltismu nav, vienkārši, virkne jaunu likumu un norādījumu, kā jādzīvo. Vai varbūt tam ir cits nosaukums. Nezinu. "Kosmopolītisms" pagaidām liekas vistuvākais.
Anyway. Tas nav uzspiežams cilvēkiem. Cilvēki paši to izvēlēsies, kad un ja sapratīs savas patiesās vienojošās saknes - bioloģisko cilvēciskumu un mūsu kopīgās mājas - planētu, atmetot izdomāto un šķeļošo atšķirīgās kultūras bagāžu un apvienojot spēkus kopīgiem mērķiem.
Cilvēki jau tā ir pietiekoši atsvešinājušies no savām oriģinālajām saknēm. Atsvešinājušies no dabas un tās pasaulīgajiem cikliem. Ja mēs nemainīsimies, tad es ļoti šaubos, ka kā rase vispār izvilksim vēl nākošos 1000 gadus. Kādas ierobežotas cilvēku grupas t.s. "kultūras" saglabāšana man šajā kontekstā liekas muļķīga. Nu un.. nekas jau nenotiks, ja arī cilvēce nemainīsies un aizies bojā. Vēl viens sīks un neveiksmīgs evolūcijas atzars par dzīvības tēmu plašajā visuma laiktelpas plūdumā.

QUOTE(Shumins @ Jan 14 2010, 16:18) *

Šis ir maldīgs uzskats un mēs būsim tikai zaudētāji, būsim pazaudējuši visu, kas mums Eiropiešiem bija. Jo izņemot mūs - ši ideja nekur tālāk neaizies cool.gif

Apzinoties iepriekš pieminētās dabiskās izcelsmes saknes, tāds dalījums kā eiropieši/aiziāti/amerikāņi/whatever, manuprāt, kļūst pilnīgi nejēdzīgs. Līdz ar to arī viss tas "kas mums bija".
Turklāt, jau jau tas, ko tu mini kā "kas mums ir" ir tikai mums un tikai mums arī vien vajadzīgs, tad vajadzības gadījumā arī mēs to varam atmest. Savādāk gandrīz vai izklausās, it ka, kāds no malas mūs par to sodīs.

This post has been edited by xikes: Jan 15 2010, 02:18


--------------------
The Universe doesn't care what You believe in.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shinobi-sama
post Jan 15 2010, 03:37
Post #22


Lost in own dreams
******

Group: Chuunin
Posts: 717
Joined: 22-August 04
From: Jelgava




Kaut kā skumji raudzīties, ka šeit spriež par kosmopolītismu un globalizāciju no pagātnes faktiem un materializē katru problēmu pēc sava pasaules skatījuma un pataisa to galīgu.
Skatīties nākotnē (pec izteiksmes kur "0--tiecas-->bezgalība") nozīmē arī pašam būt gatavam atīstīties garīgi un saprast, ka mācība par esošo un esamību - pasaules uzbūvi, kā tā ir uzbūvēta un kā mijiedarbojas spēlē MĪLZĪGU lomu mūsu vīzijās par nākotni. Pati lielākā kļuda, ko pieļauj praktiski visi tie tā saucamie eksperti un skaitļu skaldītāji ir, metaforiski izsakoties, paņem prizmu, redzamo gaismu sadala varavīksnes krāsās un tad ņem un pūlas sev tīkamo krāsu padarīt spožāku, spilgtāku un netīkamo mazāk pamanāmu. Skatoties pagātnē var viegli saskatīt, ka praktiski visas pastāvošās kārtības agri vai vēlu izsmēla savu potenciālu balstoties uz atklājumiem zinātnē un to kā šie atklājumi maina uzskatus. Tas kurš domā ka tie allāham dauzošie pieri un tagadējam dievam rokas mežģošie un krustus metošie to darīs mūžīgi ir konservatīvs idiots. Jo vairāk tiks izdībināts par pasaules uzbūvi, jo smieklīgākas liksies tās reliģiskās dogmas, ko pašlaik sludina gan muslimi, gan kristieši, nemaz jau nerunājot par visām citām reliģijām un pseidoreliģijām sauktām par sektām, kuras kalpo tikai un vienīgi mantiskajam labumam priekš to dibinātajiem.

Šumins un tam līdzīgie tagadējos 6+ miljardus uztver kā bezsmadzeņu radījumus un izslēdz iespēju, ka vidējais izglītotibas līmenis varētu celties. Lai arī tas notiek ļoti lēnām, tomēr tas notiek. Un tas spēlē svarīgu faktoru iekš spējas savstarpēji saprasties. Katrs uzskatu strīds ir individuālā zināšanu limita neizbēgama konfrontācija ar kaut ko jaunu vai veicu.
Parašas var reducēt līdz monotonam muskuļa refleksam uz konkrētu kairinājumu no individuālas piereidzes, kultūru var reducēt līdz kategorizēšanai grupās kur atiecīgi indivīdi reaģē identiski vai ļoti similāri uz konkrētu kairinājumu. Saduroties divām grupām (kultūrām) ar atšķirīgiem reaģēšanas veidiem uz vienu un to pašu kairinājumu, ilgākā vai īsākā laika posmā tiks pieņemts efektīvākais veids, tas ir viens veidiem vai visbiežāk abu veidu sajaukums ar lielāku vai mazāku dalību no katra veida

P.S. Gribas palasīt Shin-chan solīto dalījumu happy.gif


--------------------
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shumins
post Jan 15 2010, 17:34
Post #23


Unregistered









QUOTE(xikes @ Jan 15 2010, 02:10) *

Kosmopolītisms, manprāt, ir vairāk kā vīzija. Ideja par to, kas pasaule varētu būt tā vietā, kas ir tagad.
Tu piesauc pagātnes un tagadnes faktus, ar tiem mēģinot būvēt ceļu uz nākotni. Pilnīgi saprotams, ka, ja paņem to, kas bija un to kas ir, tad nākotnē neko citu arī nevar gaidīt. Vajag jaunu pieeju.


Neliela atkāpe.

Vēture ir interesanta lasāmviela, jo atšķirībā no kādas idejas, kuru var idealizēt un pielīdzināt tai visas labākās īpašibas - mēģinot to realizēt, vēsturei ir pagātnes forma. Tas nozīmē, ka vēsture jau par līdzīgiem notikumiem var sniegt atbildes, kas notika, kā ideja dzīvoja, kā ideja mira un tās atstātās sekas. Tā teikt, nekāpsim divreiz uz viena un tā paša grābekļa.

Ivan Baranov - Revolution

Taču tāpēc, ka atsevišķi cilvēki to mēģina idealizēt un ar to attiesnot kādas rīcības, tā tiek nevajadzīgi izslēgta. Īpaši Latvijā, kad vaiga pacelt patriotismu un veicināt Krievu nicināšanu, tiek citēta vēsture, kas rada vēlmi to labāk nekā aizmirst. Tieši tāpat kā Imāms slēpjoties aiz reliģijas aicina nogalināt infideļus. Lai gan reliģija uz to neaicina, nebūs neviena pravieša ieteikums nogalināt savu kaimiņu un izvarot viņa meitas. Un tieši tāpat kā reliģai ir vienojoša nozīme, arī mums izprotot vēsturi pareizi, mēs varam vienot cilvēkus. Kaut no tās pierādot to, ka cilvēki vienmēr ir gribējuši dzivot mierā un veicināt savas kultūras attīstību, respektējot citu vēlmes. Tā teikt, pareizi saprast Liberālisma idejas.

Un tagad mazliet par tēmu.

Ja pieņemam kosmopolītismu par vīziju, par kādu labu ideju, kas vienos visus cilvēkus tad 100% ar visām četrām ķepām to atbalstu. Paldies xikes un Shinobi-sama par tumsonīgo cilvēku apgaismošanu. Es biju iztēlojies, ka šai idejai jau ir praktiskas aprises, nevis tuvošananās bezgalībai, jeb kā man fizikā pie optikas mācīja ideāli melns ķermenis cool.gif

Bet tikai gribējās kaut ko visiem mūsu kosmopoliskiem otakiešiem pajautāt, vai tad esam izdarījuši pietiekam, lai tuvotos šai vīzijai? Vai esam izpratuši šīs idejas pamatu - Liberālismu? Vai tad liberālisms ietver tikai citu vērtību cienīšanu, atsakoties un nemīlot to, kas mums ir - kristīgās baznīcas, eiropiešu vārda brīvību, mūsu pašu Latvijas kultūru? Domāju, ka arī esam mazliet nošāvuši par greizi. Aizmirstot to, kas mēs esam, lai izpatiktu iebraucējiem - mēs nejau tikai uzlabojam apkārtējo klimatu citiem par labu, bet paši labās idejas vārdā izmirstam. Un Eiropa pārvērtīsies par ko līdzīgu bijušai Dienvidslāvijai. Domāju, ka arī stingrāku vārdu vaiga pateikt iebraucējiem, lai saprot, ka ir arī jāciena mūsu vērtības - un nekautrēties to citiem aizrādīt. Jo kā jau ir viens teiciens - patiesība atrodas kaut kur pa vidu laugh.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
xikes
post Jan 15 2010, 20:16
Post #24


Koushaku
*******

Group: Chuunin
Posts: 949
Joined: 15-February 04




QUOTE(Shumins @ Jan 15 2010, 16:34) *


Taču tāpēc, ka atsevišķi cilvēki to mēģina idealizēt un ar to attiesnot kādas rīcības, tā tiek nevajadzīgi izslēgta. Īpaši Latvijā, kad vaiga pacelt patriotismu un veicināt Krievu nicināšanu, tiek citēta vēsture, kas rada vēlmi to labāk nekā aizmirst. Tieši tāpat kā Imāms slēpjoties aiz reliģijas aicina nogalināt infideļus. Lai gan reliģija uz to neaicina, nebūs neviena pravieša ieteikums nogalināt savu kaimiņu un izvarot viņa meitas. Un tieši tāpat kā reliģai ir vienojoša nozīme, arī mums izprotot vēsturi pareizi, mēs varam vienot cilvēkus. Kaut no tās pierādot to, ka cilvēki vienmēr ir gribējuši dzivot mierā un veicināt savas kultūras attīstību, respektējot citu vēlmes. Tā teikt, pareizi saprast Liberālisma idejas.
(...)
Bet tikai gribējās kaut ko visiem mūsu kosmopoliskiem otakiešiem pajautāt, vai tad esam izdarījuši pietiekam, lai tuvotos šai vīzijai? Vai esam izpratuši šīs idejas pamatu - Liberālismu? Vai tad liberālisms ietver tikai citu vērtību cienīšanu, atsakoties un nemīlot to, kas mums ir - kristīgās baznīcas, eiropiešu vārda brīvību, mūsu pašu Latvijas kultūru? Domāju, ka arī esam mazliet nošāvuši par greizi. (...)

Pats tikko sniedzi jauku piemēru, kā dažādas kultūras var izmantot nelabu lietu kūdīšanai.
Bet tad atkal, es šaubos, ka ja mūsu sabiedrību tagad pēkšņi paņemtu un iemestu patiesi kosmopolītiskā pasaulē, tad neatrastos iegansti konfliktiem un negācijām. Pat ja vairs nebūtu atsķirīgu kultūru, cilvēki noteikti atrastu citus iemeslus, kā pakļaut, ietekmēt, izmantot.
Mūsdienu sabiedrība kāda tā ir tagad, tam ne tuvu nav gatava. Un tavs piemērs par savu dogmatisko tradīciju "upurēšanu" tikai to pierāda. Cilvēkiem pašiem vispirms jāmainās. Kā jau teicu, tas nav uzspiežams. Manuprāt, tas iestāsies, kad cilvēki tam būs gatavi.
Un kā man pašam izskatās, ka viss lēnām notiek. Cilvēce mainās. Lēni, bet mainās. Un kā jau kāds teica - ja nenotiks kaut kas, kas atsviestu mūsu tehnoloģisko attīstību akmens laikmetā, tad nākotnē kaut kad noteikti kas tāds izveidosies. Vai mēs to piedzīvosim un vai tas notiks ātrāk, pirms tiks izsmelti visi planētas resursi, tas ir cits jautājums.
Visam savs laiks. smile.gif


--------------------
The Universe doesn't care what You believe in.
IPB Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Shumins
post Jan 15 2010, 20:21
Post #25


Unregistered









QUOTE(Shinobi-sama @ Jan 15 2010, 03:37) *

Šumins un tam līdzīgie tagadējos 6+ miljardus uztver kā bezsmadzeņu radījumus un izslēdz iespēju, ka vidējais izglītotibas līmenis varētu celties.

Es tikai priecātos, ka vidējais izglītības līmenis celtos. Jo citādi to vien pēdējā laikā daru, kā reālā dzīvē skaidroju elemtāros politiskos un sadzīves procesus. Omei, ka valdība nav pensijas iekrājusi viņas dzīves laikā kā lielu naudas kaudzi, bet, ka tās izmaksā katru gadu no ieņemtiem līdzekļiem. Draugiem, ka Krievi ir okey. To, ka Islāms nav analogs "Main Kampf", bet tā ir tāda pati reliģiska grāmata kā Bībele un neaicina visus nogalināt. Kāpēc jāmaksā nodokļi, kāpēc jāiet uz vēlēšanām. Reti kurš zina savas tiesības darbā - darba likumu.
Es neuzskatu, ka liela daļa apkārt būtu bez smadzenēm, taču ir cilvēki, kas tik ļoti ir iegrimuši savā mazā dzīvītē, ka nemaz nezina, kas notiek apkārt (kaut arī ar smadzenēm). Šo es vairāk saskatu kā neatrisinātu problēmu, jo šie cilvēki ir visvieglāk manipulējami, un jo šo cilvēku ir vairāk, jo nestabilāka valsts.
Go to the top of the page
+Quote Post
Shumins
post Jan 15 2010, 20:51
Post #26


Unregistered









QUOTE(xikes @ Jan 15 2010, 20:16) *

Pats tikko sniedzi jauku piemēru, kā dažādas kultūras var izmantot nelabu lietu kūdīšanai.


Ar biežāku diskusiju var paveikt daudz vairāk, nekā ar izvairīšanos no atsevišķām lietām (Tabu). Problēmu tēmas vaiga vairāk apspriest (arī skolās), un ļaut cilvēkiem plēsties nonākot pie vēlamā rezultāta. Otrā reizē pēc produktīvas diskusijas, tam būs imutitāte pret atsevišķo cilvēku demagoģiju cool.gif
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Jan 15 2010, 21:09
Post #27


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




Iesākumam pielikšu klāt šo ģeniālo video, kuru jau n-tās reizes esmu licis visur, kur skaidroju globālisma būtību Shumina minētajiem "mazajās dzīvītēs iegrimušajiem" (jē, jūtūbs izglīto):



Uzmanība vairāk jāpievērš tam, kā tiek salīdzinātas civilizācijas attīstības iespējas, nevis sci-fi piemēri civilizāciju līmeņiem (kaut arī tas padara piemērus uzskatāmākus), enerģētikai un fraktalizētajai kosmosa uzbūvei (bet tomēr tas norāda, uz kurieni mēs varētu virzīties). Tomēr M. Kaku labi izskaidro ļautiņu dzīšanos veikt pārmaiņas ar varu un ātrumu, un masu iznīcināšanas ieročiem.

Visi šie starpnacionālie konflikti "pasaules uzlabošanas labā", manuprāt, notiek tikai cilvēku nepacietības dēļ, jo parasti, kad kāds cenšas savu taisnību pierādīt kā visvarenu un vispareizāko, viņam parasti jau to gribas pašam pieredzēt savas dzīves laikā. Kā xikes minēja, cilvēkiem ir jāmainās. Bet problēma ir tur, ka tā mainīšanās nevar reāli notikt viena cilvēka mūža laikā (vienmēr būs kāds, kuram patiks vecā kārtība), tam nepieciešamas vairākas paaudzes. Tas, ko mēs pašlaik piedzīvojam Latvijā attiecībā uz minoritāšu (konkrētāk - krievvalodīgās daļas) uzskatu paušanu, ir balstīts ne uz ko citu, kā uz vecāko paaudžu pārstāvju nespēju mainīties. Mainīties viņi varbūt arī spēs, bet ļoti lēni, un arī ne visai efektīvi, jo, jo ilgāk ir bijis ieaudzināts ieradums turēties pie vienas vērtību sistēmas, jo grūtāk ir pieņemt citu kultūru, smadzeņu darbības specifikas dēļ (t.i., ieradumi ir tas, kas cilvēkus uzvedību veido).

Cilvēku (pareizi jau būtu minēt, civilizācijas) izmainīšanās notiek paaudžu maiņas laikā, jo jauni cilvēki spēj daudz vieglāk pieņemt citas kultūras. Mazāk dzīvots, seklāki ieradumi, lielāka spēja pielāgoties.
Nacionālisms jau, šķiet, ka nepazudīs līdz ar globalizāciju. Kaut kādā līmenī tas uzturēts tiks. Ja nacionālās īpatnības pazustu, tad tas, pie civilizētiem apstākļiem notiktu desmitiem paaudžu laikā.

Lai nu kā, ir jāmācās pacietība. Lai kā man, reiz, esot pamatskolas vecumā sķita, ka vajadzīgi vareni spēki, lai pasauli izmainītu uz labu, tas tā nav. Jāmāca un jādisciplinē katrs cilvēks individuāli, ne tikai visi vienā čupā (visiem tāpat nebūs vienādas spējas sportā un/vai augstākajā matemātikā). Un kopā jāmāca gan eksaktās, gan dabas, gan humanitārās mācības, jo tas viss ir nedalāms (eksaktie bieži paliek par totāliem jerkoffiem, bet tīri humanitārie manā uztverē ir tīra, naiva runāšana). Tak beidzot ir jāsaprot, ka tas, uz ko cilvēks ir spējīgs, ir nevis lieli darbi, bet gan mazi darbi lielās devās.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages V < 1 2
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 2 June 2024 - 01:22