IPB

Welcome Guest ( Log In | Register )

3 Pages V < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Japāņu uzrunas formas..., Japāņu uzrunas formas.
Yanka_ronin
post Nov 12 2004, 18:04
Post #31


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




Fujiyama gan būtu vairāk tā kā lietojams ģeogrāfijas sfērā. ph34r.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Chaos
post Jan 9 2005, 17:55
Post #32


Samurai
***

Group: Chuunin
Posts: 94
Joined: 26-December 04
From: Walmiera




QUOTE(ShinChan @ Nov 10 2004, 14:53)
QUOTE(Shinobi-sama @ Nov 10 2004, 14:25)
hem mosh veel profila iedalaja atstaat vietu pases skanam?  laugh.gif
*


doma nav slikta, vienīgi probza tā, ka visiem var nebūt pases.
*



pases tad vareetu buut, bet par skaneriem gan es shaubos.

P.S. Shis nu gan ir viens offtopics biggrin.gif


--------------------
image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
labvelis
post Feb 25 2005, 01:11
Post #33


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 7
Joined: 24-February 05




QUOTE(Tomorrow_angel @ Nov 9 2004, 13:57)
Japāņu uzrunas formas... blink.gif
  Japāņu valoda ir sarežģīta tad, ja kādu jāuzrunā. Japāņi ir izslavēti par savu pieklājību.

  "es" >
"Watakushi"- "es"  formālā, pieklājīgā veidā. Sievietes tiek uzrunātas par "watashi"
"Atashi"-saka parasti sievietes, sarunvaloda.
"Atai"- vārdam pats zemākais līmenis no visiem "es". Šis vārds relatīvi tiek uzskatīts par rupju.
  "Boku"- parasti tā saka jaunieši, sarunvaloda.
  "Ore"-parasti tā saka vīrieši.


PS: Varbūt esmu izlaidusi kādu svarīgu uzrunu? Ja jā, tad noteikti uzrakstiet.  ='(^-*)'=                                                                   

_____________________________________________________________________
*




sho sarakstu varetu turpinat un turinat... savulaik biju saskaitijis vairak ka 14 viena pasha "es" tulkojumus. noteikti japiemin lepni skanoshais imperatora - chin 朕. domaju ka sheit ir tadi, kas gribetu but samuraji tatad - sessyou, noklustot shikoku vares dzirdet - wai...
gribetos gan pajautat no kurienes nak apgalvojums ka atai ir rupjsh. vienigais, kas nak prata, ka taa ir sievieshu valoda un nedaudz vecmodiga?
ak jaa tas ar labi "Sievietes tiek uzrunātas par 私" kaa to saprast? (parasti uzrunai lieto 2. personas vietniekvardus) vai tas bija domats, ka virietim saruna ar sievieti jalieto watashi, vai sievietes sava starpa to lieto. ..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
labvelis
post Feb 25 2005, 01:21
Post #34


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 7
Joined: 24-February 05




QUOTE(Yanka_ronin @ Nov 10 2004, 16:18)
QUOTE(Ralfs @ Nov 10 2004, 11:07)
Par to "sama" ir arī tāds info:

Nu un "Fudžī", tomēr "sama", it kā pār šo kalnu japāņi tikai tā izsakoties.
*




Nevis tikai tā izsakoties, bet tas kalns viņiem ir vissvētākais, tāpēc augstu godājams tāpēc, ka japāņos ir tāds uzskats, ka tur mītot mirušo gari.
*



kas tas par murgu blink.gif lol. shai gadijumaa -san nozimee kalns 山, nevis uzrunas formu (-san, -sama, -sensei). vispar san ir n-tas nozimes, kaut vai tris 三 . visi kalni ir san kinkasan, soraksan, gaizin-san. savukart fujiyama tas tads jautrs arzemnieku izgrudrojums, taa sakot jaunvards (izpushkosim japanu val kaa nu kursh prot:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Yanka_ronin
post Feb 27 2005, 12:00
Post #35


Shishaku
*****

Group: Chuunin
Posts: 345
Joined: 9-October 04
From: Liepāja




Nekāda murga tur nava, tas ko esmu teicis par kalna svētumu, es nemaz nebiju domājis to saistīt ar ''山''. wink.gif

Tas, ka japāņi izdomājuši savu kalnu nosaukt par''様'', tas ir tikai sakritības pēc, ka vārds ''kalns'' skan tāpat kā tas uzrunas piedēklis. No tā nav cēlies neviens mīts par Fudži kalnu. Drīzāk tas ''様'', runājot par kalnu, varētu būt radies no mītiem, kuri radušies daudz senāk, nekā kalns sācis tikt godāts tik augstu. biggrin.gif

A muļķības ir tas, ka ''Fujiyama'' ir ārzemnieku izdomāts. tongue.gif Tas noteikti ir kalna pirmais nosaukums japāņu valodā, bet šeit, varbūt, ka kļūdos. unsure.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
labvelis
post Feb 27 2005, 12:58
Post #36


Heimin
*

Group: Chuunin
Posts: 7
Joined: 24-February 05




QUOTE(Yanka_ronin @ Feb 27 2005, 11:00)
Nekāda murga tur nava, tas ko esmu teicis par kalna svētumu, es nemaz nebiju domājis to saistīt ar ''山''. wink.gif
Tas, ka japāņi izdomājuši savu kalnu nosaukt par''様'', tas ir tikai sakritības pēc, ka vārds ''kalns'' skan tāpat kā tas uzrunas piedēklis. No tā nav cēlies neviens mīts par Fudži kalnu. Drīzāk tas ''様'', runājot par kalnu, varētu būt radies no mītiem, kuri radušies daudz senāk, nekā kalns sācis tikt godāts tik augstu. biggrin.gif
A muļķības ir tas, ka ''Fujiyama'' ir ārzemnieku izdomāts. tongue.gif  Tas noteikti ir kalna pirmais nosaukums japāņu valodā, bet šeit, varbūt, ka kļūdos. unsure.gif
*



Ja taa padoma kaut kur tev ir taisniba. japanu valodaa dievus uzrunaa ar -sama (piem 恵比寿様 Ebisu-sama). sintoistu religija katru kalnu (un netikai kalnu) var pielidzinat dievam (garinam utt.) tatad sanak fuji-sama富士様 smile.gif bet tad gan to butu jatulko nevis kaa fuji kalns, bet gan kaa ~ fuji kalna gars(?). savukart san 山 nak no kinieshu un nozimee vienigi kalnu.
par fujiyamu - fundenee ir gramata starojaponskii jazuk (krievu valodaa), varbut tur kaut kas par to ir. musdienas taa vinu japanaa uzrunaa tikai un vienigi arzemnieki (varbut vini megina atdzivinat kadu varen senu salikteni wink.gif
isteniba tas kalns skaists ir tikai ja skataas pa gabalu

P.S. sorry iepriekshejaa postaあ bishki kludijos samuraja cieniga sevis uzruna ir sessya (nevis sessyo) 拙者
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages V < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 23 May 2024 - 20:24